Treść opublikowana przez czarnyGT
-
"Spoty w Siedlcach, parking Polimex-Mostostal, zapraszamy!!!"
W piątek o 19 może być... No nie wiem Piotrek czy zdążysz ,zanim Ty dojedziesz Szmat drogi przed Tobą Pozdro
-
[B5 AFN] Jak się nazywa ta część układu dolotowego (foto)?
freon pamiętaj tylko o tym że musi to być przewód zbrojony. Części z innych maszyn i ciągników też pasują, ale nie wszystkie są zrojone! Jakby była lipa to napewno bym nie polecał kolegom takiego rozwiązania. Jeżdżę z tym wężem ok rok czasu i jest ok. Guma wewnątrz jak nowa ,żadnych wżerów itp. Nadal siedzi ciasno i nie przepuszcza oleju. Kupując byłem sceptycznie nastawiony ,ale za te 2x5zł zaryzykowałem - teraz nie żałuję. Mam to sprawdzone. Polecam to wszystkim znajomym ,którzy także się cieszą.
-
"Spoty w Siedlcach, parking Polimex-Mostostal, zapraszamy!!!"
Witam, Oczywiście jestem za.
-
[B5 AFN] Jak się nazywa ta część układu dolotowego (foto)?
A co kolega widzi złego w traktorach i maszynach?
-
[B5 AFN] Jak się nazywa ta część układu dolotowego (foto)?
Jak już kiedyś pisałem ja rozwiązałem ten problem bardzo tanim sposobem. Jedź do sklepu z częściami do maszyn i traktorów i poproś o przewód do polskiego c-330 tzw. "trzydziestka". Przewód ten ma odp średnice ok.5cm ,jest jedynie za długi bo ma 10cm. Obcinasz tak ,żeby miał 6cm i zakładasz. Bardzo ładnie pasuje i ciasno siedzi. Koszt max. ok 5zł Oryginał w ASO duuzo drożej. Pozdrawiam.
-
[ALL B5] Problem z automatem
A czy przy wymianie oliwy zciągałeś miskę olejową? Podłączałeś auto pod vaga?
-
[B5 AFN] Problemy z automatyczną, mechaniczną skrzynią biegów
Po co zaraz wysyłać i serwis. Zacznij od podstawowej czynności ,czyli sprawdź poziom oleju i jego stan...
-
[ALL B5] Czy ktoś ma założone felgi o ET 35 ?
Ja miałem w 17" OZ'a ET30 ,felga 8,5" szeroka i oryginalne śruby od 15" pasowały ,koło było dobrze przykręcone...
-
Opony okazyjnie POMOCY
Witam, Jak miałem w swojej A4 felgi 17" to jeździłem na oponach przód 215/45 ,tył 235/40 i nic złego się nie działo. ABS nie wariował - jazda po zakrętach super Pozdrawiam.
-
[B5 AHU] Problem z zbyt wysokim spalaniem - b5 AHU automat
A katalizator masz?
-
[B5 1Z] Rozrusznik nie kręci
dobranie do stacyjki nie jest żadnym problemem czarnyGT koszt ori kostki w ASO do naszych niuniek to ok 80 do max 100 zł Wiesz ,ja sobie tej ceny nie wymyśliłem tylko tyle zapłaciłem w ASO Skoda za oryginał do B4 1,9 tdi. Zamiennik z InterCarsu za 30 pare zł nie odpalał auta...
-
[B5 AHU] Problem z zbyt wysokim spalaniem - b5 AHU automat
Po prostu 90-ka jest za słaba do automatu ,żeby jeździć sprawnie trzeba jej dobrze przyciskać w pedał. Dlatego ja swoje autko zchipowałem - pali porównywalnie do serii ,ale całkiem inne auto...
-
[B5 AHU] Problem z zbyt wysokim spalaniem - b5 AHU automat
No żebym ja wiedział ,że będzie takie spalanie to bym kupił 2,5tdi w automacie...
-
[B5 AHU] "Zamulony" automat
Witam, Boseron ma racje. Program dużo daje - inne auto się robi. Co do skrzyni to chyba taka sama siedzi w wersji 110km i daje radę więc powinna wytrzymać.
-
[B5 AHU] Problem z zbyt wysokim spalaniem - b5 AHU automat
Zapewniam Cie ,że te auta tak palą ,poczytaj na forum wątki z archiwum. Ja jak kupowałem swoje auto to dziadek ,który sprzedawał mówił ,że jemu to pali 6,5l. Bardzo się ucieszyłem ,ale nie trwało to długo bo do drugiego tankowania To auto nie nadaje się do miasta - tylko trasy i to dłuższe. Przekonałem się o tym w wakacje - z Zakopanego z 4osobami na pokładzie wróciłem na 26litrach ON = 5,2/100, przy dość dynamicznej jeździe
-
[B5 1Z] Rozrusznik nie kręci
To tanio Cie wyszło - u ojca w B4 tdi padła taka kostka to w ASO zapłaciłem 105zł za samą kostkę...
-
[ALL] Skóra-jak o nią zadbać?
Witam, Jeśli nie masz za bardzo zabrudzonych foteli to polecam sonax. W moim aucie ładnie sobie poradził z jasnymi skórami ,po czyszczeniu zrobiły się mięciutkie w dotyku i czuć zapach skóry w aucie. Dodatkowo jest niedrogi. Pozdrawiam.
-
[B5 AHU] Problem z zbyt wysokim spalaniem - b5 AHU automat
Witam, Niestety te auta tak maja. Ja jeżdże w większości po mieście ,raz w tygodniu trasa ok 50km i średnie spalanie nigdy mi nie zeszło poniżej 8,5l/100km. Jak miałem alu 17" z oponami 225 i boxa to przy gazowaniu 12 litrów spalił po mieście. Teraz po chipie i na standardowych alu 15" pali średnio te 8,5. PS. sprawdź vagiem dawkę wtrysku - ja zmieniłem z 3 na 5 i spalanie spadło...
-
[B5 1Z] Paląca sie konrolka ładowania po odpaleniu
Witam, Mam u siebie dokładnie to samo. Początkowo myślałem ,że to może wina alternatora (ktoś mądry wcześniej zamontował o mocy 75A) ,po wymianie na właściwy 120A nadal to samo...
-
[B5 1Z] Turbosprezarka a olej mineralny?
Przy takim przebiegu to bez problemu zalewaj półsyntetyk ,oczywiście uprzednio stosując płukankę. A następnie tak samo przechodzisz na syntetyk. Ja nie wiedziałem co było zalane jak kupowałem auto - podobno półsyntetyk. Od razu wymieniłem na full syntetyk 5W40 i pozostałem przy nim do dzisiaj. Auto ma na blacie ponad 295kkm i silniczek ładnie pracuje ,olej max 1l między wymianami dolewki.
-
[B5 1Z] Przy uruchamianiu zapala się wykrzyknik 3 razy i 3 razy pika dźwiek
Witam, Od początku śledzę ten wątek ,ponieważ i u mnie występuje ten problem podczas uruchamiania auta po dłuższym postoju. Większość pisze ,że na 100% aku do wymiany ,ale czy słaby aku dałby radę odpalić diesla przy ponad -20st C ? Pozdrawiam.
-
Gdzie można dostać włosie stalowe ?
Witam, Włosie takowe służy do polerowania aluminium , miedzi ,itp. Jest tego trochę na allegro ,lecz wolałbym kupić od ręki w sklepie.Byłem w sklepie z farbami i metalowym i bynajmniej u mnie nie ma. Jeśli ktoś się spotkał z czymś takim i wie gdzie (oprócz allegro) można takie włosie zdobyć. Dzięki za pomoc i pozdrawiam.
-
[B5 AKN] Problem z uruchomieniem silnika - zapala się kontrolka oleju
A jaki masz olej w silniku?
-
[B5 AFN] Automat - dziwne drgania silnika - co to może być ?
Witam, U mnie jest to samo. We wszystkich B5 ,diesel ,benzyna jakie widziałem było to samo. Przy D lub R masz poprostu wrzucony bieg i auto chce jechać, a trzymasz je na hamulcu. Co do temperatury zewnętrznej - olej zmienia gęstość. Pozdrawiam.
-
Składamy życzenia świąteczno noworoczne....2008/2009
Jak obyczaj każe stary, według przodków naszej wiary, pragnę złożyć Wam życzenia w dniu Bożego Narodzenia. Niech ta gwiazdka betlejemska, co przyświeca nam o zmroku doprowadzi Was do szczęścia w nadchodzącym Nowym Roku Pozdrawiam