Treść opublikowana przez Tommy Gun
-
Jak bzykać to księżniczki, jak kraść to miliony.
Każdy ma jakiś sposób na życie, poszli na maxa no ale się nie udało :gwizdanie: Idąc w inną stronę, kiedyś czytałem artykuł o jakiejś małej wiosce w Rosji w której mieszka kilkanaście czy kilkadziesiąt osób. Przeprowadzili się z większych miast i żyją bez pieniędzy, ponoć była to ich świadoma i dobrowolna decyzja. Bardziej podziwiam ludzi którzy potrafią przeżyć bez pieniędzy(z własnego wyboru) aniżeli takich co kradną niebotyczną sumę.
-
RZESZÓW PODKARPACKIE Widziany widziana
Dzisiaj o 17 pod Millenium Dawid0 a troszkę dalej srebrna A4 z wlepką. Pozdrawiam
-
[INNE] A6 C5 AFB dlaczego nie spala paliwa?
Zamieszczam grupy 003, 010, 011 zalogowane dynamicznie: http://vaglog.rtnet.pl/black_hand_67540.html Podmieniłem na chwilę zaworki, jak wężyk od turbo był podpięty do szarego --> muł bagienny, zero przyśpieszenia, szarpanie i przy 2 tys obrotów wywaliło błąd 00575. Włączyłem jeszcze na postoju 011 bs i sztanga turbo stała w miejscu. Dodam że ostatnio zaślepiłem EGR, czy może to mieć związek ze wskazaniami przepływomierza ? Jak z powrotem przepiąłem wężyki dopiero wtedy mogłem zrobić logi, czuć moment kiedy turbo się załącza ale to w moim odczuciu dalej nie jest tak jak powinno i stanowczo za późno. Do 2200 z gazem w podłodze auto jest leniwe. Zamieszczam też grupę 004 na zimnym podczas rozruchu, nie odpalił dzisiaj najlepiej --> http://vaglog.rtnet.pl/black_hand_67538.html --> miesiąc temu wymieniłem świece na Beru, dwie były spalone i teraz przynajmniej nie rzuca silnikiem po rozruchu. Czy dopatrzyliście się czegoś podejrzanego w logach dynamicznych ?? Wężyki podciśnieniowe w miejscach łączenia docisnąłem małymi opaskami, jedną opaskę na grubym wężu przy której było sporo oleju też próbowałem ale jest ściśnięta na amen.[br]Dopisany: 02 Styczeń 2012, 10:19_________________________________________________Witam ponownie. Ostatnio wziąłem się za czyszczenie czarnego zaworka(zapewne n75), został dokładnie przedmuchany i wyczyszczony z "syfu". Po tym zabiegu zauważyłem że podczas przyśpieszania z gazem w podłodze są odczuwalne dwa szarpnięcia. Pierwsze przy 2100 drugie przy 2600, przy czym po tym drugim auto względnie dobrze wkręca się na obroty. Zauważyłem jeszcze inną dziwną rzecz. Wężyk od turbo wpięty do czarnego zaworka, zaworek podłączony czarną wtyczką (we wcześniejszym poście źle napisałem) i auto wogóle nie jedzie, szarpie i wyrzuca błąd. Jak tylko do czarnego zaworka wpiąłem szarą wtyczkę to zaczął jechać jak powyżej. Nie mniej jednak auto zostało odstawione na pomiar kompresji. Jeżeli ktoś z was dysponuje informacjami jakie powinny być maksymalne wartości ciśnienia sprężania na każdym cylindrze, proszę o pomoc. Chcę z mechanikiem wspólnie ustalić jak duże są ewentualne odchyły od wartości max. Z góry dziękuję[br]Dopisany: 11 Styczeń 2012, 19:14_________________________________________________Jako że zainteresowanie wątkiem wygasło, powiem tylko w skrócie --> pomiar kompresji zarówno na jednej jak i na drugiej głowicy wykazał wartości poniżej dopuszczalnych. Stąd te braki w mocy, problem z doładowaniem, brakiem spalania paliwa itp. Gdy auto zostanie postawione na nogi opiszę co i jak aby ktoś mógł z tego skorzystać.
-
[B6 AVF] Błąd proszę o pomoc... dodałem logi
A nie masz przypadkiem zaślepionego EGR'a co skutkuje takimi wskazaniami przepływomierza na wolnych obrotach ??
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Do TDI polecam Varta Silver Dynamic 74 Ah. 365 zł jednakże warto.
-
[B5 AFN] Okrutny smród spalin
Może coś nie tak jest z głowicą i przez to nie spala paliwa do końca... ale to tylko taki pomysł skoro reszta ok, ewentualnie wtryski leją...
-
[ALL TDI] Sprawdzenie kompresji
Podobno na zimnym, na ciepłym silnik doszczelnia się olejem i temperaturą. Choć myślę że jak będzie bardzo uciekać to pokaże i na ciepłym.
-
[ALL B5] "Drewniane" hamulce
W 1z miałem identyczne wrażenie, po tym jak raz ledwie wyhamowałem, kupiłem większe zaciski (od AFN'a) i założyłem tarcze + klocki ATE (wentylowane, bez nacięć) i jest o nieeeebo lepiej. Nie zmienia to faktu że stare tarcze były zjechane i ogólnie w 1z ludzie narzekają na hamulce. Wystarczyła prosta zamiana Devastation, czemu ATE w swojej ofercie sprzedaje płyny o różnej temperaturze wrzenia ?? Czy na przykład do seryjnych hebli można wlać jakiś lepszy płyn z nadzieją na poprawę czy mija się to z celem ??
-
Podniesienie mocy w 1,9 VP/PD koszty/części/efekty (FAQ)
Pełen profesjonalizm, super artykuł.
-
Nastawienia zawieszenia A4 B6 2001-2004 sedan avant
Ok dzięki , na Armii Krajowej mam dwa no może trzy rzuty beretem, więc podjadę tam w wolnej chwili.
-
Nastawienia zawieszenia A4 B6 2001-2004 sedan avant
Wrclaguna, gdzie w Rzeszowie można podjechać na geometrię, polecasz jakiś warsztat, zakład ??
-
[B5 ADR] Źle ustawiona kierownica
A przypadkiem do wspomagania nie wchodzi mineralny ?? U mnie na zbiorniczku widnieje napis: Use only mineral fluid...
-
[INNE] A6 C5 AFB dlaczego nie spala paliwa?
Akumulator ma niespełna dwa lata, brałem go ostatnio na prostownik, ustawiając na średnie ładowanie --> po 10 minutach wskazówka praktycznie opadała na zero. Rozrusznik nie był sprawdzany i pewnie nikt przede mną go nie sprawdzał --> jak był zatarty przestawiacz kąta wtrysku przed regeneracją to rozrusznik przy porannym odpalaniu nieźle dostawał. Postaram się sprawdzić jego obroty i umawiam się na jego sprawdzenie w tym tygodniu Druga sprawa to odpalanie na ciepłym o którym wspomniałeś, przed regeneracją, po pierwszym porannym ciężkim rozruchu cały czas palił od strzała. Po regeneracji jak nagrzeje się do 90, postoi 2-3 godziny to już zaczyna się kręcenie 7-8 sekund żeby załapał. Zmierzam teraz rozgrzać auto i zalogować dynamicznie, po czym postaram się odnieść do licznych wskazówek Przemka !! Dziękuję za szczerą chęć pomocy.
-
[A6 C5] 2.5 TDI po regeneracji pompy kopci na biało
Dlatego założyłem wątek z logami, dokładniejszym opisem i przede wszystkim temat jest doprecyzowany --> http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=236766.msg2833092#msg2833092
-
[INNE] A6 C5 AFB dlaczego nie spala paliwa?
Turbina była regenerowana 1,5 roku temu, brała sporo oleju --> mam tylko nadzieję że w tą usługę weszło również czyszczenie. Katalizator wycięty, był tak zapchany że auto ledwie dmuchało. Wrzucę jutro dynamiczne, ostatnio laptop się wyłączył w trakcie... Przed tym jednak zauważyłem idiotyczną rzecz, mianowicie przepływomierz nie mógł przekroczyć wartości ok.550. Tak jakby coś go blokowało, tak samo w turbinie --> gaz w podłodze a różnica między wartością żądaną a aktualną w najlepszym momencie wynosiła ~ 600. Dodam że za każdym razem. Przepływomierz ostatnio zakupiłem w Boschu, bo poprzedni powodował że auto zawieszało się prawie za każdym razem i było po jeździe. Teraz przynajmniej można zalogować auto dynamicznie. Zauważyłem też stojąc przodem do auta po lewej stronie na grubym wężu (proszę mnie poprawić w razie błędu - w 2.5 tdi icek jest z przodu między chłodnicami płynu i klimy?) w okolicy opaski ślady oleju. Czy to może o czymś świadczyć ?? Na tygodniu wybieram się na także na pomiar kompresji, orientuje się ktoś czy wystarczy tylko na zimnym silniku czy na ciepłym też jest niezbędny ?
-
[ALL B5] Do panów z przedliftami
Wrzuciłbyś zdjęcie dla potomności ??
-
[ALL B5] Do panów z przedliftami
Zarąbiste, jakby ktoś znalazł chętnie zakupię Choć wydaje mi się że to wszystko za sprawą żarówek.
-
[A6 C5] 2.5 TDI po regeneracji pompy kopci na biało
Proszę moderatora o usunięcie tego wątku.
-
[INNE] A6 C5 AFB dlaczego nie spala paliwa?
Witam, zwracam się do was o poradę w kwestii spalania paliwa. Niedawno w podanym wyżej silniku dokonano kompletnej regeneracji pompy w serwisie Boscha, niespełna rok wcześniej wymienione zostały końcówki wtryskiwaczy. Zarówno przed regeneracja jak i po, auto przy pierwszym odpaleniu po nocy puszcza chmurę dymu. Dym ten ewidentnie śmierdzi niespalonym paliwem. Nawet gdy się nagrzeje, zadymienie znika ale czuć ostrą woń tego paliwa. Serwis Boscha wypatrzył to zjawisko toteż wtryskiwacze poszły na test który pomyślnie przeszły (wszystkie). Jeżeli pompa jest po regeneracji (była podmieniana nawet inna i działo się to samo), wtryskiwacze pomyślnie przeszły test, (filtr paliwa Mann 4 miesięczny - na marginesie), to jakie mogą być jeszcze przyczyny braku spalania ?? W serwisie zasugerowano że trzeba oddać obie głowice do sprawdzenia i zmierzyć kompresję. Jak to można wytłumaczyć od strony technicznej, co mogło ulec uszkodzeniu ?? Czy możliwe jest że wtryskiwacz mimo iż pozytywnie przeszedł test i ma wymienioną końcówkę jest tak zużyty że leje paliwo ?? Zamieszczam logi: 000 - http://vaglog.rtnet.pl/black_hand_66381.html - proszę nie zwracać uwagi na pierwszą grupę, poniżej jest na odpalonym silniku a na samym dole na zgaszonym 001 - http://vaglog.rtnet.pl/black_hand_66390.html 003 - http://vaglog.rtnet.pl/black_hand_66392.html + bs 004 - http://vaglog.rtnet.pl/black_hand_66382.html 007 - http://vaglog.rtnet.pl/black_hand_66385.html --> proszę pominąć pierwszy odczyt, nałożył się z 1.9 008 - http://vaglog.rtnet.pl/black_hand_66391.html 011 - statyczny + bs http://vaglog.rtnet.pl/black_hand_66384.html 012 - http://vaglog.rtnet.pl/black_hand_66386.html 013 - http://vaglog.rtnet.pl/black_hand_66389.html 014 - http://vaglog.rtnet.pl/black_hand_66383.html 018 - http://vaglog.rtnet.pl/black_hand_66387.html Z góry dziękuję za pomoc.
-
[B5 AQD] Pomocy! kawa z mlekiem w skrzyni biegów!
Mam taką teorię - poprzedni właściciel dodał jakiś uszlachetniacz żeby wyeliminować ten problem.
-
RZESZÓW PODKARPACKIE Widziany widziana
A witam witam, stoi pod blokiem z racji miejsca zamieszkania
-
[A6 C5] 2.5 TDI po regeneracji pompy kopci na biało
Jutro z rana przed oddaniem auta na dalszą diagnozę zaloguję grupę 004. A z tą sztangą to może być coś na rzeczy bo pamiętam że przy logach jakiś czas temu to wyszło(różnica między on/off wynosiła raptem 50). Czy na podstawie zamieszczonego logu dynamicznego 011 jesteś w stanie określić czy wysterowanie n75 jest w porządku ? http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_42552.html Poproszę serwisanta żeby odślepił wężyk sterujący EGR-em i załatwił ewentualnie n75. Nie sądziłem że może to mieć wpływ... Dziękuję za naprowadzenie
-
[A6 C5] 2.5 TDI po regeneracji pompy kopci na biało
Witam, zwracam się do was koledzy i koleżanki z prośbą o pomoc. Logi postaram się wrzucić w najbliższym czasie, wpierw jednak pokrótce opiszę pacjenta: 2.5 TDI AFB 98r. - auto miało problemy z odpalaniem, było to wręcz masakryczne. Po oddaniu auta do serwisu Boscha stwierdzono zatarty przestawiacz kąta wtrysku. W związku z tym dokonano kompletnej regeneracji łącznie z wymianą sterownika. Przed regeneracją pompy auto po rozruchu niemiłosiernie kopciło ostrym gryzącym dymem o białym zabarwieniu. Po rozgrzaniu raczej to ustawało (jechałem kilkakrotnie za autem w celu obserwacji). Auto stało w serwisie 2 tygodnie, serwisant nie chciał jednak nam wydać auta ponieważ stwierdził że auto dalej strasznie dymi w dodatku nie ma przyśpieszenia (przepływomierz na 100% były robione logi które to wykazały). Ojciec potrzebował jednak pilnie auta i odebraliśmy je. Przez te 2 tygodnie serwisant skierował podejrzenie na lejące wtryskiwacze. Zdziwiło mnie to trochę ponieważ kuzyn który wymieniał nam wałki + wszystkie obowiązkowe rzeczy z tym związane + odma, wymienił także końcówki wtryskiwaczy (włoskie - tyle wiem). Serwisant zrobił test wszystkich wtryskiwaczy i pomyślnie przeszły one testy. Teraz pozostaje kwestia co może być przyczyną tego kopcenia. Wiem że ostatnio jest wilgoć w powietrzu, auto stało też pod chmurką, nie mniej jednak co może być przyczyną tego stanu rzeczy ?? Podczas tego postoju w serwisie raz osobiście odpaliłem auto w słoneczny dzień i nie było tego nadmiernego kopcenia. Dodam że płynu chłodniczego nie ubywa a świece są wymienione i elegancko grzeją. Rozrząd jest ustawiony prawidłowo, przy wymianie wałków kuzyn ustawił wszystko tak jak należy, przed 1 odpalaniem całość obracana wałem za pomocą klucza także nie ma mowy o pomyłce. Z tego co jeszcze pamiętam jakiś czas temu w logach stwierdzono zawalony EGR, jest póki co zaślepiony (zdaje sobie sprawę że w tych silnikach nie jest to wskazane) niebawem będę próbował go wyczyścić. Serwisant stwierdził także że jest jakiś problem natury elektronicznej z kątem wtrysku i chce za pomocą jakiegoś urządzenia sprawdzić to. Proszę was o pomoc ponieważ chciałbym wiedzieć jak rozmawiać z tym człowiekiem i chociaż w małym stopniu mieć pojęcie co jest na rzeczy.
-
[B6 BFB] Czy to sprzęgło ,czy dwumas ??
Możesz spokojnie oddać dwumas do regeneracji, firma Moto-Rege zrobi to za ok.750zł. Skorzystałem z ich usług i jestem mega zadowolony + 18 mcy gwarancji.
-
[B5 AVG] Koło pasowe alternatora.
Ruville/Ina w tym przypadku dobrze się sprawuje. U mnie śmiga już prawie drugi rok i żadnych problemów. Ok. 200zł trzeba w każdym razie zapłacić. Jak będzie lipne to po jakimś czasie napinacz paska zacznie się pochylać.