Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Tommy Gun

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Tommy Gun

  1. Witam, dzisiaj po około miesiącu od wymiany silnika zapiąłem Vaga - pacjent 2.5 TDI AFB. Zauważyłem że cały czas wywala błąd 550 (przy tych większych mrozach auto sporo kopciło po nocnym postoju, tak jakby też silnik chwilę nierówno pracował, nie mniej dzisiaj pokazał -4,5 stopnia odpalił elegancko bez kopcenia bardzo równo, na ciepłym także pali na dotyk). Zamieszczam przykładowe logi i powiedzcie czy kąt wtrysku wymaga regulacji oraz czy są jakieś inne niepokojące sygnały. Jeżeli brakuje którejś grupy jutro uzupełnię, na próbę dynamiczną nie ma szans w tych warunkach. W plikach są jednocześnie statyczne i bs: 000 - http://vaglog.rtnet.pl/black_hand_72674.html 001 - http://vaglog.rtnet.pl/black_hand_72672.html 004 - http://vaglog.rtnet.pl/black_hand_72673.html 005 - http://vaglog.rtnet.pl/black_hand_72675.html Rzućcie okiem w wolnej chwili Pozdrawiam
  2. Podczas zakładania w okienku taśmy masz mieć żółty znaczek (koła na prosto oczywiście). Jeżeli nie ma napięcia to taśma została pewnie przekręcona.
  3. Ciągle mnie dziwi fakt, że takie oleje jak Motul, Liqui Moly są tak mało znane na naszym rynku. Firmy oferujące jedne z najlepszych olei, a wokół nich taka cisza.
  4. lapek85 ja już przywykłem do tego, że zawsze jest dłubanie Wyjmę zbiorniczek i zobaczę co da się z tym zrobić. Nie mniej twój pomysł słuszny
  5. Dla uściślenia sprawy wtyczkę fis zamówiłem czerwoną, przełożyłem jednak piny gdyż były inaczej ułożone (na wtyczce było 99r, licznik 95r.). Kolory kabelków nie mają chyba żadnego znaczenia, oby tylko były we właściwych numerach ????
  6. Zakupiłem dzisiaj czujnik płynu do spryskiwaczy od passata, rozumiem że kabel najlepiej będzie poprowadzić przez osłonę ECU, tak jak czujnika temperatury oleju ??
  7. Tommy Gun odpowiedział(a) na tomassa temat w Audi A4 B5
    Taśma do sprawdzenia albo styki. Stało się to nagle czy klakson działał co raz gorzej aż przestał działać ?
  8. Tommy Gun odpowiedział(a) na henius86 temat w 1.9TDI
    Ani be ani me. Nazwij poprawnie wątek zanim poleci do kosza --> [A4 B5] czy dawka 2,8 jest prawidłowa
  9. Byłem kiedyś u znajomego w sklepie pytać o zestaw sprzęgła do 1z. Dziwiłem się że do 80-tki 1z jest tańsze a do A4 z tym samym silnikiem droższe. Czymś się jednak różniły ale na obecną chwilę nie pamiętam czym. Pisz do użytkownika Tom77, ma w ofercie zestaw sprzęgła Sachs (tarcza, docisk, łożysko oporowe + smar) za ~600zł. I tą firmę bierz uwagę, ewentualnie Luk. Żadne inne, żadne używki, sprzęgło wymieniaj jako komplet.
  10. No dobra a na który olej byście stawiali do 2.5 TDI AFB 99r. Obecnie jeździ na Mobil 1 New Life 0w40 Turbo Diesel, jak się ma przy nim Liqui Moly Synthoil Energy 0w40 ?? Chodzi mi tylko o te dwa.
  11. - łatwiejszy rozruch w zimie - silnik pracuje ciszej - odporność na utlenianie w wysokiej temperaturze (turbo) i o wiele lepsza ochrona przed tarciem - olej dłużej zachowuje swoje właściwości To tylko kilka przykładów, nie będę tutaj pisał wypracowania a decyzję podejmiesz sam. Nie mniej jednak zachęcam do pełnego syntetyka. Jak się boisz o uszczelnienia to je wymień, trudno żeby guma zachowywała swoje właściwości po x-nastu latach a zwłaszcza na mrozie.
  12. Podobno kujawski jeszcze lepiej się trzyma, przy okazji można frytki usmażyć. Mnie też straszyli przed wymianą na 5w40, bo się silnik rozszczelni albo wydmucha uszczelkę pod głowicą . Olałem to ciepłym moczem i zapodałem Liqui Moly 5w40 i powiem tyle - bajka. Oczywiście do 1.9.
  13. Popatrzcie co ktoś wykrzesał z Fisu --> FIS-Control shows boost pressure on the DIS display
  14. Witam, bardzo bym prosił jeżeli ktoś ma taką możliwość o sprawdzenie nr seryjnych wtryskiwaczy, do jakiego silnika (kod) są przeznaczone. Zwykły --> 059 130 201 E Sterujący --> 059 130 202 E Z góry dziękuję za pomoc
  15. A czy przed tym ok zapala się kontrolka płynu chłodniczego i kontrolka oleju ?? Bo patrzyłem u kolegi wczoraj w 80-tce w której ma AC, przelatują ikonki a na końcu ok. Czy tutaj będzie tak samo ??
  16. Mam taką prośbę, czy ktoś mógłby wrzucić fotki, jakie ikonki powinny się wyświetlać na fisie po przekręceniu kluczyka i po zmianie na manetce ? Chodzi o fis z licznikiem przedliftowym.
  17. Odpada Ci ewentualna awaria w postaci połamanych łopatek wirnika Ale nie popadajmy z tego powodu w skrajność.
  18. Weź sobie pompę SKF z metalowym wirnikiem. Dobra rzecz.
  19. Jutro z rana wrzucę zdjęcie. Co do tego środka, metoda dość kontrowersyjna. Najbardziej ciekawi mnie, że skoro to cudo czyści EGR, gdzie dostają się ewentualne resztki. To samo tyczy się turbo...
  20. Hmm nie wiem czy idę dobrym tropem ale czy jeżeli działa podświetlenie tego radia (poprzedni właściciel je montował) i jego regulacja, to jest szansa że mam zamontowany ten adapter ???? Tak mi się to skojarzyło bo podobno jest jakiś problem z podświetleniem po założeniu Concerta do starszych roczników...
  21. To i ja zapytam o taką rzecz, mianowicie czy z radia Audi Concert na CD, założonego do przedlifta, da radę wyciągnąć sygnał RDS ??
  22. Wylot z odmy puściłem pod auto, zaślepiłem otwór który jest przed turbo.
  23. Ja użyłem skręcanej opaski i nasadki/zakrętki od płynu do czyszczenia przepływomierzy. Trzyma się dobre pół roku. Widziałem też korek od szampana

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.