Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Tommy Gun

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Tommy Gun

  1. Witam Zastanawia mnie pewien stan rzeczy. W naszej domowej stajni jest a6 c5 i a4 b5 - na tych samych zaciskach ATE 288mm. W a4 rok temu wymieniałem właśnie zaciski na 288, tarcze + klocki. W a6 niedawno wymieniłem tarcze i klocki na TRW + klocki z tyłu na TRW, układ najpierw odpowietrzony przez 2 osoby tradycyjną metodą, potem jeszcze sprawdzony na warsztacie. Ale do rzeczy, jak przesiadam się z a6 na a4 to heble biorą o wiele lepiej i o wiele szybciej. W a6 muszę mocniej wcisnąć pedał hamulca aby uzyskać taki efekt jak w a4. Czasami nawet z przyzwyczajenia jak przyhamowałem w a4 to reakcja była szybsza i jakby skuteczniejsza. Mój ojciec też to zauważył i zastanawiamy się czy to przez różnicę w masie aut czy to zwiastun jakiejś usterki. No to jak, pomożecie ??
  2. Ciekawi mnie też czy w S4 były dwa icki po bokach, bo sprzedawca w ASO zaproponował mi też nadkole na drugą stronę. Jak sądzicie mały przeciąg po prawej stronie w TDI, tam gdzie jest turbo, może przynieść jakiś skutek(ogólny) czy to już przesada ??
  3. Dandi88, zobacz sobie na stronę 204 a dokładnie na to co zamieścił Musashi...już chyba w bardziej oczywisty sposób nie można wytłumaczyć istoty używania i przechodzenia na pełny syntetyk. Tutaj nie istnieje jakaś zamknięta grupka, wystarczy tylko z sensem sformułować pytanie czego skutkiem będzie sensowna odpowiedź. Jak ktoś po raz xxx pyta jaki olej polecacie to niestety ale wykazuje się ignorancją, mając 200 stron na ten temat... Nie sugeruj się "wszystkimi dookoła" bo 90% ludzi nie ma pojęcia o czymś takim jak normy olejowe, specyfikacje czy temu podobne. Sugeruj się tym co jest na samej górze, poszukaj w necie artykułów "jak dbać o silnik wyposażony w turbosprężarkę" i dojdziesz sam do wniosków dlaczego trzeba lać pełny syntetyk... Osobiście polecę Ci Liqui Moly Diesel Synthoil 5w40 - ma normę 505.00 czyli taką jak potrzebujesz do AFN'a i założę się o paczkę draży "Korsarz" że będziesz mile zaskoczony kulturą pracy silnika po pierwszym odpaleniu...
  4. Napewno jak ktoś jeździł autem ze sprawnym w 101% dwumasem, poczuje różnicę. Mam 1z na zwykłym kole zamachowym i jak przesiadam się czasem do passata 1.9 tdi atj to różnica jest ogromna. Dwumas fajnie niweluje szarpnięcia i szybkie odpuszczanie sprzęgła ale czy jest to warte tych pieniędzy... Kwestia przyzwyczajenia.
  5. Przepiękne auto, modzone z głową a nie ...., lakier jest niesamowity. Dropsone przyznaj się, w pewnym momencie człowiek popada w uzależenienie :mrgreen:
  6. Witam, mam do was prośbę. Ostatnio zerwałem chrom na metry bo już nie mogłem na to cudo patrzeć. W upalne dni wyciekał klej, dochodziło do odkształceń, ogólnie porażka. Ale do rzeczy, na gumach od drzwi została wartswa taśmy dwustronnej którą ciężko jest ściągnąć. Macie jakiś sprawdzony sposób albo środek, bo z bliska wygląda to obskórnie.
  7. Dwumas sprawdzisz na dwa sposoby: jak go zamontujesz i zacznie telepać jak w T-34 to jest do wymiany, albo zostaje wykonać telefon do firmy regenerującej koła dwumasowe żeby rozwiercili wszystko i sobie popatrzyli co jest w środku nie tak. W pierwszym przypadku zapłacisz dwa razy za demontaż skrzyni i sprzęgła a w drugim napewno powiedzą Ci że dwumas jest do zrobienia. Jest jeszcze jedno wyjście kupić komplet sachs'a: tarcza, docisk, łożysko oporowe, smar na wałek, dać koło zamachowe z 1z i mieć święty spokój. Jeżeli uznasz że to co piszemy jest herezją, proponuje rozważyć to co w ostatnim poście napisał mlodyy....
  8. Sprawdzałeś taką pierdołę jak naładowanie akumulatora ?? Kompresję pewnie trzyma bo gdyby jej nie miał to by auto nie jechało i brakowałoby mocy. Zostanie Ci przyjrzeć się pompie wtryskowej oraz czy nie cofa się gdzieś paliwo.
  9. No zapewne idzie w dobrym kierunku, wymieniając Ci pół auta i drenując portfel. Trzeba sprawdzić ustawienie kąta wtrysku i wogóle zapłonu - czy przypadkiem rozrząd nie jest przestawiony na pompie. Wtryski warto sprawdzić co jakiś czas, na maszynie chociażby w serwisie Boscha - korekcje mogą być prawidłowe ale nie wykluczone że któryś leje. Ja na przykład miałem taki problem z paleniem na ciepłym właśnie w 1Z, ciekło paliwo z pompy i pękła jakaś tam sprężyna w środku. Wymienione, uszczelnione i szafa gra... Poświęć 50 zł na diagnostykę i coś więcej będziemy wiedzieć.
  10. Mierzył ktoś z was o ile stopni zmniejsza się temperatura w dolocie w przypadku montażu nadkola od S4 ??
  11. Dzisiaj auto oddane na ustawienie m.in kąta wtrysku, dawki paliwa i wymianę wtryskiwaczy (zostały ze starego silnika z wymienionymi końcówkami). Czy z obecnych logów da się wywnioskować w jakim stanie jest pompa wtryskowa ?? Druga kwestia to to że turbo zdeka późno wstaje. Ciahciah, Przemik macie jakieś podejrzenia ??
  12. Statyczne: Grupy: 000 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_85306.html Grupy: 001 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_85308.html Grupy: 003 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_85307.html Grupy: 004 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_85305.html Grupy: 005 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_85309.html Grupy: 007 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_85310.html Grupy: 010 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_85312.html Grupy: 011 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_85311.html Grupy: 013 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_85313.html Grupy: 014 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_85315.html Grupy: 018 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_85314.html BS: Grupy: 003 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_85317.html Grupy: 004 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_85318.html Grupy: 011 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_85316.html Dynamiczne: Grupy: 000 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_85320.html Grupy: 001 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_85319.html Grupy: 003 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_85321.html Grupy: 004 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_85322.html Grupy: 008 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_85324.html Grupy: 010 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_85325.html Grupy: 011 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_85323.html ---------- Post dopisany 20-05-2012 at 09:27 ---------- Poprzedni post napisany 19-05-2012 at 16:58 ---------- Zerknie ktoś co i jak ? Ponadto oddaje w poniedziałek auto na sprawdzenie wtrysków do boscha bo korekcja jedna i czasem druga przekraczają normę. ---------- Post dopisany at 09:27 ---------- Poprzedni post napisany at 09:27 ---------- Zerknie ktoś co i jak ? Ponadto oddaje w poniedziałek auto na sprawdzenie wtrysków do boscha bo korekcja jedna i czasem druga przekraczają normę.
  13. Musashi dzięki za full profesjonalne wytłumaczenie tematu, jestem pełen podziwu <spoko>. Najlepiej byłoby to dodać na każdą stronę wątku, może to rozjaśniłoby umysły użytkowników z uporem tworzących własne teorie na temat stosowania oleju, zarówno 10w40 jak i 15w40.... Na czasie zamieszczę zdjęcie tłoka wraz z korbowodem i panewką z silnika który miał nalatane ok. 500 tysiaków na full syntetyku. Może jak co niektórzy zobaczą obrazek (jak widać czytać się nie chce) to wysnują właściwe wnioski...
  14. Zadam wam nietypowe pytanie. Poniewaz w 1z chcę niebawem zmienić sterownik na 16 bitowy, to czy instalacja tempomatu do 1z czyli: Manetka ECU 1 39 2 35 3 36 4,6 67 5 59 Będzie współdziałać ze sterownikiem od AFNA z 1996r. Na bank będe musiał się wpiąć bezpośrednio pod ECU bo brakuje pinów, tylko pytanie czy młodszy o rok sterownik będzie miał taki sam układ ??
  15. Ja ostatnio ze znajomym podłączyłem to wszystko, bezpośrednio pod ECU tak jak pisałem, zasilanie daliśmy pod wspomniany kabel czerwono siwy. W okienku silnika logowanie (robiłem to Polskim Vagiem) wpisuje tą wartość 11463 po czym w jednym z bloków sprawdzam wartości: wyłączony tempomat AUS - 0000 włączony tempomat - pozycja Ein - 000011 pozycja AUF - 001011 fix - 000111 Do tego momentu wszystko się zgadza, po czym jak naciskam hamulec powinno się wyświetlać 010011 a wyświetla się 100011 -> czyli wciśnięte sprzęgło. Zastanawiam się które kable popitoliliśmy.
  16. Podejrzewam że na wlepce w bagażniku masz kod skrzyni CPC.
  17. Popatrzcie co znalazłem, przypadkowo na forum Mercedesa: "sprobuje wyjasnic. Nowe auta maja male tolerancje. czyli np. odstepy miedzy panewka a walem korbowym sa mikroskopijne. Im wiekszy przebieg odstepy powiekszaja sie przez przecieranie i wtedy wiecej zuzywa oleju lub zmniejsza cisnienie oleju, dlatego jest polecane gestsze oleje w duzych przebiegach. Nawet jak wlejesz olej o 0/40 do samochodu o przebiegu 300 tys km. Nic sie zlego nie stanie, ale moga byc 2 konsenwenkcje. 1. bedzie spalal olej i po jakims czasie bedziesz musial dolewac olej. 2. bedzie mniejsze cisnienie oleju w obiegu i moze uszkodzic powiedzmy panewki, albo bedzie za male cisnienie w automatycznym ustawianiu zaworow i powieksza sie luzy zaworowe. Przepraszam za slabe wyjasnienia po polsku. Mieszkam tutaj 33 lata i technika idzie dalej, nowe slowka techniczne ktorych nie znam jeszcze" Czy to co zostało napisane przez delikwenta mija się z prawdą ?? Moim zdaniem nie napisał że wskutek stosowania kiepskiego oleju dochodzi do podwyższonego tarcia między elementami silnika... Co sądzić o jego argumentach ?
  18. Różnie, ja płaciłem 20 zł a potem podnieśli do 30 w warsztacie WORD.
  19. Podobno usunięcie dpf nie jest do końca legalne, ale kto to sprawdzi w praktyce. Nikt się przecież nie położy z lupą pod autem...
  20. A ja ostatnio zostałem wyśmiany wraz ze znajomym przez jednego mechanika że jeździmy na pełnych syntetykach. Głównie dlatego że zmieniliśmy oleje do 1.9 tdi i 1.8 T z 10w40 na 5w40 (diesel synthoil i high tech). Twierdzenie uzasadnione że skoro silnik jeździł na czym jeździł to ma tak zostać ponieważ zmiana na rzadszy olej grozi jego uszkodzeniem. Najlepiej z wiekiem jest przechodzić na co raz gęstszy olej, aby zatrzymać wycieki i żeby nie wypłukało nagaru.... Wytłumaczcie mi skąd "mechanicy" tego pokroju biorą takie informacje, czy na tym forum zdarzył się komuś przypadek że po zmianie oleju na lepszy uszkodził mechanicznie silnik ?? Dlaczego jak się stoi w kolejce w sklepie motoryzacyjnym, mechanik przede mną wdaje się w dyskusję ze sprzedawcą: - Potrzebny mi olej do BMW 2000 któryś tam rocznik i TD, świeżo sprowadzony - A jaki tam jest przebieg - ponad 200 tysięcy - no to już trzeba by zalać półsyntetyk - tak, lepiej nie ryzykować
  21. Kwestia już wyjaśniona - kolega podpiął Vaga i błąd ten był związany z dawką paliwa - wynosiła 1,2. Zmniejszyliśmy ją do ok. 2,6, dalsza regulacja wymaga poruszania nastawnikiem. Po zmniejszeniu silnik zaczął normalnie pracować. Później założyliśmy jeszcze drugi sterownik 16 bitowy z programem i auto zarąbiście jechało tyle że z kolei miało zbyt małą dawkę paliwę ok. 6,0 Sotom doceniam twoją chęć pomocy ale nie pisz o rzeczach o których nie masz pojęcia bo kogoś to wprowadzi w błąd... zobacz ile Audi 80 1z pomyka na kompach 16 bitowych.
  22. Dzisiaj założyłem do swojego 1z sterownik 16 bitowy z Afna. Zrobiłem adaptację immo, przekręcam kluczyk po czym: Napięcie ładowania na liczniku lekko spadło, słychać było pyknięcie po czym napięcie wzrosło. Odpaliłem silnik i zaczął troszkę nierówno pracować. Przy kolejnej próbie odpalenia nie było już tego pyknięcia. Kolejna kwestia - Polski Vag pokazał taki błąd: 1268 - Nastawnik objętości - N146 poza specyfikacją - wartość dolna błąd sporadyczny. Wziąłem auto na przejażdżkę, ładnie wkręca się na obroty ale gdy dam mu gaz w podłogę to powyżej 2500 obrotów czułem wyraźne dławienie silnika. Po wszystkim założyłem poprzedni sterownik, wszystko super, żadnego błędu nastawnika, silnik chodzi równiutko. Czy ktoś ma jakiś pomysł dlaczego tak się działo ??
  23. Ja mam u siebie taki: 059 130 202 E. Ale upewnij się jeszcze.
  24. Pewnie coś nie halo z czujnikiem, a czy temperatura 95-96 w obecnej porze roku jest duża ?/ Nie sądzę, zwłaszcza jak stoisz w korku lub temu podobnych. Sprawdź czy chłodnica jest ciepła, jeżeli tak to oznacza to że duży obieg funkcjonuje i termostat puszcza ciecz w celu ochłodzenia. Wentylator kręci się cały czas ale załącza w określonej temperaturze żeby uniknąć przegrzania. Nie pamiętam w tej chwili jaki to zakres temperatury. I jeszcze jedno. Jak zgasisz silnik to wentylator powinien się chwilę kręcić i nie szumieć. Jeżeli zatrzymuje się od razu lub szumi to powoli zdycha wiskoza.
  25. Taka mała uwaga - trzeba zobaczyć kraj pochodzenia. Pamiętam jak zamówiłem łożysko Fag'a właśnie do A6 - było w pudełku Ruville i niestety Made In China...

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.