Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Tommy Gun

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Tommy Gun

  1. Masz wlać tyle ile trzeba czyli do momentu przelewania się z bocznego korka. Dasz za mało to później wymienisz skrzynię a nie olej.
  2. Wiesz duży fiat też ma 4 koła i kierownicę...
  3. Oryg.olej do skrzyni manualnej Volkswagena (2449169221) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. bierz bo dobra cena
  4. Dla Ciebie zwykła dla innych niezwykła Piękne auto no i czekamy na więcej info
  5. Co znaczy że Catrol jest bardziej rzadki ?? 5w40 i 10w40 są takiej samej gęstości, 5w40 zachowuje lepszą płynność w warunkach zimowych ale po osiągnięciu temperatury roboczej mają identyczną gęstość. Bardziej rzadki od 10w40 będzie 5w30 a bardziej gęsty 5w50. Ot cała filozofia.
  6. Tak zwłaszcza bezsiarkowy. Lać Mixol tylko z głową i unikniecie problemów z układem wtryskowym (o ile jest sprawny...) Byle tylko nie pomylić Mixolu z jakimś mazidłem do smarowania łańcuchów albo kosiarek :-P
  7. Dokładnie, nie wdawaj się w żadne polecenia/zalecenia i gwarancje sprzedawcy. Po tym artykule o podrabianiu olejów zwątpiłem. To jest tak jak z kupowaniem wahaczy Lemfordera z lipnego źródła. Zaoszczędzisz i przyjdzie chińczyk albo turek - niby lemforder ale nie lemforder bo się rozkraczy po pół roku.
  8. Odkręć nakrętkę wtryskiwacza kluczem 17-tką (tylko polecam tego dokonać na zimnym silniku). Następnie koniec rurki dociśnij w miejscu łączenia z wtryskiwaczem i staraj się dokręcać jednocześnie dociskając. U mnie pomogło i od miesiąca spokój.
  9. Ok dziękuję bardzo za pomoc. Teraz ogień na tłoki
  10. jesteś pewien że wiesz co mowisz, radząc dolewac specyfiki do VP44? Tak jestem pewien - po konsultacji z serwisantem Boscha i Piotrusiem z a6klub, który o tych silnikiach wie wszystko... W skrajnych przypadkach taki zabieg może poprawić pracę tego elementu ale też nie musi. W każdym razie Mixol nie zaszkodzi...
  11. Pewnie zaczął się przycierać przestawiacz kąta wtrysku ale na obecną chwilę wróżka lub logi, co bardziej obeznani pomogą. A przed logami dolewaj obficie Mixol do paliwa i naładuj porządnie akumulator.
  12. Wiem wiem za co przepraszam. usprawiedliwiam to jedynie tym że była straszna nerwówka u nas z tego powodu i jakich by argumentów nie przedstawić to ten"osobnik płci męskiej" wie swoje i dogryza wszystkim.
  13. Podoba mi się poziom dyskusji w tym temacie - wielki szacunek dla osób posiadających tak szczegółową i wyczerpującą wiedzę dotyczącą oleju w dodatku serwującym gotowca dla innych... Niestety na moim forum, są osoby a raczej osoba która w uparte twierdzi (nie posiadając silnika TDI), jaki jest sens stosowania takiego oleju jak Liqui Moly 5w40 do 18 letniego auta. Dlaczego pewnej grupie niedowiarków i kpiarzy nie idzie przetłumaczyć faktów dotyczących kultury pracy silnika ?? Jaki wogóle jest sens dyskusji skoro dla kogoś olej 5w40 jest rzadszy od 10w40 i nie ma praktycznie żadnej różnicy ?? Kolega rozbiera na co dzień silniki, widzi co się dzieje z podzespołami po kiepskim oleju ale to dalej nie stanowi wiarygodnego argumentu. Po co kupować mercedesa skoro duży fiat też jeździ i ma koła ?? W 3 autach: a4 1.9 tdi 1z , a6 2.5 tdi i mercedesie c250 stosuje ten sam olej Liqui Moly Diesel Synthoil 5w40, żaden się nie rozszczelnił, nie uszkodził, nie wyfrunęła panewka ani nie wyskoczyły pierścienie tłokowe. Żadne z tych aut nie wykazuje wzmożonego apetytu na olej a silniki brzmią rewelacyjnie, od samego rozruchu. Musiałem o tym napisać bo czasami ogarnia mnie zwątpienie na uparte zacietrzewienie ludzi bez wiedzy i praktyki, za wszelką cenę próbujących się dowartościować. Cóż pozostaje tylko wyciągnąć fajfusa i wypałować się na najbliższej sośnie, może wtedy mózg wróci na własne miejsce....
  14. A co pokazuje fis gdy jedziesz na biegu i ściągniesz nogę z gazu ??
  15. To się kolego popisałeś... żadnego chipa nie ma i nie było nigdy. Dawka rzeczywiście przesadzona, ustawiłem ją vagiem na maxa - na nastawniku nie ruszałem. Obyś sobie szkód nie narobił tym "zabiegiem" bo lejące od nadmiaru paliwa wtryski potrafią narobić spustoszenia. I nie odnoś się do innych w taki sposób bo nikt Ci nie pomoże.
  16. Odgrzewam kotlecika - zamieszczam logi statyczne i bs 004 po ustawieniu kąta wtrysku: Na obecną chwilę wtryski nie zostały ruszone. statyczne: 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 001 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 004 - statyczny wraz z bs - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 013 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 014 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 018 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Proszę o sugestie oraz czy jest potrzeba powtarzać któryś z dynamicznych ??
  17. Przy okazji przepływka Ci nie domaga i zmniejsz dawkę paliwą na okolice 3.8 (pamiętając że zwiększając wartośc auto dostaje mniej paliwa) bo auto się udławi.
  18. Jak się okaże że to uszczelka to przy okazji zobacz na gładzie cylindrów czy nie mają progów to po pierwsze a po drugie stan wałków i całej reszty. Gdyby wyszły jakieś cuda to weź pod uwagę zakup silnika, ja tak zrobiłem i bardzo sobie chwalę
  19. Powiem tak, nie jeździłem zbyt dużo B6 ale moją uwagę zwróciła ta sporadyczna nierówna praca silnika. Raz jak logowałem 003 BS żeby sprawdzić EGR (tylko co ma EGR do spalania) a później samo z siebie. To wszystko jest o tyle dziwne że fura zapierdziela pięknie, wkręca się na obroty, nie ma się do czego przyczepić. Jednak ja bym się skoncetrował na tej jednej pompce która ma nieco większy odchył od pozostałych. Wiadomo że korekcje nie zawsze są miarodajne Może być też tak że kolektor ssący jest zawalony i auto dostaje za mało powietrza. tmaxx88, proponuje na początek wykręcić kolektor ssący wraz z egr, kupić środek do czyszczenia kominków (to nie żart) wyczyścić to wszystko na błysk i próbować. Koszt niewielki (płyn ok.20 zł, uszczelka Elring ok. 15zł), korzyść podwójna i spokój na pewien czas. Jak to zawiedze to trzeba będzie obejrzeć pompki ale zacznij od rzeczy najtańszych.
  20. Najwyżej sprzęgło wyprzedzi właściciela....
  21. Autorytet jest - skoro Iron Man na nim zapier..la to nie może być zły...
  22. Problem rozwiązany, pierwsza rzecz to zużyty i słabo naciągnięty pasek. Druga to wykończone łożysko koła pasowego na kompresorze. Niestety trzeba było zrzucać cały przód, całość z robocizną wyniosła 330zł.
  23. Witam, na prośbę forumowicza tmaxx88 zrobiliśmy dzisiaj komplet logów. Powód wysokie spalanie. Przy okazji zauważyłem sporadyczną, nierówną pracę silnika na biegu jałowym. Logi statyczne: Grupy: 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 001 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 007 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 008 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 010 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 012 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 013 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 015 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 023 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM BS: Grupy: 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Dynamiczne: Grupy: 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 001 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 008 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 010 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 013 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 014 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 018 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 020 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
  24. Jeżeli zamierzasz zrobić tym autem wiele kilometrów to proponuję zakup wałków w ASO...
  25. Tak już całkiem na upartego Kowi, sprawdź sobie czy nie masz wyrobionego koła pasowego na alternatorze, poniewaź mogło w jakimś stopniu zakłócać pracę pasiora co przenosiło się na koło pasowe wału.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.