Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Tommy Gun

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Tommy Gun

  1. srutu tutu majtki z drutu - lać zwykłą ropę i dolewać Mixol a nie jakieś wynalazki. ot cała filozofia
  2. Coś Ci się "pokićkało"
  3. Niebawem zainwestuje w Mayle HD, ciekawe jak się będą spisywać jako całość.
  4. Speckom a czy wziąłeś pod uwagę że taka "blaszka z puszki po browarze" może pod wpływem gorąca się przepalić i przypadkiem wpaść do silnika ?? Osobiście nigdy nie zrobiłbym takiego druciarstwa. Solidna zaślepka kosztuje raptem 7 zł, zakładasz i masz spokój a nie jakieś wynalazki... Jeszcze raz to podkreślę, totalne druciarstwo...
  5. Weź auto na podnośnik i spróbuj jeszcze kilka razy pokręcić z kołami w górze, od prawej do lewej na maxa.
  6. Witam, od kilku dni moje auto trapi denerwująca przypadłość. Tak od 40 km/h zaczyna się durne buczenie, porównywalne do dźwięku jakby nad autem leciał bombowiec. Buczenie występuje do ok. 120 km/h, zarówno na biegu jak i po wyluzowaniu. Nie wiem czy ma to związek z wibracjami wydechu z którymi się zmagam bądź też tłumikiem. Ostatnio dosyć energicznie poruszałem końcówkami wydechu - może tutaj jest przyczyna ?? Nie ma też przypadłości, że po skręcie w prawo lub lewo wszystkie cichnie - buczy cały czas. Wczoraj nawet założyłem na chwilę felgi z innymi oponami i bombowiec leciał dalej. Biegi chodzą jak w nowym aucie także skrzynię można chyba wykluczyć... Ma ktoś jakiś pomysł ??
  7. 000,001,003,004,008,010,011. Od 1500 obrotów gaz w podłogę do 4 tys. Amba
  8. Koledzy bardzo proszę o szybką pomoc. Szukam stalówek 16-tek do A4 b5 i wczoraj znalazłem ciekawą ofertę. Podaje oznaczenia: 61/2J x 16h2 et 42. Czy mogę je spokojnie brać do swojego auta ??
  9. Rozrządzik, klima jest, kreski są
  10. Regenerowałem do A6 2.5 tdi w firmie Moto-Rege. Na usługę dostałem 18-mcy gwarancji. Śmigam już rok. Oni to rozwiercają, mimo iż koło dwumasowe jest elementem nierozbieralnym, wymieniają wszelkie elementy, po czym wyważają i przetaczają. Dać ponad 2 tys. a 750zł to spora różnica. Tylko pamiętaj o nowym sprzęgle.
  11. Ty weź nie strasz że zaczęło się po wycięciu kata, niby stukałem ostatnio obudowę katalizatora i zdaje się być pełna w środku. Nie sądzę też aby w Niemczech komuś uszło płazem wycięcie katalizatora (w moim przypadku). Podwieszki jak chcesz wymienić to weź Bosala lub Fischera. Wymiana całkiem fajna, takie klocki Lego dla dorosłych
  12. Dzisiaj wymieniam plecionkę w aucie i goście chcieli mi wyciąć kata, tyle że zamiast niego miała wlecieć jakaś gównorurka za 10zł... Przyznam że przeganiam auto, tak po 180 raz na dwa dni. Nawet jak przegazuję auto to nie widać żeby się dławił tylko wskazówka ładnie i szybko wędruje do góry... Mam w garażu drugą suszarę, jak z tą coś się zacznie dziać to wtedy zamiana i kolejne logi. A co do reszty są jakieś zastrzeżenia, nawet minimalne ??
  13. Zwracam się z prośbą o sprawdzenie logów dynamicznych. 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 001 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM (proszę nie zwracać uwagi na pierwszy zapis) 004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 008 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 010 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM (proszę nie zwracać uwagi na dwa pierwsze zapisy) Z góry dziękuję i czekam na sugestie.
  14. Plecionkę zakupiłem Bosala - mam nadzieję że nie będzie zła...
  15. To widzę że fachowcy po byku z nich. Czasami da się zauważyć że plecionka rezonuje a czasem nie. Zwłaszcza po rozgrzaniu Wczoraj jeszcze z moją narzeczoną robiliśmy taki test - ona trzymała końcówki wydechu a ja ściskałem plecionkę - była natychmiastowa poprawa. Później ona ściskała plecionkę a ja trzymałem końcówki - także następowała znacząca poprawa... Sprawa jasna jak słońce - chcieli sobie wyciąć kata pod moją nieobecność, wspawać jakąś gównorurkę, niby policzyć za to i krocie zarobić... ciekawe ile można zarobić na katalizatorze z afn'a
  16. Mam jako taki kanał także nie będzie problemu. Sugerujesz coś takiego --> Katalizator zamiennik AUDI A4/A6 VW PASSAT 19TDI (2473705802) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Będzie się to trzymało kupy ??
  17. Miał zacząć spawać nową plecionkę ale oczywiście ustalił że plecionka jest dobra i po tym jak się zapytał o katalizator, padło stwierdzenie żeby zostawić auto... Po prostu zamontował to przed rozpoczęciem prac... Z tego wszystkiego zabrałem się od nich bo jeszcze cena za wymianę plecionki miała wynieść 100 zł. Uważam to za zdzierstwo...
  18. Podpinał to pod klemy że niby w razie jakiegoś zwarcia nie uszkodzi elektroniki auta ?? Szukać warsztatu z czymś takim - o to głównie mi chodzi..
  19. danielom tak właśnie dzisiaj było tyle że dziadek łapał co chwilę plecionkę a ja patrzyłem na wydech. Gdy tylko ją ścisnął wibracje ustawały. Najzabawniejsze było to że gość w 2 minuty, nie przejeżdżając nawet autem zaczął wyliczać cenę poduszek, koła dwumasowego. Jeszcze w dodatku chcieli żebym zostawił w poniedziałek auto na 3 godziny a oni to sprawdzą... coś mi się wydaje że chcieli skroić katalizator i mnie... ja pier.... Na koniec jeszcze jedno pytanie - gość zakładał na akumulator jakąś elektronikę, podobno zabezpieczającą auto ?? Co o tym sądzić ??
  20. Witam, postaram się opisać przypadek który dręczy moje auto. Auto kupione miesiąc temu i od tamtej pory zmagam się z nieprzyjemnymi wibracjami auta. Na czym te wibracje polegają: - gdy auto jest zimne są prawie znikome, po nagrzaniu się silnika albo dłuższej przejażdżce znacznie się nasilają - po zakupie profilaktycznie wymieniłem wszystkie gumowe wieszaki wydechu na Bosala, uległo poprawie ale w pewnym stopniu - po nagrzaniu auta, na biegu jałowym, jak przyłożę butem końcówki wydechu czuć bardzo mocne wibracje - jak podniesie się maskę na zapalonym silniku to widać że plecionka dosyć intensywnie pracuje wchodząc w rezonans Sugerowałem się że może to być koło dwumasowe, ale jeżeli luzuję auto i dojeżdżam na wspomnianym luzie do skrzyżowania i przed samym zatrzymaniem pojawia się rezonans, to co ma piernik do wiatraka ?? Biegi chodzą super, nic nie szarpie, zmiana jest płynna bez szarpnięć i nie ma żadnego znaku mówiącego o agonii koła dwumasowego. Byłem dzisiaj na warsztacie który specjalizuje się w naprawach układów wydechowych i goście mi powiedzieli że to na 99% nie jest wina plecionki. Posprawdzali, przepatrzyli, plecionka jest sztywna.... Zaczęła się później wyliczanka że mogą to być poduszki pod skrzynią lub silnikiem (na co w przypadku wymiany nie dają gwarancji) lub idąc dalej możliwe że sprzęgło lub dwumas się kończą. Moje pytanie w związku z tym jest takie, na ile wyrąbane poduszki lub dwumas mogą przenosić drgania na wydech ?? Ruszaliśmy brechą poduszki skrzyni i naprawdę nie były w złym stanie. Przy gaszeniu silnika nie ma żadnego rzucania, terkotania. Czy jest możliwe że plecionka mimo tego że wygląda ładnie, pięknie i tak dalej, jest wadliwa ?? Czy plecionkę może źle pospawać ?? W całej tej śmiesznej sytuacji zastanawiam się czy tutaj katalizator czegoś nie nabroił ale co ma katalizator do wibrowania wydechu i przenoszenia tych drgań na całe auto. A może trafiłem na zwykłych naciągaczy, którzy wiedzą że to plecionka a chcą wymienić pół auta ??
  21. Może jeszcze lepiej będzie jak wytnie wzorek na reklamówce z Biedronki. Naprawdę zbawienna rada z tą "puszką po browarze". 5 Zaślepka EGR TDI VW AUDI SEAT SKODA gr.1.5mm (2518897504) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
  22. FMIC - Największa oferta części tuningowych: łączniki silikonowe, intercoolery, zawory blow off, wastegate, MBC, Ecumaster oraz innych - napisz a uzyskasz odpowiedź
  23. Dzwonił do mnie jakiś pajac z tego Lexusa, w sumie zjebałem go przez telefon bo wogóle nie chciał mnie słuchać. A na koniec był bardzo zdziwiony, że wszystkie dokumenty wysłałem do MTU, gdyż on żadnych kopii nie otrzymał. Kto okazał się winny w tym całym zajściu ?? Ano kobieta, która odmówiła mi przyjęcia wypowiedzenia na punkcie (29 dnia od zakupu i musiała je przyjąć), pismo doszło do nich 2 dni po terminie i tego się uparcie trzymali. Na szczęście miałem świadka tego zdarzenia, wszelkie dokumenty, powiedziałem że oddam sprawę do Rzecznika Praw Ubezpieczonych a następnie do sądu. Po 3 miesiącach przyszło pismo z przeprosinami MTU, że z winy pracownika doszło do takiej sytuacji. Najlepsze było na koniec " Wierzymy że zaistniałe zdarzenie nie wpłynie na sposób postrzegania przez Pana firmy MTU". hehehe Tak jak pisałem sprawdź dokładnie kiedy zniesiono podwójne OC, pamiętając o zasadzie "lex retro non agit" - prawo nie działa wstecz...
  24. Wrzuć komplet logów a zwłaszcza 010 to przekonasz się o nieszczelności. - podociskaj wszelkie wężyki - sprawdź grube węże które idą od intercoolera - sprawdź gumowy łącznik przy kolektorze ssącym Upewnij się też czy wężyki są prawidłowo podpięte.
  25. Firma MTU czyli "Moje Towarzystwo Utrapieniowe" jest znana z takich działań - sam tego doświadczyłem. Zapewne odezwie się do ciebie Kancelaria Prawna "LEXUS". Musisz dokładnie doczytać od kiedy zniesiono podwójne OC. Jeżeli wszystko stało się przed terminem to wnioskując z podanych przez ciebie dat: 1) 16.10.2011 - nabycie auta 2) 28.10.2011 - wykupienie OC w AXA 3) 22.11.2011 - wypowiedzenie OC w MTU Przekroczyłeś ustawowy termin 30 dni na wypowiedzenie/kontynuowanie umowy OC zbywcy auta - i w tym wypadku musisz zapłacić należną kwotę. Jednocześnie wystosuj oświadczenie o wypowiedzeniu tej umowy ze skutkiem natychmiastowym, żądając pisma potwierdzającego od MTU. Reasumując: "Pretensje do garbatego, że ma dzieci proste". Niestety

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.