Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Tommy Gun

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Tommy Gun

  1. Przede wszystkim musisz odczytać błędy i je zamieścić. W tej sytuacji zamieść komplet statycznych i bs. w dziale diagnostyka vag masz obszerny opis jak tego dokonać i jakie grupy należy zalogować. Nie próbuj tylko bez celu gnieść auta zanim nie podmienisz przepływki.
  2. kazimierz7777 przepływka w twoim aucie jest martwa podwójnie... totalny trup spróbuj na początek podmienić a później zamieść przyzwoity komplet logów
  3. W ramach małego odstresowania wpisujcie swoje szalone pomysły
  4. Tutaj też są niezłe komentarze, zwłaszcza ostatnie
  5. Ja dzisiaj zakupiłem Mobila 0w40 Turbo Diesel (poprzedni LM DS 5w40). Ciekaw jestem jak będzie się przedstawiała kultura pracy i inne parametry.
  6. powiem Ci devastation że jak dla mnie to jest dziwne. przez dwa tygodnie nic nie stukało - jarzma brałem od Ciebie i gdyby były wyrobione to stukałyby od razu. inna kwestia to to że właśnie lewy zacisk był rozebrany z racji skorodowania górnej części tłoczka. czy mogła zaistnieć sytuacja że guma osłaniająca się podwiesza i raz stuka a raz nie ?? jak nie znajdzie się rozwiązanie to można tak jeździć z klockiem podwiązanym drucikiem ?? nie będzie to wpływało na skuteczność hamowania czy coś innego ??
  7. Z drugą osobą przed chwilą sprawdzaliśmy to ustrojstwo - ewidentnie lewe przednie koło, tam słychać stuk podczas hamowania. jak daję na wsteczny to odgłosu nie ma. Rozkręciłem wszystko, oczyściłem miejsce osadzenia klocków i dałem tam nieco smaru miedziowego, nasmarowałem ponownie prowadnice smarem miedzianym i mam pewne podejrzenia: 1) klocek wewnętrzny na miejscu styku z prowadnicą ma taką jakby kropeczkę - może prowadnica jest za mocno przykręcona i to właśnie stuka ?? 2) blaszka która trzyma klocek wewnętrzny w tłoczku wygięła się i odkształciła przez co klocek źle odbija (moja teoria) Stolkien jak zacisk mógłby się poluzować ?? gdyby się poluzował nie dało by się odkręcić/dokręcić prowadnic Głupi przypadek i zastanawia mnie dlaczego nie stuka prawe koło. Zrobiłem kolejne podejście, faktycznie klocek wewnętrzny lekko latał w jarzmie - jeszcze raz wyciągnąłem prowadnice i co się okazało w gumkach które je ochraniają przy samym końcu było sucho. pędzelkiem wypaćkałem to smarem, docisnąłem porządnie zacisk, lekko odgiąłem blaszki które wchodzą w tłoczek i przed założeniem prowadnic założyłem tą nową sprężynę. po tym nacisnąłem kilka razy hamulec i dopiero wtedy skręciłem prowadnice. po skręceniu koła dwa razu stuknęło ale potem już się uspokoiło i póki co odgłos nie wrócił. Radzę bardzo dokładnie wszystko przesmarować na początek. Nie mniej będę obserwował czy problem powróci.
  8. Panowie i Panie, słyszałem ostatnio że na Podkarpaciu i m.in. w Rz grasuje jakaś szajka z Małopolski i Śląska która specjalizuje się w kradzieży audiczek. Odpalają podobno auto przez złącze diagnostyczne i od razu samochody idą na części...
  9. U mnie jest identyczny przypadek. Nacisnę na hamulec -słychać jednorazowe puknięcie. Założone dwa tygodnie temu tarcze ferodo 312 + klocki ferodo, dobierane z a6 2.5 tdi 180km na stronie intercarsu. Wraz z kolegą ładnie wszystko rozebraliśmy, wyciągnęliśmy nawet tłoczek do wyczyszczenia, nasmarowane prowadnice. Najgłupsze jest że to stukanie pojawiło się dopiero po czasie, przez 400 km był spokój. Zakupiłem dwie nowe sprężynki w aso, wymieniłem sfatygowaną na lewym zacisku ale guzik dalej stuka. sprężyna na prawym zacisku wygląda dobrze ale też ją profilaktycznie wymienię. Dzisiaj zrobiłem taki test, jeździłem przed domem tył przód. Po ruszeniu do przodu i naciśnięciu hamulca - pojedyncze stuknięcie. Po ruszeniu do tyłu i zahamowaniu - brak stuknięcia. Any sugestions ?? devastation liczę na Ciebie ;-)
  10. afn względem ahu ma inaczej poprowadzony przewód olejowy, w afn wychodzi on z chłodniczki oleju i jest dosyć nisko, natomiast w ahu przewód wychodzi z tyłu głowicy i jest wysoko. możesz próbować podgiąć ten przewód lub też przełożyć chłodniczkę oleju z tym afnowskim musisz zwrócić uwagę czy jest uchwyt do zamontowania gruszki podciśnienia i n75, przełożyć kolektor wydechowy i dać nowe uszczelki, przy okazji wyczyść sobie kolektor ssący - będzie wszystko jak na dłoni.
  11. Na ciepłym nie patrzyłem z racji tego że nie ma żadnych problemów no i auto pali na ciepłym od pyknięcia. Jest to dziwne w każdym razie że pomimo dodatnich odczytów auto załącza grzanie świec... Czujnik temperatury umieszczony w króćcu jest na potrzeby ECU ? i czy to jego wartości wyświetlają się w bloku instruments ?
  12. Witam mam do was takie pytanko Zauważyłem ostatnio dziwną przypadłość w rodzinnym 2.5 tdi AFB. Pojawiła się kiedy nieco spadły temperatury. W czym rzecz. Po nocnym postoju przekręcam kluczyk, słychać że załączają się świece po czym następuje charakterystyczne pyknięcie i ładowanie idzie do góry. Kontrolka świec jednak nie towarzyszy temu zjawisku. Idąc dalej, vag oczywiście nie pokazuje żadnych błędów, natomiast w jednym z bloków gdzie można podpatrzeć wartości dla świec 1-off, 0- załączona, wartości wyglądają następująco: 001010. Wychodzi na to że grzeją cztery świece, pytanie dlaczego tak się dzieje. Świece w zimie zmienialiśmy wszystkie na nowe BERU. O ile się orientuje, świece powinny się załączać poniżej 4,5 stopnia. Druga rzecz, która może mieć z tym związek, sprawdziłem wartości dla czujników temperatury. W grupie Engine wartość temperatury przed odpalaniem wynosiła 18 stopni czyli zbliżona do reszty. Natomiast w grupie Instruments wartość temperatury wynosiła 30 stopni. Co o tym wszystkim sądzić ??
  13. Ostatnio dłubałem trochę pod autem i co zauważyłem. Jak zacząłem ruszać łapami skrzyni biegów to lewa poduszka lekko się ruszała, prawa natomiast bardziej. Yamaha dobrze że napisałeś o przegubach i półosiach - je możemy zwyczajnie wykluczyć. W przyszłym miesiącu zamawiam poduchy Lemfordera pod skrzynię i będziemy widzieć.
  14. Kup na allegro gotowy zamiennik od gościa tłumiki-gruchot. Pozbędziesz się kata i rozwiążesz problem z plecionką. U mnie pomogło.
  15. Mam praktycznie cały komplet : wałki z aso po przebiegu 10 tys + prawie nowe mostki i pestki. Jeżeli jesteś zainteresowany pisz na PW.
  16. Dzięki dzięki radimm,choć patrząc na opis Twojego auta to jeszcze dużo przede mną ---------- Post dopisany 13-09-2012 at 11:15 ---------- Poprzedni post napisany 09-09-2012 at 18:26 ---------- Wypatrzyłem takie cudeńko na alledrogo gdyż jestem na etapie zbierania gratów pod nowszy soft. Co sądzicie o wymianie samych końcówek, Wtryski 216 TDI Bosch 0.216 0,216 DSLA150P764 (2621999916) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. Cena nie jest przerażająca i jednocześnie nie ma potrzeby wymiany całych wtrysków, o ile się nie mylę ?? Obecne korekcje przedstawiają się następująco: VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
  17. Mój niedawny nabytek, AFN rocznik 99, wg książki serwisowej i ogólnego zużycia 264 tys.
  18. Bardzo ładne i zadbane autko, jak na ten rocznik napewno zwraca uwagę. Robiłeś może polerkę ??
  19. Dwie miesiące temu kupiłem prawie identycznego szaraka jak Twój Kowi a wy mówicie o końcu świata ???? Nie zmienia to faktu że fura pierwsza klasa, moim zdaniem jedno z najlepszych B5 na tym forum
  20. Dziwny przypadek, na innym forum ktoś miał identyczny problem w b6 awx, dodatkowo jeszcze podejrzewano przeguby i półoś. Czy te dwie ostatnie rzeczy można raczej wykluczyć ?? Dzisiaj specjalnie próbowałem i jak zmieniam biegi leciutko, powoli to nic nie stuknie. Nieco później jak mocniej przyhamowałem to także pojawił się stuk.
  21. Witam, mam do was prośbę o poradę. Po kupnie auta zorientowałem się że jest problem z drżeniem układu wydechu, które przenosiło się na całe auto i lewarek od biegów. Były momenty że lewarek mało nie wyskoczył z siebie, dlatego też zmieniłem wieszaki wydechu i plecionkę - pozbyłem się problemu. Na obecną chwilę jednak daje się we znaki irytująca przypadłość - gdy ruszam i szybko zmieniam biegi słychać stuki. Pojawiają się one również na nierównościach a ostatnio po najechaniu na krawężnik. Natomiast jak zmieniam bieg powoli i z wielkim wyczuciem puszczam sprzęgło - stuków nie ma. Czy takie objawy, połączone z tym że gdy jadąc np. na 2 biegu dodaje i ujmuje gazu lewarek przemieszcza się świadczą o wyrąbanych poduszkach skrzyni ?? Czy poprzednia wadliwa plecionka mogła także przyczynić się do ich uszkodzenia ?? Co szarpania, terkotania bądź ślizgania sprzęgła - nic takiego nie występuje, biegi chodzą rewelacyjnie. Czekam na wasze opinie.
  22. Tak wiem o tych listwach, jedno jest pewne ktoś się postarał żeby je solidnie osadzić. Najbliższy czas pokaże co z tego wyniknie oraz jak je usunąć. Może jakiś innowatorski pomysł przewinie się przez te listwy gdyby się okazało że zderzaki wymagają malowania Póki co dzisiaj złożyliśmy z kolegą hamownię, Ferodo 312 w całej krasie oraz przetoczyliśmy cały układ hamulcowy Ferodo Racing 5.1. Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne, auto pięknie hamuje choć jeszcze uważam żeby to wszystko dobrze dotrzeć. Salwą śmiechu potraktowaliśmy oryginalne osłony pod tarcze 288 - są tak małe że lepiej gdyby ich w ogóle nie było. Za to osłonki pod 312 to już inna bajka. Co najciekawsze wszystkie auta którymi jeździłem były w kolorze - szary metalik i nigdy nie było z nimi większych problemów. Za to z czarną A6 ciągle Musi być szary z zasady i tyle. ---------- Post dopisany 09-09-2012 at 16:25 ---------- Poprzedni post napisany 07-09-2012 at 17:49 ---------- Miałem dzisiaj nawoskować auto, a wyszło z tego tyle że zamiast woskować wybebeszyłem passatowe listwy ochronne ze zderzaków. Na szczęście miałem wosk lekkościerny Poorboy's World pod ręką, gdyż inaczej mogło być ciężko pozbyć się zaschniętego syfu. Pod machą nieco się pozmieniało: Zestaw do wybijania zębów czy komplet ferodo 312 Listwy które z dniem dzisiejszym przeszły do historii: I obecny wygląd auta:
  23. Jak komuś chce się bawić to można wyciągnąć początek wydechu, przedmuchać kompresorem i dopiero wtedy okaże się co wyleci ze środka. Tydzień temu wywaliłem kata, kupiłem zamiennik z allegro od gościa tłumiki-gruchot i jest super - raz że rozwiązał się problem z plecionką a dwa turbo wydaje za***iste dźwięki. Katalizator Tłumik Volkswagen PASSAT 19TDI AFN (2595920422) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. - gorąco polecam Za kata od afn weźmie ok. 150 zł, ajm/atj to już ok. 300 zł.
  24. Na tej stronce w wersji angielskiej jest zapis, że box wysyła informację do ECU i zmienia mapy.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.