Treść opublikowana przez Tommy Gun
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
Dzisiaj kolega sprawdził historię serwisową, ostatni wpis jest z końca 2005 r. przy przebiegu 146 000. Czyli na obecną chwilę 300 tys. trzeba liczyć
-
szumi mi przód jak by mi wysiadły łożyska
Koledzy a czy łożysko może piszczeć ?? Bo jak jadę do pracy to od około 60 km zaczyna się piszczenie, jak zwolnię przestaje, przyśpieszę od nowa - choć później ustaje.
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
To tak na rozluźnienie (nie mylić z rozwolnieniem), wybralibyście 1.9 z ori przebiegiem 192, który stał nie odpalany przez 2 lata czy 1.9 z przebiegiem 400 codziennie użytkowany ?? Pytam z ciekawości
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Castrol to syf, kiła i mogiła. Najlepiej omijać szerokim łukiem no ale skoro nie jesteś pewien...
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Łącznie z kabinowym Filtr powietrza 3-4 razy w roku, paliwa przed zimą a oleju jak się rozpuści
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Aktualnie mieszkam w regionie gdzie mróz może chwycić na kilka dni poniżej -30*C, a autem codziennie robię z 20km po mieście co chwile gasząc/odpalając + 200km trasy. To jak jest z tymi 0w? Zdrowiej będzie zalać jakiś dobry 0w40 , 0w30 czy trzymać się motula xcessa ? Ficjor zacytowałeś fragment mojej wypowiedzi, w której przytaczam jakieś bzdury z innego forum Przede wszystkich ich nie słuchaj, ja przed obecną zimą zalałem 0w40 i słychać jak szybko po rozruchu olej wycisza silnik.
-
Prośba o diagnostykę logów
Cytując fragment z pewnego filmu "Ja tu widzę niezły burdel"... Po co robisz logi dynamiczne, widząc co się dzieje z autem ?? Jak widać że auto ma takie problemy na początek wystarczą statyczne i BS... EGR stoi w miejscu (pasowałoby go wyłączyć programowo), korekcja na jednym cylindrze znacznie odbiega od pozostałych. Może to świadczyć chociażby o zużyciu PD, może być ujechany cylinder i pojawił się problem z kompresją. Wspominałeś że auto kopci - na jaki kolor ? intensywnie ? czuć niespalone paliwo ? Nie ubywa płynu chłodniczego ? Sprawdź wszystkie wężyki podciśnienia (czy są dobrze podłączone głównie), pamiętasz kiedy był zmieniany rozrząd i czy ktoś ustawił wszystko na znakach ?? Robiłeś korektę po zmianie turbo ??
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Czasami na innych forach można znaleźć ciekawe "rewelacje", ta dotyczy pytania, gdzie po kupnie auta była karteczka z olejem 0w40: Nie chcę rozkręcać kolejnego wątku na temat oleju. Napiszę tylko, że: 1. Powinno się lać to samo co było przedtem. 2. Było kiedyś na forum, że 0W-40 jest za rzadki do TDI. Olej przedostaje się przez uszczelnienia turbiny i brudzi nam "drugą" stronę. W przypadku naszych turbin (z ruchomymi kierownicami) może się to przyczynić do zapieczenia tychże. Oczywiście w Twoim przypadku, pkt. 1 pozostaje w sprzeczności z pkt. 2 ale takie jest życie - albo rybki albo akwarium ... chyba Ci nie pomogłem - sorry
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Chyba że czynność będzie połączona z degustacją
-
Utrudniony rozruch po użyciu Webasto
Ładowanie jest w porządku, jestem wyczulony na tym punkcie po 2 awariach regulatora napięcia w poprzednim TDI. Czyli radzisz Oliver żeby nie czekać ?? W razie czego rozważam Vartę Silver Dynamic 77Ah 780A.
-
Utrudniony rozruch po użyciu Webasto
Witam, mam do was pytanko. W aucie jest Webasto i dzisiaj na przykład je włączyłem. Wszystko fajnie, silnik rozgrzany - patrzę na wskaźnik ładowania jest 12. Zaczynam kręcić i napięcie spada na ok. 9 i auto odpala za 6-7 obrotem. Kiedyś było jeszcze gorzej, ledwie załapał. Wczoraj przed wyjazdem do pracy nie włączałem ogrzewania, załączył świece i odpalił z pół obrotu. Akumulator jeszcze kupiony przez poprzedniego właściciela - Varta z nalepkami AUDI i tak dalej - 80Ah. Podłączałem go kilka razy na prostownik a ten pokazuje że jest naładowany. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ?? Rozumiem że Webasto bierze sporo energii, ale czego tak chełta i strasznie spada ładowanie ?? Czyżby aku stracił swoje właściwości ??
-
Szarpie na pół sprzęgle przy ruszaniu
Poduszki to już druga strona medalu - to fakt. System naczyń połączonych działa.
-
Szarpie na pół sprzęgle przy ruszaniu
Ponieważ koło dwumasowe nie zostało wymyślone dla zabawy, tylko w konkretnym celu. Na nasze nieszczęście to kosztowny bajer i zazwyczaj jak kupujemy auto to trzeba się z tym liczyć.
-
[ALL] Diesel a zima(rozgrzewanie silnika)
Możliwe i to bardzo. Najlepiej brać z ASO - kupisz raz przy wymianie rozrządu i święty spokój.
-
Pompa wtryskowa
Nie przepłaciłeś, możesz spać spokojnie. Miałem identyczną sytuację, wymiana 2 sprężynek + 50zł w Boschu (przy okazji uszczelnienia pompy).
-
Jak chłodzić Turbo
Problemy jak u Ojca Mateusza na plebanii. Odczekać 2 minuty po forsownej jeździe do zgaszenia i tyle...
-
drgania silnika
Podjedź do ASO, dobiorą wszystko elegancko po nr VIN. A wcześniej niech ktoś dobrze sprawdzi czy to poduszka. Producentem jest firma AVON, i przy rabacie można ją kupić za 320 zł.
-
RZESZÓW PODKARPACKIE Widziany widziana
Pozdrawiam posiadacza B6 S-line który parkował dzisiaj przed Capital Parkiem, na blaszkach RBR. Miałem już felgi odkręcać ale się śpieszyłem
-
Szarpanie, nieustępujące po wyczyszczeniu nastawnika
Po ostatniej wizycie u Pana Przybyłowicza i jego lekceważącym podejściu do klienta dałem sobie spokój. U mnie też czyścili nastawnik przy okazji uszczelnienia pompy - skutek był taki że szarpanie nie ustało... Choćby to był ostatni warsztat na świecie, nie pojadę tam.
-
Alarm w serii ??????A4 b5 avant
Z kontrolką pasów może być tak, że po prostu nie jest wsadzona żarówka...
-
Wywalenie zaworka N18
ciahciah mi to już kiedyś zaproponował, błąd będzie ale oprócz tego żadnych minusów. Pytanie tylko czy schemat jest ok ??
-
Wywalenie zaworka N18
Skróceniu drogi podciśnienia i tak mam wywalony egr więc tylko mnie denerwuje ten zaworek
-
Wywalenie zaworka N18
Witam, w związku z tym że chcę trwale wywalić n18 zamieszczam schemat przed i po operacji. Trójniki zaznaczone na czerwono będą usunięte tak jak i przewody zaznaczone na czarno. Czy tak będzie prawidłowo, pomimo wyskakującego błędu n18 ?? f4efc1dd7255f1f0med....jpg | mj1234 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl usunicie n18.jpg | mj1234 | Fotki, Zdjcia, Obrazki Fotosik.pl
-
Proszę o sprawdzenie logów dynamicznych
W kwestii odświeżenia kotelcika: Podmieniłem ostatnio przepływomierz na identyczny od passata 1.9 tdi atj - żadnej poprawy (w tamtym aucie za to miazga, auto wyrywa z pod nogi), kompletnie nic się nie poprawiło. Idąc dalej zastanawiam się czy nie zwiększyć nieco dawki paliwa - obecnie jest na poziomie 4,4 a pompiarz mi kiedyś sugerował że powinna wynosić ok. 3.6. czy taka teoretycznie nie duża korekcja wpłynie na dynamikę auta i czy można to zrobić jedynie vagiem ?? Druga sprawa czasami widzę że jak solidnie przegonię auto na trasie i pojeżdżę w pełnym zakresie obrotów to w odczuciu nieco lepiej się zbiera. Na koniec mam możliwość załatwienia za ok. 300 zł nowego n75 Pierburga z IC (w ASO jak usłyszałem cenę to zdębiałem - ponad 600zł). Czy nawet gdybym się zdecydował na taki zabieg, można liczyć na jakąkolwiek poprawę ?? Ktoś powie że wydziwiam ale denerwuje mnie niemiłosiernie to, że turbo wstaje późno jak słoń i nie mam w dodatku dostępu do Vaga co jest największą porażką w drodze eliminacji. ---------- Post dopisany 24-11-2012 at 23:36 ---------- Poprzedni post napisany 17-10-2012 at 10:27 ---------- Zamieszczam loga dynamicznego 011 przed wymianą N75 i po: 1) 3 pomiar --> VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM na starym n75 2) Pomiar na nowym n75 do 3500 --> VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
-
Szarpanie, nieustępujące po wyczyszczeniu nastawnika
Darek widzę że jesteś z Rzeszowa, w razie czego mam sterownik 028 906 021 CE afn rocznik 96.