Treść opublikowana przez Tommy Gun
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Jak pewnie zauważyliście, od pewnego momentu strasznie chwalę Liqui Moly Diesel Synthoil 5w40. Trend na tą oliwę jest mały, a cena spora. Sądzę także że brak normy 505.01 przy nim, odbiera nieco klientów. Grono posiadaczy aut z PD jest moim zdaniem znacznie większe. Jednakże kilka osób którym go poleciłem, było zdziwionych jak pięknie może pracować silnik. Zauważyłem/usłyszałem to po raz pierwszy w 1Z, którego kupiłem na Gównolu Magnatec 10w40. Szczególną poprawę i spore wyciszenie zauważyłem w Mercedesie w202 2.5 Diesel, który jest na łańcuchu. Nie wiem tylko co się stało z Liqui Moly Synthoil Energy 0w40. Ani widu ani słychu, a nie ukrywam że chciałbym spróbować jak wypada w pojedynku z Mobil 1 0w40 Turbo Diesel. Miał/ma ktoś podobne spostrzeżenia ??
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Jeżeli ktoś ma przyzwyczajenia rodem z Tarpana to nic dziwnego. Wydanie 50 zł więcej na lepszy olej, zmniejszając znacznie ryzyko usterki w silniku jest jedną z najlepszych inwestycji w auto. To tak jak kupić Colę za 50 groszy, 1,50 zł albo za 6zł. Przejdzie teoretycznie wszystko, ale jaki będzie skutek w dłuższej perspektywie ?? Już nawet pomijam kwestię "Zemsty Faraona"...
-
Nie pali po nocy i dłuższym postoju POMOCY!!!
Oby tak było, bo nasz poprzedni silnik w A6 2.5 TDI miał max 22 na jednym garze. Po regeneracji pompy wtryskowej palił bardzo ładnie na zimnym ale na ciepłym już nie...
-
[B5 AKN] 2,5 v6 avant,Różowo Mi :)
Gucio przeczytaj jeszcze raz co napisałem a będziesz wszystko wiedział... Nigdzie nie stwierdziłem że odma ma wpływ na osiągi (wtf). Odma z siatką według co niektórych wyłapuje mgiełkę olejową, która rzekomo przy plastikowej odmie osadza się na delikatnych elementach przepływomierza. Plastikową odmę miały już standardowo bodajże AKE 180km, ale zmieniono również przepływomierz. U nas plastikowa odma jeszcze nie wykończyła przepływki, także można dzwonić do "pogromców mitów".
-
Skoda na wypasie czyli Octavia I 1.9TDi Laurin&Klement :)
Litwo ! Ojczyzno moja !...
-
[B5 AKN] 2,5 v6 avant,Różowo Mi :)
Duży wpływ na nią ma rodzaj odmy - plastikowa lub z siatką. Jedna i druga ma swoje zalety, kiedyś była nawet dyskusja na a6klub w tej kwestii. Choć ja śmigam na tej plastikowej, przepływka ma ponad rok i auto wyrywa na każdej prostej. Chodzi o wpływ "mgiełki"
-
[B7 BLB] A4 avant by deex :)
Felgi bajeczne, robią niesamowite wrażenie
-
2.5 TDI prośba o sprawdzenie logów dynamicznych
Zastanawiałem się nad tym, gdyż auto powyżej tych 3 tysiaków nie ciągnie najlepiej. Szukam tylko potwierdzenia w logach
-
2.5 TDI prośba o sprawdzenie logów dynamicznych
Z tego co kolega mówił była wymieniana rok temu, jak odkręciliśmy korek nic niepokojącego się nie działo. Turbina także była czyszczona. Ani razu nie wywaliło błędu 575 W 011 BS wartości nie zmieniały się płynnie tylko ewidentnie z opóźnieniem, ale jak logowaliśmy dynamicznie to miałem wrażenie że n75 głupieje. Powyżej 3 tysiaków wysterowanie spadało do 50 kilku %. Kąt wtrysku jest najpewniej przyśpieszony, ale jeżeli jestem w błędzie to proszę o info.
-
Niekończąca się opowieść z odpalaniem - mój przypadek
Problem map jest już rozwiązany ale jest taka kwestia że pali zimny czy ciepły z pół obrotu. W 2.5 tdi na ciepłym jest tak że podaje paliwo na niskich obrotach ale z pół obrotu nie zawsze pali. Jednak dobry aku robi swoje. Poprzedni aku miał spoooro lat, fabryczny.
-
Niekończąca się opowieść z odpalaniem - mój przypadek
Luzur przecież napisałem że wymieniłem silnik, był on razem z wtryskami, pompą itd. To dotyczy 2.5 tdi Dzisiaj było bardzo ciepło a AFN miał kolejny kaprys i palił świetnie, kilka razy w ciągu dnia. Bez sensu moim zdaniem ---------- Post dopisany 18-01-2013 at 21:53 ---------- Poprzedni post napisany 22-08-2012 at 19:46 ---------- Jeżeli to kogoś zainteresuje , musiałem ostatnio kupić akumulator. Varta silver dynamic 85 ah i 800 prądu rozruchowego. Problem odpalania na ciepłym zniknął bezpowrotnie, za każdym razem z pół obrotu.
-
2.5 TDI prośba o sprawdzenie logów dynamicznych
Prośba o sprawdzenie logów z auta kolegi. Czasami jak się nagrzeje to powyżej 3 tys. dostaje zadyszki, vag nie wywala żadnych błędów. Proszę także o sprawdzenie kąta wtrysku. Dynamiczne: 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM oraz statyczny 000 001 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 008 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM, VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM, --> tutaj dostał zadyszki VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM 004 BS - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
-
Start diesla z odlaczonymi swiecami zarowymi film
Mogę Ci podać numer to zadzwonisz i zapytasz A tak szczerze to nie mam bladego pojęcia.
-
Jaką macie TEMPERATURĘ OLEJU w swoim TDi
AFN obecnie w okolicach 95-100. W lecie potrafi dojść do 105. Mobil 1 0w40 Turbo Diesel
-
Nie pali po nocy i dłuższym postoju POMOCY!!!
za***isty komentarz
-
Strefa Śmiechu
Kobiety na zakupach
-
Polecane opony letnie
Zastanawiam się nad zakupem kompletu opon, 225/45/17: Vredestein Ultrac Cento 225/45 R17 94 Y XL. Opony Vredestein . Oponeo.pl Fulda SportControl 225/45 R17 94 Y MFS. Opony Fulda . Oponeo.pl Które doradzacie ??
-
Start diesla z odlaczonymi swiecami zarowymi film
Ja mam wrażenie że w moim AFN któraś świeca jest spalona. Pali od strzała tylko obroty z początku idą tak jakby ktoś przygazował lekko po czym chwilkę rzuca. Dzisiaj rano przy -11,5 nawet się nie zająknął
-
Strefa Śmiechu
- Start diesla z odlaczonymi swiecami zarowymi film
Jak to się mówi "naga prawda". Mój znajomy mechanik od spraw elektrycznych, jeździ 80-tką 1z. Świece odłączone i dopiero jak jest - 10 to daje z powrotem bezpiecznik . Auto ma idealną kompresję i pali od strzała. P.S. Dojście do auta prawie jak w Stalkerze- MEYLE HD Czy ktoś używał, jakie opinie ??
Czyli kolejne przereklamowane dziadostwo... Lemforderki jednak górą...- Nie pali po nocy i dłuższym postoju POMOCY!!!
Sterownik ECU. Co do rozrusznika, po nocy olej gęstnieje przez co stawia większy opór przy kręceniu. Jak jest nagrzany to analogicznie opór jest mniejszy. Na czym dokładnie polegała regeneracja pompy ??- Nie pali po nocy i dłuższym postoju POMOCY!!!
A zaglądałeś w tym wszystkim do rozrusznika ?? Może już ma zmęczone szczotki i jest ogólnie wyeksploatowany, przez co nie ma siły zakręcić. U mnie leje się z pod nastawnika ale po wymianie akumulatora pali od strzała - czy ciepły czy zimny. Jak już zawiedzie rozrusznik to można się czepić elektroniki. Nie masz możliwości podmiany sterownika na kilka dni ?? W ogóle jaki jest u Ciebie sterownik, mógłbyś zrobić fotkę ?? Bo jak coś to mógłbym Ci podesłać jeden na próbę i wtedy może coś by się wyjaśniło.- MEYLE HD Czy ktoś używał, jakie opinie ??
Witam, mam takie pytanko odnośnie zestawu MEYLE. Czy znajdzie się osoba która kupiła cały komplet lub też poszczególne elementy aby wydać obiektywną opinię ?? Ja na przykład kupując obecne auto, mam założony cały zestaw MEYLE, oprócz łączników stabilizatora. Od zakupu zrobiłem 20 tys km i póki co odzywają się górne z lewej strony.- Nie mogę zagrzać silnika
87 na termostacie z ASO, nawiew 2-3 kreski temperatura 24 - Start diesla z odlaczonymi swiecami zarowymi film