Treść opublikowana przez Tommy Gun
-
Jaki ole do skrzyni manual
Podjedź do ASO i tylko tam proponuję zakup. Zrobić raz, dobrze, dać nieco więcej ale przynajmniej będzie święty spokój. Dobiorą odpowiedni po numerze VIN.
-
Tarcze klocki zwykle, nawiercane, nacinane, jakie??
Ciekaw jestem jak często w naszych warunkach pójdzie te 200.... 312 + zestaw tarcze/klocki Ferodo + Ferodo Racing 5.1 i będziesz spokojny. Ja posłuchałem deva w tej kwestii i jest bajka.
-
Strefa Śmiechu
Pamiętajcie liczy się charakter a nie wygląd
-
[ALL B5] Dolna rozpórka
Dzisiaj zamontowałem rozpórkę. Na początku patrzę - zonk, gdzie ją założyć. Musiałem wywalić osłonę skrzyni biegów i spinki do których przykręcało się te niby wkręty. Rozpórka idealnie pasowała w to miejsce, poskręcałem i wyjazd na miasto. Pierwsze spostrzeżenie (choć mogę się mylić) przestały skrzypieć plastiki z tyłu. Druga sprawa - ewidentnie czuć że coś jest na aucie. Dotychczas miałem porównanie, jeżdżąc A6 C5 z rozpórką górną - auto lepiej wybiera przechyły, skręty itp. Teraz widać to w A4, a ciekaw jestem jak to będzie wyglądało po założeniu rozpórki górnej. A może tylko mi się wydaje ??
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
A ja słyszałem że jak murzynka nie wsadzi palca do d*py podczas stosunku to urodzi białe dziecko. Długo jeszcze te brednie będą trwały ?? Proponuję żeby każdy słuchał własnego rozumu a nie sztucznie roztrząsał temat który jest wyłożony niczym elementarz. Koniec OT z mojej strony.
-
[B5 1Z] A4 B5 '95 sprzedane
O jakim tłumiku drgań mówisz ??
-
szarpanie podczas puszczania sprzegla
Niby jak sprawdzić, skoro to element nierozbieralny ?? Jak będziesz miał zatarte łożysko to guzik Ci sprawdzanie prawo-lewo pomoże. Bardziej może być zjechany docisk. Warto też sprawdzić odbojnik silnika z przodu auta. U mnie po jego wymianie się uspokoiło.
-
Problem z odpalaniem na ciepłym vw touran
U mnie wymiana akumulatora pomogła. Na zimnym przez całe lato palił na dotyk a na ciepłym już nie bardzo. A co najciekawsze prostownik pokazywał że był naładowany.
-
Regeneracja turbiny czy wymiana środka??
A nie lepiej załadować od razu turbo od AWX ??
-
Łódź - Audi A4 B6 Avant 1.8T
Ładna, ładna Witamy na pokładzie
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Nie tyle dobry co za***isty - najwyższa półka.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Silnik na LM pracuje jak szwajcarski zegarek. Przede wszystkim znacznie wycisza, nie jest rozlewany w Polsce i raczej nie ma podróbek.
-
wymiana turbiny na awx
Pojeździjcie sobie po szrotach, można tam wyrwać cuda...
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Ciekawe co dzieje się z osławionym Castrolem 10w40 po takiej jeździe. Czy jest w stanie utrzymać swoje właściwości i nie zerwie filmu olejowego ?? Jeżeli większość olei półsyntetycznych ma w sobie ok.70% bazy mineralnej to nie wyobrażam sobie jak po d*pie dostaje turbo, goniąc kilka godzin ponad 140 km/h.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
A kto powiedział że Mobil jest zły ?? Miałem okazję przetestować Mobila w ekstremalnych warunkach, jadąc ponad 1000 km w warunkach autostradowych. Prędkości od 140 wzwyż i cały czas obserwowałem temperaturę oleju. Ani razu nie przekroczyła wartości 105 stopni. Mówimy o Mobil 1 0w40 Turbo Diesel. Wiadomo że jeden przypadek nie może stanowić punktu odniesienia, aczkolwiek mówię jak było. Druga sprawa jest to olej zimowy i jak dotąd nie miałem żadnych problemów z odpaleniem auta, hałasowaniem popychaczy czy też wyciekami. Choć na Liqui Moly Diesel Synthoil 5w40, wyciszenie silnika było nieco lepsze .
-
Pilna prośba o analize logow
Kierownice w turbo za niedługo wylecą przez wydech. Nie przeskakuje Ci w tryb awaryjny ??
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Poczytaj ostatnie 260 stron tego wątku - tam znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
A co ma EGR do oleju, WTF ?? Lukas551, proponuję zakupić płukankę Liqui Moly Engine Flush i olej Liqui Moly Diesel Synthoil 5w40. I nie rozsiewajcie tutaj sugestii o oleju 10w40 bo kolega Devastation was uświadomi co można z takowym zrobić
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Castrol Edge 5w40 potrafi zejść do 140 zł za bańkę 4l. Widać jaki to olej...
-
Wężyk zaworu EGR jest poszarpany,czy może on powodować błąd 575 na Vagu?
Najlepiej wywal cały n18 i egr.
-
jakie macie spalanie? pytanie tylko do posiadaczy AFN
2500 km z Tarnobrzega do Hannoveru oraz powrót. Różne prędkości - komp pokazał 5,7 na tym dystansie.
-
[TDI PD] EGR - Wymiana, czyszczenie, zaślepienie - Temat zbiorczy
Kanały w głowicy wydłubuje się nożykiem, a najlepiej mieć małe narzędzie do ściągania w jedną stronę. Taka mini motyka Podobno można zapchać auto na biegu, tak że zawór ustawia się w pozycji gdzie nic nie wpadnie do środka.
-
[b5,5 AVF q++] Project B5 S-line
Miałem to samo zasugerować Ja właśnie zapaliłem kominek pod maską, co by nie odgarniać śniegu. A też nawaliło co nie miara.
-
[B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Hmm szkoda że się nie dogadaliśmy, mam wypiaskowane zaciski, jarzma, odpowietrzniki i wogóle - pod tarcze 288. Wystarczy tylko pomalować. W poprzednim Audi (identycznym jak Twoje ), po zmianie zacisków założyłem tarcze ATE wentylowane (żadne power Disc) oraz klocki tej samej firmy. Hamowanie było rewelacyjne. Tarcze 280 mm w takim aucie to nieporozumienie. Fabryka się nie spisała.
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Czy wybiera się ktoś z podkarpacia do Bukowiny ??