Treść opublikowana przez Tommy Gun
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Zasada jest prosta jak nie wiesz co miałeś zalane, jak najszybciej jedziesz na warsztat, robisz płukankę i zalewasz olej wg. normy producenta. Handlarze, komisy wlewają różne syfy, uszczelniacze, doktory byle tylko silnik świecił się na błysk i chodził jak nowy.
-
Statoli DieselGold - wasze opinie
Zalewać zwykły ON z dodatkiem Mixolu i będzie miód malina, chyba że ktoś nie ma co robić z kasą i chce dokładać do kolejnych limuzyn prezesa koncernu...
-
Świeżutkie niczym bułeczki logi z nowego zakupu
Witam, bardzo proszę o zerknięcie na logi z mojego nowego, przedwczorajszego nabytku, AFN rocznik 99, na blacie 257 tys. Na razie zrobiłem statyczne i bs, nie chcę gnieść dynamicznie auta bo nie jestem pewien kondycji rozrządu - będzie wymieniany w przyszłą sobotę. A oto i one: statyczne: Grupy: 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 001 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 007 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 008 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 010 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 012 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 013 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 020 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 023 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM BS: Grupy: 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Nie zdziwię się Kamil jak niebawem zaczną produkować gwizdki do czajników albo gumki do majtek, cóż nie zawsze ilość idzie w parze z jakością...
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
jakbyś wpisał w google 15W40 to wiedziałbyś, że to jest olej mineralny. Jakbyś przeczytał 5 ostatnich stron tego wątku to też wiedziałbyś, że do 1.8T lać 5W40. A pytania czy warto wymieniać inne filtry poza olejowym uważam, że nie było. Przy takim podejściu nie nacieszysz się za długo autem a później jeszcze powiesz - AUDI to gó**o:kwasny: Zaporożec też jeździ a o dużym fiacie to już nie wspomnę...
-
Czy wymienić osuszacz?
Od wczoraj mam porównanie jak pracuje klima w moim a4 a u ojca w a6, z a4 leci od groma wody pod autem z a6 natomiast bardzo mało, tam też klima jest mało wydajna, trzeba naprawdę troche czasu żeby to wszystko wychłodzić... no i oczywiście w mojej okolicy goście twierdzą że osuszacz nie podlega wymianie... na moje stwierdzenie że układ był rozszczelniony, też nie zachodzi taka potrzeba...
-
Zmiana oleju z 15w40 na 5w40 czy to mozna zrobić w drugą strone??
Słuchaj olej mineralny zostawia syf więc wlej płukankę która to dziadostwo rozpuści i to jak najszybciej. Kiedyś rozmawiałem z kierownikiem działu części w ASO Audi i powiedział że olej w tym silniku to sprawa życia lub śmierci wałków. Nie wiem kim był poprzedni właściciel ale moim zdaniem debilem nie mającym zielonego pojęcia o olejach. Producent wymaga oleju syntetycznego 505.00 o klasie lepkości 5w30 albo 5w40 i tego się trzymaj. Nie słuchaj żadnych drutów którzy straszą rozszczelnieniem bo to jest kwadratowa bujda na resorach.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Wątek do tdi jest lepszy, 200 kilkanaście stron a nadal trafiają się prawdziwki ze stwierdzeniem 15w40 wystarczy, to dobry olej hehe
-
Zmiana oleju z 15w40 na 5w40 czy to mozna zrobić w drugą strone??
Rewelacja, po prostu rewelacja, do tego silnika jest przewidziany olej 5w30 albo 5w40. Idź kup płukankę Liqui Moly wlej 10 minut przed zlaniem oleju a potem wlewaj syntetyka bo inaczej wałki padną 5 razy szybciej. I nie pitolcie że ten silnik lubi cieknąć i trzeba lać jakiś szajs 15w40. 15w40 wcale nie jest gęstszy od 5w40 który ma tylko większą płynność w zimie. Jak chcesz gęstszy olej to sobie wlej 5w50.
-
[B5 AFN] Avanturnik AFN by Tommy Gun - upgrade complete
Póki co zastanawiam się jak te "listwy" podejść, wyglądają na stabilnie przyczepione/przykleojne
-
[B5 AFN] Avanturnik AFN by Tommy Gun - upgrade complete
Też mnie te listy zastanawiały, ciekawe czy coś takiego wychodziło fabrycznie czy ktoś miał taki kaprys. Co do modów to zapomniałem jeszcze o jednej rzeczy, muszę zabrać kierę esową ze starego auta. Przyszły nabywca i tak nie zrozumie sensu zmiany kierownicy Wlepka klubowa na dniach
-
[B5 AFN] Avanturnik AFN by Tommy Gun - upgrade complete
Z jakiegoś powodu wiedziałem że napiszesz w tym wątku Kowi Co do planów, w najbliższym czasie rozrząd do wymiany + termostat + płyny. Od razu po zakupie zrobiliśmy z kolegą płukankę silnika bo nie chciałem wracać na niewiadomym oleju i wlaliśmy LM DS 5w40. Dalsza przyszłość to virusik u ciahciaha, nadkole od s4, kolektor z flanszą od awx już czeka na montaż to i pasowałoby suszarę od awx. Bardzo mi się podobają 17-tki sline od A4 b6 i jak się uda to zawitają na pokładzie. Najważniejsze że jest AFN na pokładzie, poprzedni 1z drażnił mnie już niesamowicie z braku możliwości rozwoju. Aha no i taki mały szczegół żadnych Lexusów, Tyców, bumboxów z allegro al'a wieś gra tańczy i śpiewa nie będzie Jeżeli macie jakieś sugestie to chętnie wysłucham
-
[B5 AFN] Avanturnik AFN by Tommy Gun - upgrade complete
Oto mój avanturniczy stary kibel: Audi A4 Avant 1.9 TDI AFN, rocznik 99 po II lifcie, przelot wg książki serwisowej i wszystkich znaków na niebie 256 tys. Silnik nie myty, suchy i bez żadnych wycieków. Konfrontacja: AFN vs 1Z Wlepka klubowa Wyposażenie po zakupie: - webasto z pilota - wspomaganie kierownicy - ABS - climatronic - pełny fis - ori kaseciak z 8 głośnikami - centralny z pilota - pakiet oświetlenie - zawiecha 1BE - elektryka szyb przód, tył korbotronic - el. lustra - 4 jaśki - przyciemniony cały tył folią 3m z atestem - alu 16-tki + zimówki Modyfikacje & naprawy od zakupu: Silnik: Naprawy: - kompletny rozrząd (wszystko) + termostat + płyny - usunięcie zaworu EGR, N18 - N75 Pierburg - uszczelki śrub pokrywy zaworów - wężyki przelewowe - lejek od szabli - lewa poduszka silnika + dystans gumowy na gratach z ASO - uszczelka pod głowicą (dzięki baranowi który odwrotnie założył termostat) - popychacze INA - uszczelka pokrywy zaworów - termowłącznik wentylatora chłodnicy ASO - prawa poduszka silnika ASO Modyfikacje: - 216 - tki Bosch - turbo AWX - soft na 1,35 B by Kostrz - kolektor dolotowy AWX + flansza + redukcja od fmic.pl - usunięcie katalizatora, tłumik przelotowy od Gruchota - silikonowe podciśnienia od fmic.pl Układ napędowy: - wymiana koła dwumasowego Sachs od AWX - wymiana kompletnego sprzęgła Sachs od AWX - wymiana poduszek pod skrzynią (lewa Lemforder, prawa Aso) - osłony przegubów Lobro Układ hamulcowy: Naprawy: - nowe sprężyny zacisków przednich ASO - konserwacja zacisków przód/tył, tłoczki, prowadnice - nowe wtyczki czujników zużycia klocków - wymiana tylnego prawego zacisku TRW - nowe tarcze hamulcowe wraz z klockami ATE tył - nowe łożyska Fag tył - nowe pierścienie Abs tył - odnowienie osłon hamulcowych tył - wymiana gum na zacisku lewy tył - wymiana klocków hamulcowych przód Ferodo Fdb 1323 - 326300 tys. Modyfikacje: - Zestaw hamulcowy 312 Ferodo (tarcze, klocki) + płyn Ferodo Racing 5.1 - Ori osłony pod tarcze 312, wypiaskowane i wymalowane Układ elektryczny: - Przegląd, czyszczenie i wymiana bendiksu w rozruszniku - Przegląd i wymiana łożysk w alternatorze, przebieg 301 tys. Zawieszenie: Naprawy: - Wymiana łączników stabilizatora Lemforder - Nowe łożysko w prawym przednim kole - FAG, w prawym także FAG 16.11.2013 - wymiana wahaczy dolnych 2x wahacz prosty Meyle, 1x banan Meyle, 1x banan TRW - wymiana amortyzatorów tył KYB 343302 wraz z odbojnikami Wnętrze: Naprawy: - Wymiana ręcznego na skórzany - Renowacja kierownicy - Nowe nakładki na pedały ASO Nadwozie: Naprawy: - Nowe spinki podszybia Aso - Konserwacja mechanizmu wycieraczek przód/tył - Nowe siłowniki klapy tylnej Modyfikacje: - Usunięcie chlapaczy - Lewe nadkole od S4 - ściema szyb folią 3M - dokonana przez poprzedniego właściciela Podwozie: Naprawy: - usunięcie ognisk rdzy z sanek, belki, + Brunox & Boll - oczyszczenie tłumika końcowego - nowe wieszaki wydechu BOSAL - konserwacja podwozia, profili zamkniętych, nadkoli Modyfikacje: - montaż rozpórki dolnej - polerka fajek wydechu Przebieg na dzień 13.08.2013r. - 289 tys. Przebieg na dzień 13.01.2014r. - 296 tys. Przebieg na dzień 26.06.2015r. - 321 tys. Przebieg na dzień 12.09.2015r. - 326 tys. wymiana klocków hamulcowych przód Ferodo FDB 1323 oraz oleju Valvoline Max Life 5w40. I jeszcze kilka innych o których zapewne zapomniałem. Za pomoc przy oględzinach auta, diagnostykę i wszelkie rady szczególne podziękowania dla KamilaB5 :okok: Luty 2013:
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Na twoją nogę to wręcz idealny, po ostatniej jeździe turbo wyglądało jak wyjęte z pieca hutniczego Odnośnie ankiety, ciekaw jestem jakie to rewelacje jeszcze wyjdą
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Żeby uzmysłowić pewnym osobom obawy itd. - dzisiaj jadę po odbiór nowego auta, olej już kolega dla mnie trzyma razem z płukanką. Po plakietce widziałem że był zalany bliżej nieokreślonym shellem a teraz wpadnie mój ulubiony Liqui moly Diesel Synthoil 5w40. Na blacie niby 255 tys a ile w praktyce, zresztą to nieistotne. W każdym razie nie trzęsę portkami przed zmianą, tylko wiem że tak trzeba. To będzie 5 auto w którym osobiście zaleję olej wyższej klasy i mając na uwadze poprzednie obserwacje, żaden silnik się nie rozszczelnił ani temu podobne
-
A4 B5 AEB-Gwint H:R
Furka pierwsza klasa, dzisiaj miałem okazję być przewieziony, ładnie wciska w fotel I co najważniejsze robiona z gustem i po to by zap.....ć
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Obawiam się że przy -25 drzwi się nie otworzą bo zawiasy zamarzną
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
A miał ktoś z was taki przypadek, kupiłem jakiś czas temu banan z TRW, wszystko ładnie pięknie, znaczki starte, pisze na nim Made in EU a tuleja jest Lemfordera....
-
Problem z odpowietrzeniem 2.5 TDI V6
A tak z ciekawości czy po przekręceniu zapłonu układ napełni się sam po jakimś czasie czy zostaje jedynie odpowietrzanie ??
-
Wszystko wymienione, a przy gaszeniu dalej mocno trzęsie silnikiem
Nie wiem do końca czy to może mieć związek ale patrzyłeś kiedyś na podwieszki wydechu ??
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Nie tobie oceniać kto co powinien dostać, tutaj już wychodzi elementarny brak kultury osobistej więc ty chyba nie masz się z czego śmiać ?? po raz kolejny przypomnę Ci Andrzejku, pisz w temacie i nie podżegaj do kłótni innych bo to jest sprzeczne z panującymi tu zasadami
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
hehe widzę że ładnie dymisz, pewnie klawisze już powypadały z wrażenia. wycieczki osobiste zachowaj dla swoich najbliższych im możesz takich uwag udzielać, prowadź dyskusje obiektywnie, w temacie, nie popisując się przed wszystkimi jaki to ty inteligentny i odkrywczy nie jesteś... zawsze można zgłosić twoje "zachowanie" do moderacji ale teraz to zależy wyłącznie od Ciebie
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Powtórzę raz jeszcze: duży fiat również ma 4 koła i kierownicę i jeździ...
-
Czy rozszczelni mi się silnik?
andrzej cieszymy się że pomykasz dieslami, zwłaszcza osobowymi i to od 25 lat, ale dlaczego jesteś tak negatywnie nastawiony na zmiany ?? podam Ci mój osobisty powód zalewania oliwy za 250zł do 18-letniej a4 1.9 tdi 1z, (która na blacie ma 400 tys pewnie już dawno za sobą) - jeżeli porządny markowy olej ma odwlec ewentualny remont silnika o rok, kilka czy nawet więcej, to dlaczego mam go nie zalać ?? lepiej dać 100zł więcej niż wywalić 3 tysiaki na używany silnik lub jego remont... dla mnie to proste jak budowa spłuczki... a co do pierdół o których wcześniej "wspomniałem", to podałem Ci analogiczne przykłady, możesz je interpretować do woli, na tysiąc i jeszcze więcej możliwych sposobów. takie fora jak a4-klub są kopalnią wiedzy i informacji, opartych na własnych doświadczeniach użytkowników i chwała im za to. każdy ma swoją filozofię, każdy ma prawo wyrażać poglądy i spostrzeżenia. nie stwierdzaj że ktoś robi ludziom wodę z mózgu bo skąd możesz to wiedzieć ?? fakt że niektórzy podniecają się aż nadto ale czy to źle ?? jeżeli produkt jest dobry i 95% klientów go poleca to chyba nie są idiotami ?? i vice versa jak 95 osób na 100 mówi że coś jest do "bani" to też będą się mylić ?? I proszę jeszcze o jedno - używaj języka adekwatnego do poziomu dyskusji bo walić to sobie można.... młotkiem
-
Czy rozszczelni mi się silnik?
Idziesz do sklepu i potrzebujesz łożysko do koła, weźmiesz podrabianego chińczyka za 1/3 ceny czy lepiej kupić łożysko Fag'a albo SKF ?? Kupisz badziew to sie posypie i bedziesz musial wydać drugi raz. kupisz wahacz Krafta za 30 zł, pojeździsz miesiąc i znowu go trzeba będzie robić, dasz trochę więcej, bierzesz lemfordera i masz święty spokój. oleje sądzisz że też są robione na jedno kopyto ? Słusznie trzeba kierować się normą producenta, ale skoro pełny syntetyk castrola kosztuje dajmy to 100zł a LM 250 zł to o czymś to świadczy. Papier toaletowy też można wybrać tani, szary z drzazgami, ale kupisz droższy, lepszy i d*pa już nie będzie piekła...