Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Tommy Gun

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Tommy Gun

  1. Zasada jest prosta jak nie wiesz co miałeś zalane, jak najszybciej jedziesz na warsztat, robisz płukankę i zalewasz olej wg. normy producenta. Handlarze, komisy wlewają różne syfy, uszczelniacze, doktory byle tylko silnik świecił się na błysk i chodził jak nowy.
  2. Zalewać zwykły ON z dodatkiem Mixolu i będzie miód malina, chyba że ktoś nie ma co robić z kasą i chce dokładać do kolejnych limuzyn prezesa koncernu...
  3. Witam, bardzo proszę o zerknięcie na logi z mojego nowego, przedwczorajszego nabytku, AFN rocznik 99, na blacie 257 tys. Na razie zrobiłem statyczne i bs, nie chcę gnieść dynamicznie auta bo nie jestem pewien kondycji rozrządu - będzie wymieniany w przyszłą sobotę. A oto i one: statyczne: Grupy: 000 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 001 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 007 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 008 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 010 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 012 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 013 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 020 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 023 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM BS: Grupy: 003 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 004 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM Grupy: 011 - VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
  4. Nie zdziwię się Kamil jak niebawem zaczną produkować gwizdki do czajników albo gumki do majtek, cóż nie zawsze ilość idzie w parze z jakością...
  5. jakbyś wpisał w google 15W40 to wiedziałbyś, że to jest olej mineralny. Jakbyś przeczytał 5 ostatnich stron tego wątku to też wiedziałbyś, że do 1.8T lać 5W40. A pytania czy warto wymieniać inne filtry poza olejowym uważam, że nie było. Przy takim podejściu nie nacieszysz się za długo autem a później jeszcze powiesz - AUDI to gó**o:kwasny: Zaporożec też jeździ a o dużym fiacie to już nie wspomnę...
  6. Od wczoraj mam porównanie jak pracuje klima w moim a4 a u ojca w a6, z a4 leci od groma wody pod autem z a6 natomiast bardzo mało, tam też klima jest mało wydajna, trzeba naprawdę troche czasu żeby to wszystko wychłodzić... no i oczywiście w mojej okolicy goście twierdzą że osuszacz nie podlega wymianie... na moje stwierdzenie że układ był rozszczelniony, też nie zachodzi taka potrzeba...
  7. Słuchaj olej mineralny zostawia syf więc wlej płukankę która to dziadostwo rozpuści i to jak najszybciej. Kiedyś rozmawiałem z kierownikiem działu części w ASO Audi i powiedział że olej w tym silniku to sprawa życia lub śmierci wałków. Nie wiem kim był poprzedni właściciel ale moim zdaniem debilem nie mającym zielonego pojęcia o olejach. Producent wymaga oleju syntetycznego 505.00 o klasie lepkości 5w30 albo 5w40 i tego się trzymaj. Nie słuchaj żadnych drutów którzy straszą rozszczelnieniem bo to jest kwadratowa bujda na resorach.
  8. Wątek do tdi jest lepszy, 200 kilkanaście stron a nadal trafiają się prawdziwki ze stwierdzeniem 15w40 wystarczy, to dobry olej hehe
  9. Rewelacja, po prostu rewelacja, do tego silnika jest przewidziany olej 5w30 albo 5w40. Idź kup płukankę Liqui Moly wlej 10 minut przed zlaniem oleju a potem wlewaj syntetyka bo inaczej wałki padną 5 razy szybciej. I nie pitolcie że ten silnik lubi cieknąć i trzeba lać jakiś szajs 15w40. 15w40 wcale nie jest gęstszy od 5w40 który ma tylko większą płynność w zimie. Jak chcesz gęstszy olej to sobie wlej 5w50.
  10. Póki co zastanawiam się jak te "listwy" podejść, wyglądają na stabilnie przyczepione/przykleojne
  11. Też mnie te listy zastanawiały, ciekawe czy coś takiego wychodziło fabrycznie czy ktoś miał taki kaprys. Co do modów to zapomniałem jeszcze o jednej rzeczy, muszę zabrać kierę esową ze starego auta. Przyszły nabywca i tak nie zrozumie sensu zmiany kierownicy Wlepka klubowa na dniach
  12. Z jakiegoś powodu wiedziałem że napiszesz w tym wątku Kowi Co do planów, w najbliższym czasie rozrząd do wymiany + termostat + płyny. Od razu po zakupie zrobiliśmy z kolegą płukankę silnika bo nie chciałem wracać na niewiadomym oleju i wlaliśmy LM DS 5w40. Dalsza przyszłość to virusik u ciahciaha, nadkole od s4, kolektor z flanszą od awx już czeka na montaż to i pasowałoby suszarę od awx. Bardzo mi się podobają 17-tki sline od A4 b6 i jak się uda to zawitają na pokładzie. Najważniejsze że jest AFN na pokładzie, poprzedni 1z drażnił mnie już niesamowicie z braku możliwości rozwoju. Aha no i taki mały szczegół żadnych Lexusów, Tyców, bumboxów z allegro al'a wieś gra tańczy i śpiewa nie będzie Jeżeli macie jakieś sugestie to chętnie wysłucham
  13. Oto mój avanturniczy stary kibel: Audi A4 Avant 1.9 TDI AFN, rocznik 99 po II lifcie, przelot wg książki serwisowej i wszystkich znaków na niebie 256 tys. Silnik nie myty, suchy i bez żadnych wycieków. Konfrontacja: AFN vs 1Z Wlepka klubowa Wyposażenie po zakupie: - webasto z pilota - wspomaganie kierownicy - ABS - climatronic - pełny fis - ori kaseciak z 8 głośnikami - centralny z pilota - pakiet oświetlenie - zawiecha 1BE - elektryka szyb przód, tył korbotronic - el. lustra - 4 jaśki - przyciemniony cały tył folią 3m z atestem - alu 16-tki + zimówki Modyfikacje & naprawy od zakupu: Silnik: Naprawy: - kompletny rozrząd (wszystko) + termostat + płyny - usunięcie zaworu EGR, N18 - N75 Pierburg - uszczelki śrub pokrywy zaworów - wężyki przelewowe - lejek od szabli - lewa poduszka silnika + dystans gumowy na gratach z ASO - uszczelka pod głowicą (dzięki baranowi który odwrotnie założył termostat) - popychacze INA - uszczelka pokrywy zaworów - termowłącznik wentylatora chłodnicy ASO - prawa poduszka silnika ASO Modyfikacje: - 216 - tki Bosch - turbo AWX - soft na 1,35 B by Kostrz - kolektor dolotowy AWX + flansza + redukcja od fmic.pl - usunięcie katalizatora, tłumik przelotowy od Gruchota - silikonowe podciśnienia od fmic.pl Układ napędowy: - wymiana koła dwumasowego Sachs od AWX - wymiana kompletnego sprzęgła Sachs od AWX - wymiana poduszek pod skrzynią (lewa Lemforder, prawa Aso) - osłony przegubów Lobro Układ hamulcowy: Naprawy: - nowe sprężyny zacisków przednich ASO - konserwacja zacisków przód/tył, tłoczki, prowadnice - nowe wtyczki czujników zużycia klocków - wymiana tylnego prawego zacisku TRW - nowe tarcze hamulcowe wraz z klockami ATE tył - nowe łożyska Fag tył - nowe pierścienie Abs tył - odnowienie osłon hamulcowych tył - wymiana gum na zacisku lewy tył - wymiana klocków hamulcowych przód Ferodo Fdb 1323 - 326300 tys. Modyfikacje: - Zestaw hamulcowy 312 Ferodo (tarcze, klocki) + płyn Ferodo Racing 5.1 - Ori osłony pod tarcze 312, wypiaskowane i wymalowane Układ elektryczny: - Przegląd, czyszczenie i wymiana bendiksu w rozruszniku - Przegląd i wymiana łożysk w alternatorze, przebieg 301 tys. Zawieszenie: Naprawy: - Wymiana łączników stabilizatora Lemforder - Nowe łożysko w prawym przednim kole - FAG, w prawym także FAG 16.11.2013 - wymiana wahaczy dolnych 2x wahacz prosty Meyle, 1x banan Meyle, 1x banan TRW - wymiana amortyzatorów tył KYB 343302 wraz z odbojnikami Wnętrze: Naprawy: - Wymiana ręcznego na skórzany - Renowacja kierownicy - Nowe nakładki na pedały ASO Nadwozie: Naprawy: - Nowe spinki podszybia Aso - Konserwacja mechanizmu wycieraczek przód/tył - Nowe siłowniki klapy tylnej Modyfikacje: - Usunięcie chlapaczy - Lewe nadkole od S4 - ściema szyb folią 3M - dokonana przez poprzedniego właściciela Podwozie: Naprawy: - usunięcie ognisk rdzy z sanek, belki, + Brunox & Boll - oczyszczenie tłumika końcowego - nowe wieszaki wydechu BOSAL - konserwacja podwozia, profili zamkniętych, nadkoli Modyfikacje: - montaż rozpórki dolnej - polerka fajek wydechu Przebieg na dzień 13.08.2013r. - 289 tys. Przebieg na dzień 13.01.2014r. - 296 tys. Przebieg na dzień 26.06.2015r. - 321 tys. Przebieg na dzień 12.09.2015r. - 326 tys. wymiana klocków hamulcowych przód Ferodo FDB 1323 oraz oleju Valvoline Max Life 5w40. I jeszcze kilka innych o których zapewne zapomniałem. Za pomoc przy oględzinach auta, diagnostykę i wszelkie rady szczególne podziękowania dla KamilaB5 :okok: Luty 2013:
  14. Na twoją nogę to wręcz idealny, po ostatniej jeździe turbo wyglądało jak wyjęte z pieca hutniczego Odnośnie ankiety, ciekaw jestem jakie to rewelacje jeszcze wyjdą
  15. Żeby uzmysłowić pewnym osobom obawy itd. - dzisiaj jadę po odbiór nowego auta, olej już kolega dla mnie trzyma razem z płukanką. Po plakietce widziałem że był zalany bliżej nieokreślonym shellem a teraz wpadnie mój ulubiony Liqui moly Diesel Synthoil 5w40. Na blacie niby 255 tys a ile w praktyce, zresztą to nieistotne. W każdym razie nie trzęsę portkami przed zmianą, tylko wiem że tak trzeba. To będzie 5 auto w którym osobiście zaleję olej wyższej klasy i mając na uwadze poprzednie obserwacje, żaden silnik się nie rozszczelnił ani temu podobne
  16. Furka pierwsza klasa, dzisiaj miałem okazję być przewieziony, ładnie wciska w fotel I co najważniejsze robiona z gustem i po to by zap.....ć
  17. Obawiam się że przy -25 drzwi się nie otworzą bo zawiasy zamarzną
  18. A miał ktoś z was taki przypadek, kupiłem jakiś czas temu banan z TRW, wszystko ładnie pięknie, znaczki starte, pisze na nim Made in EU a tuleja jest Lemfordera....
  19. A tak z ciekawości czy po przekręceniu zapłonu układ napełni się sam po jakimś czasie czy zostaje jedynie odpowietrzanie ??
  20. Nie wiem do końca czy to może mieć związek ale patrzyłeś kiedyś na podwieszki wydechu ??
  21. Nie tobie oceniać kto co powinien dostać, tutaj już wychodzi elementarny brak kultury osobistej więc ty chyba nie masz się z czego śmiać ?? po raz kolejny przypomnę Ci Andrzejku, pisz w temacie i nie podżegaj do kłótni innych bo to jest sprzeczne z panującymi tu zasadami
  22. hehe widzę że ładnie dymisz, pewnie klawisze już powypadały z wrażenia. wycieczki osobiste zachowaj dla swoich najbliższych im możesz takich uwag udzielać, prowadź dyskusje obiektywnie, w temacie, nie popisując się przed wszystkimi jaki to ty inteligentny i odkrywczy nie jesteś... zawsze można zgłosić twoje "zachowanie" do moderacji ale teraz to zależy wyłącznie od Ciebie
  23. Powtórzę raz jeszcze: duży fiat również ma 4 koła i kierownicę i jeździ...
  24. andrzej cieszymy się że pomykasz dieslami, zwłaszcza osobowymi i to od 25 lat, ale dlaczego jesteś tak negatywnie nastawiony na zmiany ?? podam Ci mój osobisty powód zalewania oliwy za 250zł do 18-letniej a4 1.9 tdi 1z, (która na blacie ma 400 tys pewnie już dawno za sobą) - jeżeli porządny markowy olej ma odwlec ewentualny remont silnika o rok, kilka czy nawet więcej, to dlaczego mam go nie zalać ?? lepiej dać 100zł więcej niż wywalić 3 tysiaki na używany silnik lub jego remont... dla mnie to proste jak budowa spłuczki... a co do pierdół o których wcześniej "wspomniałem", to podałem Ci analogiczne przykłady, możesz je interpretować do woli, na tysiąc i jeszcze więcej możliwych sposobów. takie fora jak a4-klub są kopalnią wiedzy i informacji, opartych na własnych doświadczeniach użytkowników i chwała im za to. każdy ma swoją filozofię, każdy ma prawo wyrażać poglądy i spostrzeżenia. nie stwierdzaj że ktoś robi ludziom wodę z mózgu bo skąd możesz to wiedzieć ?? fakt że niektórzy podniecają się aż nadto ale czy to źle ?? jeżeli produkt jest dobry i 95% klientów go poleca to chyba nie są idiotami ?? i vice versa jak 95 osób na 100 mówi że coś jest do "bani" to też będą się mylić ?? I proszę jeszcze o jedno - używaj języka adekwatnego do poziomu dyskusji bo walić to sobie można.... młotkiem
  25. Idziesz do sklepu i potrzebujesz łożysko do koła, weźmiesz podrabianego chińczyka za 1/3 ceny czy lepiej kupić łożysko Fag'a albo SKF ?? Kupisz badziew to sie posypie i bedziesz musial wydać drugi raz. kupisz wahacz Krafta za 30 zł, pojeździsz miesiąc i znowu go trzeba będzie robić, dasz trochę więcej, bierzesz lemfordera i masz święty spokój. oleje sądzisz że też są robione na jedno kopyto ? Słusznie trzeba kierować się normą producenta, ale skoro pełny syntetyk castrola kosztuje dajmy to 100zł a LM 250 zł to o czymś to świadczy. Papier toaletowy też można wybrać tani, szary z drzazgami, ale kupisz droższy, lepszy i d*pa już nie będzie piekła...

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.