Treść opublikowana przez Tommy Gun
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
Mój 1z z 1995r. pewnie ma tyle i się nie chwalę. Pali od strzała, czy to zima czy to lato, oleju nie bierze
-
Problem z ładowaniem
Podjedź sobie do Wdowiaka na św. Barbary, on robi przy alternatorach x lat i jest naprawdę dobry.
-
Jak można rozpoznać pompę 11 mm
Ok dzięki Kowi. Zmyliło mnie to że pompa nie miała kółek. Zostawiamy otwarty temat, może ktoś będzie miał jakieś pytania.
-
Jak można rozpoznać pompę 11 mm
Wczoraj na allegro wypatrzyłem coś takiego --> Pompa wtryskowa 1.9 tdi TDI golf bora passat (2330085583) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.. Czy tak wyglądają te "fasolki" na kole ??
-
1.9 TDI - "żywotność" uszczelki pod głowicą
Tak ściągnąć głowicę :D
-
Jak można rozpoznać pompę 11 mm
Witam, chciałbym uzyskać informację jak rozpoznać pompę wtryskową "11-tkę". Podobno ma ona inną wtyczkę a także ustawia się ją na "fasolkach" ?? Czy chodzi o to że na kole zamiast kółek są fasolki ?? Będę wdzięczny za informacje.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Powiedz kolego kto Ci zasugerował taką rewelację ?? Bo jeżeli mechanik to niech sobie mineralnym nasmaruje końcowy odcinek układu pokarmowego...
-
[B5 AFN] Problem ze skrzynią, jedynka i dwójka
130 zł szt w ASO, łożyska ok. 60zł
-
1.9 TDI - "żywotność" uszczelki pod głowicą
Powiem wam że ostatniej zimy borykałem się z taką pierdołą i mialem już drzeć głowicę. Ubywało płynu, bulgotanie po odpaleniu i przygazowaniu. Jedyna rzecz która nieco wykluczała uszczelkę były ślady płynu pod autem. Co się okazało, ze starości lekko sparciał wąź przy króćcu i przy okazji układ się zapowietrzał. Dokręciłem na maxa tą opaskę i problemy w wyciekami i bulgotaniem zniknęły bezpowrotnie - nie dolałem od tamtej pory ani kropli... Ciekawe jaki wpływ na "żywotność" ma zalany płyn chłodniczy - co kierowca to ten jeździ na g12, dynagelu, borygo bądź innych. Co o tym sądzicie ?? I czy wymiana płynu co kilka lat również ma na to wpływ ??
-
Brudne turbo???
Katalizator uwielbia się zapychać jak nasi "mechanicy" notorycznie przelewają olej ponad stan...
-
Prośba o analizę logów
Sprawdź czujnik i termostat bo auto nie osiąga temperatury roboczej. Czy podczas jazdy nie spada temperatura i jest przynajmniej 87 stopni ??
-
Zmiana manetki tempomatu z polifta do przedlifta bez ingerencji w instalacje
Możliwe że wypadł kabelek z kostki - musisz to sprawdzić. Druga rzecz to czy nikt nie wyłamał tego pręcika na który wchodzi kabelek.
-
1.9 TDI - "żywotność" uszczelki pod głowicą
Witam, mam takie pytanko. Wszystko z czasem się zużywa w tym także uszczelka pod głowicą. Czy są jakieś przesłanki do mniej więcej jakiego przebiegu jest ona w pełni sprawna ?? Dlaczego jednym auto potrafi się przez nią nagle zagotować a inni będą jeździć 20 lat i nic się nie stanie Pytam też dlatego ponieważ przy następnej wymianie rozrządu (za ok. 60 tys) planowałem to zrobić + wymienić uszczelniacze zaworów i zajrzeć w dół silnika.
-
Kopci po zalaniu cliner
W pełni popieram, omawiałem ten temat z mechanikiem w serwisie Boscha i kazał lać, aczkolwiek zachowując umiar. Mixol jest szczególnie polecany do 2.5 tdi z vp44 - to tak na marginesie.
-
Taka seria...
Zawsze możesz wyciągnąć licznik i zobaczyć Jak chcesz zobaczyć mały pokaz wyświetlacza to wciśnij lewe pokrętło na liczniku.
-
[B5 1Z] Wymiana łożyska w skrzyni biegów, schemat skrzyni biegów
Dołączam się do tematu, od jakiegoś czasu wqrwia mnie szarpanie między 1800 a 2100 obrotów, wyczyściłem nastawnik, wtryski ok i dalej szarpie choć trochę mniej. Mój plan jest taki żeby przy okazji zmiany sprzęgła i uszczelniacza na wale oddać skrzynię na wymianę dwóch synchronizatorów( 1 i 2 bieg - ok. 120zł/szt w ASO) + wspomnianego przez was łożyska. Kolega ma na podkarpaciu uczciwego fachowca który rozbiera skrzynie i ustala co trzeba wymienić...
-
Strefa Śmiechu
- Jasiu, kto zbudował arkę? - pyta ksiądz. - Nooo...eee... Brunetka mówi do Blondynki: - Słyszałaś? Adam się utopił. - Tak? I co żyje ?! Przychodzi blondynka do kiosku i mówi: - Poprosze bilet za złotówkę. - Proszę. - Dziękuje, ile płacę ? Co robi zaatakowany kucharz ? - Wzywa posiłki. Mówi kumpel do kumpla: - Moja żona to straszna fleja! - Jak to? - Człowiek wraca pijany do domu, chce się odlać, a tam zlew pełen garów. Dlaczego kury w Wąchocku chodzą w kapciach? - Żeby nie porysować asfaltu. Jak w Wąchocku sieją zboże? - Jeden sieje, a trzech go niesie, żeby nie zadeptał tego, co przed chwilą zasiał. Dlaczego sołtys Wąchocka poleciał na księżyc? - Szuka majtek dla sołtysowej, bo ma d*pę nie z tej ziemi. Student pyta kumpla: - Co jesteś taki smutny? - Wywalili mnie z uczelni. - A za co?! - A skąd mam wiedzieć? Pół roku mnie tam nie było. W trakcie egzaminu jeden ze studentów poprosił o otwarcie okna. Profesor stwierdził: - Okno można otworzyć, orłów tu nie ma, nie wyfruną. Po egzaminie, gdy już wszyscy wychodzili, ten sam student spytał: - Ooo... Pan profesor też drzwiami?
-
Późna reakcjia
Też miałem coś takiego tyle że w AFB. Po wymianie silnika z pompą i turbo problem zniknął , to tak na pocieszenie
-
Guma stabilizatora a stukanie
Odkopując nieco temat, wymieniłem sam tą tuleję. Stara była już odkształcona i zużyta. Co do kwestii czy jest to tuleja metalowo- gumowa, pukałem w jej grzbiet i jest ona na zgrubieniu dość twarda, tak jakby w środku miała wzmocnienie.
-
Pozostałość po "chromie na metry" - pytanie
Ustrojstwo jest już wspomnieniem. Benzyna ekstrakcyjna rozpuściła klej, trochę się namordowałem ze ścierką (nie chciałem przypadkiem uszkodzić lakieru) ale przynajmniej jakoś to wygląda. Nigdy więcej chromu na metry. Może to wygląda jakoś przez 2-3 miesiące ale późniejsze odkształcanie i cieknący klej robią swoje...
-
Dziwny dźwięk przy schodzeniu z obrotów
Sprawdź węże dolotowe, bo miałem taki przypadek że mechanik okręcił dziurawego węża taśmą izolacyjną. Pierdziało na potęgę i czasami wydawało odgłosy jakby ktoś gwałcił starą babę pod maską. Może tutaj jest przyczyna...
-
Kłopoty z odpalaniem (zimny i ciepły silnik)
Może być i jeżeli masz możliwość jej załatwienia tak też właśnie zrób.
-
Słabe wspomaganie.
Dobrym pomysłem będzie wyprawa do ASO po oryginalny płyn do wspomagania. Po tym najazd na kanał, ściągnięcie jednego węża i podłożenie pod niego naczynia, następnie kręcisz kierownicą aż wyleci jak najwięcej płynu. Potem zakładasz wąż na zbiorniczek wyrównawczy z nową opaską, zalewasz, odpalasz, na początku lekko kręcisz kierownicą prawo lewo a potem na maxa w obie strony. Powinno zdecydowanie pomóc i nie ma prawa się nic pienić i hałasować jak dobrze odpowietrzysz Podejrzewam że obecny płyn jest ciemnobrązowy...
-
Podniesienie mocy w 1,9 VP/PD koszty/części/efekty (FAQ)
No dlatego zapytałem w kontekście S4, czy tam są dwa icki i dlatego dają dwa "dziurawe" nadkola czy tylko jeden...
-
Różnica w hamowaniu na zaciskach 288
A zatem muszę to wszystko jeszcze raz odpowietrzyć i obserwować efekt. Gdyby nie komplet zimówek na 15-tkach do tej a6, to wleciałyby jarzma 312, ale teraz to sie można po plecach podrapać... Dzięki devastation.