Treść opublikowana przez Tommy Gun
-
[ALL B5] Pompa wody
SKF, ma metalowy wirnik czyli mniejsze prawdopodobieństwo awarii z tego tytułu.
-
Sami kupujecie czesci czy przez warsztat?
Osobiście jeżdżę do warsztatu który wystawia paragon/fakturę na wykonaną usługę co jest podstawą do reklamacji. Aczkolwiek nie da rady wszystkiego u nich zrobić - największy minus.
-
Sami kupujecie czesci czy przez warsztat?
Większość rzeczy kupuję u znajomego w sklepie, zawsze daje jakiś rabat przez co nie muszę szukać nigdzie indziej. Wahacze to tylko u Toma77 - pewność oryginału no i cena nie do przebicia. Opony przez internet gdyż warsztaty mają narzut taki że można osiwieć i zbaranieć. Od mechanika nigdy niczego nie brałem, 90% z nich leci w kulki, biorą byle szajs a liczą później jakby części były ze złota. Zresztą drażni mnie niedbalstwo mechaników w tej materii. Olej najlepiej z beczki + powalający zestaw Filtrona. Masakra
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Dzięki dropsone, teraz już będzie grało
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Panie i Panowie muszę się was o coś poradzić. Byłem dzisiaj u mojego elektryka na podłączenie fis-u. Wszystko fajnie, manetka działa i przełącza, czujnik temperatury zewnętrznej elegancko pokazuje temperaturę. Problem jest jednak z sygnałem spalania. Wyciągnęliśmy komputer i według tego co jest tutaj napisane - pin nr 18 to sygnał spalania. W ecu brakowało właśnie tego pina, dołożyliśmy i dalej nic, pokazuje spalanie 50 litrów. Macher sprawdzał mi rozpiskę i według niego, dla tego rocznika pod pinem 18 jest coś związanego ze skrzynią biegów. Macie pomysł który to może być pin ?? Tutaj wszyscy piszą o kostce z żółtym cienkim kabelkiem no ale przecież sygnał musi wyjść najpierw z ecu. Moje A4 jest z marca 1995 1.9 tdi 1z. Czy może mamy szukać tego kabelka w kostkach które są pod samym ecu ??
-
[B6 AWX] Stuki z prawej strony
Heh tak czytam wasze posty i utwierdzam się w przekonaniu że czeka mnie albo wymiana amorków albo poduch nad nimi. Mam lekki luz na maglownicy ale nie sądzę żeby to aż tak stukało. Ostatnio jak zajeżdżałem pod blok, lewa strona jechała po nierównościach i przy 30 na godzinę stukało na każdej nierówności. Wymieniłem całą lewą stronę, łącznie z drążkami, końcówkami i łączniki...
-
Gdzie zregenerować maglownicę
A słuchajcie czy jest jeszcze jakaś możliwość stuków z lewej strony ?? Czy amortyzator posiada elementy które ulegają wybiciu i powodują stuki ??
-
Gdzie zregenerować maglownicę
Koledzy a co powiecie na to jak moja maglownica stuka, drążki + końcówki Lemfordera wymienione w ubiegłym roku, płynu nie ubywa ani grama. To stukanie słychać podczas jazdy na nierównościach... drzeć tą maglownicę póki czas czy na razie czekać ?? A może to znowu lewy drążek się wybił ??
-
Nietypowe zamulenie - zero błędów na Vagu
Ok wrzucę resztę dynamicznych na początku tygodnia, sam jechałem i ciężko jest w pojedynkę to ogarnąć
-
Nietypowe zamulenie - zero błędów na Vagu
Tak jest po programie z 90 na 110
-
Nietypowe zamulenie - zero błędów na Vagu
Witajcie, chciałbym zwrócić się do was z prośbą o pomoc. Ostatnio moje 1.9 TDI 2 razy rozczarowało. Jeździłem autem cały dzień, byłem nawet na trasie i wszystko ok. Po jednym odpaleniu muł bagienny - zero reakcji na gaz, jechał jak 30 letni diesel. Dopiero w którymś momencie jak wbiłem 4 bieg auto odżyło i wydarło do przodu. Miałem pod ręką Vaga, podłączyłem z myślą pewnie n75 albo coś w tym stylu lecz nie zapisał się żaden błąd. Idąc dalej od jakiegoś czasu zauważyłem że auto zaczyna szarpać przy ok. 2 tys. obrotów - nie jest to normą raz się pojawia a raz nie. Kolejna sprawa jak porównuję czasem logi innych osób u mnie cały czas zmieniają się obroty 882-903. statyczne: 000 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_77726.html 001 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_77723.html 004 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_77722.html 007 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_77724.html 012 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_77721.html 013 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_77725.html Dynamiczne: 011 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_77719.html 010 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_77720.html 003 - http://vaglog.rtnet.pl/marcin770_77717.html --> proszę pominąć pierwszy odczyt, jakieś auto wyjechało mi przed nosem Mam pewne podejrzenia aczkolwiek liczę na waszą pomoc. Pozdrawiam
-
[ALL B5] Tarcze wentylowane zamiast pełnych
Podpisuje się pod tym całkowicie. Jestem rok po wymianie zacisków na 288 i hamowanie jest teraz naprawdę niezłe. Nie chciałbym sobie wyobrazić tarczy litej po nagłym hamowaniu ze 130 na godzinę.
-
Guma stabilizatora a stukanie
Byłem wczoraj u porządnego diagnosty, posprawdzał to wszystko, drążki, końcówki, wahacze i mówi że wszystko jest ok... A jeżeli okaże się faktycznie że to maglownica stuka, to oznacza początek jej końca ??
-
[ALL] Pukanie nie ustało po wymianie wahaczy
Koledzy może wy pomożecie w takim razie. Sytuacja wygląda tak: wymienione wszystkie wahacze górne + drążki kierownicze + końcówki drążków + wahacze dolne + łącznik z lewej strony na lemfordera. Jutro wybieram się na wahacze dolne z prawej strony(TRW) + łącznik LEM. Kupa jest natomiast taka że lewa strona ewidentnie się tłucze. Dzisiaj moja narzeczona kręciła kierownicą i ewidentnie czułem stukanie na końcówce drążka - litości było to wymieniane w maju ubiegłego roku, drążki i końcówki były Made In Germany z pewnego źródła. Najgorsze jest że po tych drążkach i końcówkach robiłem zbieżność, gość mi sprawdzał resztę na szarpaku i twierdził że było ok. Niedawno też byłem i miało być ok, okazało się że wahacz prosty był wybity do nieskończoności. Co mogło się przyczynić do tego że pojawiło się stukanie jak dotykam końcówki(która najgorsze wygląda na sprawną) ??? Mechanik coś spartolił czy wybiły się drążki z racji tego że sworzeń na wahaczu prostym miał spory luz i to się przenosiło na pozostałe elementy ?? Kolejna kwestia czy może być tak że jeżeli maglownica ma luz (o ile to możliwe) uszkadza drążki i końcówki ?? Pytam was bo brakuje mi pomysłów, zakupiłem już nawet gumy na stabilizator w ASO ale wątpię żeby to było przyczyną. Amorki mają ponad 65%.
-
Guma stabilizatora a stukanie
Witam, słuchajcie mam takie pytanie. Byłem niedawno na szarpaku diagnosta stwierdził oczywiście że nie ma luzów... Ewidentnie tłukła się lewa strona, z racji tego że jestem już po wymianie wszystkich wahaczy górnych + profilaktycznie drążków z końcówkami na Lemfordera stwierdziłem że to wahacze dolne. Oczywiście była to prawda, wahacz prosty był zmasakrowany i aż się przestraszyłem. W czym jednak rzecz - wymieniłem dwa dolne wahacze z lewej strony + łącznik, aczkolwiek czasem pojawiają się ewidentne stuki z lewej strony. Mam pewne podejrzenia: 1) Luzy na wahaczach dolnych z prawej strony, ale czy przenosiłyby się na lewo i tam właśnie byłyby słyszalne ? 2) Zużyte tuleje metalowo- gumowe na stabilizatorze ?? --> http://atmil.pl/guma-stabilizatora-lemforder-audi-a4-a6-allroad-skoda-superb-vw-passat-p-1367.html Pytam o to drugie bo mało jest na ten temat, kupiłem je nawet w ASO bo mają różne wymiary. Przerabiał ktoś z was temat tych tulei/gum stabilizatora ???? Czy to może jeszcze coś innego (łożyska sprawne na 100% na marginesie).
-
[B5 AFN] Problemy z temperatura silnika
To i ja zapytam o taką pierdołę. Otóż na starym liczniku miałem problem tego typu iż wskazówka nigdy nie stała równo na 90. W lecie jak robiłem logi vag pokazywał chwilę po pałowaniu 93 ale wskazówka odchylona tak jakby na 87-88 stopni. Termostat i czujnik wymienione na ori i vag zawsze pokazywał prawidłowo. Niedawno zakupiłem nowszy licznik i dalej to samo. Możliwe że w obydwu licznikach wskazówki do regulacji ?? Chyba że macie jakiś inny pomysł...
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Czyli w rozpisce dla liczników z przed 97 jest błąd ? 9 pin w kostce do fis jest od poziomu spryskiwaczy i ewentualnego czujnika ??
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
W piątek jadę do elektryka z tym całym fisem, czujnik temp. oleju i spryskiwaczy zamontowane. Zastanawia mnie tylko pod który pin trzeba poprowadzić kabel od czujnika spryskiwaczy, bo w rozpisce licznika z 1995r. nie ma go :| Złącze wielostykowe, 26-stykowe, niebieskie 1 - Niewykorzystane 2 - Zadziałanie brzęczyka 3 - Zacisk 15 4 - Zacisk 15 5 - Niewykorzystane 6 - Zacisk 61 7 - Hamulec ręczny/zakłócenie działania hamulca 8 - ABS, sygnał bezpośredni 9 - Poduszka bezpieczeństwa, sygnał bezpośredni 10 - CAT 11 - ABS, sygnał zwrotny 12 - Poduszka bezpieczeństwa, sygnał zwrotny 13 - Światło postojowe po prawej stronie 14 - Wyłącznik zapłonu styk S 15 - Niewykorzystane 16 - Niewykorzystane 17 - Zadziałanie gongu 18 - Ciśnienie oleju 1,8 bar 19 - Zacisk 58d 20 - Poziom płynu chłodzącego 21 - Kierunkowskaz prawy 22 - Światła drogowe 23 - Wejście prędkościomierza 24 - Płyn hamulcowy 25 - Klocek hamulcowy 26 - Światło postojowe po lewej stronie Złącze wielostykowe 26-stykowe, żółte 1 - Zacisk 58 2 - Zacisk 58 3 - Sygnał liczby obrotów 4 - Sprężarka układu klimatyzacji 5 - Wyświetlanie godziny 6 - Sygnał prędkości 1 7 - Sygnał prędkości 2 8 - Czujnik stykowy drzwi kierowcy 9 - Zacisk 30 10 - Zacisk 30 11 - Niewykorzystane 12 - Ostrzeżenie o rezerwie paliwa 13 - Kierunkowskaz lewy 14 - Niewykorzystane 15 - Niewykorzystane 16 - Przełącznik zamka pasa bezpieczeństwa 17 - Niewykorzystane 18 - Zacisk 31 19 - Zacisk 31 20 - Przewód diagnostyczny 21 - Niewykorzystane 22 - Niewykorzystane 23 - Lampka sygnalizacyjna rozgrzewania świec 24 - Immobiliser 25 - Czujnik poziomu paliwa 26 - Czujnik temperatury płynu chłodzącego Złącze wielowtykowe 20-wtykowe, czarne 1 - Sygnał zużycia 2 - Niewykorzystane 3 - Niewykorzystane 4 - Niewykorzystane 5 - Temperatura zewnętrzna 6 - Wskazanie zakresu 7 - Niewykorzystane 8 - Niewykorzystane 9 - Poziom płynu chłodzącego 10 - Ciśnienie hydrauliczne 11 - Komputer samochodowy - Reset 12 - Radio/telefon - Clock 13 - Radio/telefon - Data 14 - Komputer samochodowy z lewej strony 15 - Radio/telefon - Enable 16 - Tylne światło/światła mijania 17 - Przekaźnik świec żarowych 18 - Komputer samochodowy z prawej strony 19 - Światło hamowania 20 - Niewykorzystane
-
[B5 AFN] Ciężko działa wspomaganie
Olej kiedykolwiek wymieniany ?? Jaki ma kolor ? Czy jak kręcisz kierownicą słychać buczenie albo wycie ? Czy są ubytki płynu w zbiorniczku i przy skręconych do oporu kołach ?
-
[B5 AFN] Prośba o wycenę napraw oraz parę problemów
Co do punktu 1 cena bardzo dobra, w Rzeszowie(dla przykładu) za uszczelnienie + montaż/demontaż + ustawienie zapłonu i weryfikację pompy liczą 600zł W kwestii rozrusznika, wszystko zależy w jakim jest stanie. Jak chcesz pełnej regeneracji to ponad 300zł trzeba liczyć. Może być tak że tylko szczotki pójdą do wymiany a wtedy z robocizną zmieścisz się w ~100zł.
-
[B5 AJM] Wymiana oleju w skrzyni biegów
Wymieniałem w swoim zeciorze, skrzynia pracuje ciszej, biegi chodzą bardzo precyzyjnie, jak już olej się nagrzeje to można zmieniać jednym palcem. Castrol Taf-x 75w90 (teraz zmienił nazwę na Transaxle czy cuś takiego)
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Napisz do użytkownika TOM77 - ma Lemfordera w super cenie i pewnie będzie miał przegub. Sama wymiana wahacza oscyluje w granicach 40-50zł
-
Praca - co i jak - w waszych miastach (?)
Zaprzeczasz sam sobie [...]" i po prostu nie chce mi się pracować. weźcie się za siebie panowie a nie użalacie sie na forum". Nie sądzę żeby ktoś tutaj się użalał, każdy przedstawia swoje spostrzeżenia dotyczące danych środowisk pracowniczych i zawodowych. Zachowaj pogardliwe uwagi na inne okoliczności...
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Gdyby jednak jechał powoli to pewnie udałoby się wyhamować...
-
Ciekawe filmy warte obejrzenia
Dzień próby - bardzo dobre kino akcji, włączyłem przez przypadek ale okazał się rewelacyjny.