Treść opublikowana przez Tommy Gun
-
Warto zamienić tarcze z 280 na 288 w zwykłym AFN'ie?
2 proste pytania: tarcza jest wentylowana ?? Ma sprężynę widoczną od zewnętrznej strony koła ??
-
Cykanie, świstanie Napinacz paska?
Przerabiałem ten temat. Wyrobiło się koło pasowe w alternatorze (1Z - 120A) i napinacz mocno już się wychylił. Zmieniłem pasek, napinacz i dołożyłem sprzęgiełko Ruville i od tamtej pory święty spokój. A zrobiłem już ze 30 tysięcy km. Ten temat trzeba ogarnąć raz a dobrze.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
To i ja wam zadam ciekawe pytanie. Planuje zmienić sterownik w swoim 1z z marca 1995 na 16 bitowy z afna 08.1996. Czy nie trzeba będzie na nowo prowadzić sygnału spalania do fisu i przerabiać sygnałów do tempomatu ?? A może będzie to p&p ??
-
Wybity wahacz
A dla własnego spokoju najlepiej jest wymieniać wahacze parami...
-
1.9 TDI AFN i 1Z Montaż tempomatu
Słuchaj a może to jest z auta które miało automatyczną skrzynię... wtedy chyba nie jest potrzebny sygnał rozłączający tempomat po wciśnięciu sprzęgła... Any sugestions ?? Wrzuć jeszcze zdjęcie z drugiej strony.
-
1.9 TDI AFN i 1Z Montaż tempomatu
4 kabelki to znajdziesz ale w kostce do fisu. Jak brałem kostkę z avanta z 96r. do tempomatu to miała 5 końcówek (4 i 6 był zmostkowany).
-
1.9 TDI AFN i 1Z Montaż tempomatu
A nie wyłamał ktoś przypadkiem tych "pręcików" na które zakłada się kostkę ?? Bo jak na przykład kupiłem manetkę do Fisu to był ułamany jeden pręcik przez jakiegoś inteligenta...
-
1.9 TDI AFN i 1Z Montaż tempomatu
Troszkę poszperałem w temacie i postanowiłem zrobić to nieco inaczej. Na złomie kupiłem wiązkę z ecu rozbitka, wyciągnąłem z niej piny i wpiąłem bezpośrednio pod ECU. Schemat wygląda w następujący sposób: Manetka------ECU 1-------------58 2-------------34 3-------------35 4 i 6----------66 5-------------bezpiecznik na plus Wszystkie wymienione sloty w moim ECU były puste, także powinno się zgadzać, zostaje mi tylko zalutować i aktywacja. Dam znać po wszystkim.
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Może i ja się zbiorę
-
[ALL] Na jakim oleju silnikowym jeździcie ?
Liqui Moly Diesel Synthoil 5w40 - silnik pracuje na nim jak szwajcarski zegarek. Bardzo natomiast żałuje że po kupnie auta dwa razy zalałem go Castrolem Magnatec 10w40.
-
Spoty Kolbuszowskie godzina 16.00
Będzie zbiórka pod Lidlem, o 14.00 zaczyna się mini spot a potem ok. 16 wyruszamy do Kolbuszowej żeby nie gonić :-)
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Przeczytaj dokładnie mój ostatni post Spidan to będziesz wszystko wiedział . Po co czytać skoro można zadręczać innych użytkowników tysięcznym pytaniem jaki olej do tdi ?? odpowiedzi aż w oczy rażą, ale po co słuchać opinii na forum, skoro mechanik ma zawsze rację i każde lać 15w40... devastation trafnie to kiedyś ujął: najlepiej kujawski z pierwszego tłoczenia.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Po co zmieniać, ten Shell 15w40 to bardzo dobry olej. Testy wykazały że ma zbawienne działanie dla turbiny, panewek i całej reszty podzespołów silnika. Nie zmieniaj na 10w40 bo Ci się silnik rozszczelni i połamią się pierścienie tłokowe. Słyszałem nawet o przypadku że jak ktoś przeszedł z 15w40 na 10w40 to mu panewka pękła i wyskoczyła z silnika przez otwór wlewu oleju.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Heh katalog doboru oleju na stronie Mobila wyraźnie podkreśla że rekomendowany olej to New Life 0w40. Nie sugeruje się tym w żadnym wypadku, aczkolwiek ciekawi mnie na ile poprawiłaby się kultura pracy silnika.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Słuchajcie ja z kolei zastanawiam się nad takim zabiegiem. Mój dziadek jeździ Audi 80 1.6 Diesel rocznik 1985. Kilka lat wstecz zrobił remont silnika (kapitalny), rok temu zmieniliśmy olej z 15w40 na 10w40 z dodatkową płukanką. Zastanawiam się gdyż niebawem kolejna wymiana, czy nie poczęstować go 5w40 (nie zadam idiotycznego pytania czy się silnik nie rozszczelni oraz czy coś się stanie), jest waszym zdaniem sens lania do takiego old-timera oleju z górnej półki ?? Pytam też w kontekście pracy popychaczy bo o ile dobrze pamiętam luz zaworowy reguluje się tutaj inaczej. Czy dalej trzymać się Mobila 10w40 czy może coś z gamy Liqui Moly ??
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
Będąc nieco złośliwym, ciekawe które 2.0 tdi wytrzyma 400 tysięcy... Moje 1.9 1z z 1995r. pewnie ma już dawno 400 tysiaków za sobą, odpala na dotyk, przyśpiesza, nie kopci, turbo suchutkie nie regenerowane. Fakt że zmagałem się z wyciekami oleju z powodu skamieniałych uszczelek ale ogarnąłem to śmiesznym kosztem, zalałem Liqui Moly 5w40 i jeździ, oleju brać nie chce. Przebieg to ostatnia rzecz na którą się patrzy przy zakupie auta, choć na przykład w przedliftach B5 aby dokonać korekty trzeba wyciągnąć licznik i coś tam wylutować. W późniejszych na Canie korekta to kwestia 10 sekund.... Aczkolwiek w naszych realiach nie opłaca się mieć wysokiego przebiegu gdyż w niektórych sytuacjach ubezpieczalnie spisując przebieg mogą wypłacić mniej kasy.
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Jak słyszę takie rzeczy to zastanawiam się czy nie zabierać ze sobą sterownika na noc :-D
-
Bardzo dymi po dopaleniu na zimnym silniku
Wtryski to można ocenić dopiero po teście na maszynie boscha... koszt 80 -100 zł za wszystkie, jeżeli zachodzi konieczność wymiany i regulacji końcówki - 180zł szt....
-
RZESZÓW PODKARPACKIE Widziany widziana
Szary metalik LY7P
-
Podniesienie mocy w 1,9 VP/PD koszty/części/efekty (FAQ)
Słuchajcie a czy jest jakaś granica mocy i wydajności pomp wtryskowych z silników 1Z/AHU ?? Chodzi konkretnie o takie zestawienie: wtryski AHF, kolektor AWX, jednomas, wycięty kat, seryjna pompa 1Z/AHU, FMIC + sterownik 16 bitowy i turbo AWX do granicy 140-150 hp o ile jest ona możliwa na tej pompie
-
1.9 TDI AFN i 1Z Montaż tempomatu
heh dzisiaj sprawdzałem te wszystkie kostki podane w opisie i powiem wam że coś u mnie się nie zgadza. niektórych kabli nie ma tam gdzie powinny być, inne są, kolory kabli też są różne. (silnik 1z jak w opisie) Pytam bo ostatnio mój elektryk jak zakładaliśmy fis, sprawdził wszystkie wyjścia z ECU i z któregoś tam według schematu bodajże wychodził pin(opisany jako Cruise Control do tego rocznika) i powiedział że auto jest przystosowane pod montaż tempomatu. Czy mojego elektryka czego żmudna praca w postaci ustalenia który kabel jest który ?? Jeżeli tak, to jest szansa że pójdzie to sprawnie ??
-
RZESZÓW PODKARPACKIE Widziany widziana
O ile dobrze widziałem to przed 17-tą (piątek), ślimaczek leciał do Rz od strony Łańcuta z nowym zderzakiem. Pozdrawiam
-
Odmłodzić samochód o 150 tys. km? "Żaden problem"
Heh ja na przykład kupiłem od forumowicza z tego forum - bardzo miłego człowieka dodam na marginesie. Auto miało w czasie zakupu 14 lat, wiadomo ze zawsze cos trzeba zrobic, ale większosc rzeczy była jeszcze ori ze znaczkami audi. Chcialem kiedys sprawdzic historię w ASO, byla tylko informacja ze auto jest sprowadzone z francji. Niedawno jak robilem wahacze dolne to na łączniku był 2003 rok wybity ze znaczkami Audi. Podejrzewam że auto było serwisowane ale żabojadki nie mają zapisanej historii. Ostatnio jak dalem je na uszczelnienie pompy, pompa w stanie bdb (tylko jakies sprężynki poszły do wymiany). Teraz idzie 18 rok auta a każdy jak pytam który rocznik auta mówi - 2000+. Szokiem jest jak mówię: marzec 1995. Jednemu gościowi pokazywałem nawet dowód rejestracyjny. Auto nie bite w żaden element, nic nie lakierowane powtórnie, wiadomo gdzieś tam mała rdza sie pokazuje. Czasami lepiej dać trochę drożej i nie mieć klimy ale cieszyć się faktem że dojedziesz bezpiecznie gdzie będziesz chciał/ła i auto się nie rozkraczy na środku drogi. Na giełdzie w Sandomierzu nie ma aut z przebiegiem ponad 200 tys, pamiętam jak szukałem auta. Goście tak się już wyspecjalizowali że przyjeżdżają rano, polewają silnik w miejscach wycieku płynem hamulcowym który zmywa olej i nie ma śladu. Jak piszczy jakiś pasek to po co go wymienić skoro można psiknąć plakiem i jeździć dalej. A grabież auta w postaci radia i wyposażenia przybrała formę patologii. Dzisiaj jest nieważne ile auto ma lat, jak jest sprawne to trzeba dbać, robić wszystko na czas i śmigać
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Widocznie w młodszych rocznikach jest inaczej, w moim przedlifcie 95r. odkręcałem nakretkę właśnie nasadką 24...
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
O ile dobrze pamiętam nasadka 24 ale najlepiej mieć komplet ze sobą.