Treść opublikowana przez Tommy Gun
-
[B5 AFN] Lód w przewodzie do turbo
Dlatego skutecznym rozwiązaniem jest zrobienie wolnej odmy, zarówno z oct jak i bez.
-
[ALL PB] Podstawa filtra oraz czujnik temperatury oleju
Też się nad tym zastanawiałem tylko że u mnie jest w TDI. Miejsca są nagwintowane ale też nie ma żadnej zaślepki czy korka. Wyczytałem ostatnio że aluminium dobrze przewodzi ciepło ale czy z tego powodu wskaźnik nie będzie przekłamywać ?? Rozumiem że chodzi o te miejsca ??
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
hehe muszę więc zafundować niewyżytą kotkę dla mojego kocura, który budzi mnie codziennie przed 5.00 choć raz coś dobrego z tego wyszło
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Prze akcja była z tym licznikiem, jest w ogóle na allegro taki sam za 320 zł i koleś tam dołącza stacyjkę, immo i coś jeszcze. Jak do niego zadzwoniłem to myślałem że gadam z jaskiniowcem, w dodatku fis jest wypalony --> http://allegro.pl/komputer-stacyjka-licznik-audi-a4-1-9-tdi-110km-i2099064539.html A ten licznik kupiłem przed 5.00 rano bo mnie kot obudził miauczeniem Bałem się trochę bo dał w opisie że licznik jest z 98r. i bez żadnej gwarancji i temu podobnych. Za 170zł z przesyłką dorwałem, ale przyznam szczerze że rok się za nim rozglądałem i miałem dużego farta. Licznik jest do przedliftowej a4 która jest oprócz a6 w stajni
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Dzisiaj szczęśliwie dotarł do mnie licznik, przed podłączeniem chwila grozy... i oprócz spalonych żarówek od paliwa i temp oraz przebiegu fis cały sprawny. Co najciekawsze jak bawiłem się lampką to na liczniku jest sporo nieaktywnych ikonek, zobaczcie sobie kiedyś przy okazji. U mnie to były: CAT - za cholerę nie wiem o co chodzi, kontrolka pasów, ASR, sygnalizacja świateł przyczepy, silnik z błyskawicą i zielona lampka od świateł mijania. Apropo tej kontrolki świateł mijania, wystarczy ze starego licznika przełożyć żarówkę i będzie świeciła ??
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Potwierdzam ten akumulator to górna półka i spisuje się rewelacyjnie. Nie ważne czy stoi dzień czy dwa, pali z pół obrotu. Poprzedni akumulator Centra zaczął kipieć i wiecznie nie mogłem go doładować.
-
[B5 AFN] Silnik pracuje na trzech cylindrach, pomocy!!!
Jak już szukać 2.5 TDI to z literką B(BAU, BCZ) - dopiero tam poprawili wałki i jakość pomp wtryskowych. Ale jeżeli to AKE jest pewne to brać, tylko na dzień dobry trzeba zweryfikować stan odmy i zalać porządny olej, najlepiej 0w40.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Nie wytrzymałem dzisiaj z ciekawości i choć było ciemno wziąłem lampkę i zrobiłem zdjęcie. Nad filtrem znalazłem dwa otworki ale żaden z nich nie był zaślepiony --> Rozumiem że czujnik idzie w ten otwór który jest zaznaczony czerwonym kółeczkiem i wsio gra ??
-
[ALL B5] Ręce opadaja - 4 (lub 5) awaria skrzyni w ciągu 6 lat
Skrzyniom w tdi zdecydowanie nie służy szybka zmiana biegów (ameryki nie odkrywam ). Czasami warto też ciut dłużej przytrzymać sprzęgło, zwłaszcza zanim olej w skrzyni się nagrzeje.
-
[B5 AKN] Często nie odpala na ciepłym silniku
Oby, bo temat złego odpalania na ciepłym w 2.5 tdi to niekończąca się opowieść...
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Ma ktoś może zdjęcie podglądowe z Etki z tym miejscem ??
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Po stokroć dzięki
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Nie wiem czy dobrze rozumiem tą kwestię: czujnik rezystancyjny w podstawie filtra oleju. Może to zabrzmi banalnie ale czy będzie on wymagał przy każdej zmianie filtra przekładania czy coś w tym stylu ?? A druga rzecz gdzie można nabyć takowy ? Licznik przedliftowy dodam.
-
[B5 AFN] Silnik pracuje na trzech cylindrach, pomocy!!!
W Lubzinie między Dębicą a Tarnowem jest hala gdzie ćwiartują auta, jest tam wszystko --> warto się zorientować. Ja ostatnio kupiłem silnik AFB za 3 tysie z pompą, turbo i wtryskami i po 3 latach stania zapierdziela jak rakieta.
-
[B5 AKN] Często nie odpala na ciepłym silniku
Wystarczy że założysz wężyki Gates'a, bodajże 3,2 mm.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Śledzę ten wątek od pewnego czasu ale stron jest tyle że nie sztuka ogarnąć . Zauważyłem jednak że nagminnie pojawia się problem z wskaźnikiem temperatury oleju i jego podłączeniem. W sklepie www.fmic.pl znalazłem coś takiego --> http://fmic.pl/product.php?id_product=132. Skoro tu jest cały zestaw montażowy i wszystko elegancko się podłącza to czemu jest problem w oryginalnym liczniku ??
-
[B5 AKN] Często nie odpala na ciepłym silniku
Doprowadź kąt wtrysku do porządku, przy okazji niech pompiarz ustawi dawkę. Co do zapowietrzania to dzieje sie ono na cieplym silniku, wymien dla pewnosci wezyki przelewowe, sprawdz czy w przewodach paliwowych nie ma powietrza
-
[B5 AKN] Często nie odpala na ciepłym silniku
Jak pojawi się problem tzn. zacznie kręcić spróbuj wypiąć na chwilę czujnik temperatury. U mnie tak było że przed wizytą u pompiarza auto tragicznie odpalało na zimnym a na ciepłym na dotyk. Po regeneracji pompy zaczął dobrze palić na zimnym a na ciepłym była loteria. Później wyszło że silnik nie miał kompresji ale nie sądzę aby to było przyczyną w Twoim przypadku. U pompiarza słyszałem też że można auto oszukać zmieniając mu dawkę na ciepłym, jest to jednak tuszowanie problemu a nie jego rozwiązanie.
-
Wasze niunie i mrozy
Stwierdziłem że jeżdżenie na krótkich dystansach w zimie do tanich nie należy. Wstawiłem traktora do garażu, jak były te największe mrozy to któryś zamek zaczął mi głupieć. Nie zmienia to faktu że aku po tej zimie do wy...rzucenia, ładowałem dziada dwie noce i przemawia ale ledwie, ledwie
-
[B5 1Z] Audi 1Z 1995 rocznik uruchomie bez licznika?
Uruchomisz, nie będzie jednak podświetlenia kontrolek oprócz świateł awaryjnych. Będzie także świecić żarówka od kontrolki świec żarowych przez chwilę
-
[B6 AKE] Mało mocy - jaka przyczyna?
Przekręciłeś kluczyk ??
-
[B5 1Z] Wymiana uszczelnień pytanie
Witam, niebawem będę zabierał się z mechanikiem za wymianę kilku "pierdół": uszczelka miski olejowej i uszczelniacz wału tył. W zimie jak jest mróz to kapie lekko z miski, gorzej jest na łączeniu skrzyni biegów z silnikiem. Sprawa jest taka, że mam trochę kilometrów od "swojego" sklepu z częściami do tego mechanika i mam do was kilka pytań, aby zrobić to wszystko raz a porządnie: - czy nową uszczelkę michy warto ładować jakimś dobrym silikonem czy ma być tylko i wyłącznie uszczelka i czy potrzeba nowych śrub ? - czy coś takiego jak simering wałka pośredniego występuje też z tyłu ? - czy w silniku 1z 95r. uszczelniacz wału jest bez żadnych udziwnień ? W co jeszcze wypadałoby się zaopatrzyć przy tej operacji ?? [mod]Czy masz trudności z prawidłowym wyborem prefix-u!? - poprawiam ostatni raz kolejne wylądują w koszu[/mod]
-
[B5 AEB] Audi 1.8T Quattro 96r AEB problemy z olejem i temperaturami
Może coś jest nie tak z pompą oleju, zapchany smok ? W każdym razie unikaj jeżdżenia do momentu ustalenia jakie jest ciśnienie oleju.
-
[ALL B5] Montaż oryginalnych chromowanych obwódek szyb.
Niezła robota, na początku mnie to odstraszało a teraz po roku odstrasza mnie chrom na metry.
-
Ceny paliwa marzec 2026
Z ciekawości odkręciłem dzisiaj ten odstojnik i wyleciały może dwie krople. Spróbować można ale jak lejesz dobre paliwo to nie powinno być wody.