Treść opublikowana przez moniuh
-
[awx] Brak mocy- czasami
Pewnie zapiekają się łopatki w turbinie i silnik przechodzi w tryb awaryjny. Zobacz czy podczas jazdy jak Ci zamuli, wyłącz i włącz ponownie silnik jeśli moc wróci to turbo do czyszczenia, ewentualnie możesz zrobić logi i wrzucić do odpowiedniego działu, tam koledzy na pewno dadzą odpowiednia diagnozę.
-
B7 z duzym dieslem np 4.2
Ciekawe czy coś takiego się zmieści pod maskę w ogóle, pewnie nie. w A6 nie montują tego motoru tylko w największych kolubrynach. Do B7 to 3.0tdi na mocnym koksie lepiej będzie jeździło, v8 TDI na pewno ma sporą masę.
-
Wycieraczki przednie
Wygląda na to, że coś nie tak masz z wycieraczkami, jak chcesz aero koniecznie to ramiona chyba musisz jednak zmienić. szukałem na allegro ale nie widziałem takiego rozwiązania do standardowych ramion, ale można dostać całkiem nie drogo ramiona z wycieraczkami KOMPLET WYCIERACZEK AUDI A4 B6 B7 (3525780926) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. zwykle chcą ok 100 za sztukę.
-
Wycieraczki przednie
Wydaje mi się że można zamontować aero twin, tylko trzeba znaleźć z klipsem mocującym do ramion albo wymienić ramiona i wtedy bez klipsa podejdą. Jak je przesuniesz z zew. w stronę maski to załącza się mechanizm, chyba to normalne bo jak regulowałem u siebie inicjalne położenie (podnosiły się trochę po zakończeniu cyklu) to coś takiego zauważyłem jako opisałeś. wiecej info http://a4-klub.pl/nadwozie-14/all-b6-wycieraczki-dziwne-mocowanie-klips-93856/
-
[B6 AVF] Pompowtryskiwacze BQ VS AL
No właśnie dwa z 4 pompek miałem już wymieniane, a kolejne już mi padają, czasami zaświeca się kontrolka ESP i mam na vagu błędy o przekroczeniu zakresu regulacji na 3 i na 1 cylindrze. na zimnym korekcje 1,5 i rosną do 2,5 na ciepłym. bipy powyżej 60 na starcie. Jako, że ciężko znaleźć dobre AL to pomyślałem o BK z gwarancją.
-
[B6 AVF] Pompowtryskiwacze BQ VS AL
Koledzy a co myślicie o pompkach BK, podobno to to samo co BQ. Ile dałoby się zrobić koników w AVB z suszarka AWX? Nie będzie problemu z podłączeniem takich pompek? Co proponujecie oprócz FMIC? może dotot wiekszy od AWX itp.
-
ECU a4 b5 1.9 1z
Kolego chodzi o adaptację immobilajzera. Zobacz w tym temacie: http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/adaptacja-nowego-sterownika-ecu-94795/
-
Prośba o analizę - Cięzko pali na zimno
Mam problem z zapaleniem silnika "na zimno" (kontrolka świec tylko mignie - przy temp. około 13 stopni). Można kręcić kilkanaście sekund i tak nie ruszy, po odłączeniu czujnika temperatury cieczy chłodzącej jak świece podgrzeją z 5 sek. to silnik pali ale i tak trzeba z 3s pokręcić rozrusznikiem. Plik z logiem grupy 000 zawiera w pierwszej części measure blocks a w drugiej basic settings. dodam też, że odczyt drugiej pozycji w grupie 000 na zapłonie było 38 (chyba mało) Log (0 - 004) Log (1 - 000,000) dawkę rozruchową mam ustawioną na max. wartość, wszystkie świece żarowe zmienione na nowe (beru), wtryskiwacze też prawie nowe. gdy przechodzę na basic settings to silnik pracuje jakby był przydławiony - dużo ciszej. Co może być powodem takiego słabego startu silnika na zimno? czemu jest zero na BS dla drugiej wartości?
-
Czy ten zestaw pasuje do audiczki?
U ojca zdarły się już jakiś czas temu tarcze i chce przód + tył wymienić. Czy taki setup : - DDF1708 + FDB1717 - DDF1709 + FSL1083 Czy to będzie pasowało do audi A4 B6 avant 101KM (w linkach foto tarczy przedniej i zacisku przedniego - lucas ) teraz wydaje się, że jest 280mm bo max zużycie 20mm na tarczy wyryte Imageshack - 20120917111652.jpg http://imageshack.us/a/img268/9116/20120917111709.jpg najbardziej zależy mi na dobrym dopasowaniu klocków.
-
[ALL B5] Tarcze na swap na 312mm
Mam pytanie odnośnie wymiarów felg w jakie podejdą pod swap na 312. Szukałem trochę i wszędzie jest napisane, że co najmniej 16" są wymagane. Posiadam Dezent T 7x16 ET35 i zastanawiam się nad swapem, zmieści mi się wszystko bez problemu?
-
[B5 AHH] tulejka czujnika abs
to się nazywa: "Tuleja zaciskowa czujnika prędkości koła" np. FEBI BILSTEIN: FE15340 za ok 32 (sklep internetowy intercars)
-
[B5 AHU] ABS nie działa
Panowie mam chyba podstawową komunikację z ABSem, bo mogę odczytać kody błędów itp. Screenshot poniżej przedstawia do tego co mam u siebie. mogę np. odczytać bloki kontrolne. Trochę dziwne bo na 001 pokazuje 1km/h podczas postoju samochodu. Ale nadal nie wiem co może powodować Błędy N101 i N102 jakie udaje mi sie odczytać vagiem.[br]Dopisany: 28 Grudzień 2011, 09:27_________________________________________________pogmerałem dziś wtyczką od ABS przy pompie, oczyściłem trochę piny na niej i włożyłem dokładnie tak jak ma być zamontowana i jest jakaś poprawa. Mianowicie: poprzednie błędy zniknęły a piszczenie pojawia się później po odpaleniu silnika. Teraz pojawia się kod 302: ABS Solenoid Valve Relay (Przekaźnik zaworów ABS) (J106). Jaki może być powód takiego błędu?
-
[B5 AHU] ABS nie działa
Dziś miałem chwilę pobawić się vagiem. Niestety nie mogłem nic sprawdzić. Chciałem zobaczyć czy da się odpowietrzyć, ale na żadnym kanale nie bylo możliwości wykonania operacji "go" okienka na czerwono się zaświeciły. Mogłem odczytać meas values czy cos w tym stylu. Czy to oznacza, że mam padnięty sterownik?
-
[B5 AHU] ABS nie działa
Witam, Jakiś czas temu przerwał sie kabel od czujnika lewego koła przedniego w moim aucie. Wymieniłem go i skasowałem kody błędu na ten temat. Po właczeniu ponownym silnika nie zniknęła lapka ABS z deski rozdzielczej, więc odczytałem ponownie kody. Okazało się, że wcześniejsze zniknęły, ale pojawiły się nowe : N101 i N102 Zawór wejściowy/wejściowy ABS – lewy przód. Czy to jest problem w pompie ABSu czy w sterowniku? Jak naprawić taką usterkę, jaki koszt? Dodam, że mam 8D0-614-111F (tylko na przenie koła)
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Cześć wszystkim, Mieszkam w gdańsku i jestem dumnym posiadaczem Audi A4 B5 '96 1.9TDI 90KM