Treść opublikowana przez moniuh
-
jaki olej i filtry??????
pisz do https://a4-klub.pl/profile/817-dzik/ na pewno poradzi najlepsze http://pro-choice.pl/
-
jaki olej i filtry??????
jest temat na 100 stron na glownym temacie silnika diesla...
-
Akcja serwisowa wymiany PD Siemens w 2.0 TDI BRD 170 KM
moze juz Twoje auto bylo na akcji.. sprawdz ksiazke serwisowa lub odwiedz aso to sprawdza historie.
-
[B7 BPW] Utrata oleju przez turbinę, biały dym z wydechu.
jak dlugo dymi? moze jeszcze zostalo oleju w wydechu, u mnie z 2h dymił jeszcze. Mechanik mowił, że warto w nocy przegonic na treasie, zeby ludzi nie draznic zasłoną dymna
-
Mercedes AMG-GTS EDITION One 4.0 V8 Bi-Turbo Brabus
to nie ta Audica, Szymona miała lusterka w kolorze nadwozia czyli białe
-
[A4 B7 BRD] Powracający błąd klapy gaszącej
przede wszystkim sprawdz wiazke prowadzaca do klapy, bo moze byc przelamany przewod, przetarty itp. sprawdz kostke czy nie zasniedziala, jesli jest ok to wyczysc klape gaszaca z nagarow, otworz mechanizm sterujacy i tez poczysc z syfu jesli tam sie cos dostalo np. specyfikiem do czyszczenia egr.
-
Swap 3.0tdi asb na cduc
http://genowefa-garage.pl/?p=1033
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
w 16v musisz zrobic taka blaszke zeby ten "motylek" nie haczyl jak sie obraca. zobacz dokladnie jak sie otwiera zawor u Ciebie i tak zrob zeby swobodnie mogl pracowac.
-
[B7 BPW] Nowe turbo ciągnie od 2300, szarpie, syczy
zrob logi dynamiczne i statyczne i wrzuc tu. moze przeplywka zle liczy, albo egr sie nie zamyka do konca, przyczyn moze byc sporo...
-
Regeneracja pompowtrysków siemens i continental
tych siemensa sie nie regeneruje, jedynie czyszczenie dyszy i ewentualne poprawienie cewki. na alledrogo znajdziesz kilka firm ktore to robia, zwykle jest to 300 zl za sztuke. ale mozliwe ze juz nic nie bedzie z Twoich pompek, to mozesz w miedzyczasie rozgladac sie za dobrymi uzywkami, najlepiej jeszcze w silniku dzialajace z rozbitka/ anglika. inna opcja jest przejscie na system bosch, np z silnika bkd, ale wtedy ECU wiazka i pompki, to wszystko u tunera jak cos..
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
w sumie to kazdy warsztrat, zrzuca miche, wyjmuje modul i wysyla do regeneracji np. futurum, tmaserwis i wiele innych w kraju. zdaje sie 600 regeneracja plus wyjecie i zamontowanie + olej..
-
[B7 BRD] - wypalanie DPF a przyrost mocy
wczoraj jak jechalem do pracy to tuz przed parkingiem zaczal regeneracje, nawet na spotoju na luzie wypalal po jakims czasie obroty spadly i moglem spokojnie isc zaabiac mamone w grupach 65-75 nie pamietam dokladnie ktore masz temperatury egt itp wlasnie egt ogranicza moc w naszych silnikach, jak dobije do maxa to tnie dawke paliwa i moc. najprostszy program u tunera to podciagniecie EGT
-
[B7 BRD] - wypalanie DPF a przyrost mocy
BRD tak maja czesto ze dopero od 2,5k obr "ozywa"... to mozna poprawic u tunera. masz juz regenerowane turbine? bo tak zwykle jest po regeneracji. u mnie jak wypala to zwalnia reakcje na gaz, ma sporego laga przy wciskaniu i odpuszczaniu. wartosc w gramach to popiol (obliczane na podstawie spalonego paliwa i przebiegu - pokazuje teoretyczne zurzycie cegly chyba do 80g max), a zapelnienie sadzami jest w procentach. jak dobija do 40% to wymusza wypalanie np. na miescie. synchronizacje sprawdza sie na rozgrzanym silniku, ale nie podczas wypalania i powinna byc bliska 0, to raczej nie ma wplywu na DPF. ale na zamulenie ma, podobno lekko na minusie synchro daje lepsza reakcje na gaz.
-
Problemy z odpalanie, szarpanie silnikiem i brak mocy 2.0 tdi 170 ps
W takim razie nie bedziemy mogli nic wiecej Tobie podpowiedziec, rozne sa przyczyny wibracji, nierownej pracy i slabego odpalania. Twoja decyzja i Twojego mechanika co z tym zrobi... moze tak byc ze przypadkiem cos sie poprawi jak zmienisz pompki z nowymi oringami Telepatyczne diagnozowanie nie dziala, a przydaly by sie logi, lista bledow...
-
Problemy z odpalanie, szarpanie silnikiem i brak mocy 2.0 tdi 170 ps
musze wspolpracowac, pamietasz jaki to byl blad? tzn. jaki kod i opis? moze to blad wiazki lub cos innego...
-
Problemy z odpalanie, szarpanie silnikiem i brak mocy 2.0 tdi 170 ps
te z koncowka t/tx to identyczne ale poprawione pompki siemensa/continental sa zamienne i mozna nawet mieszac je. ASO je zmienialo na akcji serwisowej. nic nie trzeba robic dodatkowo, tylko sruby nowe i oringi. Tu masz filmik z tymn procesem.. Co do Boscha to te pompki musza byc od silnika z 16 zaworami np BKD. Tyle ze nie bylo 170 konnych tylko 140 wiec trzeba dodatkowo program robic. zadzwon do jakiegos tunera np. Tune-up to powie Ci co i jak..
-
Problemy z odpalanie, szarpanie silnikiem i brak mocy 2.0 tdi 170 ps
ten gosciu chyba pomylil CR z PPD w common rail luszcza sie pompy, wtedy trzeba zmieniac caly uklad od baku po pompki. Tych naszych pompek w BRD sie nie regeneruje tak jak Boscha, tylko czyszczenie koncowek ewentualnie wzmocnienie cewki. na Twoim miejscu sprawdzilbym czy to pompki sa winne na 100% a jesli tak to mozliwe ze taniej bedzie zmienic na system boscha (pompki, wiazka, komputer) albo znalezienie takicj z koncowka T,TX - takie byly wymieniane na akcji serwisowej, wlasnie z M
-
Problemy z odpalanie, szarpanie silnikiem i brak mocy 2.0 tdi 170 ps
Te pompki sprawdzane byly w jakims specjalistycznym warsztacie? chodzi mi o cewke. bo to najczesciej cewka w nich pada. z tego co wszedzie pisza sa wrazliwe na paliwo, na pewno nie mozna tankowac bio diesla, nawet taka naklejka na klapie wlewu jest. To bardzo dziwne, ze tak szybko padaja, zmieniales na jakies pewne czy urzywki o nieznanej historii? aha jaka litere na koncu maja Twoje pompki, te ostatnio produkowane i niby lepsze maja "073T" Moze to nie pompli padaja, tylko cos innego wplywa na ich prace, u mnie szalaly wartosci korekcji jak mialem zabrudzony EGR - czesto zmieniala sie ilosc powietrza i do tego paliwo odpowiednio dawkowane bylo. Proponuje zrobic komplet logow i wrzucic tu, doswiadczeni koledzy z forum powinni pomoc...
-
DPF/FAP
Kolego masz taki komunikat w Audi? bo znalazlem takie info w sieci: Komunikat unblock diesel filter oznacza zablokowany (zatkany) filtr cząstek stałych. Wyświetla się we francuskich pojazdach marek Citroen, Peugeot. Komunikat może się również pojawić gdy jest niski stan płynu Eolysa. Należy spróbować wypalić filtr zgodnie z instrukcją oraz podłączyć pod komputer. Jak wypalić taki filtr? prędkość min. 70 km/h jechać z ww. prędkością 20-30 min Tak więc należy zaplanować sobie przejechanie odcinka minimum 30 km.
-
Brak mocy, kopcenie
trzebaby chyba zrobic komplet logow statycznych i dynamicznych. jest w nim jeszcze DPF? moze jest zapchany. sprawdzales czy auto bylo na akcji serwisowej z pompkami?
-
BLOK SILNIKA
a jak sprawdzil chlodnice spalin? zrobil baypass ? jesli nie to moze warto sprawdzic?
-
Spoty 3M - Parking podziemny sektor B10 - CH Matarnia
Chlopaki gdzie w gdansku mozna polatac troche na sniegu bokiem? ale tak zeby bylo bezpiecznie dla karoserii pierwsza zima z quattro i sprzyjajace warunki sie zrobily..
-
Spirala w ksztalcie litery 8
ikonka swiec mrugajaca wskazuje na tryb awaryjny silnika, bez podlaczenia VAGa nic sie nie dowiesz.. a najlepiej podlaczyc jak juz wyskoczy cos na blacie.
-
Pokrywa zaworów i odma
jak kolega wyzej napisal ASO, mozesz przez neta zamowic http://czesci.benepol.pl/sklep/szukaj.php 03G103469K w komplecie uszczelka, korek
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
wyjmij EGR i zobacz w jakim stanie jest mechanizm, czyszczenie nigdy nie zaszkodzi