Treść opublikowana przez moniuh
-
[BRD] Drgania zimnego silnika i wymiana uszczelniaczy pompowtryskiwaczy.
Statycznie Logujemy Grupy (Pojedynczo): 001 004 013 018 023 tak z minute logu dynamiczne od 1,5k obr do 4k prosta droga plaska, najlepiej jak najwyzszy bieg ale wiadomo ze ogrniczenia predkosci sa Dynamicznie Logujemy Grupy (Pojedynczo): 001 003 004 008 010 011 Dynamicznie Logujemy Grupy (Razem): 001 + 004 003 + 011 011 + 010 003 + 008 + 011 najbardziej chyba pomocne beda 13,18,23,004
-
[BRD] Drgania zimnego silnika i wymiana uszczelniaczy pompowtryskiwaczy.
mozesz zrobic komplet logow i wrzucic tutaj, silnik zimny, letni - ok 50-60C i nagrzany do temp roboczej. w dziale diagnostyka jest temat gdzie wymienione sa grupy ktore trzeba logowac. zapisujesz na dysku csv i wysylasz na vaglog.. moze sie wiecej wyjasni niz opis i zdjecia vcds'a
-
[BRD] Drgania zimnego silnika i wymiana uszczelniaczy pompowtryskiwaczy.
powtórzę się, ale wibracje przy 50C-70C to moze byc to: wtedy dawkowanie paliwa do powietrza wariuje i moze nie byc spalane optymalnie co powoduje ten zapach..
-
złe dawki paliwa 2.0 tdi
kiedys rozmawialem z Robertem z TuneUp o takiej sytuacji to powiedzial ze musza byc boscha uszczelnienia, z miedziana podkladka wlacznie.. Piny z tego co wiem to moga miec wplyw na bipy, a dla testu mozesz podmienic pompki 1 z 2 i 3 z 4 wtedy bedzie widac czy problem "wedruje"
-
złe dawki paliwa 2.0 tdi
Jak regenerowales pompki to na pewno dostales papiery z testow, bylo wszystko ok tam? Nowe uszczelnienia dane osingi i miedziane podkladki? mozliwosci sa takie ze moze byc nieszczelnosc, zly montaz w sensie cos krzywo, slaba kompresja na cylindrze. pewnie sa inne jeszcze mozliwosci
-
Ubywa płynu chłodniczego
zobacz jeszcze jakie masz oznaczenie na glowicy przy kolektorze dolotowym jest wybite. jak sie konczy na litere A to masz jeszcze wadliwa glowica, po modernizacji mialy B a najnowsze maja litere C na koncu. jak masz A i plamki plynu w oleju na korku i lekka postac majonezu to szukaj juz glowicy sprawdzonej albo szykuj grubsza kase na remont niestety..
-
b7 2.0 tdi BPW chiptuning
jasne, ze tak ogranicza Ciebie tylko wyobraznia i fundusze.. do takiej mocy chyba nawet nie trzeba nic zmieniac tylko chipsa wgrac, jak chcesz wiecej to turbo, wtryskiwacze, sprzeglo..
-
[BRD] Drgania zimnego silnika i wymiana uszczelniaczy pompowtryskiwaczy.
chyba znalazlem przyczynę Twoich problemow... moze warto tam zajrzec...
-
Falowanie obrotów 2.0 TDI BRD
Moze to jest powodem Twoich problemów..
-
Trzaski w okolicy egr
nie wiem czemu, ale BRD tak maja juz kilka osob narzeka na telepanie miedzy 50-70 stopni na jalowych obrotach. byc moze jest cos zwiazanego EGR/ sterowaniem chlodnica spalin - bo zdaje sie od strony przody jest podlaczenie poidcisnienia do chlodnicy. Edit: znalazlem konkretne info
-
Wyciek pod zbiornikiem płynu chłodniczego
to wszystko zalezy ile za robote wezmie Twoj mechanik, ale to duzo roboty. trzeba glowice planowac sprawdzic szczelnosc jakies 200 pewnie, do tego uszczelka odpowiednia, sruby i uszczelenienia pompek, uszczelki kolektorow, vacum itp . Na pewno kafel lekko pojdzie, bo nikt za darmo nie zrobi...
-
Przydymianie w zakresie niskich obrotow BRD
za korekte chyba tyle nie wolaja...
-
Wyciek pod zbiornikiem płynu chłodniczego
no wlasnie lekko moze tylko i wydaje mi sie ze jak sie uklad odpowietrza po wymianie. na 100% nie jestem pewien. jak masz mozlisowsc to podmien korek od kogos i sprawdz czy nadal cisnienie powstaje, najlatwiej to zobaczyc wlasnie tym zaworkiem od dolu. osusz to dokladnie i sie przejedz, nastepnie sprawdz czy jest jakis wyciek. nie musi sie nagrzac silnik. zauwaz, ze przy zamknietym termostacie nie wplaywa plyn chlodniczy do zbiorniczka wyrownawczego, to to cisnienie bedzie pochodzic gdzies z ukladu wydechowego.. najtaniej sprawdz korek i podjedzd gdzies zrob test na obecnosc spalin w plynie chlodniczym ( chociaz nie zawsze to test roztrzyjajacy)
-
Wyciek pod zbiornikiem płynu chłodniczego
no to obserwowac tylko zostalo, zobacz czy po ostrzejszej jezdzie bedzie cisnienie pod korkiem, ale uwaga na gorace opary. jak econ wylaczony to dziala klima, ale temp zadana musi byc nizsza niz to co wskazuje komp na zew.
-
Wyciek pod zbiornikiem płynu chłodniczego
jak jest to male pekniecie na uszczelce to nie jest jeszcze duzy klopot to wszystko zalezy czy uszczelka czy nie i jesli uszczelka to z ktorym kanalem polaczenie wystepuje, jak z wydechowym to masz podwyzszone cisnienie dlatego. a wlasnie czy pod korkiem oleju masz ala majonez , albo moze widac delikatne oczka plynu? bulgotanie mialbys przy duzym peknieciu... btw. uszczelka to mniejszy klopot, bo moze masz pekniecie na glowicy, chociaz te bardziej w 16V pekaly... napisalem Tobie co masz sprawdzic po kolei, posprawdzaj to co najbardziej oczywiste i najtansze w diagnozie. Trzymam kciuki zeby to byla pierdoła..
-
Wyciek pod zbiornikiem płynu chłodniczego
Generalnie to za duze cisnienie w obegu chlodzenia. powyzej zdaje sie 1,5bara otwiera sie zawor upuszczajacy do sprawdzenia korek zbiorniczka - malo prawdopodobne, zobacz czy ubywa przez zawor upustowy pod zbiorniczkiem palcem wymacasz, czy ktorys z wezy moze nie puszcza kolejno chlodniczka egr (trzeba zrobic obejcie z rurki i weze polaczyc dochodzace do chlodniczki), kolejnym etapem jak nic nie pomoze to uszczelka pod glowica/ glowica.
-
Poprawa BRD po zakupie.
zobacz jaki glowica ma kod przy kolektorze dolowotym, jak konczy sie na C to bedzie raczej spokoj, jak B to byla robiona juz i lekko poprawiona konstrukcja. jak A to predzej czy pozniej peknie. a tak to zobacz czy nie ma majonezu, masla pod korkiem i jak wyglada wnetrze pokrywy.
-
Drgania podczas postoju
czy to zachodzi na zimnym silniku, jak ma ok 70 czy na nagrzanym? widzialem wpisy kilku osob, ktorym wibruje przy nagrzewaniu. mozliwe ze cos z egr i/lub chlodnica spalin
-
Turbo z 3.0 do 2.0
Audi A4 2.0TDI (BRD) 170PS to 261PS @ 509Nm GTB 2260VK, Fratelli Bosio RACE PPD, IC, 4 bar MAP, EGR OFF - Power Pipe kit, exhaust Miltek - DPF OFF, Sachs performance clutch, ECU DIESELPOWER trzeba miec gleboka kieszen na takie mody
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
Piotrsob1 jest szansa zeby dostac od Ciebie taka kryze do 16V za odpowiednia oplata?
-
[B7 BPW] Biały dym z rury wydechowej, trzesienie silnikiem
film wrzuc na youtube i wrzuc link, moze to dwumas rozwalil sie jak od spodu sluchac i wibruje silnik.. Ciezko tak wywrozyc z opisu. ten mechanik mowil co podejrzewa czy chce rozebrac wszystko i sprawdzic co jest uszkodzone? troche dziwne podejscie..
-
[B7 BPW] Biały dym z rury wydechowej, trzesienie silnikiem
dasz rade zrobic logi? statczne i dynamiczne, opis znajdziesz w odpowiednim temacie w dziale diagnostyka. wtedy bedzie wiecej wiadomo, te odglosy mozesz tez nagrac i wrzucic tutaj.
-
[B7 BPW] Utrata oleju przez turbinę, biały dym z wydechu.
z tego co widze w etce to rozne pokrywy, do BRE szukaj z silnika 16V, np BRD, BRE BLB itp
-
Sprawdzenie poziomu oleju
ale przy przerwanych wypalaniach DPFu przybywa bo ropa rozciencza olej
-
Sprawdzenie poziomu oleju
moze by, troche motor zje, troche sie rozcienczy ropa przy wypalaniu DPF..