Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

moniuh

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez moniuh

  1. no pewnie, że nie musi być pęknięta głowica. to skrajny przypadek. Oby Ciebie ominęło najgorsze..
  2. ja zapłaciłem ok 6,5k z robocizna i nowa głowicą (ponad 3k), bo nie dało się naprawić, sprawdzenie planowanie itp wszystkie uszczelki śruby i oringi do PPD. Robocizna to jakieś 1,2k ale to Gdańsk i warsztat premium
  3. pod zbiorniczkiem masz taki wypust - zaworek, jak pojeździsz chwile, to sprawdź czy jest mokro pod nim, jak palec tam przyłożysz to może być delikatnie wilgotny. silnik nie musi być nagrzany, nawet lepiej, bo się nie poparzysz jak masz np. różowy płyn to zobacz czy pod zbiornikiem wyrównawczym nie widać plam. no i pod korkiem zobacz jaki masz osad, jeśli mętny, szary albo nawet małe oczka płynu to głowica padła.
  4. możesz sprawdzić patent z zaworkiem przeciwdziałającym wracaniu się paliwa przy filtrze. może się układ zapowietrza.. z pompą to albo sam ogarniesz, trzeba zaślepkę za pompą odkręcić i manometrem alledrogo sprawdzić jakie jest ciśnienie na jałowych i na 3k obr na jałowych musi być min 10,5 , albo daj jakiemuś mechanikowi do ogarnięcia. możesz zobaczyć czy pompa paliwa w zbiorniku działa jeszcze, przekręć kilka razy na zapłon i słuchaj czy "strzyka". jest to też sposób na wstępne napompowanie paliwa, jeśli się cofa
  5. Co dokładnie masz na myśli? po przekręceniu stacyjki? na wyłączonym silniku? ja tak, to nie ma wtedy wspomagania i to normalne. Jeśli na włączonym to może być serwo zamarznięte, albo co bardziej prawdopodobne z problemem odpalania tandem pompa do sprawdzenia
  6. Jesteś pewien, że wtyczkę od EGR wypiąłeś? bo tam "wcześniej" jest od klapy gaszącej/ przepustnicy. Jeśli tak, to kryza nie pomoże i trzeba szukać w innych miejscach problemu. Najlepiej przydałoby się logi zrobić, jak nie masz sam kabla, to podjedz na jakiś spot w okolicy i chłopaki pomogą ogarnąć. Wtedy pewnie będzie więcej wiadomo..
  7. jak chcesz na amen zaślepić to przy kolektorze wydechowym odkręcasz rurkę idąca do chodniczki i jeszcze 3 inne śruby trzymające ja i wtedy wkładasz tam blachę. jeśli chcesz z małym otworkiem to tuz przy EGR odkręcasz rurkę i tam umieszczasz blaszkę (mysi być mocno wyprofilowana, żeby obracający się EGR nie blokował się i generował błędu) jeśli chcesz na amen zaślepić, to i tak soft trzeba zrobić, bo błąd na blacie będzie (mały przepływ spalin) - równie dobrze można wtyczkę wyjąć od EGR i będzie zamknięty - efekt taki sam
  8. nie ma już na pokładzie turbinę słychać trochę bardziej niż przed zabiegiem, ale moc wróciła.
  9. Ja bym obstawial peknieta glowice jak plynu ubywa, pod zbiorniczkiem widac krople na nadkolu? jest tam taki zaworek upustowy. pod korkiem oleju nie ma maselka/ majonezu? Może masz już zapchany DPF jak było u mnie i tuż przed wypalaniem i w czasie, silnik miał strasznego laga
  10. chyba chodzi o ten Download video
  11. moniuh odpowiedział(a) na kapucha temat w 2.0TDI
    Ja w "Małyszu" miałem we wnęce koła zapasowego.
  12. moniuh odpowiedział(a) na kapucha temat w 2.0TDI
    we wnęce kola zapasowego powinna być wklejka z tymi informacjami do zdekodowania
  13. moniuh odpowiedział(a) na kapucha temat w 2.0TDI
    napisz do kolegi @stanley za drobna opłatą dostaniesz historie auta.. na prawdę warto!
  14. Z tego co pamiętam, tata tyle zapłacił w Vass za taką naprawę 1k, pompa była u was na regeneracji. Ale to było 3lata temu. wiadomo wszystko drożeje to pewnie teraz znacznie więcej..
  15. imbusik to za 15 zl, ale jak chcesz mieć zrobione dobrze to za wymianę i regeneracje dobra cena to jakieś 1k pln. w przypadku Audi z wzdłużnym silnikiem gorszy dostęp do miski jest i 300-350 kosztuje zajrzenie do niej.
  16. moniuh odpowiedział(a) na PablitoB7 temat w 2.0TDI
    po zgaszeniu silnika nie świeci się kontrolka "OLDRUCK". dopiero przekroczenie ok 2k obr/min i za małe ciśnienie względem wymaganego wyrzuca błąd. Wiem bo u taty w BPW tak było, na szczęście tylko korasa do turbiny wymieniliśmy oprócz regeneracji pompy w Futurum.
  17. moniuh odpowiedział(a) na Misiek992 temat w 2.0TDI
    ja jeszcze lekko ponad rok temu miałem A (z datą produkcji 2007) ale miała pęknięcie w takim miejscu, że nie dało się jej naprawić. Fabrycznie nowa AMC założona teraz siedzi i ma końcówkę C. gdzieś czytałem, że te najnowsze już nie miały problemów z pękaniem. gdzieś znalazłem info 03G 103 308 A years 2003 to 2005.55 03G 103 308 B years 2005.5 to 2006.6 03G 103 308 C years 2006.5 to 2007.5 to nie wiem jak u mnie było fabrycznie A z 2007 roku..
  18. Odpowiedziałem w drugim wątku na Twoje pytanie.. co się dzieje, ze podejrzewasz uszczelkę/ głowicę? (może być na priv, żeby nie śmiecić)
  19. moniuh odpowiedział(a) na Misiek992 temat w 2.0TDI
    tak to to na zdjęciu jest najnowsza rewizja, podobno wolna od wad pękania..
  20. właśnie, że są sam miałem taki problem ze swoim BRD. Głowice maja literowe zakończenia w kodzie producenta A B C (A "najsłabsze" pękną prędzej, czy później.. B wymieniali na gwarancji, C podobno teraz dostępne i nie pękają). W ASO można sprawdzić, czy była robiona głowica, albo zdjąć kolektor dolotowy i sprawdzić jaką ma literkę bo chyba tak łatwo nie sprawdzi się. W sumie lepszy 140 konny, bo na pompkach boscha - większe możliwości tuningu i mniej podatne na uszkodzenie kiepskim paliwem. warto też poszukać auta bez DPF fabrycznie, mniejsze problemy w przyszłości..
  21. b6 @ rs4 na alledrogo mi sie rzucilo dzis
  22. jak padły to pewnie motor stanął, PPD tak maja jak zwarcie zrobi się w cewce to ECU wyłącza wszystkie już nie uruchomi się silnika.. może to być nawet podczas wyprzedzania ja słyszałem, ze można poprawić trochę ta cewkę, ale jeszcze przed wystąpieniem objawów niedomagania pompki (piezokryształ jest nienaprawialny). później już nic się nie da zrobić. generalnie to tylko czyszczenie ultradźwiękami i płukanie chemia. Może masz problem elektryczny u siebie? wiązkę na próbę można by podmienić..
  23. moniuh odpowiedział(a) na kriso000 temat w 2.0TDI
    A mi się taki trafił, z polskiego salonu cała historia jest, po akcji serwisowej. tez na "wypasie" no i quattro bo ma wszystko co chyba było w cenniku oprócz haka tyle ze musiałem już wymienić głowice, turbinę, sprzęgło a pewnie albo tandem albo pompki jeszcze do zrobienia bo stado kocyków przetrzebiło... w sumie po wywaleniu cegiełki trochę ożyło, ale to jeszcze nie to.. to taka droga zabawka, ile nie zainwestujesz to coś wyjdzie przed zakupem, jeśli się zdecydujesz sprawdź stan pompek, jak się auto nagrzewa czy nie wariuje (50-70 stopni) czy nie ma majonezu pod korkiem, osadu w zbiorniczku, czy po przegonieniu auta nie puszcza przez zaworek pod zbiorniczkiem wyrównawczym. warto posluchac jak pracuje dwumas przy gaszeniu, albo jak mozna to na podnosniku wejsc pod i posluchac czy nie ma odgłosów metalicznych
  24. dzięki wielkie za pewne info
  25. w zakresie kanałów 65-75 są informacje o DPF i okolicach. zobacz ile km od ostatniego wypalania, jakie zapełnienie sadza w % i czy się zmienia jak trochę pojeździsz.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.