Treść opublikowana przez moniuh
-
[BRD] Brak mocy na wyższych obrotach.
a nie masz może takich objawów jak szarpniecie przy gwałtownym wciśnięciu gazu jak np. lecisz na trasie szybciej niż powinieneś w okolicach 3k obr i chcesz jeszcze podciągnąć? miałem taki problem, z moca, pozniej lekkie szarpniecie, nie chciało przekroczyć 180 na 6 biegu, w końcu nie dało się jechać na 3 biegu już szarpało powyżej 2k obr okazało się ze uszczelnienia na pompkach były zamontowane ponownie przy remoncie głowicy. po zmianie jak reka odjal i wrocilo 55 koni
-
[BLB, BRE, BKD] Demontaż wymiana montaż pompowtryskiwaczy 2.0 tdi 16V
w BRD nie ma podkladek sa tylko oringi gumowe uszczelniajace... poniewaz na 2 sruby skrecane pompki nie ma problemu z gniazdami jak w wersji z jedna sruba. btw. odlacz wtyczke od EGR i zobacz czy nie będzie lepiej z tymi objawami ktore opisales
-
Pompka paliwa A4 B7 Avant BRD 170km Quattro
prawdopodobnie tego szukasz 8E0919050AK w quattro masz 2 pompki
-
Gruszka turbo Brd
w brd masz podciśnieniowe sterowanie, nie elektryczne. ta wtyczka przy gruszce to czujnik halla
-
Nierówna praca silnika
dławi się może przy dojściu do granicy obrotów? Ja u siebie miałem tak, że np na 6 biegu powyżej 3,1k obr nie chciał pójść i lekkie przerywanie czuć było, czasami miał czkawkę przy bucie na mniejszych biegach. rozwiązaniem było wymiana uszczelnień na pompowtryskiwaczach. jak ręką odjął.
-
Proszę o analizę logów
mozna troche sztange ruszyc zeby zmniejszyc cisnienie, albo znajdz zaklad regeneracji, ktory podejmie sie ustawienia "dobrych" parametrow zmiennej geometrii BTW. masz mocno przestawiony rozrzad (004 Torsion value)
-
Mrugająca kontrolka świec żarowych i spadek mocy w Audi A4 B7 2.0TDI
z tego co pamiętam 1,5bara. mam u siebie 1.6 ale na programie ok 200KM. Zbiera się różnie, BRD kapryśne jest. raczej nie wciska w fotel jak 1.9, może dlatego ze kreski tak gwałtownie nie rosną. osiądź na miejscu pasażera, będzie inne odczucie :)
-
Pomoże ktoś rozszyfrować co to za silnik??
u mnie źle zamontowane wtryskiwacze, uszkodzone uszczelnienia dawały prawie takie same wartości mocy, zamiast ok 200 -> 145, powyżej 3k obr na pysk kreski leciały. nie masz problemów z rozpędzaniem się na 6 biegu powyżej 190 na niemieckiej autostradzie?
-
Kopcenie na zimnym
w moim przypadku to było w sumie coś więcej niż sam "dół", nowa tuleja jednego cylindra, honowanie pozostałych , nowe pierścienie, planowanie głowicy z regeneracja podziobanego miejsca nad cylindrem, wszystkie uszczelnienia. w sumie silnik rozebrany na atomy i ponownie złożony- znajomy mechanik nie wziął za dużo i całość "tylko" 7k PLN, chciałem żeby na ori częściach składał bo auto zostanie na dłużej w rodzinie.. a wracając do tematu, sprawdź ten EGR. u mnie zaczynał dymić po ok minucie na wolnych obrotach, a jak odpiąłem wtyczkę nie dymił w ogóle, chyba że mocna butowanie zanim turbina się rozpędzi
-
Kopcenie na zimnym
odepnij wtyczkę od egr, zobacz czy będzie tak dalej kopcił. Miałem identyczne po wycięciu cegły, ale przygoda z ukruszoną świecą żarową i remont "dołu" silnika rozwiązały problem ?
-
Uszczelnienie dolotu
Mgielka oleju zawsze jest chociazby z odmy, gdzies sie zbiera i tyle. u mnie chodzi o to, ze ten waz na szybkozłączkę nie do konca stabilnie siedzi na miejscu. można ręką przestawic tak, że robi się mała szczelina w dolnej części połączenia i ucieka ciśnienie i olej kapi przy okazji.
-
Jak się dostać do G65 w A4 B7
Trzeba zdjąć zderzak. Ostatnio to robiłem, żeby sprawdzić wiązkę G65. w sumie nie ma problemu ze zdjęciem. Wystarczy przedłużka na 1/4" i dostaniesz się gdzie trzeba. https://www.youtube.com/watch?v=ZIkxlMAjpMA
-
Uszczelnienie dolotu
Cześć, mam wyciek oleju z zaznaczonego miejsca. W jaki sposób uszczelnić połączenie z przepustnicą (oring jest, ale da sie ręką poruszać przewodem i odstaje od zadanego miejsca)? Syfi delikatnie prawą strone silnika poniżej, i nie wiem czy nie "gubi" ciśnienia przy okazji..
-
Podczas gwałtownego przyspieszenia na 3 biegu odcina na chwilę moc i przydusza auto
sprawdz wiazke do czujnika polorzenia walu. bo jest sygnal nie wiarygodny.
-
Zaślepienie EGR 2.0 TDI BKD 16 v
tak, nieważne gdzie zalepisz przepływ i tak po jakimś czasie check engine wywali z błędem małego przepływu spalin
-
Podczas gwałtownego przyspieszenia na 3 biegu odcina na chwilę moc i przydusza auto
czkawka przy lekkim przyspieszaniu zwykle jest od EGR, jest cały temat o tym. jednym pomaga kryza inni pozbywają sie EGR :) w przypadku BRD cieżko kryzę zrobić, ze względu na ruch zaworka.
-
Podczas gwałtownego przyspieszenia na 3 biegu odcina na chwilę moc i przydusza auto
Ciekawe czy wszystko było zrobione, ze "sztuką". Wydaje mi się, że jak paliwo wraca z magistrali, może się zabrudzić. Może jeszcze raz trzeba uszczelnienia zrobić, ale dobrze. U mnie pomogło
-
Podczas gwałtownego przyspieszenia na 3 biegu odcina na chwilę moc i przydusza auto
Kolego zrób komplet, tak jak to jest opisane w temacie diagnostyki. Wtedy specjaliści z forum będą mogli się wypowiedzieć, co dolega.
-
Podczas gwałtownego przyspieszenia na 3 biegu odcina na chwilę moc i przydusza auto
ok to może masz możliwość zrobienia logów, bo tak to można strzelać lub używać kuli :)
-
Podczas gwałtownego przyspieszenia na 3 biegu odcina na chwilę moc i przydusza auto
- mala wydajsnosc tandempompy, - uszczelnienia pompek jak masz mozliwosc sprawdz na 6 biegu jak sie silnik zachowuje przy bucie i do ilu sie rozbuja
-
Serwis olejowy cena
jest caly temat olejowy, jak masz ochote to poczytaj czemu nie polecaja castrola ;)
-
[BRD} podciśnienie
w BRD jest elektrycznie sterowany EGR, nie podciśnieniem. Może być problem z chłodniczką tam tez jest gruszka. Odłącz i zaślep, potem test..
-
Trzęsie budą przy wyższych prędkościach
może masz sytuacje jaką miałem przed poprawieniem uszczelnień na pompowtryskiwaczach. trzęsło na 6 biegu przy 180+ kiedy obroty były powyżej 3,1k/min. Z czasem objawy były odczuwalne przy niższych prędkościach, aż ledwo dało się podjechać do mechanika.
- Esp
-
Audi a4 b7 avant 2.0 bpw
zacznij od wpisania szczegołow auta, jaki dokladnie silnik 16v czy 8v ? ma to znaczenie..