Treść opublikowana przez moniuh
-
[B7 BPW] Rura interculera
To BRD na "koksie"? ladnie wstaje jak na moje oko, bo od 2k praktycznie trzyma do 3,6k obr - dalej nie logowales
-
[BPW] Dziwne zachowanie DPF i spadek mocy
to ze offset jest ujemny moze kolejnosc czujnikow pomylona jest? dlatego masz ujemna wartosc i nie rosnie zapelnienie filtra
-
A4 B7 2006r. silnik BRE co to za dzwiek ?
dwumas chu* strzelil
-
Dymi na niebiesko BRD
u mnie jak się turbo wysrało i olej był od ICków po dpf, wypalał się na jałowych obrotach z godzinę może i więcej już nie kopcił, tyle ze płukane były węże i ICki
-
Błąd ABS/hamulce kontrolka ESP
jest nad pedałem hamulca, z tego co pamiętam to przekręca się w lewo o 90 stopni i wyjmuje. kod tego ustrojstwa to 1K2945511 ale później wycofali i nowy numer części to 1K2945511RDW
-
Błąd ABS/hamulce kontrolka ESP
Czujnik pod pedałem hamulca do wymiany, ewentualnie możesz zobaczyć jak wygląda i przeczyscić Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
-
Rodzaje wałków rozrządu a DPF
038109101AH tylko w b7 dla a4 zapewne DPF 038109101AF (na necie dla B6 i B7) moze byc bez, ale na pewno walek z AVF bedzie tym bez obslugi DPF
-
[BRD] Nierówna praca silnika i kopcenie na biało
Masz może jak podpiąć się kompem do auta? przydałoby się zalogować EGT, miałem uwalony czujnik i temp skakała do max i sterownik ograniczał moc. Może u Ciebie też ten problem występuje. Stan DPF też można by sprawdzić, czy nie blokuje ujścia spalin.
-
2.0 Tdi Multi a chiptuuning
wszystkiego dowiesz się kontaktując z dobrym tunerem, ale w skrócie to trzeba zrobić program z niutami mniejszymi niż w standardowej skrzyni, bo multi mniej może przenieść maksymalnie. Nie wiem ile dokładnie uzyskasz, ale jakiś przyrost będzie..
-
[BRD] Nierówna praca silnika i kopcenie na biało
ja pisałem wcześniej z odpiętym EGR śmigałem, ale jakiś czas temu zaczęło bujać buda dość mocno, przy przyspieszeniu jak na tarce się jechało, brak mocy. polecany mechanik stwierdził, że na dwóch pompkach uszkodzone uszczelnienia, a na reszcie tez lekko mogły puszczać, źle wcześniej zamontowane i śruby za lekko dokręcone. poskładał jak trzeba i moc wróciła (wcześniej na chipie miałem 145 zamiast ok 200) teraz idzie jak dzik w żołędzie
-
nowy przegląd bez dpf
a nowe przepisy nie wchodzą na przełomie maja/ czerwca? teraz nie maja obowiązku sprawdzać, chyba ze na 1szy rzut oka widać ze nie spełnia i chcą się przyczepić. w dieslu sprawdzali spaliny? chyba tylko benzynowe tak sprawdzają, a diesle dymomierzem czy nie kopcą..
-
błędy: 19557/16706 nierówna praca silnika/ciezko pali
w 1 grupie masz prędkość obrotowa z czujnika, w innych grupach tez się pojawia, ale czy podczas nagrywania naciskałeś pedał gazu? bo tak faluje obrotami.. albo to brak tej wartości nie pozwala silnikowi równomiernie pracować, ustawić dawki itp, wiec to pierwsze co do ogarnięcia. sprawdź tak jak pisałem wiązkę do tego czujnika, tam gdzie dochodzi z obu stron i multimetrem czy nie ma przerwy, organoleptycznie czy nie ma przetarć złamań. jak masz skąd to podmień czujnik i sprawdź czy się poprawi. btw. o logowaniu możesz poczytać w
-
błędy: 19557/16706 nierówna praca silnika/ciezko pali
jak już masz dostęp do programu to zrób komplet logów, będzie łatwiej coś powiedzieć niż tylko wróżyć z kuli sprawdź wiązki do g28 (jak byłby uwalony czujnik nie odpaliłby) i do przepustnicy (może nie podłączony, albo gdzieś przerwany albo zaolejony mechanizm, to dość łatwo poczyścić)
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
wtedy możesz potestować EGR, być może coś niedomaga. Jak przegazowujesz to się zamyka, i po jakimś czasie otwiera. czy delikatne szarpanie nie wraca powiedzmy po minucie?
-
szarpanie silnikiem 2.0tdi 170KM BRD 2007r
Ja miałem podobnie, do wczoraj wcześniej odłączałem wtyczkę EGR to nie bujało przy nagrzewaniu 50-70, wtedy tez dymił na szaro-siwo. ostatnio prawie nie dało się jeździć, bo silnikiem rzucało masakrycznie, gdy dodało się więcej gazu. na jałowych obrotach bujnal raz na 10-15s Problemem był nieprawidłowy montaż pompek, uszkodzone oringi, źle dokręcone śruby. Po zrobieniu tego jak należy problemy się skończyły, moc wróciła.
-
Audi A4 B7 2.0 TDI szarpie podczas przyśpieszania
ja miałem ostatnio taki przypadek, szarpało przy dodaniu mocniej gazu, prawie nie dało się jechać. wcześniej tylko czasem szarpnęło powyżej 3k obr. wymienione uszczelnienia na pompkach i śmiga aż milo, ktoś wcześniej źle zamontował pompki, dopilnuj tego może pomoże..
-
Audi a4 b7 słabe przyśpieszenie do 3 tys obrotów.
stały, czyli po skasowaniu błąd wraca za chwile po ponownym uruchomieniu silnika.. ? dopilnuj, żeby Twój znajomy nie wywalił tablicy błędów przy okazji usuwania DPF bo już kilku kolegów musiało dwa razy zapłacić, żeby mieć to dobrze zrobione. bez tablicy błędów już nigdy żaden błąd nie wyskoczy
-
Audi a4 b7 słabe przyśpieszenie do 3 tys obrotów.
ten błąd klap masz stały/ powracający czy sporadyczny? w sumie nie powinno dużo zmienić, niby klapy maja pomoc "z dołu" ale sporo osób odłączyło lub wywaliło je i nie zauważyli różnicy. tez miałem tak jak u Ciebie, późne wstawanie turbiny. wywalony wkład filtra i śmiga jak trzeba. skoro już tak zawalony masz to albo szukaj zamiennika dpf, albo usuwaj. albo turbina już na wykończeniu/ zawalone nagarem kierownice. można sprawdzić luzy na wirniku,jak zdejmiesz waz powietrza dochodzącego od filtra
-
Wyciek oleju w silniku
http://allegro.pl/waz-intercoolera-vw-golf-3-passat-b4-b5-1h0145834j-i5085876235.html tego szukasz
-
[BRD] Napęd pompy oleju 2.0 TDI
good price my friend
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Dzięki za info, zamówię u @dzik, widziałem w dobrej cenie
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Tomek @Dev do mojego brd quattro podejdą FDB1323? Na pewno mam 1LT na wlepce sprawdzałem. Czy może coś lepszego polecasz? Dzięki!
-
FOTO czy to kąt synchronizacji
fabryka "mówi" na zero, ale doświadczenie z tematami brd(tez 16v) podpowiada żeby ok <0;-1> ustawić.
-
FOTO czy to kąt synchronizacji
To co widać w wartości torsion value to prawy wałek, lewy ustawia się jak już ustawi się właśnie prawy (tylko ten vagiem można sprawdzić) prawidłową procedure znajdziesz :
-
Regenarcja napędu pompy oleju w Audi A4 B7 2.0 TDI
warto nawet ostatnią stronę przeczytać na forum dzwoń do futurum, będziesz zadowolony.