Treść opublikowana przez moniuh
-
Kopci na biało
wywali blad egr - przeplywu spalin jak dasz zaslepke. mozesz krotka rurka polaczyc weze, ja zeby nie straci plynu za duzo, upuscilem z wyrownawczego i troche z bloku. ale szybkie rece powinny ogarnac obejscie bez duzego ubytku w chlodniczce nie ma za duzo plynu wiec, jesli podejrzewasz ze do spalin sie dostaje to i tak po nagrzaniu silnika i niewielkim dystansie nie bedzie juz plynu z chlodniczce.
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
kazdy ogarniety mechanik potrafiacy kilka srub odkrecic, zapakowac i wyslac caly modul do poprawienia np do gdyni, a nastepnie zamontowac gotowy z powrotem.
-
A4 B7 [BPW] pomoc
to ja sobie pozwole na dorzucenie dwoch groszy vcds (sprawdzalem na najnowszej wersji i wczesniejszych z ori kablem) ma procedure sprawdzenia przebiegu, ale obsluguje tylko sterowniki boscha EDCxx, PPD nie obsluguje. sprawdzalem u taty na BPW i u niego przebieg ok 180k byl autentyczny - dalo sie sprawdzic, przed zakupem i tak sprawdzony w aso. Tak wiem najczesciej wystepujacy przebieg w A4 przybywajacych z DE
-
A4 b7 2.0 TDI BRD 170KM
w BRD troche inaczej to wyglada niz w EDC 15/16 wchodzisz do nastaw, klikasz start i pedaly hamulca, chyba sprzeglo i gazu, wtedy wskoczy na obroty i zrobi jedna petle testu. chyba mniejsze szanse na zauwazenie czegos niz w wczesniejszych ECU. Moze lepszym pomyslem byloby zrobienie testow dynamicznych EGR? kilka prob dla pewnosci..
-
Zawieszanie na obrotach BPW 140 hp Automat
wywalaja ceramike z puchy, zaspawuja, program tez zeby wylaczyc procedure i sprawdzanie parametrow czujnikow. tylko daj do polecanego tunera, zeby nie bylo ze ktos wywali Tobie tabele z bledami i nigdy juz nie pojawi sie nawet jak bedzie auto kulalo
-
Zawieszanie na obrotach BPW 140 hp Automat
pi razy oko 800, zalezy jak Twoj lokalny tuner sie ceni
-
Zawieszanie na obrotach BPW 140 hp Automat
masz jeszcze DPFa? moze przy aktywnej procedurze wypalania obroty masz przy automacie podwyzszone? zdaje sie, ze tak jest w autoamtach...
-
R8 Plus 5.2 V10 FSI 610PS AraBlau
dzis na Fb sie pojawiła
-
Kupuje BRD
sprawdz jakie oznaczenie ma glowica jak konczy sie na litere A to nie uciekaj jak b lub c to ok juz po remoncie sprawdz w aso czy wymieniono na akcji pompki i tez ok jak zrobione reszta to pierdoly ktore dotykaja wszystjue 2.0tdi
-
Drgania 1700-1900 obr, również na luzie
podcisnieniowe sterowanie zmienna geometria, masz to w okolicach turbiny - wezyk od gruszki do n75 prowadzi
-
Drgania 1700-1900 obr, również na luzie
moze n75 niedomaga, albo egr ma watpliwosci czy sie zamknac przy dodawaniu gazu.
-
Historia z imbusikiem:)
a czy stare turbo "rzyglo" olejem do wydechu? u mnie jak sie skonczylo i zaczelo dymic to olej byl wszedzie w dolocie i w ukladzie wydechowym. po rgeneracji turbiny jeszcze przez jakis czas dymil jak olej w wydechu sie wypalal. mechanik polecil noca przegonic auto zeby nie wkurzac innych kierowcow klebami dymu. jednak po godzinie na jalowych obrotach i przejechani kilkunastu kilometrow normalnym trybem, nie upalajac. wypalilem resztki i nie dymil wiecej.
-
A4 b7 2.0 TDI BRD 170KM
sorki nie dopisalem dokladnie o co mi chodzilo, w czasie nagrzewania silnilka -> 50*C-70*C latem tego prawie nie widac bo momentalnie lapie temp. robocza, ale zima jak sie stanie na swiatlach/ w korku to bardziej dokucza
-
A4 b7 2.0 TDI BRD 170KM
to brd, ciezko zamontowac pompke, zeby uszczelnienie nie dzialalo, bo 2 sruby i 3 gumowe oringi, nie ma podkladki jak w Boschach. te telepanie przy 50-70 to raczej niezdecydowana klapka od sterowania chlodniczka spalin. juz mi sie nie chce wklejac znow znaleziska z forum, bo kilka razy wklejalem w roznych tematach. ja u siebie mam to samo, wszystko niby sprawne. musze kiedys odlaczyc ta gruszke i sprawdzic czy pomoze i jak to wplywa na nagrzewanie w zimie.
-
co to za rurka? BLB/BKD chłodniczka oleju
masz 16V zobacz jakie oznaczenie ma glowica, znajdziesz pod kolektorem ssacym z prawej strony, zdaje sie ze ..A padaly wszystkie z czasem chyba C jest najnowsza
-
Bpw dziwny pisk przy schodzeniu z obrotów
zobacz czy nie ma luzow na turbinie, bo chyba sie konczy
-
Kontrolka doładowania,silnik stanął
sorki doczytalem opis remontu
-
Kontrolka doładowania,silnik stanął
pompki masz spoko, bo sprawdzili.. Ciekawe czy montaz ok, nowe uszczelnienia itp. warto sprawdzic czy kompresja w pozadku jest bo moze sie cos stalo jak nie bylo smarowania. a wlasciwie sprawdzana ta pompe oleju miales? PS. warto uzupelnic profil bo nie wiadomo dokladnie jakie auto masz
-
Klapa gasząca 03G 128 063 V120 - uszkodzone trybko
sprawdzalem rocznik modelowy 2006 w etce, nie wiem czy na 100% taki ma byc fabrycznie, ale chyba nie ma miedzy nimi wielkiej roznicy...
-
Klapa gasząca 03G 128 063 V120 - uszkodzone trybko
a nie wiesz jaki silnik masz? na wlepce we wnece kola powinna byc, albo na naklejce paska rozrzadu tez jesli jeszcze tam jest, ewentualnie zrob fote silnika. wydaje mi sie ze ze we wszystkich 2.0 tdi jest ta sama 03G128063J - sprawdzalem w etce i dla 16v (blb brd itp) oraz 8v np. bpw ten sam kod elementu
-
Kopci na biało jak zimny
ja bralem od tego goscia i jestem zadowolony: http://allegro.pl/zestaw-pompowtryskiwacza-audi-vw-2-0-16v-tdi-siem-i5773272760.html
-
BRD zapchany DPF, samemu, czy oddać?
poniewaz na stacji diagnostycznej sprawdzaja zadymienie a nie sklad spalin, jak malo swiatla przechodzi przez dym to nie przechodzi testu...
-
Synchronizacja rozrządu 2.0 TDI BRD 170 km
wydechowy ustawia sie do ssacego, jak juz jest ustawiony na odpowiedni kat. krecisz walem poprzez klucz lub przestawiasz auto na 5 biegu az blokade mozna na niego wcisnac, wtedy wydechowy sie luzuje i lekko przekreca az druga blokade mozna zalozyc i sie skreca. To wszystko co trzeba zrobic.
-
Kopci na biało jak zimny
wydechowy ustawia sie wzgledem ssacego, na blokady -> prawy na blokade i wtedy lewy sie przestawia az blokade bedzie mozna wcisnac. mechanik bedzie wiedzial raczej jak to ogarnac..
-
Falujące obroty silnika na biegu jałowym
no ale kolega napisal, ze po odlaczeniu i zaslepieniu palcem tez ma takie objawy.. Na moje to trzeba szukac po kolei od tego wezyka, pewnie ktorys zawor podcisnienia puszcza przez membrane albo elektryczne sterowanie jest padniete. Czasem falowanie obrotow w BRD powodowane jest przez sterowanie klapa chlodnicy spalin, no ale to przy srednich temperaturach...