Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

moniuh

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez moniuh

  1. moniuh odpowiedział(a) na Aragon99 temat w 2.0TDI
    albo uszczelka, albo głowica pęknięta. tak czy inaczej chyba się nie obędzie bez zdjęcia czapki i jej sprawdzenia. pod korkiem nie widać oczek płynu w oleju? albo majonezu?
  2. http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/16683/P0299/000665 https://a4-klub.pl/topic/210013-audi-a4-06r-20-tdi-140km-powracający-p2196/ zrob komplet logow statycznych i dynamicznych i wklej tutaj linki, przyczyn moze byc duzo
  3. sterowanie gruszka mozesz sprawdzic w nastawieniach podstawowych w vagu jest na to procedura na starym widac ze n75 dziala, wiec i sterowanie turbina musi. jak dla mnie walniety czuknik. masz od kogos na chwile pozyczyc na testy?
  4. i tak widac ze nowy pokazuje ok polowe tego co powinno byc, nawet ponizej cisnienia otoczenia, to jest cos nie tak z czujnikiem/ wiazka do niego, czy N75 jest w gr 11 na koncu? bo nic sie nie zmienia przy dodaniu gazu
  5. masz kompa to zrob logi cos wiecej bedzie widac, w dziale diagnostyka opisane ktore grupy logowac
  6. bardziej mi to wyglada na EGR, z tego co wiem w BRE nie ma DPF to odpada na nagrzanym silniku to czujesz czy np. 50-70? plynu chlodniczego nie ubywa? bo to 16V masz dostep do kabla diagnostycznego, zeby zrobic logi? przydaloby sie zobaczyc jakie pompki maja korekcje no i EGR jak sie zachowuje (wlasnie nie dlawi sie w okolicach 2k obr przy delikatnym przyspieszaniu)
  7. zdjac z odmy wezyk prowadzacy do turbiny i zobaczyc czy drozny i przewod i odma
  8. jak zamnotawana zgodnie ze sztuka, to nic nie trzeba docierac enjoy
  9. no ten korek wyglada ze zdjecia na ok tez mialem taki syf przed wymiana plynu wycieku szukaj nad turbina, na laczeniu glowicy z pokrywa, silnik jest lekko przechylony i tam zawsze cieknie co do siedzen to dzial detailing zapytaj, albo poszukaj w swojej okolicy moze gdzies sa warsztaty detailingu, gdzie robia powloki kwarcowe/ ceramiczne itp. aha, z tych pompek i tak nie przeskoczysz 200km, sa za malo wydajne -> info z pierwszej reki od Roberta z TuneUp. jak cos wiecej to trzeba przejsc na boscha system (ECU + wiazka+ pompki+ virus)
  10. jak masz brd to sprawdz moze w ASO czy zmienili Tobie juz glowice, nie wiem czy na tel powiedza. czesto pekaja te z poczatku produkcji. sprawdz jak wyglada korek oleju (czy jest czarny olej - jego opary czy szarawy, albo z malenkimi oczkami plynu) i obserwuj czy plynu chlodniczego nie bedzie ubywalo.
  11. tragedii nie ma w korekcjach, dlaczego tak sie dopytujesz czy jeszcze dobry, mocno trzesie buda czy jak? w brd czesto koledzy maja miedzy 50-70 stopni telepanke silnika, po nagrzaniu jest lepiej.. te pompki siemensa sa kaprysne, sterownik bardzo czesto zmienia wartosci np. na podstawie ilosci spalin z egr itp. moze odlacz wtyczke od egr i zobacz czy bedzie rowniej pracowal. w sumie jest sporo czynnikow wplywajacych na korekcje.. tych pompek sie nie regeneruje, mozna tylko koncowke wyczyscic ultradzwiekowo, ewentualnie niektore warsztaty wzmacniaja cewke.
  12. http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/19559/P3101/012545 sprawdz przepustnice, to ona generuje blad
  13. mozna odlaczyc wtyczke za silnikiem od pompowtryskiwaczy, nie zapali wtedy chocby nie wiem co
  14. nie zglebialem tematu PD, myslalem, ze podobnie jak w starszych na pompie wystarczylo koncowki zmienic.. swoja drogą w jaką moc celujesz? http://www.darksidedevelopments.co.uk/products/race-pd140-2-0-16v-injectors-with-firad-120-nozzles.html jest tam info, ze strandardowe pompki w dobrym stanie wydola do ok 230. to chyba lepiej swoje oddaj do regeneracji i tyle.. zglos sie do dobrego tunera najlepiej powie w co zainwestowac do jakiej mocy
  15. musisz swoje wyslac do warsztatu ogarniajacego regeneracje / upgrade PD tam zamontuja dysze o wiekszych otworkach i wyreguluja. innego sposobu chyba nie ma.. poszukaj na necie np. Bosio Race 1287 Nozzles
  16. moniuh odpowiedział(a) na ecobuda temat w 2.0TDI
    a sprawdzales reka czy strzykawka? widzialem gdzies jak sprawdzali na YT to delikatnie podnosili podcisnienie i sprawdzali jak sie zachowuje sztanga, czy nie ma skokow. jak masz dostep to podmien n75 na testy. mozna tez sprawdzic czujnik cisnienia doladowania, moze on swiruje Edit: znalaslem ciekawa lekture https://intercars.com.pl/pliki/PLK/DT39www.pdf
  17. moniuh odpowiedział(a) na ecobuda temat w 2.0TDI
    przydaloby sie zrobic logi, moze byc zmienna geometria zawalona juz.. albo inne przyczyny
  18. moniuh odpowiedział(a) na audia4b5sedan temat w 2.0TDI
    cos z EGR jest nie halo, caly czas te same wysterowanie ma. jakby byl caly czas otwarty
  19. moniuh odpowiedział(a) na majsersztyk temat w 2.0TDI
    czesi robia hybrydowe pompki do brd wlasnie na biosio koncowkach. ale lepiej jest smienic na boacha od bkd np. albo innego silnika 16v na boschach. do wtedy zmieniasz koncowki na wydajniejsze do tego duze turbo i mozesz ponad 250 wykrecic
  20. moniuh odpowiedział(a) na audia4b5sedan temat w 2.0TDI
    jak już robiłeś logi to mogłeś komplet zrobić. Masz w dziale diagnostyka opis ktore ze soba zrobić. statyczne i dynamiczne. Duzo moze byc przyczyn, ot chociazby wadliwy n75, dziura w podcisnieniu itp.
  21. moniuh odpowiedział(a) na Aragon99 temat w 2.0TDI
    to moze warto sprawdzic ta chlodniczke EGR ... jak jest delikatne pekniecie to przy wylaczaniu silnika kiedy nie ma cisnienia troche plynu dostaje sie do dolotu i spala sie przy odpalaniu
  22. moniuh odpowiedział(a) na Aragon99 temat w 2.0TDI
    hmm to jesli nie bierze plynu i oleju to moze sprawdz chlodniczke egr. trzeba kawalek rurki nie pamietam jakie Fi, zdaje sie ze 35mm i weze dochodzace do chlodniczki zlaczyc. pojezdzic i obserwowac czy dalej kopci. wlasciwie to zawsze kopci czy tylko po odpaleniu jak sie nie nagrzeje?
  23. moniuh odpowiedział(a) na Aragon99 temat w 2.0TDI
    plynu nie ubywa albo oleju?
  24. moniuh odpowiedział(a) na Aragon99 temat w 2.0TDI
    egr otwiera sie jak nie korzystasz z mocy silnika na jalowych obrotach np. w 1.9 nie bylo chlodniczki i bylo ok, a chlodniczka po to jest zeby zmniejszyc ilosc NOx jak zrobisz baypass to sprawdzisz czy nie cieknie. masz moze podwyzszone cisnienie w obiegu wody? jak korek odkrecisz to syczy? plynu nie ubywa? zobacz czy przez upust pod wyrownawczym nie kapie

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.