Treść opublikowana przez moniuh
-
Kopci na biało
albo uszczelka, albo głowica pęknięta. tak czy inaczej chyba się nie obędzie bez zdjęcia czapki i jej sprawdzenia. pod korkiem nie widać oczek płynu w oleju? albo majonezu?
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
- Pojawiające się kody błędu P0299 i P2196
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/16683/P0299/000665 https://a4-klub.pl/topic/210013-audi-a4-06r-20-tdi-140km-powracający-p2196/ zrob komplet logow statycznych i dynamicznych i wklej tutaj linki, przyczyn moze byc duzo- [bpw] Bład czujnika doładowania oraz kolejne problemy
sterowanie gruszka mozesz sprawdzic w nastawieniach podstawowych w vagu jest na to procedura na starym widac ze n75 dziala, wiec i sterowanie turbina musi. jak dla mnie walniety czuknik. masz od kogos na chwile pozyczyc na testy?- [bpw] Bład czujnika doładowania oraz kolejne problemy
i tak widac ze nowy pokazuje ok polowe tego co powinno byc, nawet ponizej cisnienia otoczenia, to jest cos nie tak z czujnikiem/ wiazka do niego, czy N75 jest w gr 11 na koncu? bo nic sie nie zmienia przy dodaniu gazu- Tryb awaryjny, Świece żarowe przerwa obwodzie
masz kompa to zrob logi cos wiecej bedzie widac, w dziale diagnostyka opisane ktore grupy logowac- BRE nierówna praca na biegu jałowym
bardziej mi to wyglada na EGR, z tego co wiem w BRE nie ma DPF to odpada na nagrzanym silniku to czujesz czy np. 50-70? plynu chlodniczego nie ubywa? bo to 16V masz dostep do kabla diagnostycznego, zeby zrobic logi? przydaloby sie zobaczyc jakie pompki maja korekcje no i EGR jak sie zachowuje (wlasnie nie dlawi sie w okolicach 2k obr przy delikatnym przyspieszaniu)- Dym z pod bagnetu 2.0TDI 16V BRE
zdjac z odmy wezyk prowadzacy do turbiny i zobaczyc czy drozny i przewod i odma- Dymienie po wycięciu DPF lub regeneracji turbiny w A4 B7 2.0TDI
jak zamnotawana zgodnie ze sztuka, to nic nie trzeba docierac enjoy- Stan wtrysków silnik 2.0 BRD - ocena
no ten korek wyglada ze zdjecia na ok tez mialem taki syf przed wymiana plynu wycieku szukaj nad turbina, na laczeniu glowicy z pokrywa, silnik jest lekko przechylony i tam zawsze cieknie co do siedzen to dzial detailing zapytaj, albo poszukaj w swojej okolicy moze gdzies sa warsztaty detailingu, gdzie robia powloki kwarcowe/ ceramiczne itp. aha, z tych pompek i tak nie przeskoczysz 200km, sa za malo wydajne -> info z pierwszej reki od Roberta z TuneUp. jak cos wiecej to trzeba przejsc na boscha system (ECU + wiazka+ pompki+ virus)- Stan wtrysków silnik 2.0 BRD - ocena
jak masz brd to sprawdz moze w ASO czy zmienili Tobie juz glowice, nie wiem czy na tel powiedza. czesto pekaja te z poczatku produkcji. sprawdz jak wyglada korek oleju (czy jest czarny olej - jego opary czy szarawy, albo z malenkimi oczkami plynu) i obserwuj czy plynu chlodniczego nie bedzie ubywalo.- Stan wtrysków silnik 2.0 BRD - ocena
tragedii nie ma w korekcjach, dlaczego tak sie dopytujesz czy jeszcze dobry, mocno trzesie buda czy jak? w brd czesto koledzy maja miedzy 50-70 stopni telepanke silnika, po nagrzaniu jest lepiej.. te pompki siemensa sa kaprysne, sterownik bardzo czesto zmienia wartosci np. na podstawie ilosci spalin z egr itp. moze odlacz wtyczke od egr i zobacz czy bedzie rowniej pracowal. w sumie jest sporo czynnikow wplywajacych na korekcje.. tych pompek sie nie regeneruje, mozna tylko koncowke wyczyscic ultradzwiekowo, ewentualnie niektore warsztaty wzmacniaja cewke.- BRD i tryb awaryjny na 6 biegu, błąd 00665
http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/19559/P3101/012545 sprawdz przepustnice, to ona generuje blad- Dymienie po wycięciu DPF lub regeneracji turbiny w A4 B7 2.0TDI
mozna odlaczyc wtyczke za silnikiem od pompowtryskiwaczy, nie zapali wtedy chocby nie wiem co- WIĘKSZE POMPOWTRYSKI 2.0TDI 140 ?
nie zglebialem tematu PD, myslalem, ze podobnie jak w starszych na pompie wystarczylo koncowki zmienic.. swoja drogą w jaką moc celujesz? http://www.darksidedevelopments.co.uk/products/race-pd140-2-0-16v-injectors-with-firad-120-nozzles.html jest tam info, ze strandardowe pompki w dobrym stanie wydola do ok 230. to chyba lepiej swoje oddaj do regeneracji i tyle.. zglos sie do dobrego tunera najlepiej powie w co zainwestowac do jakiej mocy- WIĘKSZE POMPOWTRYSKI 2.0TDI 140 ?
musisz swoje wyslac do warsztatu ogarniajacego regeneracje / upgrade PD tam zamontuja dysze o wiekszych otworkach i wyreguluja. innego sposobu chyba nie ma.. poszukaj na necie np. Bosio Race 1287 Nozzles- Błąd P 0234
a sprawdzales reka czy strzykawka? widzialem gdzies jak sprawdzali na YT to delikatnie podnosili podcisnienie i sprawdzali jak sie zachowuje sztanga, czy nie ma skokow. jak masz dostep to podmien n75 na testy. mozna tez sprawdzic czujnik cisnienia doladowania, moze on swiruje Edit: znalaslem ciekawa lekture https://intercars.com.pl/pliki/PLK/DT39www.pdf- Błąd P 0234
przydaloby sie zrobic logi, moze byc zmienna geometria zawalona juz.. albo inne przyczyny- turbonie doładowuje :(
cos z EGR jest nie halo, caly czas te same wysterowanie ma. jakby byl caly czas otwarty- BRD 250/300ps
czesi robia hybrydowe pompki do brd wlasnie na biosio koncowkach. ale lepiej jest smienic na boacha od bkd np. albo innego silnika 16v na boschach. do wtedy zmieniasz koncowki na wydajniejsze do tego duze turbo i mozesz ponad 250 wykrecic- turbonie doładowuje :(
jak już robiłeś logi to mogłeś komplet zrobić. Masz w dziale diagnostyka opis ktore ze soba zrobić. statyczne i dynamiczne. Duzo moze byc przyczyn, ot chociazby wadliwy n75, dziura w podcisnieniu itp.- Kopci na biało
to moze warto sprawdzic ta chlodniczke EGR ... jak jest delikatne pekniecie to przy wylaczaniu silnika kiedy nie ma cisnienia troche plynu dostaje sie do dolotu i spala sie przy odpalaniu- Kopci na biało
hmm to jesli nie bierze plynu i oleju to moze sprawdz chlodniczke egr. trzeba kawalek rurki nie pamietam jakie Fi, zdaje sie ze 35mm i weze dochodzace do chlodniczki zlaczyc. pojezdzic i obserwowac czy dalej kopci. wlasciwie to zawsze kopci czy tylko po odpaleniu jak sie nie nagrzeje?- Kopci na biało
plynu nie ubywa albo oleju?- Kopci na biało
egr otwiera sie jak nie korzystasz z mocy silnika na jalowych obrotach np. w 1.9 nie bylo chlodniczki i bylo ok, a chlodniczka po to jest zeby zmniejszyc ilosc NOx jak zrobisz baypass to sprawdzisz czy nie cieknie. masz moze podwyzszone cisnienie w obiegu wody? jak korek odkrecisz to syczy? plynu nie ubywa? zobacz czy przez upust pod wyrownawczym nie kapie - Pojawiające się kody błędu P0299 i P2196