Treść opublikowana przez moniuh
-
Błędy modułu komfortu, problem z centralnym
dzieki, przyjrzę się temu w wolnej chwili
-
Błędy modułu komfortu, problem z centralnym
4 - ilosc znalezionych bledów. Oto one: 01561 - Drzwi tylne lewe 59-10 - Nie odryglowuje - Sporadyczny 01561 - Drzwi tylne lewe 61-00 - Nie odbezpiecza 01562 - Drzwi tylne prawe 59-10 - Nie odryglowuje - Sporadyczny 01562 - Drzwi tylne prawe 61-10 - Nie odbezpiecza - Sporadyczny Cześć w aucie występuje problem z zamkiem, najbardziej lewa strona za kierowcą nie chce się zamykać. Trzeba wielu prób otwierania i zamykania az w koncu zarygluje. Co może być problemem? coś słyszałem o mikrostykach, wiązkach... Ktoś coś poradzi?
-
[BPW] głośniejsza praca silnika
Możliwe, że inna warość synchronizacji rozrządu jest teraz i silnik bardziej "twardo" pracuje... To taki strzał w ciemno.. Najlepiej zrobić komplet logow i wrzucic w odpowiedni dział, na pewno bardziej ogarnięci pomogą
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
Jak bedziesz ostro cisnal to moze samoczynnie wypalac sadze bo wymuszone wypalanie dopiero chyba od 40% zapelnienia...
-
[B7 BPW] Pompa oleju i wymiana dołu silnika
napisz do kolegi Stanley http://a4-klub.pl/index.php?/user/33169-stanley/ dogadacie się i dostaniesz historie auta w pdf po Polsku
-
[BRD] 170KM seria brak mocy
64.34 kosztuje w ASO sprawdzalem na http://czesci.benepol.pl/sklep/sklep1.php mają w zapasie 10 sztuk po różnych magazynach, jest też info o 1 dniu oczekiwania na towar
-
[BRD] Nierówna praca silnika i kopcenie na biało
Junio coś nowego w temacie? Interesujące jest to, że sporo osób narzeka na wibrację na jałowych obrotach gdy silnik się zrobi cieplejszy i ustaje gdy nabierze temperatury roboczej..
-
[BPW] a wycięcie dpf
DPF raczej każdy wie po co montują w dieslach.. ale plany VW żeby od nowego roku wrzucać to do TFSI to nie rozumiem, chyba tylko po to, by drożej było serwisować
-
[BRD] Uszkodzony, co w jego miejsce?
W ogole co się stalo, że szukasz drugiego silnika? może warto się zastanowić nad wymianą części silnika, remontem, a nie szukaniem czegoś nowego... jak masz BRD to masz pompki Siemensa/ Continentala, jak zmienisz silnik na pompkami Boscha to i komputer bedzie do zmiany. a jak bedziesz szukal to moze BKD - chyba najmniej problemow np. z pompa oleju itp.
-
przejście z 10W40 na 5W40
zalej od razu 5W30, Koledzy polecają motula ,jak nie żal Ci kasy to motul specific 5W30 z normą 507.00 Szkoda silnika..
-
przejście z 10W40 na 5W40
Opinia jest taka ze jakby mial sie rozszczelnic to na jakimkolwiek oleju. Do swojego silnika 5W30 z norma 507.00 chyba ze masz DPF wywalony to mozesz 5W40 z norma 505.01 z DPF powinienes lac olej spelniajacy norme 507.00 niskopopiolowy, bo cegle zabije. Turbo i wałek/ pompowtryski na oleju nie spelniajacym norm VW tez szybciej skonają. Zawsze warto doplacić kilka zlotych do oleju i czesciej zmienic jak jezdzisz na krotkich trasach niz pakowac kase na remonty. PS. temat oleju jest na forum, znajdziesz tam takie polecane przez forumowiczów.
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
a jaka jest taka graniczna wartość, kiedy trzeba myśleć o wypruwaniu porcelany? u taty właśnie w BPW sprawdzałem to 221Km temu wypalany i 8,9% zapełnienia sadzami. Ale raczej jeździ w stylu PSJ no i w sumie ma mniej przechodzony motor bo 171k ori przebiegu
-
Procedura wypalania DPF 2.0 TDI PD
Panowie, a powiedzcie proszę czy jeśli DPF wypala się co 300-350 Km to jest już na wykończeniu czy można jeszcze z nim jeździć? gdzieś po 120 Km jest jakieś 20% zapełnienia i to wszystko w trasie, na mazurach gdzie co chwila trzeba butować silnik Przebieg jakieś 220K rzeczywisty, gdzie niedawno turbo puściło olej po wszystkich rurkach, dobrze że się nie rozbiegał
-
logi- prośba o ocene
Widac, że przepływka zawyża, przeczyść ją - znajdziesz gdzies w DIY na forum, albo przełóż od kogoś sprawna i zobacz czy coś pomoże..
-
[BPW] a wycięcie dpf
Z DPF nie można za bardzo podnieść EGT bo się stopi filtr, więc przyrost mocy też nie za duży. zadzwoń do firm tuningujących powiedzą Ci konkretne wartości.
-
[BPW] a wycięcie dpf
Wszystko zależy od budżetu. na standardowych pompkach i turbo pewnie ok 170KM, jak zmienisz turbo na wieksze np CAHA to ok 200, a jak chcesz się bawić dalej to nawet grubo ponad 200KM
-
Skrzynia biegów
jak nie stuka przy puszczaniu/ wciskaniu sprzęgła kiedy podrywa skrzynie albo jak opada, to nie musisz nic z tym robić. to tylko moje prywatne zdanie. w starej B6 zmieniłem poduszkę jak zaczęło tłuc jak się gwałtownie dodawało/ odejmowało gazu np. na 1szym biegu. po zmianie jak ręką odjął
-
Sprzęgło do silnika BRD
wg etki tarcza taka sama 240mm, docisk BLB 038141117L, 038141117LX BRD 078141123C, 078141123CX
-
Skrzynia biegów
a w jakim stanie jest poduszka od skrzyni? pewnie już "słaba" dlatego widać ruszający się drążek.
-
[BRE] Swiece zarowe
to znaczy ze komputer przeszedł w tryb awaryjny, jak to występuje to sprawdź błędy programem diagnostycznym w jakiej sytuacji do tego dochodzi?
-
Tuning podzespołów komputera: czyli nasze sugestie, porady, testy i porównania.
dobra to sktót logo windows + r wpisz services.msc enter/ok to bedzie wlasnie oczekiwane okno do konfiguracji serwisow
-
Tuning podzespołów komputera: czyli nasze sugestie, porady, testy i porównania.
tzn jak je wyłączyć ,najnowsze sterowniki NVIDIA mam ,a nadal wyskakuje sterownik ekranu i jak by zwiechę wyłapywał na chwilę komputer . ps IntelÂŽ Driver Update Utility nie mogę go pobrać dochodzi do 99 procent i wyskakuje że nie można pobrać Otwierasz manager zadan -> ctrl+alt + del zakladka serwisy (jesli nie ma to more details/ pokaz wiecej) i tam na dole bedzie otworz serwisy na liscie znajdz nvidia cos tam i we wlasciwosciach zmien na disable/ wylaczone po restarcie nie powinno byc uruchamiane juz
-
Prośba o logi Passat 2.0 tdi
coś niskie doładownaie ma, warto poszukać nieszczelności od turbiny do dolotu po wszystkich wężach
-
Tuning podzespołów komputera: czyli nasze sugestie, porady, testy i porównania.
masz tu: http://www.intel.com/content/www/us/en/support/detect.html?iid=dc_iduu automat do sciagania driverow do podzespolow Intela. skorzystaj z tego. Na sieci jest sporo tematow dotyczacych zawiech z win10 + nvidia. warto zainstalowac najnowszy sterownik i do tego wylaczyc dodatkowe serwisy nvidii do stremowania itp. na pewno da to wiecej FPS
-
[BPW] Dymił przez zepsutą odmę - 2.0 TDI BPW - jak sprawdzić odmę
Pozwolę sobie podłączyć się pod temat. Silnik BRD 16V Napiszcie koledzy jak sprawdzić czy odma pracuje tak jak przewidział producent tak od A do Z, będzie dla potomnych... Gdzieś czytałem ze nie powinno dymic z bagnetu po jezdzie, nie odkrecajac korka wlewu oleju. po odkreceniu korka powinno sie pojawić cisnienie na bagnecie. Ile w tym prawdy? Czy dmuchanie przez małą dziurkę w pokrywie zaworów na tym "grzybku" gdzie podlaczony jest spluw do turbiny jest normalne?