Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

moniuh

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez moniuh

  1. Obie firmy kompleksowo regenerują i poprawiają fabrykę w różnych aspektach niedomagań pomp olejowych w 2.0 TDI
  2. Było w temacie o wałkach wyrównoważających... http://www.futurum.net.pl/o-nas/ http://tmaserwis.pl/ na allegro znajdziesz ich aukcje koszt to ok 600 plus wymiana
  3. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć które grupy trzeba sprawdzić, żeby sprawdzić stan DPFa? Grupy: 067, 068, 075 http://vaglog.pl/log_274736.html 19:56:05 Grupa 067: Particle Filter (Exhaust Gas I) 173.8*C Temperature bef. Turbo Charger 158.0*C Temperatur in Particle Filter 12.0 mbar Press. Difference Particle Filter 0 mbar Press. Difference Offset 19:56:05 Grupa 068: Particle Filter (Exhaust Gas II) 0.0 % Particle Filter Load Coefficient 80.50 Particle Filter Carbon Mass -25.4 % Carbon Mass Learned Value 19:56:05 Grupa 070: Particle Filter (Regeneration Status II) 00000000 Status 4 Regeneration 0.0 s Regeneration Time (Total) 0.0 Failed Regenerations 0.0 Successful Regenerations Jest jeszcze aktywny u mnie, czy już poprzedni właściciel wywalil?
  4. dzięki za info, będzie trzeba zdjąć skrzynie i dopiero zobaczyć co siedzi, chyba jednak całym zestawem zmienię.
  5. Chciałbym się dowiedzieć czy można bez problemów wymienić same koło dwumasowe zostawiając zestaw sprzęgła jeśli się nie ślizga i nie czuć żadnych oznak niedomagania? Wiem, że powinno się cały komplet zmienić, bo po co dwa razy zrzucać skrzynię.. Aha i czy w BRD można łączyć dwumas Luka np. ze sprzęgłem Sachs? Widziałem gdzieś na aukcjach na zdjęciach podwójne (LUK i SACHS) oznaczenia jednocześnie na kołach zamachowych..
  6. Nic mi nie wiadomo, żeby ktoś tam zaglądał do pompek. ok 70tyś Km wymienione na akcji serwisowej. Jeszcze nie wiem, dywaguje co może powodować taki stan. jakby to stale wykonująca się procedura wypalania albo częsta to musiałaby być przerywana, żeby przybywało oleju. a tak to prawie jednorazowy przejazd większości z 500 Km plus kilka przejazdów po kilka km. Kilka dni temu turbo sie posypało, olej był we wszystkich rurach i w ICkach, może wtedy coś się stało też którejś pompce. na trasie spadła moc, zaczęła migać kontrolka świec żarowych, od razu zjechałem na pobocze i wyłączyłem silnik. po podniesieniu maski zobaczyłem mocno parujące turbo, sprawdziłem olej na bagnecie i było sporo poniżej min. Dolałem ok 0.7l i chciałem zobaczyć czy silnik będzie normalnie pracował, ale zaczął siwym dymem kopcić i laweta do domu. Dalsza część historii w poprzednim poście. Sprawdzałem przed chwilą grupę 4 http://vaglog.pl/log_274323.html Chyba w ostatnim okienku powinno byc 0? Rozrząd do ustawienia?
  7. Dzięki za informacje. A powiedzcie mi koledzy czy nieprawidłowe uszczelnienie PPD może rozrzedzać olej? po wymianie stan był na 3/4 skali. Po przejechaniu ok 500Km (z czego lwia część jednorazowo) podskoczyło mi ponad max. tak między te dwie kulki na bagnecie. na ręczniku papierowym zostawia różnobarwny kolor, coś mi mówi, że może to być ON. Nie wiem jaki jest stan DPF, ale niedawno była robiona turbina bo wywaliła olej.
  8. Chciałbym się podpiąć do tematu. Czasami w moim aucie po odpaleniu silnika BRD średnio ciepłego wpada w wibracje na jałowych obrotach, słychać lekkie stukanie dwumasu http://vaglog.pl/log_273844.html po krótkiej przejażdżce dwumasu wtedy już nie słychać, wibracji tez nie ma http://vaglog.pl/log_273864.html Czy padający dwumas może tak wpływać na parametry korekt? bo wiem ze padające pompki mogą powodować wibracje i wysokie korekty, ale auto po akcji serwisowej i założone ma pompki 073T
  9. Chyba sie na ta chwilę zdecyduję na regenerowaną z gwarancją. w między czasie zaplanuję cały setup. Słyszałem, że w BRD podwójne SMIC zwiększają lag doładowania turbiny, a ze turbo wyplulo olej i zaczeło dymić z wydechu to na pewno do czyszczenia są intercoolery. Mam FMICA z kolankami i zlączkami z poprzedniego planu do B6 zdaje się 550x140x65mm jeszcze nie używany. Czy jest sens zmiany w kwesti wydajności chłodzenia powietrza?
  10. i tak planowalem podciagnac do ok 200KM, brd niby ma lepsze "graty" wokół silnika. Widziałem na alegro uzywki w cenie ok 1,5k z niby aut ok 80k KM przebiegu albo regenerowane za 1200 to nie wiem co lepsze Czy turbina GTB1756VK potrzebuje przestrojenia od razu czy ori soft obsłuży na kilka dni nowe turbo?
  11. Cześć, Z góry sorry jeśli temat się powtórzył.. Dziś turbo w mojej Audi wyzioneło ducha. Wypluło olej pod samochód. Dokładnie nie wiem co się z nią stało, ale spadl poziom oleju i wydac w okolicach turbiny ochlapany silnik. Pytanie z mojej strony: lepiej - zregenerować, - wymiienić na zregenerowaną z alledrogo, czy - podniemić na jakąć GTB.. ? Nie chciałbym na tą chwilę ingerować w EGR ani DPF. Czy któryś z kolegów robi takie turbiny GTB plug and play pajujący do wzdłużnego silnika? Auto na tą chwilę stoi w Markach pod Warszawą. Temat dość pilny Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc.
  12. Dzięki, za odpowiedź. Już zamówiłem taki jak miałem. Zobaczymy czy się poprawi. ja mam pękniętą pokrywę od kompa przy tej śrubie od strony koła pod mechanizmem wycieraczek ( ktoś tam przed mną zaglądał i upierdzielił). Jak zrobię dziurę w plastiku pod kompem to nie będzie nabierało wody, jakby się zatkały odpływy pod aku np. jak zamarznie ?
  13. na przełomie roku walczyłem z gasnącym autem. Jak zgasło kilka razy nie dało się odpalić bez kręcenia przez dobre kilka minut (dobrze, że aku wytrzymał). Okazało się, że woda w obudowie kompa zalała przekaźnik 395. W etce znalazłem numer tego 4H0951253C (646) jako zamiennik. Po podmianie na taki sprawny (skasowałem błąd od przekaźnika), auto ożyło i jeździ. Ale wydaje się, że brakuje mu mocy (aktualnie zalany ON z Shella), zwiększyło się spalanie przynajmniej na FISie. testy MAF i VNT pozytywne. Czy ten przekaźnik może spowodować spadek mocy i zwiększenie spalania?
  14. Wydaje mi się, że szukasz 8E1955603D
  15. W manualnym trybie nie powinien nic zmieniac bo niezaleznie od temp ma wiac tak jak sie chce. Ten efekt masz na jakichs malych obrotach nawiewu czy w calym zakresie? Np. Jak ustawisz na max to czy tez swirure regulacja? A moze jest tak gdy przyspieszasz mocno i odlacza sprezarke klimy. Wtedy chyba przelacza tak jakby byl econ wlaczony i zmieniaja sie intensywnisc nawiewu.
  16. zrób log grupy 18 podczas odpalania, będzie widać, czy paliwo jest podawane na pompwtryskiwacze. możliwe, że tandem puszcza, albo uszczelnienie pompowtryskiwacza lub sam pompowtryskiwacz już odmawia posłuszeństwa. U mnie do wymiany pompowteryskiwacza miałem podobne problemy z odpaleniem auta po dluższym postoju, czasami nawet na ciepłym. W nowych TDI bez świec odpali prawie zawsze, chyba, że silnik już nie ma kompresji. U siebie mam jedną świecę sprawną i przy jakiejkolwiek temperaturze pali od strzała.
  17. 8E0 955 247 wg etki
  18. Tak dla pewności zapytam czy w trybie automatycznym, czy na ręcznym Tobie świruje klima? Bo auto ustawia się na podstawie czujnika temperatury. Czujników temperatury w Climatronicu jest parę. W zderzaku, drugi w kanale powietrza za filtrem pyłkowym, trzeci w panelu climatronica, w kratce gdzie jest mały wiatraczek (w VW tak jest pewnie a Audi też).
  19. jak masz kabel to zrób logi grupy 13,18 i 23 zobaczy się jak wygląda sytuacja z pompowtryskami. Ja ostatnio miałem problem podobny do twojego. Na 3 cylindrze po przekroczeniu 70 stopni zaczynał wywalać błędy missfire intermediate. i dawka leciała na 2,99mg. Dostałem na czas naprawy gwarancyjnej tymczasowy i moc wróciła i już nie telepie.
  20. wydaje się, że musisz zrobić adaptację po ponownym podłączeniu aku. Przejedź kawałek kręcąc kierownicą dość mocno. jak nie zniknie to jeszcze możesz spróbować adaptację Wchodzimy do: [select] [03 - ABS Brakes] [Fault Codes - 02] [Done, Go Back] Skręć kierownice o co najmniej 30° w lewo a następnie spowrotem to jest ważne żeby dokonać prawidłowo procedury.. !!! [Meas. Blocks - 08] Kanał 005 pole 1 zobaczysz tam wartości kąta skrętu w stopniach, należy ustawić na wartość 0,0° tolerancja ±5.0 ° [Done, Go Back] [Login - 11] Wpisz 40168 [Do It!] [basic Settings - 04] Group 001 [Go!] [Done, Go Back] [Fault Codes - 02] błąd związany z czujnikiem G85 powinien się już nie pokazywać [Done, Go Back] [Close Controller, Go Back - 06] wszystko robić na odpalonym silniku. Jak to nie pomoże, to trzeba pewnie szukać nowego czujnika albo sprawdzić podłączenie tego czujnika.
  21. może dokładniej opiszesz sytuację. np. czy przyspieszasz czy jedziesz z jednostajną prędkością. Czy jak puścisz pedał gazu to też buczy? Czy przy np 120, 130 150 tez masz takie same objawy? Może być wiele czynników, które mogą powodować takie zachowania np. problem z pompkami itp.
  22. skasuj Start/ w adresie przeglądarki i będzie hulało Sklep ze Sprzęgłami - Oryginalne Sprzęgła i Koła Dwumasowe
  23. Dzięki za info. Jeszcze niedawno miałem bardzo ładne korekcje na wszystkich cylindrach. To raczej będzie ten 3 pompowtryskiwacz. Gdzie w Gdańsku można tanio i szybko sprawdzić pompkę? Co myślicie o Pezal bosch service? Zdaje się, że tam też robią regeneracje. Zastanawiam się co taniej wyjdzie. Diagnostyka jednego wtryskiwacza plus ewentualna regeneracja czy zlecenie mechanikowi pomiane miejscami pompek i wtedy wystąpienie do sklepu gdzie kupiłem o wysłanie drugiego w ramach gwarancji. Ile zwykle kosztuje w trójmieście wymiana PD? ---------- Post dopisany 17-04-2014 at 00:28 ---------- Poprzedni post napisany 13-04-2014 at 16:28 ---------- hmm, byłem na diagnostyce i powiedzieli mi, że pompka nie żyje. Ale mam zagwozdkę. Zobaczcie log, na początku jest odpalanie, temperatura garażowa 18 stopni, później ok 50 stopni a ostatnia część logu przy lekko przekraczającej 70 stopni. Czy jest jakaś magiczna temperatura gdzie już nie podaje więcej paliwa jak się rozgrzewa, zdaje się w starszych tdi tak było. może to nie pompka tylko np. uszczelnienie? Ktoś coś doradzi? podpowie? VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM
  24. jak nie ubywa płynu chłodniczego, nie czuć go w aucie i nie ma tłustego nalotu na szybie to nie nagrzewnica. Zobacz czy dreny w podszybiu są drożne i czy nie ma za dużo wody na dywanikach. Jak się auto w środku nagrzeje mocniej niż temperatura na zew. to przy większej wilgotności powietrza, będzie się osadzała na szybie. Takie jest moje zdanie, ale mogę się mylić. Można też zobaczyć czy filtr kabinowy nie pływa w wodzie i w jakim stanie jest.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.