Treść opublikowana przez nastradamus
-
[B6 AWX] Ile palą wasze dieselki 1.9 zimą...
Panowie, ile palą wasze AWX'y zimą? Ostatnio zajechałem na stację i wyszło mi, że spalanie mam na poziomie 11litrów!!! Jazda po mieście w korkach, krótkie odcinki, silnik rzadko łapie 90' (wszystko sprawne), klimatronik 24' tryb auto. Czy one tak mają? Jakie są wasze wyniki? pozdrowionka
-
[B6 AWX] Kabel ELM 327 ... podejdzie do Vag-Com'a ??? laik prosi o pomoc :)
Witam Panowie dostałem od Kolegi ten, o to kabelek (bez sterowników) kupił go na alledrogo, używał go do Misiaka. Niestety Misiak poszedł do kasacji, i go chwilowo nie potrzebuje. Podejdzie on do mojej b6? używa go ktoś z Vag'iem np 311 ???? (311 podobno najlepsza do b6), jak tak, to był bym wdzięczny za jakieś sterowniki, i pomoc w konfiguracji ponieważ jestem całkiem zielony w tej kwesti... (mam laptopa z W7) pozdrawiam Adam
-
[B6 AWX] Świece żarowe-problem z zapalaniem
bremse to komunikat od okładzin klocków hamulcowych, pewnie aku słabe i elektronika wariuje.
-
[B6 AWX] Turbo, przestało ciągnąć, co może być przyczyną...?
dzięki za info, zaraz biorę się do lektury...
-
[B6 AWX] Turbo, przestało ciągnąć, co może być przyczyną...?
Panowie Dzisiaj z rana (-19'C) po przejechaniu około 2km gdy przycisnąłem audiczke by osiągnąć 3000obrotów to gdy wskazówka przekraczała 2000 obrotów, poczułem lekkie szarpnięcie i spadek obrótów, i od tego momentu samochód nie przyspieszał, tylko tak jak by chciał a nie mógł... Po ponownym uruchomieniu samochodu na światłach wszystko wróciło do normy. Rozumiem że turbo odmówiło posłuszeństwa i się wyłączyło, co mogło się stać, turbinka siada, czy coś nie kontakci? Da się to sprawdzić bez Vaga pod domem? Nie bić pozdrawiam
-
[ALL B6] Wyłącznik świateł stop
U mnie objawiało się tym wszystkim włącznie ze esp i abs... dłubnąłem czujnik i jest git
-
[ALL B6] Wyłącznik świateł stop
Jak dla mnie są to dwa różne wyłączniki, ostatnio ten temat przerabiałem, miałem to samo co ty, chciałem kupić nowy, ale zdemontowałem stary, rozruszałem go, na nowo ustawiłem, i już 6 miesiąc mam spokój
-
[ALL B6] Ryglowanie drzwi w naszych b6...?
tylko dlaczego czasami się ryglują, a przeważnie nie? może jest to zależne od przełącznika na drzwiach?
-
[ALL B6] Ryglowanie drzwi w naszych b6...?
Panowie, jak to jest z tym ryglowaniem drzwi w naszych A4? Czasem mi się same ryglują po uruchomieniu i rozpoczęciu jazdy, a czasem nie? Jak to działa, i się ustawia? (bez Vaga) nie bić
-
[ALL B7] Migające światła Xenon
Ja miałem ciekawy przypadek z ksenonem u siebie, otóż gdy wchodziłem w zakręt przy większej prędkości zaczynał mrygać, ale tak jak by ktoś włączał go i wyłączał, działo się to tylko gdy samochód nurkował na jego stronę, obstawiałem uszkodzoną przetwornicę, lub niekontakt na kablach, okazało się że to jednak wina żarnika (ori), wymieniłem parkę i po problemie
-
[B6 AWX] NIska temperatura a warunki pracy zimnego silnika.
Witam Panowie, dzisiaj w nocy w Wawce było -14'C, nastał czas jechać do pracy, mój Avancik stał 2 dni na dworku, dwa razy zapuściłem mu zapłon tak by spiralka zgasła, i muszę powiedzieć, że dopiero po około 5sek kręcenia załapał... czy jest to normalne w przypadku tych silników? jak już załapał to pracował ciężko, ale równo więc myślę że świece są ok , jeżdże na najtańszej ropie ze stacji neste, jak myślicie lepiej lać lepszą? czy może dodać jakiś uszlachetniacz? jak tak to jaki? czy przy -20'C już nie zagada? Akumlator jest git - nowy ori. A przy jakich temp. wasze Audiczki gadają? pozdro Adam
-
[B6 AWX] Brzydki rozruch, nierówna praca silnika...
Panowie dzisiaj z rana uruchamiałem mojego Avancika (około -1'C) bez problemu zaskoczył, ale na wolnych obrotach miał nierówną pracę i biały śmierdzący dym z rury leciał, po lekkim przegazowaniu wszystko ustąpiło... Co to może być? któraś świeca na 100%? Mam wrażenie że jak jest -5'C i więcej, to lepiej odpala niż bliżej 0'C... może to ma coś współnego z wilgotnością powietrza? Czy jak pod Vaga podłączę pokaże która to świeca? Proszę o pomoc... pozdrawiam i Wesołych Świąt
-
[ALL B6] pytanie nowicjusza - lusterka zewnętrzne, alarm
Czy ten przycisk jest jakoś ukryty, czy w miarę widoczny i wyczuwalny?
-
[ALL B6] pytanie nowicjusza - lusterka zewnętrzne, alarm
Witam Panowie mam pytanko, czy w A4 b6 standardowo na wyposażeniu były podgrzewane lusterka zewnętrzne?, czy występowały jako opcja? bo u mnie napewno nie działają no i alarm, poprzedni właścicel auta mówił że jest on zamontowany, jak to sprawdzić bez podłączania vag'a, napewno jest centralny zamek, dioda w na drzwiach od strony kierowcy i kluczyk immo na desce rozdzielczej... może jest dezaktywowany? a jak jest to gzie powinna być syrena? pozdrowionka i proszę nie karcić :gwizdanie:
-
[ALL B6] Wariujący wskaźnik temperatury silnika ...
No dobrze, tylko czemu trzyma temperaturę troche poniżej 90'? Skala się rozjechała?
-
[ALL B6] Wariujący wskaźnik temperatury silnika ...
Panowie ostatnio zaobserwowałem że zaczął wariować mi wskaźnik temperatury silnika, zawsze trzymał uparcie 90' a teraz utrzymuje troche poniżej 90', i czasem wskazówka opada i znowu rośnie... definitywnie coś niekontakci, pierwsze co pomyślałem to wtyczka przy czujniku, znalazłem ten czujnik 4 pinowy (rozumiem że że chodzi o g62?) i przeczyściłem wtyczkę ale to nic nie pomogło... Jak myślicie co to może być? Na 100% czujnik do wymiany? Jeśli chodzi o pracę silnika i szybkość jego nagrzewania nie zauważyłem różnicy... pozdrowionka Adam
-
[ALL B6] Klimatronik - dziwne pykanie...
Panowie od pewnego czasu w trakcie pracy klimy w mojej b6 dochodzą moim uszom różnego rodzaju dźwięki zza środkowej konsoli, jest to jak by ciągłe pykanie, i praca jakichś mechanizmów, wystepuje to ciągle tak jak by w pętli, czy jest nadmuch ciepłego, czy zimnego powietrza, w trybie auto czy manual, a co najlepsze po wyłączeniu silnika i wyjęciu kluczyków potrafi tak jeszcze z dobre 10-20minut pykać... wcześniej tego nie było... jeśli chodzi o wydajność klimy nie zauważyłem różnicy w jej pracy... pomocy, co to może być? pozdrówka Adam
-
[ALL B6] Xenony - palnik d1s
na 100% żarnik walnięty bo robiłem już przekładkę między lampami...
-
[ALL B6] Xenony - palnik d1s
Witam Mam do wymiany jeden palnik, który przerywa na wybojach, podobno palniki były wymieniane w zeszłym roku na jesieni w serwisie na nowe oryginalne :gwizdanie: i teraz moje pytanie, znacie się na oznaczeniach to napiszcie czy są to podróby, czy oryginały, i czy muszę wymieniać obydwa czy tylko jeden ze względu na roczny przebieg... i jakie kupić, bo jak zajrzałem na allegro to istna tam dżungla "oryginalnych" palników... pozdrówka Adam
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Hej, witam serdecznie Mam na imię Adam l30, całe życie jeżdżę samochodami z grupy VW, od maja tego roku stałem się szczęśliwym (oby tak dalej ) posiadaczem A4 b6, zarejestrowałem się na forum ponieważ mam małe problemy z elektryką i szukam pomocy, ale nie chcę zawracać głowy pytaniami ponieważ obszerna wiedza która jest zawarta na forum powinna mi na tą chwilę wystarczyć... ...no a powoli przed nami długie zimowe wieczory więc będę się starał utrzymywać aktywność na forum :> pozdrawiam wszystkich AudiManiaków do usłyszonka Adam