Treść opublikowana przez Zbyszek_7
-
Po wymianie rozrzadu dziwna praca silnika
A pisałem Ci coś na temat naciągnięcia paska heh:D. U mnie nie zgadzają się znaki o pół ząbka i to pewnie jest przyczyną delikatnego drżenia silnika. Da się to ustawić bez odjeżdzania przodem?
-
Po wymianie rozrzadu dziwna praca silnika
Znaki zgadzają Ci się co do milimetra?
-
Ksenony a zwykłe lampy Valeo
130zl i mamy ze zwykłych halogenów ksenony;). Ja również czekam na relację po przekładce:) Ciekawe czy jest aż tak duża różnica:)
-
Ksenony a zwykłe lampy Valeo
Też planujesz do swoich przyszłych założyć? Masz jakiś upatrzony zestaw już? A jak jest w oryginalnych lampach z ksenonami?
-
Ksenony a zwykłe lampy Valeo
Witam, Pytanie brzmi: Czy w zwykłe lampy poliftowe mogę wstawić Ksenony? Czy żarniki ksenonowe będą pasowały mocowaniem do lamp tak jak zwykłe H7?
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Kolego ale trochę kulturalniej się wyrażaj na forum:P
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Jeśli nie ma aż tak dużej różnicy w cenie to chyba przy następnej wymianie wybiorę właśnie ten olej.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Zmienić możesz spokojnie ale X-LITE jest chyba sporo droższy.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Zgadzam się z kolegą emilk89, choć nie wiem czy nie lepszy byłby Motul X-Cess albo X-Lite
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Co najmniej 5W-40. Oczywiście pełen syntetyk bez zastanawiania i dobrej marki do takiego silniczka
-
Symbole silników - różnica
A np APT i ADR też niczym szczególnym się nie różnią?
-
Symbole silników - różnica
A może ktoś napiszę coś konkretniej?
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Dzięki za te informacje, napewno się przydadzą na forum w celu porownania z innymi olejami.
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
Może przy następnej wymianie przejdę na MOtula X-Lite 0W-30. A nie jest on czasami lepszy do silników wysokoprężnych?
-
Symbole silników - różnica
Mnie również interesuję ten temat. Czym się różni np silnik APT od ADR lub ARG ??
-
[B5 ADR] Strasznie słaby. Pomocy!
Sprawdź wszystkie wężyki będące koło przepustnicy
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
To bardzo drogi olej. Motul o 100zl tańszy a też jest super olej. Mit dawno obalony ale nawet większość mechaników o tym nie wie...
-
Rozrząd przestawiony o pół ząbka.
Będę musiał dać komuś do sprawdzenia ale jak już zdejmie pokrywę i okaże się że napinacz to będę musiał szykować grubą kase po to sporo kosztuje... Narazie się wstrzymam bo autko nie chodzi moze jak ideal ale nie chodzi znowu jakos zle
-
Jaki olej silnikowy do Audi?
A ile kosztuje ten Millers? Ja przeszedłem z Castrola 15W-40 na Motul X-Cess 8100 5W-40 i po przejechaniu 2 tys. jest wszystko dobrze więc obalam przy okazji mit o tym że nie wolno przechodzić z mineralnego oleju na pełen syntetyk:)
-
Rozrząd przestawiony o pół ząbka.
U mnie też super mocy może nie ma ale poza tym że delikatnie ten silnik "przebiera" chodzi ładnie. Nie wiem czy się za to zabierać czy zrobić z 40tys. i wtedy razem z rozrządem kompletnym przyjrzeć się wszystkiemu. Choć zdrowiej dla silnika byłoby zrobić to jak najszybciej pewnie...tym bardziej że ten błąd mi wywala na Vagu... ---------- Post added at 08:27 ---------- Previous post was at 08:13 ---------- Ten napinacz jest hydrauliczny i ma elektroniczny czujnik ciśnienia oleju? Dobrze myśle?
-
Rozrząd przestawiony o pół ząbka.
A jakie Ty miałeś objawy?
-
Rozrząd przestawiony o pół ząbka.
Tego się obawiam najbardziej bo z tego co się orientowałem koszt takiego napinacza jest wielki. On napina łańcuch tak? Wiesz może jak sprawdzić ten napinacz czy rzeczywiście jest uszkodzony? Czy do wymiany trzeba ściągać pokrywę czy da się zmienić jego elektroniczną część bez rozbierania?
-
Rozrząd przestawiony o pół ząbka.
Ja nie ustawiałem rozrządu, kupiłem samochód i podłączyłem pod komputer. Pokazał się błąd 17746 i teraz szukam rozwiązania. ---------- Post added at 15:25 ---------- Previous post was at 15:21 ---------- Ja nie ustawiałem rozrządu, kupiłem samochód i podłączyłem pod komputer. Pokazał się błąd 17746 i teraz szukam rozwiązania. A co do tego linku(http://www.passatworld.com/forums/61...t-revised.html), czytałem już to i tam piszą że to przestawienie o pół ząbka jest w porządku i po naciągnieciu się z czasem paska będzie ok. Więc jeśli to nie wina paska to chyba z łańcuchem będzie coś nie tak...
-
Rozrząd przestawiony o pół ząbka.
Czujnik sprawny. Podłączyłem diodkę na 12V pod przewód fazowy i sygnałowy do czujnika i w chwili gdy samochód chodzi na jałowym biegu diodka mruga, gdy zwiększam obroty silnika diodka mruga szybciej - czyli czujnik działa. Przewody zbadana na ciągłość i sprawdzone czy nie maja zwarcia. Komputer sterujący podmieniałem również aby sprawdzić czy to on nie powoduje sam w sobie błędu ale na innym jak to samo. Musi mieć na to wpływ przestawienie rozrządu o te pół ząbka albo łańcuch na wałkach rozrządu jest przestawiony.
-
Rozrząd przestawiony o pół ząbka.
Ale u mnie pojawia się błąd: 17746 - Czujnik położenia wałka rozrządu strona 1 - przerwa/zwarcie do plusa, brak osprzętu / nie związany ze sprzętem. Raczej mam coś z rozrządem bo błąd ten nie ma nic wspólnego z przepustnicą czy przepływomierzem a już czujnik, przewody i nawet komputer były sprawdzane.