Treść opublikowana przez fanthomas18
-
Wałek z SDI czy podejdzie?
028F jest bodajże z TDI a nie SDI
-
SWAP mocarnego 1.9tdi 90km
Silnik z golfa 3 nie podejdzie do A4 b5, przerabiałem ostatnio
-
1.9 AHU złącze elastyczne
Katalizatory w B5 są już wiekowe i w dużym stopniu mogą być zapchane, ja uważam że warto wymienić kata na rurę. U siebie też mam taki jak na zdjęciu w pierwszym poście, po montażu ciut lepiej słychać turbine
-
dwumas z A4 2.5 tdi
W 2,5TDI były skrzynie 5b? Chyba nie było, w tych silnikach były tylko sprzęgła 240mm a skrzynia 5b nie wejdzie na takie sprzęgło. Poza tym dwumas od 2,5 TDI nie pasuje bo jest na 8 śrub a w AFN na 6.
-
6biegowa skrzynia do 1.9TDI na pompie-możliwe?
Michał, dystans jest niezbędny przy przekładce? Z tego co słyszałem dystans się daje jak wrzuca się skrzynie 6b i do tego sprzęgło 240mm, przy 228 niby nie trzeba?
-
Podnoszenie Mocy w AFN
Ty wiesz w ogóle co to jest spam? Jakbyś tam zajrzał i przejrzał dokładnie tylko pierwsza stronę to znalazł byś odpowiedzi na swoje pytania. Po co zakładać 100 różnych tematów jeśli dany jest od dawna 1 w którym jest wszystko bardzo dokładnie opisane? Bez powaźania. Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
-
Podnoszenie Mocy w AFN
- wysoka temperatura
A wskaźnik od temperatury poprawiałeś?- Potrzebna taka rura na juz.
Ja bym brał tą nową, strasznie droga nie jest a jest ori, nr ten sam więc musi pasować- [A4 B5 AFN] Jak sprawdzić termostat?
Mi po 13km nagrzewa się z włączonym ogrzewaniem. Ogrzewanie zawsze włączam jak temperatura cieczy "drgnie" i ustawiam na max ciepłe i na pierwszy bieg [emoji6]- [A4 B5 AFN] Jak sprawdzić termostat?
Spore znaczenie ma jeszcze fakt kto i kiedy włącza ogrzewanie w aucie Włączone ogrzewanie wydłuża rozgrzewanie się silnika- Ustawienie wskazówki poziomu paliwa
Tak, wtedy będzie ok- wysoka temperatura
Proszę Cię bardzo- wysoka temperatura
Ja pisałem o "trzymaniu auta na obrotach PO ROZGRZANIU"- wysoka temperatura
Jak będzie się trzymać silnik cały czas na obrotach to napewno się szybciej zagrzeje niż podczas jazdy, podczas jazdy na silnik cały czas dmucha powietrze co go szybciej ostudza, stojąc w miejscu na silnik nic nie dmucha i się szybciej zagrzeje. Trzeba tylko trzymać jakiś czas powiedzmy 2tys obrotów- wysoka temperatura
To termostat wymień, czujnik narazie zostaw- wysoka temperatura
to teraz rozbierz zegary tak żebyś miał wskazówki na wierzchu, zdejmij tą od temperatury silnika, zrób test jeszcze raz i załóż ją tak, żeby była na 90st. Ja bym czujnik oddał a zajrzał do termostatu i ewentualnie go wymienił Albo po ustawieniu wskazówki poprawnie rozgrzej dobrze auto, jak osiągnie 90st to trzymaj jeszcze na obrotach żeby się bardziej grzało i co jakiś czas łap za wąż od termostatu i sprawdzaj czy termostat się otwiera i wąż robi się ciepły- wysoka temperatura
Wszystkie wskazówki powinny iść do końca a wracając zatrzymać się w danym miejscu- obroty na 3tys, prędkość na 100km/h a temperatura cieczy i paliwo w połowie skali- wysoka temperatura
Chłopaku, zostaw czujnik temp narazie w spokoju, podłącz kompa, zrób test zegarów i pewnie się okaże że wskazówka jest w niewłaściwej pozycji. Tu masz filmik jak zrobić test i jak powinny stać wskazówki- Jaka skrzynia do 1Z?
Szukaj skrzyni od 1,9 tdi 110km, ma ciut dłuższe przełożenia od tej w 1Z. Skrzynia podchodzi p&p, kody skrzyń bodajże DHF, EEN- więcej nie kojarze, te pisałem z głowy- wysoka temperatura
. Zawartość dodana 5 minutes later Tu masz odpowiedź na swój problem, wg mnie ewidentnie coś z zegarami, zrób test zegarów, przy teście ustaw poprawnie wskazówki i wtedy porównaj wartości temp z silnika i zegarów- [B5 AHU] Puszczanie czarnego dymu przy mocnym dodaniu gazu na luzie
AHU nie ma zmiennej geometrii- Ślizgające sie sprzeglo po 9tys
Może sprzęgło wcale nie było wymieniane?- Przewody wodne do nagrzewnicy
- Z dwunastu na jednomas a4b5
W przypadku AJM jest taka sama sytuacja jak w AFN, różnica jest w ATJ, gdzie jest skrzynia 6b. U siebie masz skrzynie 5biegów? Jeśli tak to śmiało ładuj zestaw kierując się wskazówkami z wątku wrzuconego wyżej. Ja za obicie tarczy kevlarem płaciłem u Radzikowskiego w Warszawie 150zł - wysoka temperatura