Treść opublikowana przez fanthomas18
-
Upgrade hamulca tylnego w autach FWD - 280mm
Kupiłem wałek stalowy, a obrobili mi je w pracy. Trochę czekałem, ale nie zależało mi wtedy na czasie.https://metal-e.pl/ A masz może felge stalową 15"? [emoji1] wejdzie ona na ten hamulec?
-
Upgrade hamulca tylnego w autach FWD - 280mm
Matejus a te tulejki skąd brałeś?
-
Upgrade hamulca tylnego w autach FWD - 280mm
Przemku jak znajdziesz zdjęcie to wrzuć bo chciałem u siebie wrzucić chociaż 269 ale mam zimówki 15" i nie wiem czy mi to wejdzie
-
Upgrade hamulca tylnego w autach FWD - 280mm
Na tył? Bo na przód wejdzie. Tylko pytanie czy na tył też? Jest trochę inna konstrukcja zacisku ze względu na ręczny
-
Valeo, co to za śruba ?
Z tego co kojarzę to chyba własnie te miejsca. Czemu tylko 3? Nie mam pojęcia, jak przerabiałem swoje lampy na bixy to każda soczewka była przykręcona tylko na 3 śruby, w obudowie do której przykręcone są soczewki są tylko 3 otwory na śruby Na dole soczewki jest przykręcone na 2 śruby a na górze tylko na tą od strony kierunku- ręki nie dam ale tak kojarzę. Czemu ma luzy? Też ciężko stwierdzić, mogą być wyrobione mocowania w soczewkach, mogą być też wyrobione otwory w które wkręca się śruby
-
Valeo, co to za śruba ?
Miejsca na śruby są 4 ale soczewka przykręcona jest tylko na 3
-
co to za czujnik?
To n75, ogarnij sobie pasującą wtyczkę i podłącz go, sprawdź też czy przewody podciśnieniowe są dobrze podpięte. Jak są dobrze to auto powinno odżyć
-
Czy to normalna temperatura dla 1.9TDI? Troszkę ponad 90
Sprawdź temperaturę vagiem, zrób test wyjść licznika i sprawdź jak wskazówki stoją
-
wymiana silnika AWX na AVF
A ja nie byłbym taki pewny czy dwumasa ze sprzęgłem 240mm (AVF) wejdzie w skrzynie 5b, jeśli się zmieści to dystans między silnik a skrzynie chyba musi być? Co do dopasowania wtrysków w sofcie to chyba nie będzie takiej potrzeby
-
Różnica temperatury cieczy. Na klimatroniku 69-72 a na vagu 87.3
Nie ma to jak szybka i tania naprawa
-
DQS do AFN
Szósteczka to jest życie Za nic w świecie bym już nie wrócił do starej skrzyni. Ja również
-
Otwieranie klapy bagażnika w sedanie z pilota, montaż siłownika i zamka
Jakieś nowości?
-
[B5 AFN+] Daily A4 by dliwski | 18" S line, gwint, bix, nowy LY9B | AWX + 216-stki
Popraw linka
-
Różnica temperatury cieczy. Na klimatroniku 69-72 a na vagu 87.3
Co pokazuje na zimnym silniku? Też różnice ok 20st? Niedawno u siebie walczyłem ze wskazaniami temp, wymieniałem 4 razy czujnik aż wpadł ori, na którym też źle pokazywało, u mnie pomogło coś absurdalnego, na odpalonym silniku chciałem podmienić licznik na drugi i sprawdzić temp na drugim liczniku, odpiąłem tylko jedna wtyczkę od licznika na chwile, po podpięciu jej ponownie wskaźnik zaczął dobrze pokazywać, jakiś czas jeżdżę i jest ok
-
DQT do AFN Quattro podejdzie
Mam u siebie DQS a DQT to bodajże prawie ta sama skrzynia, różni je tylko to, że DQS to ośka a DQT quattro. Przy 2tys na 6tym biegu mam u siebie jakieś 110km/h z tego co dobrze pamiętam. Co do dyfra to raczej będzie do wymiany, musisz mieć dyfer z takim samym przełożeniem co skrzynia
-
[ALL B5] Montaż wskaźnika doładowania na słupku
Gdziekolwiek w rurę od dolotu
-
Problem z temperaturą
Na rozgrzanym sprawdzałem, sprawdzę jeszcze na zimnym a jutro wpadnie drugi licznik Na zimnym silniku temperature w engine vag pokazuje 28,8st a w instruments 30,0st Chciałem dziś podmienić zegary o sprawdzenia i odpiąłem żółtą kostkę na chwile, po czym nie wiem czemu podłączyłem ją ponownie i nagle wskazówka wskoczyła na 90st, przejechałem jakieś 40km i póki co dobrze pokazuje temp. Sprawdzałem vagiem i różnica między engine a instruments jest ok 2st, czyli jak narazie wszystko w porządku
-
Problem z temperaturą
Z tego co mi wiadomo to jest czujnik G2/G62 i jest właśnie 2-funkcyjny i u mnie ten czujnik jest 4-pinowy
-
Problem z temperaturą
Jutro podmienie i dam znać
-
Problem z temperaturą
Temperaturę odczytywałem vagiem w "engine" I tak pokazuje ok 90st- czyli dobrze, odczytywałem też w "instruments" vagiem- czyli wskazania licznika i tam mi pokazuje 72st i tak samo pokazuje na liczniku w postaci wskazówki, reasumując- jest 1 czujnik który wysyła 2 sygnały, jeden do sterownika silnika a drugi do licznika i u mnie między tymi wskazaniami jest rozbieżność gdzie wskazania powinny się pokrywać to czego tu nie rozumieć? Co innego mam wymienić? Termostat? Czemu? Skoro w silniku pokazuje dobrą wartość a na liczniku złą. Soul sugerujesz że problem leży w liczniku? Jutro podmienie licznik na inny i zobaczymy co będzie Robiłem test zegarów, wszystkie wskazówki "chodzą" płynnie i zatrzymują się w odpowiednim miejscu
-
Problem z temperaturą
Witam wszystkich Jakiś czas temu podczas jazdy zauważyłem że wskazówka od temp cieczy zaczęła mi spadać (silnik rozgrzany) do ok 80st, sprawdziłem vagiem i temp w silniku pokazuje 89st, a w liczniku tak jak na zegarach, ok 80st. Pojeździłem trochę i za każdym razem temp na wskażniku rosła do 70st i tak stała. Do wymiany poszedł czujnik, kupiłem zamiennik firmy "KW" po wymianie to samo, wymieniłem czujnik na drugi, nowy tej samej firmy- bez zmian. Kolejny raz wymieniłem czujnik na nowy- ta sama firma i znowu nic, wczoraj wpadł nowy ori czujnik z aso i ZNOWU NIC, temp idzie do 70st i stoi. Po każdej wymianie czujnika temp sprawdzałem vagiem i za każdym razem w silniku temp pokazywało w granicach 90st (+/- 2stopnie) a w liczniku tak jak na zegarach- ok 72st. Termostat wymieniany na początku tego roku. Po rozgrzaniu silnika chłodnica na górze w rogu (po stronie kierowcy) ciepła, na dole zimna, przewód który idzie od obudowy termostatu do chłodnicy zimny, czyli termostat teoretycznie działa prawidłowo. Jakieś pomysły?
-
[b5,5 AVF q++] Project B5 S-line
Na moje oko upchniesz to bez problemu, nie bezpośrednio za zegarami tylko niżej, koło kolumny jest sporo miejsca
-
Jaki akumulator do a4 b5 1.6 8v ?
Rozszyfruj sobie kody wyposażenia z wlepki w bagażniku i tam będziesz miał jaki pojemnościowo aku powinien być. Ja jakbym miał kupować to brałbym pod uwagę centrę bądź vartę, bardziej skłaniałbym się ku varcie
-
[A4 B5 1Z] Srebrny zetor
Żeby do 1Z wrzucić skrzynie 6b (wrzucałem DQS do siebie) potrzebujesz skrzynie, sanki, lapy skrzyni biegów z poduchami i wybierak. Do przedłużenia będzie jeden z czujników (nie pamiętam czy od prędkości czy obrotów) inna kostka i za krótki kabel
-
czy to łożysko- jeśli tak to które?
Może skrzynia? Olej w skrzyni sprawdzany?