Treść opublikowana przez franekd4
-
ATQ padnięty silnik
zdjecia nie wyswietla popraw link powinno być tak patrzac na cewki od przodu auta : 5--4--6cyl. 3--2--1cyl. jak tak masz to kolejnosc kabli zapłonowych jest dobra tak wtyczki zielona i brazawa sprubuj zamienic miejscami jak nie biedzie sie oddrzywal silnik to przeloz z powrotem,wtyczki jak nie sa zamontowane na scianie grodziowej kolo wtyczek sond lambda to znaczy ze wisza luzem za siilnikiem nastepna sprawa zobrazuje to na swoim przykladzie kupilem silnik z passata 2.8 automat z gazem -po przelozeniu silnika gazu nie przekladalem .Przy prubie odpalenia nie oddzywal sie ,sporo czasu szukalem zanim okazalo sie ze trzeba bylo usunac z instalacji silnikowej wtyczki do gazu i polaczyc przewody ze saba zeby bylo przejscie pradu.Jak masz gaz to pospinaj wszystkie kostki i kable od gazu lub wylutuj je i chwilowo polacz przewody instalacji -tak jak powinno byc oryginalnie i sprubuj odpalic auto na samej benzynie.Rozrzad masz napewno dobrze ustawiony,mechanicy wyciagali walki rozrzadu z glowic?
-
ATQ padnięty silnik
posprawdzaj kable i wtyczki 3 pinowe wiszace na scianie grodziowej bo wiem ze da sie podlaczyc je zamiennie,wiazka silnika nie byla cieta lutowana (np.kostki do gazu)?
-
Audi A4 1.9 tdi 110 km - Ciężko wchodzące biegi
Nie ty pierwszy i ostatni się uczysz zdaj relacje czy wymiana sprzęgła pomogla
-
Szarpanie na 1 i 2 biegu ;/
Podpinales pod vaga sa jakieś bledy? mmoze przepływomierz zabrudzony,czysciles przepustnice+adaptacja?
-
koszta regeneracji głowicy 2.8 30v
Okolica nie gra roli głowice można wyslac kurierem.zawory,prowadnice zostają chyba ze będą do wymiany po ogledzinach glowic
-
koszta regeneracji głowicy 2.8 30v
witam,panowie orientujecie sie jakie sa koszta regeneracji obu glowic 30 zaworowych mowa o planowaniu zmianie usczelniaczy zaworowych frezowaniu gniazd i szlifowaniu zaworow.moze ktos poleci jakis zaklad .
-
ATQ padnięty silnik
kolejnosc kabli z cewek na swiece sprawdzales?
-
Szarpanie na 1 i 2 biegu ;/
panowie lepiej dokladnie posprawdzajcie poduszki na silniku i skrzyni,u siebie mialem taki przypadek ze tez szarpalo przy dodawaniu i ujmowaniu gazu muslalem na poczatku ze skrzynia zakatowana i ma luzy,sprawdzalem wzrokowo poduszki silnika wydawaly sie ok przy powolnym podnoszeniu silnika lewarkiem dolna kawalek czesci metalowej poduszki zostal razem z gwintem w lapie silnika po wymianie obu poduszek jak reka odjoł szarpanie mineło i radze od tego zaczac.
-
Problem ze skrzynią biegów 1.9 TDI 1Z
po objawach sadze ze synchronizatory padły dosc czesto w skrzyniach 1.9 tak sie dzieje watpie zeby naprawa sie oplacala jak cos to wbij na pw to ogarne ci skrzynie do 1Z
-
Spociki Zamojskie - druga niedziela miesiąca godz. 15.00 patrz 1 post
witam,panowie orientujecie sie kto ma lub gdzie mozna znalezc a4 (1999-2001 lift)2,4 lub 2.8 30v na czesci ?
-
1,8t AEB kopci
czekam na manometr i zmierze pierwszo cisnienia na cylindrach na zimnym i na ciepłym zanbaczymy jaka ma kompresje
-
Czy jest różnica w długości półosi L i P.
napewno jest
-
Wymiana silnika A4 z 1,6 na 2,4
da sie ja mialem 1.6 i zmienilem na 2.8 jak zmieniasz silnik na 2.4 skrzynia tez musi byc z 2.4 co za tym idzie polosie,przegoby i zwrotnice tez musza byc z v6 nie wspomne o hamulcach,sanki tez z v6 elektyke tez da sie ogarnac ale plug&play nie beda ci pasowac kostki od wiazki silnika do wiazki kokpitu
-
SWAP skrzyni z CPU na DJV
mozesz na djv,czx
-
1,8t AEB kopci
witam panowe silnik na zimnym nie dymi wcale po zosgrzanu zaczyna kopcic dosc mocno na bialo niebiesko-z przewaga bialego dymu,plyn chlodniczy ubywa oleju troche tez polyka,turbina zostala wymieniona na uzywana ale sprzedajacy zapewnial ze jest sprawna,przed wymiana turbiny tez dymil tylko slabiej bo mialem jeszcze katalizator.mial ktos moze podobny problem-pierscienie sie kancza czy usczelniacze zaworowe a moze usczelka pod glowica?? dodam jeszcze ze po odkreceniu korka wlewu oleju na jalowych obrotach dosc mocno wydmuc**je cos jak by spaliny , odmy drozne
-
Skrzynia Tiptronic
patrzac po roczniku i i losciach koni i pojemnosci to masz skrzynie o oznaczeniu HyH - automat 6 biegów
-
Jaka najbardziej ekonomiczna skrzynia do ADR/AEB ośka
mie spotkalem sie z skrzynia o takim oznaczeniu w a4 chyba zle wlepke odczytales
-
Poduszki skrzyni biegów
hehe tak ma byc
-
Zmiana skrzyni biegow
hapewno ma dłuzsze przelozenie
-
Jaka skrzynia do 110 km silnik AFN
np DHF,APL,EEN
-
1.6 zmiana skrzyni na 6 biegów?
jak skrzynia od 1.8t to półośki i zwrotnice te same sprzegło tez ale jak zalozysz taka skrzynie to zobaczysz jakiego mula dostanie twoj motor aha srednio taka skrzynka to koszt rzedu 2000zł
-
Jaka najbardziej ekonomiczna skrzynia do ADR/AEB ośka
koła opony oryginał,profil opon standartowy z audi?,licznik nie zmieniany czasem?
-
1.6 zmiana skrzyni na 6 biegów?
pasowac bedzie ale 6 tka do 1.6 to sie bedzie wolno rozpedzalo co za tym idze,pożerać bedzie wiecej paliwa skrzynia ma dłuzsze przełozenie, wątpie zeby ktos z was byl zadowolony po zmnianie
-
Rozrząd - kilka pytań w kwestii wymiany.
wiec nie zostaje mi nic innego jak wyjac moj pasek i liczyc zeby
-
Rozrząd - kilka pytań w kwestii wymiany.
panowie ile zebow ma pasek rozrzadu w AEB z 1995r -spotkalem sie z roznymi i ie wiem jaki kupic