Treść opublikowana przez franekd4
-
Czy maglownica ZF podejdzie w miejsce starej KOYO?
potwierdzam mam auto z 95 a magiel ZF z passata b5 2000r
-
Wycie i buczenie przy skręcaniu w A4 B6
mialem podobnie po dolaniu innego płynu niz był w zbiorniczku,po wymianie calego płynu na febi problem ustąpił całkowicie
-
dział sprzedam allegro
nie chodzi mi o forum czy jest/byl taki lub podobny dzial
-
dział sprzedam allegro
panowie szukam dzialu ciekawe,nieciekawe rzeczy z allegro był taki dział?lub o podobnej nazwie, czy mi sie zadawalo ?
-
Zmiana skrzyni biegów oraz sprzedła z a4 2.4 30v na 1.8 20v
no faktycznie i jak po zmianie na 2.8 wszystko dzala jak nalezy? sory za ot
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
nietety nie mam-wczesniej mialem oryginalnie silnik 1.6 a obecnie 2.8 ,akumulator sie konczy i nie wiem jaki ma byc
-
Momenty dokręcania śrub rozrząd 1.8 ADR schemat
śrubki napinacza rozrządu montujące go do bloku silnika: 10Nm śruby mocujące kółko pasowe wieloklinowe do wału korbowego 25Nm śruby kółka pompy cieczy chłodzącej 25Nm śruby mocujące napinacz paska wieloklinowego 25Nm śruba koła zębatego paska rozrządu na wale korbowym 90Nm+90stopni śruba koła zębatego paska rozrządu na wałku rozrządu 65Nm śruba mocująca główną rolkę napinacza paska rozrządu 40Nm śruba mniejszej rolki kierunkowej 25Nm
-
pęknięty wąż układu chłodzenia
dobrze jak bys go wyciagnol i sprawdzil numer bo na zdjeciu nie widac ktoren to u siebie mam numer 8d0 819 373 af a drugi mam przytarty troche numer ale koncowka by sie zgadzala z numerem z etki 8d0 819 371 b -oba z adp zobacz na zdeciach i porownaj ktoren to :
-
Rdza? w układzie chłodzenia
ocet dobrze odkamienia zawsze tak robie w czajniku elektrycznym jak zachodzi taka potrzeba a w samochodzie nie testowalem zalejesz u siebie to zdaj tu relacje czy dobrze odkamienilo uklad to zastosuje u siebie taka plukanke
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
panowie ile Ah ma akumulator do silnika 2.8 30v i jaki ma prąd rozruchowy ?
-
olej w zbiorniczku wyrównawczym
sprawdź korek wlewu oleju czy na nim nie ma takiego nalotu,szlamu jak by masło wsadz palec i przejedz nim po wewnętrznej stronie pokrywy zaworowej (od środka) -jezeli jest to uszczelka pod glowica do wymiany
-
pompa wspomagania
lepiej sprawdz jaki masz numer tej pompy bo moze sie okazac ze bedziesz zmuszony kupic drugą i koszt bedzie wtedy rowniez podwojny
-
Relingi
spruboj sama pasta polerską powinno odswiezyc a jak nie to papier 2000-2500 po tym jedziesz pasta i efekt bedzie napewno zadowalajacy
-
Opony 245/45/17 do A4 ?
watpie zeby to weszło przy tej feldze i nie ocieralo ja mam felgi RH ZW 1 17" z przodu 8,5J(+dystans 10mm bo bez niego felga opierala sie na zwrotnicy) i gume 225x45 z tyłu mialem 245x50 felga 10J i ocieralo az przetarło ja od sprezyny i pekla jak bys mial mozliwosc zalozenia ich i sprawdzenia na aucie bo tak to kupowanie kota w worku i wyrzucanie pieniedzy w bloto
-
Śruby - Kula czy stożek
jak kolega wyzej napisał ja dodam od siebie jeszcze sprawdz otwor centrujacy w alusie na piaste czy nie jest wiekszy bo wtedy trzeba zakupic pierscienie centrujace niwelujace roznice miedzy oryginalnym otworem na piascie a tym na w feldze -znam takich co jezdzili bez tych pierscieni dziwiac sie po co one potrzebne
-
Łożysko oporowe
pewnie tak ja w swojej skrzyni zostawilem łozysko oporowe ze skrzyni 1.6 a przy silniku adp mialem jednomas aktualnie mam silnik 2.8 z dwumasa i lozysko z 1.6 pasuje
-
Poduszka/podpora skrzyni biegów AUDI
wszystkie firmy sa dobre,komplet wahaczy lemforder idzie na pierwszy montaż to i poduszka tez bedzie dobra
-
Skrzynia 1.8T bex - HES
moge ogarnac skrzynie HES 6 biegowa do oski-pytalem sie znajomego ale to drogi interes i nie oplacalny - wspolczuje posiadaczom
-
Chcę kupić alufelg, POMOŻCIE wybrać!i
niczego sobie te co masz teraz ale i te z meśka ladnie wygladaja ciekawe czy beda pasowac do twojej B-6tki
-
Ile gazu pala wasze audi 2.8 ?
wszystko jeszcze zalezy od rozmiaru felgi i kapci na nich wiadomo im wieksze i szersze tym bedzie wiecej palil a miasto miastu nie równe mowie tu o natezeniu ruchu (w jednym trzeba postac sporo w drugim mniej),ilosci swiatel itp wiadomo wiecej przestojow(np,korki) to zamiast robic kilometry to auto stoi w miejcu jak ktos juz wczesniej wspomniał
-
Chmura białego dymu z wydechu podczas odpalania, czuć spalenizną
sprawdz czy ubywa ci płyn chlodniczy w zbiorniczku wyrownawczym,sprawdz czy nie pobiera duzej ilosci oleju bo mogły paść juz uszczelniacze w turbinie
-
Dłuższe przełożenia
skrzynia ośka do AJL-a ma oznaczenia DHW,DVX i EHV P.S.jak ny ktos potrzebował znajomy ma na zbyciu 2 szt EHV Pzdr.
-
Zmiana skrzyni biegów oraz sprzedła z a4 2.4 30v na 1.8 20v
to moze ja dorzuce swoje piec groszy,aktualnie jezdze na swapie 2.8 30v i skrzynia z 1.6 mozesz jechac na 5 biegu 50/h przyszpieszac bez problemu na tym biegu ale skrzynia jest stosunkowo za krotka mozna ruszac z 2 jak z 1 w normalnym nie swapowanym aucie.Moim zdaniem szkoda pieniedzy lepiej dorzucic pare stowek wiecej i kupic normalna skrzynie z 2.8. Z wersji 2.6 i 2.4 sa ciut krotsze przełozenia (na dyfrze)niz w 2.8 sam sprawdzalem w roznych zrodłach bo mialem okazje kupic taniej ale tego nie zrobilem-i dobrze zrobilem skrzynia z 1.8 nie pamietam w tej chwili ale chyba o oznaczeniu DWA ma to samo przelozenie co w 2.8 z 1.8T maja przelozenia identyczne jak w 2.8 tylko jest problem bo polosie a dokladnie przeguby sa mniejszej srednicy i nie zaadoptujesz ich do zwrotnicy(piasty) u ciebie chyba ze bys sie uparl to musialbys zakupic zwrotnice pod mniejsze przegoby ale wiadomo ze to sie mija z celem.do skrzyni z1.6/1.8 bedziesz musial przelozyc lewą łape ze skrzyni v6(spłaszczona łapa) bo ci rura wydechowa nie przejdzie i lapa z 1.6/1.8 ma inne mocowanie i poduszke Dwumas obstawiam ze na 99% bedzie mniejszy niz w 2.4/2.8 Podsumowując szkoda kasy i czasu na takie zabawy bo za krótkie przelozenia beda napewno dwumas ci nie podejdzie, jak zalozysz skrzynie z 1.6 to i tak w koncu po pewnym czasie zakupisz wlasciwa z 2.4 bo szybko sie znudzisz bardzo krotkimi biegami i iloscia spalanego paliwa
-
nie załacza sie 2 wiatrak
przy wolnym, czasie rozbiore i zobaczymy w jakim stanie sa szczotki chocaz na moj rozum po podlaczeniu za kazdym razem na ostro do akumulatora wiatrak dziala wiec jak by szczotki sie skonczyły lub uszkodzily to wiatrak by sie nie zalaczal wcale przy okazji podmienie czujnik i sprawdze rowniez czy tu nie tkwiła przyczyna
-
nie załacza sie 2 wiatrak
ok złączę piny,szczotki to raczej nie bo na ostro podłączony wiatrak dziala bez zarzutu -po zlaczeniu pinów wiatrak dziala czyli czujnik jest dobry,na razie bede tak jezdzil jak bedzie sie gotowal i witarak nie bedzie w tym czasie pracowal to bede szukal przyczyny dalej