Treść opublikowana przez Tytus
-
[Kraków] Quattro Service, ul. Malwowa 14
No z moim zawieszeniem do chłopaki pokazali. A było to tak: Pojechał do Panów z Q-S na wymianę sprężyn i amortyzatorów. Miało to zająć maks. 1 dzień. W połowie dnia dzwoni do mnie Artur że nie mogą odkręcić od zwrotnic górnych wahaczy, które tak na marginesie i tak były do wymianu, no ale mówi mi że prawdopodobnie trzeba będzie kupić nowe zwrotnice. Jak podjechałem zobaczyłem "młodego" pracownika serwisu który napier.dalał młotkiem w moją zwrotnice próbując wybić śrubę od mocowania górnych wahaczy, w końcu zwrotnica pękła. Później okazało się że drugą zwrotnice grzali żeby nadtopić i próbować wyjąć śrubę. Nie jestem zaznajomiony z technikami naprawy zapieczonych śrub w aluminiowych elementach ale wiem na pewno że nie naparza się je młotkiem. Radziłem się już kilku mechaników, zapieczone śruby się zdarzają ale uszkodzenie zwrotnic w takim przypadku to raczej nie jest normalna praktyka, nie słyszy się żeby w A4-kach B6 była to nagminna awaria. No ale jak już w końcu zdobyłem nowe zwrotnice i zrobiony został przód, zaczął się tył. Młody pracownik serwisu stwierdził z rozbrajającą szczerością że zabrał się do demontażu tapicerki w bagażniku ale w połowie zauważył że nie trzeba tego robić, aby wyciągnąć sprężynę z amortyzatorem W sumie auto stało 3 dni, a koszt naprawy wyniósł 2700 zł (robocizna, wszystkie wahacze z przodu, łączniki stabilizatora oraz końcówki drążków) + koszt 2x zwrotnic + koszty zakupu sprężyn i amorów. Po wyjechaniu z serwisu zaczęła się seria reklamacji: Najpierw musiałem pojechać na ustawienie zbieżności, podczas jazdy po suchej nawierzchni na łuku drogi z prędkością około 50km/h włączyło się mi ESP, migało cały czas. Po dojechaniu na miejsce okazało się że dolny, przedni, lewy wahacz oraz łączniki stabilizatora nie były w ogóle dokręcone, na prawym łączniku nie było w ogóle śruby, diagnosta nie mógł uwierzyć że tak można to zostawić. Dokręcił wahacz a ja wróciłem po śrubę do łącznika. Po tygodniu zaczęło tłuc się z prawej strony w tyle. Pojechałem kolejny raz, a żeby nie być gołosłowny rozebrałem całą tapicerkę w tylne prawej części bagażnika. Panowie rozebrali i złożyli tylny amortyzator ze sprężyną, stukanie ustało, ale nie byli w stanie stwierdzić co było jego przyczyną. Po kolejnym tygodniu zaczęło tłuc się w lewej zwrotnicy, pojechałem kolejny raz, w tym przypadku stwierdzili że to przeguby. Odwiedziłem innego mechanika poleconego przez jednego z kolegów i okazało się że była to znowu zwrotnica - albo był źle zamontowany górny wahacza, albo i to już nie wina ze strony Q-S, uszkodzona wcześniej zwrotnica, ale jeżeli tak by było oni powinni zwrócić na to uwagę. Skończyło się na wymianie zwrotnicy oraz wahacza i ustawieniu zbieżności - cena 150zł Dodatkowo okazało się że do tej lewej zwrotnicy nie był przymocowany przewód od czujnika ABS lewego koła tylko luźno wisiał sobie między wahaczami. Reasumując: Moim zdaniem Artur z którym kojarzy się Q-S nie powinien pozostawiać takich napraw swojemu niedoświadczonemu pracownikowi, ucierpi na tym opinia o jego zakładzie. Myślę że jako FAN tej marki stara się nie odwalać roboty, niestety to nie on naprawiał moje auto i nie tylko moje. Na plus dla Artura można zaliczyć to że nie był niemily, nie rzucał głupimi tekstami a do reklamacji podszedł nie wykręcając się że to "niemożliwe".
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
zalezy od jakiego 1,4 to raz dwa w jakim aucie itd.... :gwizdanie: Kolega pisał że 1.4 w octavii, ale to chyba silnik TSI bo w starych byly najmniejsze 1.6. Jeżeli masz takie porównanie to rzeczywiście coś jest nie tak z Twoim, octavia waży mniej wiecej tyle samo co b5-tka
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Nie. Sorrki Tytus ale jak mozna nie miec zabezpieczenia w aucie które jest w pierwszej 3 najabardziej kradzionych aut w Polsce :gwizdanie: :wallbash: Chyba tylko miał fabryczny immobiliser. Ja chyba do swojego dołożę jeszcze jakieś bo to strach, nawet sam alarm może nie pomóc A tak na marginesie to od dłuższego czasu chodzi mi pomysł z odbiornikiem GPS... wiem, wiem, napiszecie że są zagłuszacze ale pomysł polega troche na czymś innym, do obgadania na spocie
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Kolego ten motor to nie jest jakaś rakieta, 125 KM to on ma tylko na papierze i niezbyt duży moment, mój kolega ma podobny silnik i niby 5 KM mnie od mojego AWX'a ale muł straszny. Druga sprawa że mało jest tutaj osób, które mogły by Ci dobrze zdiagnozować benzynę, większość z nas jeździ paździochami, sprawdź może jeszcze sondę lambda. Ogólnie ten silnik to prosta konstrukcja bez turbiny wiec myślę że każdy w miarę dobry mechanik powinien zdiagnozować problem. Zajrzyj tu: www.specauto.pl serwis naszego kolegi
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Nie.
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
miał ubezpieczenie, niedaleko Biprostalu, jakaś przecznica od Królewskiej
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Panowie, przykra wiadomość: Mojemu koledze z pracy zaje.bali A4 B6, sedan, ciemny granat, nr rejestracyjny BS 30550, jakby ktoś na mieście zobaczył dajcie znać.
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
wszystkich Panowie widzieliście: http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_blokowanie_drzwi_podczas_jazdy-t33691.0.html;msg438267#msg438267 Przecież to rozbój w biały dzień, pewnie podobne ceny mają za ustawienie domykania okien czy szyberdachu z kluczyka. Może i ja wystawie swój prywatny cennik.....
-
[B6 AWX] Demontaż tylnej kanapy ?
U mnie też jeden jest wyłamany i muszę dokupić, ile kosztuje?
-
[ALL B6] Zmiana koloru podsufitki na czarny
Cuber ale może zamiast kombinować, sprzedaj wreszcie paździocha i kup podobne B6 (nie tak jak planowałeś b7) tylko z końca produkcji na full wypasie (s-line), albo S4 Avant (np. http://moto.allegro.pl/item402180189_audi_s4_4_2_avant.html)
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Lawetą czy dałeś komuś prowadzić?
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
planuje być, co by mnie znowu nie ominęła przejażdżka po mieście
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Robert ja jadę, powiem tylko szefowi że muszę dzisiaj zrobić wirusa w niemcowni, na pewno mnie zrozumie _________________________________________________ a tak poważnie, mają tą stronke w języku angielskim? _________________________________________________ no to już im zhackowałem , teraz nie podziała
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Ale nie da się wybrać dwóch województw
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Cuber wpadnę jutro to pogadamy, przywieź VAGa bo coś ostatnio pisałeś?
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
top gear &
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
A wyjmowałeś, czy z góry płukałeś?
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
a jaki miałeś :gwizdanie: mnie nikt nie chce zmienić pozatym jest juz jakiś WASKI Miałem mtytus, zawsze daje taki przy rejestracji z przyzwyczajenia bo w 99% Tytus jest zajety. A tu ostatnio przyuważyłem sobie że jeden kolega sobie zmienił, poszukałem i okazało się że Tytus jest "wolny" więc poprosiłem o zmianę. Możesz spróbować _waski_ albo coś podobnego
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
e no tak źle to jeszcze nie jest
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
przypomnisz sobie niedługo
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Hejka Zmienili mi login....
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
i znów najlepsze mnie omineło no mnie też pierdo.lone korki
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
a od kiedy to się wraca Zakopianką kolego wielkim łukiem sie omija Zazwyczaj tak robię w lecie, ale w piątek pogoda była lipna, więc myślałem że mało chętnych będzie na weekendowy wyjazd... a tu lipa. W eterze same kur.wy leciały
-
SPOCIKI KRAKOWSKIE - WTOREK godzina 20:00 Galeria Kazimierz!
Siemano Panowie Ja właśnie wróciłem z weekendowego wyjazdu i dzięki zaje.ebistym korkom na zakopiance nie zdążyłem na spota Po protu idzie się pociąć
-
[ALL B6] Zamykanie centralnego zamka >15km/h
8EC/8ED to B7 (sedan/avant) 8E2/8E5 to B6 (sedan/avant)