Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

edraven

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez edraven

  1. edraven odpowiedział(a) na szanel temat w Audi A4 B8
    Podepnę się pod temat, co stanie sie jeśli od razu nie wykonam poprawnie procedury otwarcia, zamknięcia i kalibracji zacisków? Zacząłem własnie rozbiórkę zacisków ale zdjąłem klocki i zacisk niezgodnie z tą procedura, czy będę teraz miał problem ze zmontowaniem wszystkiego i skalibrowaniem zacisku?
  2. edraven odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Może to banał, ale auto autu nie równe mimo tego że mogą mieć ten sam silnik :] na spalanie wpływa: masa auta skrzynia biegów napęd 4WD/RWD/FWD rodzaj i jakość tankowanego paliwa Rozmiar opon i ciśnienie w nich... i pewnie pare innych czynników dlatego porównanie Q5 do A4 mimo że maja te same silniki może nie być miarodajne. Poza tym ogromne znaczenie ma stosunek km robionych po trasie (rodzaj trasy podmiejskie czy autostrada) do km robionych po mieście. Ja mam 2.0 CAGA z plusem na 178PS i przez to że na kazdym baku zawsze robie przynajmniej jedną trase na 400km średnie spalanie oscyluje wokół 6.6, gdyby nie to to miałbym spokojnie 8 jeżdżąc stale po mieście a moje miasto i tak wygląda dobrze bo 50% to obwodnica a tam nawet jak grzeje to spalanie max to 7.0. Ale i tak czynnikiem dominującym jest kierowca tak jak pisze Gibons
  3. To o niczym nie świadczy, temat sam sie nie rozwiąże od skasowania błędów. Będzie wracało jak bumerang.
  4. jeżeli tam jest chowający sie i wracający trzpienik to to jest ten czujnik. On jest w górnej części pedału hamulca umieszczony i pod naciskiem pedału chowa się, a wraca jak pedał cofa się.
  5. jak to mówią, szewc w dziurawych butach chodzi chciałbym mieć taką dziurę
  6. edraven odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Ktos juz pewnie modził z dokładaniem wzmaka. Może jakies patenty opiszecie ?:>
  7. edraven odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    To robota troche bez sensu bo ten sub nie gra jakos zjawiskowo żeby tylko pod niego tuner zmieniać, ale dzięki za pomoc!
  8. To jest częsty problem w A3 8L wiec na 90%, ale możesz to sprawdzic. W momencie jak Ci się zapala kontrolka świec zatrzymujesz się sprawdzasz czy stop się pali, jeśli nie pali się przy wciskaniu to wkładasz rękę pod pedał hamulca i musisz wyczuć taki mały trzpienik który przy wciskaniu hamulca chowa się (one będzie miał taki ząbki ) Poruszaj trochę tym trzpienikiem i powinno światło stopa zapalać się i gasić. Jezeli po takij operacji kontrolka świec żarowych zgaśnie to znaczy że ten przełącznik masz do wymiany. Jeżeli okaże się że jest do wymiany zdejmij z niego wtyczke i sprawdz jak złącze wygląda bo w sklepach często się mylą i dają złe
  9. Wysprzęglik jest poza skrzynia, ale z tego co pamiętam to nie wymienia się go bez zrzucania skrzyni bo nie ma dostępu. Akita Jedź do mechaników z reklamacją póki nie masz dużo nalatane na tym sprzęgle.
  10. edraven odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    B&O nie mam więc tuner na 8 głośników. Mam rozumieć że suba nie będzie? :/
  11. Domy pewnie ubezpieczone, ale golfa II trzeba będzie pewnie robić z własnej kieszeni tak serio to cieszmy się że takie wichury w zimie się nie pojawiają. Chociaz z drugiej strony ludzie pewnie kase z ubezpieczeń (jeśli mają ) dostaną przed zimą a zrobić trzeba...
  12. błąd 17964 to błąd zbyt nieskiego doładowania rzeczywistego względem zadanego, więc albo masz uwaloną gruche podciśnienia sterującą zmienną geometrią turbo, albo zawór N75 padnięty, albo nieszczelność na przewodach podciśnienia, albo jeszcze parę innych możliwości Zobacz czy kopci na czarno. A najlepiej dynamicznie grupy 3,8,11 statycznie 3 (EGR) i 11 ( sprawdź ruchy cięgna od gruszki turbo)
  13. Wysprzęglik powinno się wymienić przy wymianie sprzęgła, więc jeśli go nie zrobili przy tej okazji to trzeba zrzucać skrzynie :/ Nie jest on w zestawie z kpl sprzęgłem dlatego niektórzy o niem "zapominają". Wysprzęglik mógł się po prostu wyrobić zwłaszcza jak masz przebieg miedzy 150 a 200k
  14. Graty zakupu! Pasie się ładnie Jakaś gleba? Wydech obowiązkowo musi być! ale nie wiem czy nie obędzie się bez korekty softu jeśli robiłbyś cały wydech. Quattro rzeczywiście brak Ci będzie i przyznam że nie mogę zrozumieć czemu Audi nie ma rozwiązania na rzucanie kierą w ośkach z dużą mocą. u mnie jest 180KM i mam to samo tylko na pierwszych dwóch biegach, ale nie zmienia to faktu że na śliskim trzeba się pilnować podwójnie. PS. Można pomyśleć nad dorezaniem Quattro bo i takie rzeczy na forum robili;)
  15. edraven odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Numer mojego tunera to 4f0035053B, ile ma kanałów mam wątpliwości bo w testach vagiem można zasterować 8 kanałów, ale mam wrażenie jakby spod centralnej blendy coś grało więc wskazywało by na 9 kanałów.
  16. ja mam dokładnie taki sam problem tyle że jestem przed wymianą dwumasu i sprzęgła. Jak sprawdzałem na kanale skąd to skrzypienie jest, pod dotknięciu skrzyni i wciskaniu sprzęgła czuć było że po skrzyni roznosi się wibracja od tego skrzypienia. Dostałem typ od mechanika że to wysprzęglik ale wszystko wyjdzie po zrzuceniu skrzyni więc do robienia dwumasy nic nie ruszam.
  17. edraven odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    uffff...żebym ja to wiedział. Jutro sprawdzę, jaki on może mieć numer?
  18. edraven odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    a co masz w aucie ? 3G ? Tak 3G high
  19. edraven odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Pany, pomoze ktos z subem? Pisałem juz wyzej, potrzebuje wiedziec jak i gdzie sie go podpina i czy std. wzmak to ogarnie?
  20. edraven odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Koledzy, mógłby ktoś looknąć jak jest sub podpięty do wzmaka w std systemie? P&P ? Wzmak jest ten sam dla wersji z subem i bez? DZieki!
  21. edraven odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Ha ha, nie żartuj! Może to zalezy też co masz innego napakowane do bagażnika w komorze koła. Orientujesz się jak wygląda podłączenie std suba do wzmaka w std systemie?
  22. edraven odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    wiem, ale chyba lepiej od standardowego prawda? bo nie mam na razie żadnego i brakuje mi tego. Nie chce robic rzeźby z czymś niefabrycznym bo melomanem nie jestem aż takim. Chyba że w ogóle nie ma różnicy...?
  23. edraven odpowiedział(a) na alvaro temat w B8 TrOOOOp
    Pany, orientujecie sie czy podejdzie sub od Banga do normalnego nagłośnienia bez jakiegoś większego rezania? Cos w ogóle jest do wymiany przy tej okazji oprócz dołożenia głośnika?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.