Treść opublikowana przez serfin
-
B7 Crew
heja zakupiłem dla siostry dzis B7 avanta BRD 170km z tej aukcji: http://allegro.pl/audi-a4-b7-2007-2-0tdi-170km-czarny-s-line-i4492959716.html?no-rwd=1#tabsContent autko ma usunięty filtr DPF - słychać taki świst jak zmienia się biegi i wciska gaz. Autko ponoć ma świeżo wymienione sprzęgło i dwumas oraz przepływomierz (06.2014r) faktury zakupu mam ale montażu już nie :/ dzwonilem do najblizszego ASO Audi i podałem VIN (oczywiscie przed zakupem wczoraj) i autko kwalifikuje się do akcji serwisowej pompowtryskow wiec jutro dzwonie i umawiam się. Ponoc max do 7 letnich aut tyczy sie ta akcja serwisowa? jak tak to ostatnie podrygi
-
B6 DIVISION
Siostra kupiła czarnego avanta B6 w slajnie :-) ? :-) yeeeep dokładnie to ja jej kupiłem wpierw auto oddałem do sprawdzenia w warsztacie blach lakier - pomierzyli blachy ale i odleglosci po skosie pod maską i cos z tyłu od spodu. Powiedzieli że gdyby tylko takie auta ludzie sprowadzali zza granicy to nie mieli by nic do roboty:) furka wypasiona ale bez sline'a. "usunięty srodek filtra DPF wstawiona swiezo w czerwcu nowa przepustnica oraz sprzglo i dwumas link do furacza -> http://allegro.pl/audi-a4-b7-2007-2-0tdi-170km-czarny-s-line-i4492959716.html?no-rwd=1#tabsContent
-
B6 DIVISION
Kurna jak ja nie lubie kupowac auta od ludzi ktorzy tego auta nie przerejestrowali od poprzedniego wlasciciela i musze opierac sie glownie na umowach kupna sprzedazy auta i potwierdzeniu oplaty podatku od wzbogacenia z US :/ dla mnie to takie smierdzace cos nie ma to jak sprzedajacy jest wpisany jako wlasciciel w dowodzie rejestr.
-
B6 DIVISION
Chlopaki jezeli auto bedzie kupione przez siostre ale bedzie musiala "pilnie wyjechac za granice to kazdy z czlonkow rodziny moze za nia zaniesc papier do urzedu skarbowego aby zaplacic podatek od wbogacenia sie ?
-
B6 DIVISION
chlopaki kupujac uszczelke od pokrywy zaworow, ogarne to sam czy lepiej dac dla specjalisty moj silniczek 1.8T AVJ, wiadomo poci sie z tyłu i przy gazowaniu cos tam delikatnie poci sie i kapie mi na goraca obudowe katalizatora a wtedy mozna poczuc zapach oleju parujacego oraz po zgaszeniu auta ten dzwiek smazenia sie tego oleju na katalizatorze, takze cos tam musze ustawic czy tylko odkrecic sroby zdjac gorna pokrywe stara uszczelke oczyscic polozyc nowa uszczelke pokrywe i zakrecic kluczem dynamo?
-
B7 Crew
chłopaki silnik w B7 2.0 TDI 170km BRD to już ta poprawiona wersja silnika 16V gdzie system łancuchowy został zastąpiony zębatym? i pozostaje jedynie ten nieszczsny IMBUS ? ile kosztuje wersja poprawiona wzmocniona wraz z gniazdem jakies namiary cos polecacie sprawdzonego?
-
B6 DIVISION
To w dieselkach pożałowali Wam tych oslon? U mnie zarowno w B6 2.5tdi jak i w obecnej B6 1.8T obecne byly te pelne oslony
-
B6 DIVISION
Oo kurde Tomek a widzialem ktos mial na allegro nowke za dobre pieniadze, ale Ty zapewne chcesz dorwac tam w Norway hm?
-
B6 DIVISION
To dawaj to mnie z powrotem zaraz na reklamacje pójdą. U mnie są już ponad 2 lata i nic takiego nie ma miejsca:whistling: A może polozyles je na desce w środku z myślą zw będą zbierać?Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2 Serfin a Twoje są ok? Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2 Co do moich to ciezko wypowiadac sie bo dopiero dzisiaj je zalozylem hahaha [emoji13] ale zrobilem test i wyglada ze jest ok moze Tomek kupil ten plyn z biedry co wszystko rozpuszcza nawet lakier [emoji12]
-
B6 DIVISION
sieeeemaa Krzychu troche Cie nie bylo na forum MK ogarnelismy przy pomocy twojego magci VCDS ale juz kluczyków nie przyuczylismy hehe jezdzilem ze 2 tygodnie otwierajac i zamykajac autko manualnie z kluczyka, w koncu zmobilizowalem sie wyczarowalem sobie pelna wersje VAGcom 3.11n2 i ogarnalem temat. BOSE czesze czerep, sasiedzi skarzyli sie, jak wjezdzam na posesje i modze przy aucie w okolicy 22:00
-
B7 Crew
No wlasnie, jezeli autko te nie zaliczylo akcji serwisowej do tej pory ( dziwne aby Niemiec tego nie zaliczyl?) to moge liczyc na wymiane calego kompletu tj 4 sztuk wtryskow czy beda bawic sie z wymiana po 1 sztuce w ASO? Bo auto nie moze stanac na autostradach w Niemczech czy Holandii. Aha wtryski z akcji serwisowej beda za free ale ich wymiana przez ASO pewnie juz nie? Ile moga mnie skasowac na tym? Najblizej mam salon w Białymstoku
-
B6 DIVISION
A w sumie to nie wiem, u mnie wywalalo blad esp na liczniku i nie gaslo dopoki nie zgasilem silnika i ponownie nie odpalilem auta. W sumie to bylo juz 2 lata temu i nie sprawdzalem VAGiem tego. Inna sprawa, ze nie wiedzialem że tak latwo mozna miec dla siebie full wersje VAGcom 3.11n2
-
B6 DIVISION
A moze czas zmienic czujnik przy pedale hamulca? Mialem kiedys to samo i wymiana na nowke ori podzialalo
- B7 Crew
-
B7 Crew
Dokladnie chodzi o to auto http://allegro.pl/audi-a4-b7-2007-2-0tdi-170km-czarny-s-line-i4492959716.html Kurna jeblo mi sie na ulicy widzialem identyczne autko ale w automacie a to z ogloszenia to manual. Czy autko z ogloszenia godne zainteresowania czy lepiej celowac w silnik 1.9 w B7? Ale te tez chyba maja bolaczke z imbusem, pompa paliwa i wtryskami?
-
B7 Crew
Ja jak już to bym szukał silnik 16V typu BLB, BRE ewentualnie BRD ale po akcji serwisowej wymiany PD. Z doświadczenia wiem że te silniki są mniej awaryjne niż 8V i w razie większej awarii można jeszcze znaleźć zdrowego dawcę na swap. Akurat problem z imbusem to najmniejszy problem i prosty do usunięcia. I co Ci daje ten ori VCDS skoro mapy z ECU i tak tym nie zgrasz, a resztę i tak zrobisz klonem... Dzis widzialem to b7 2.0rdi brd na parkingu na miescie i zorientowalem sie, że ma ono skrzynie w automacie :/ warte to jest zainteresowania (skrzynia bezawaryjna) czy szukac manuala? Po VIN sobie chyba sprawdze czy auto zaliczylo akcje serwisowa? Ktos pomaga nam tutaj w tej kwestii z ewentualnymi znizkami?
-
B6 DIVISION
Mojej siostry audi B5 poddalo sie przy 2700km pompa wspomagania padla ale dziadek leciwy 18latek juz ma
-
B7 Crew
Witam Panowie, mam do Was wazne pytanie, czy przymierzajac sie do zakupu B7 avant dieselka lepiej brac 1,9tdi 2006r czy np 2.0tdi BRB 170km, siostra potrzebuje zmienic auto, i chce jak najmniej awaryjne bo stara B5 polegla na autostradzie niemieckiej. Mam jedne BRB w swoim miescie do sprzedania i nie wiem czy siostre pakowac na ta mine z imbusem i pompa oraz pekajacym blokiem? 1.9tdi to jednak sprawdzony silnik
-
B6 DIVISION
No wiem Wladi o co chodzi bo jeden znaczek mam nowke fabrycznie zapakowana a drugi zdjety z listwy z resztkami starej tasmy i musze do niego dac nowa dobra tasme, a tego jest troche na rynku to raz a dwa niewiele mi jej potrzeba na taki znaczek i moze komus gdzies wala sie taki maly skrawek i za piwko by mi poslal?
-
B6 DIVISION
Panowie to ktos kleil ten boczny znaczek sline na listwe drzwi tylnych, jak tak to jaka tasme polecacie? Cos zblizonego do tej ori tasmy ktora jest na nowym znaczku sline.
-
B6 DIVISION
Moze od jesieni zacznie sie spaming bo latem to faktycznie ruch niewielki
-
B6 DIVISION
ja też który ma trwać 2 miesiące I jecza ludziska, ze w rej Polandii tak zle a tu prosze urlopy 2miesieczne, chyba szef wlasnej firmy lub wiekowy mundurowy sklerotyczny ;P
-
B6 DIVISION
Za komplet wachaczy? Eeee to zaden biznes [emoji13]
-
B6 DIVISION
No wlasnie jak to jest z tą tasma? Mam jeden znaczek sline na listwe boczna drzwi nówke z folia, natomiast drugi znaczek byl juz uzyty i przydaloby sie zmienic w nim folie by nie odpadl np na autostradzie, co polecacie z folii 3M? Moze komus zostal maly skrawek i za piwko by mi podeslal? A tak wogole to
-
B6 DIVISION
Demontowales siedzenia lub z kiera cos robiles? Jak tak to sprawdz bledy i skasuj je Vagiem. Jezeli ot tak nagle pojawilo sie to Tobie to moze ktos z pasazerow siedzacych z tylu czubkami butow naruszyli wtyczki pod siedziskiem. Sprawdz vagiem ktory to ewentualnie fotel, Odlacz aku podnies maksymalnie fotel i sprawdz wtyczke od airbaga wsun z powrotem i sprawdz vagiem skasuj bledy i zobaczysz czy blad powtarza sie