Treść opublikowana przez .Pablo.
-
Jaki komfort i spalanie przy różnym rozmiarze opon
Ja mam 1be + 50/215/17 dla mnie to kompromis naszych kochanych polskich drug. Jak wyremontuja drogi założę nawet 19 ;-)
-
Oryginały czy podróby?
Powinno być logo audi.kupiłem używane fele 3 były made in Germany a 1 made in china z tym ze logo audi było i komplet wybitych numerów na wszystkich 4 szt. Jak nie ma logo to wątpię żeby były ori.
-
Felgi 16 czy 17
Jak felgi mają rozstaw śrub 112x5 to tak. Et 35 czyli kolo prawie na równo z błotnikiem.
-
A4 B7 tył siedzi niżej o 2 centymetry !
Jak masz zawias 1be to standard ze przód jest wyzej. Nie jest to wina tylu tylko przodu. Zmierz na równej powierzchni odległość od ziemi do błonnika powinno być 65. Przód obnizasz talerzykami z b5 i stoi idealnie równo B-)
-
Zakładanie ogrodu
Co do trawy to na pewno musi być dobre podłoże (nie wiem ile masz do posłania tej trawy) do tego nasiona traw nie z marketu ale porządnego sklepu ogrodniczego. Ja zasialem trawę Sahare ma bardzo dobrą odporność na susze i na deptanie. Przy koszeniu musi być ostry nóż w kosiarce. Do tego nawóz może być substal 90dni i trawnik idealnie wygląda ;-)
-
Felgi 16 czy 17
Ja mam felgi 17 kilka lat jeździłem na 16 i powiem że 17 prezentują się dużo lepiej. Ja jednak poszedłem dalej w stronę kofortu i na 17 założyłem 215/50 i jestem zadowolony. Z wiekiem mija chęć lansu ( maksywalnie nisko i twardo) ;-) Ja mam felgi 17 kilka lat jeździłem na 16 i powiem że 17 prezentują się dużo lepiej. Ja jednak poszedłem dalej w stronę kofortu i na 17 założyłem 215/50 i jestem zadowolony. Z wiekiem mija chęć lansu ( maksywalnie nisko i twardo) ;-)
-
2.0 tdi 8 zaworowy bpw pompa oleju przerobka z 1.9 pomocy
Po co kombinować sprawdź stan pompy i tyle jak coś zregeneruj i po speawie. Ja co 50tys zaglądam do pompy i wymieniam zabierak. Gniazdo w stanie idealnym cały czas. Przeróbka to jakieś 2 tysie plus kumaty mechanik. No i wchodzi potem więcej oleju do silnika. Co do przeróbki napędu to temat podwieszony poczytaj.
-
Rękojmia? Kupiłem grata
Wada ukryta? Niby skąd "pan kowalski" ma wiedzieć że tłoki mają duże luzy nie do sprawdzenia bez demontażu głowicy. Wąż na silikon mógł naprawiać jakiś mechanik lub poprzedni właściciel. Zostaje tylko sąd ale udowodnić cokolwiek prawie nie wykonalne. A i jeszcze kwestia tego ze kupiłeś "sprawne auto" a chcesz oddać silnik w częściach? Nie jestem radca prawny ale chyba poprzedni właściciel może odmówić przyjęcia takiego auta( mogę się mylić)
-
Świrująca kontrolka zapięcia pasów
Wymień element w który wpina się pas i tyle. Ja u siebie kontrolke pasów wyłączyłem vagiem. Ta kontrolka jest tylko po to by dostać gwiazdkę w adac za bezpieczeństwo. Ja nie potrzebuje kontrolki by pamiętać o zapinaniu pasów ;-)
-
Wyposażenie bagażnika
Ja u siebie wyrzucilem styropian i włożyłem pełnowymiarowe kolo. Wystarczy ze rozetniesz oponę i juz zestaw guzik ci da.
-
Dobra Rada
Taki urok diesla jak coś się posypie to trzeba płacić i tyle. Robisz sprzęgło i znowu masz spokój na długi czas. To samo z turbo robisz i śmigasz dalej. Ja osobiście uważam ze 116KM na ta masę auta to stanowczo za mało.
-
Obniżenie przodu w Audi A4 B6 talerzykami sprężyn od A4 B5
kPodalbys numer tych amorkow i tak jak kolega pisał czy auto dalej równo stoi?
-
Jak, i czym umyc silnik..?
Kup najtańszy środek do mycia silników dostępny w każdym markecie cena kolo 10zl spsikaj zimny silnik zmyj pod ciśnieniem np myjka ciśnieniowa i gotowe. Kiedyś kupiłem środek do mycia silnika megsa i totalna porażka.
-
Obniżenie przodu w Audi A4 B6 talerzykami sprężyn od A4 B5
Zmieniales te amorki z przodu, jak tak to na jakie ze spasowly talerzyki z b5. Mi po założeniu tych talerzykow tez idealnie równo siedzi.
-
Potrzebny elektryk
Pomiary zrobione, wszystko wskazuje na aku. Podejdź do firmy która zajmuje się akumulatorami niech zmierza go pod obciążeniem.
-
Audi A4 b8 diesel na 5km odcinki - dpf?
Przy tak małych przebiegach nie ma najmniejszego sensu pchać się w diesla.
-
Własny biznes-bus z kurnikem po pl lub eu
Na busach bez tachografów to masakra jest. Chłopaki jeżdżą do granic możliwości a kasa średnia. Jak juz to zestaw kupić i śmigać. Co do busów to mój znajomy 36 godzin bez porządnego snu pracował. Usnał za kierownicą. Miał szczęście bo jechał prostym odcinkiem drogi a jak zasnął to zdjął mogę z gazu. Obudził się jak auto zaczęło szarpać bo już wolno jechało a wysoki bieg był. Kumpel zjechał na parking i nawet silnika nie zdążył zgasić i padł jak mucha.
-
Napęd elektryczny/spalinowy
Silnik spalinowy do rikszy i cały urok znika jak coś pyrka. Rikszy to napęd nozny ewentualnie elektryczny.
-
Koszt użytkowania naszych czterech pierścieni :)
Przez 6 lat na mody jakieś 6 tysi Reszty na bieżące naprawy nie liczę bo i tak trzeba było wydać ;-)
-
Obniżenie przodu w Audi A4 B6 talerzykami sprężyn od A4 B5
Jak ogarniesz daj znać czy się podniosło auto.
-
Blb wysokie spalanie oleju ponad litr na 1000km
Gumki zaworowe mogą puszczać ale nie litr na 1000 km. Co do kupna nowego to znowu nie wiesz co trafisz. U mnie gładzie były w stanie idealnym ale pierścienie olejowe totalnie zużyte. Tez brał ponad 1 litr na 1000km. Po wymianie pierścieni nie bierze ani grama.
-
Obniżenie przodu w Audi A4 B6 talerzykami sprężyn od A4 B5
Mój też zaczął delikatnie puszczać jak założysz gazowki to auto ci się na bank lekko podniesie. Według mnie jedyne wyjście to ori kupić. Widziałem gdzieś w którymś temacie ze po założeniu nowych amorków gazowych auto podnosi się ponad centymetr jak nie więcej.
-
Blb wysokie spalanie oleju ponad litr na 1000km
Coś mo się nie wydaje żeby turbo puszczało litr oleju na 1000km. W dolocie powinna być w takim razie rzeka oleju.Przy tak dużych ilościach zniknia oleju prawie zawsze są winne pierścienie olejowe.
-
Potrzebny elektryk
Masz miernik w czym problem. Pierwszy pomiar kabelki wpiete jak na zdjęciu miernik na V stałe łącze przykładasz do klem akumulatora ma być ponad 12V. To samo robisz na włączonym silniku powinno być kolo 13,8 do 14,4v. Jeśli któryś z pomiarów jest zły wtedy możesz zmierzyć pobór prądu. Wykonaj te dwa pomiary potem napisze jak zmierzyć pobór prądu.
-
Interfejs Bluetooth (Elm327) + android = Bloki pomiarowe
Ja mam elma i michodzi normalnie wersja pro torque. Tylko ciężko to nazwać diagnoza ;-) zczytanie błędów i podgląd bieżących parametrów. Spróbuj z innym programem.