Treść opublikowana przez .Pablo.
-
Jazda za granicę po stłuczce !
Ze zdjecia wynika ze uszkodzenie nie jest duże. Jak lampy całe to spokojnie można jechać. Auto ma być sprawne a to ze blacha lekko wgięta. No cóż zdążą się.
-
Nosi na 17"
Zacznij od sprawdzenia geometri. Tylko u kogoś kto się na tym zna. Potem amorki do wymiany. To że na stacji pokazało ze są dobre wcale nie znaczy ze tak jest. Na stacji badają resorowanie całego auta nie sprawność amortyzatorów. U mnie tylny amor był do bani a na stacji pokazał 67%
-
Za wysoko! co zrobic?
Dasz większą felgi to szpara się jeszcze powiększy. Teraz masz koze a przy większej feldze będzie masakra.
-
kombajn na drodze...
Przepis mówi jasno po drodze może jechać jeśli zrobi się za nim korek to ma zjechać na bok i przepuścić auta.
-
Za wysoko! co zrobic?
Bez sensu obniżać i zostawić normalne amorki. Szybko skończą swój żywot na obniżonym zawieszeniu.
-
Wakacje w Chorwacji
Zakazu używania cb nie ma śmiało zakładaj antenę. Ja winiety zawsze kupuje na pierwszej stacji w Czechach. Biorę od razu miesięczna na Czechy i 2 dziesiecio dniowe na Austrię. Słowenie mijam bokiem. 30 euro za kilka km autostrady to zdzierstwo w biały dzień. Objazd jest bardzo przyjemny i pozwala trochę odetchnąć od monotonii autostrady :-) Kanał 28 powinno się przełączyć na fm ale nikt tego nie robi wiec jedz na am
-
Pisk z koła i ściąganie...
Jeśli ściąga zaczął bym od sprawdzenia hamulcy w prawym kole mogły lekko chwycić. Sprawdź po jeździe czy kolo się nie grzeje.
-
Zawieszenie. Przypadek beznadziejny
Jak robił to mechanik to raczej by zauważył ze drążki są wybite. To że końcówki drążków wymieniłeś to ok. Sprawdź jeszcze tuleje sanek i np czy gdzieś tłumik nie obija się o nadwozie. Sprawdź też akumulator nie dokrecoby lubi stukać.
-
Przód 1be a tył seria ?
Wszystko zależy od opony jeśli masz np 215/45 to będzie średnio wyglądało. Ja mam 1be z przodu talerzyki z B5 i do tego opony 215/50 i u mnie między opony a błotnik wchodzi tylko 2 palce B-)
-
Przód 1be a tył seria ?
Auto powinno stać na równym. 65 CM tyle właśnie powinno być na zawiasie 1be. U mnie przod i tył dokładnie 65cm +- 3mm :-) Zrób zdjęcie z boku całego auta bo nie ma porównania z tyłem.
-
Przód 1be a tył seria ?
Jeśli przed wymiana wahaczay było dobrze a po wymianie stoi wyżej nie ma opcji coś zrobiłeś źle. Może sprężyne źle ustawiłes i nie siedzi na swoim miejscu albo tuleje wahaczy skręcone na za mało opuszczonym aucie albo dopiero siądzie po przejechaniu kilkunastu km. Najlepiej zrób zdjęcie jak to wygląda.
-
Źle założony rozrząd, awaria silnika, problem z ubezpieczycielem oc sprawcy (warsztatu)
W skodzie na pewno policzyli nowy słupek głowice itd stąd taka cena. Za 4 tys z PZU będziesz w stanie kupić używke i włożyć. Zapytaj w normalnym warsztacie ile wyniesie naprawa. Nie jestem fachowcem ale jeśli mechanik nie zrobił tego celowo np specjalnie nie dokrecil np rolki to kasa powinna iść z ubezpieczalni.
-
Przód 1be a tył seria ?
Skręciłes zawieszenie na podniesionym aucie w bardzo krótkim czasie zerwą się tuleje gumowe. Popusc śruby auto ma stać na kołach i dopiero dokrec. U mnie przod tez stał wyżej niż tył taki urok zawiasu 1be. Talerzyki załatwiają sprawę i auto ładnie rowno stoi.
-
Sruba od gornych wahaczy
zrób zdjęcie tego ściągacza bo ciekawy jestem jak to wykombinowales :-)
-
Przód 1be a tył seria ?
Wystarczy poszukać masz kilka tematów odnośnie 1be i przodu wyżej. Tak na szybko kup talerzyki z b5 sline przełoz na swoje amorki i auto siądzie 1,5 cm i będzie stało idealnie rowno. Co do twojego pomysłu nie przejdzie z jednego powodu skok amortyzatora jest krótszy w 1be. Albo przełoz cały komplet na 1ba przód i tył amory i sprężyny albo kup talerzyki i je przełoz. Jak pojdziesz w 1ba będziesz potem żałował. Koszt talerzyków używek z b5 to jakieś 100zl + robocizna. Koszt wymiany amorkow i sprężyn jest dużo wiekszy.
-
Hid a oslepianie
Chłopaki rozkładanie mnie na łopatki. Dla mnie liczy się widoczność w nocy nie barwa światła. Mam oni bi Xenon palnik 4300 kiedyś przejechałem się autem kolegi gdzie ma chyba 6000 i w deszczu tragedia w nocy oświetlenie znaków tez slabiutko. No ale co tam widoczność barwa się liczy hahaha. Ps te hidy od razu wyrzuć.
-
Obniżenie przodu w Audi A4 B6 talerzykami sprężyn od A4 B5
Mój talerzyk tez miał końcówkę 02 i ładnie siadlo jakieś 1,5 cm
-
Wakacje w Chorwacji
Co do cb w Austrii jest zakaz używania ale przez austryjakow jeśli leci się tranzitem to można mieć. Osobiście miałem kontrolę w Austrii kilka razy i nikt się nie doczepil do anteny cb. W chorwacji kontroli żadnej nie miałem śle każdy tam z cb lata. Natomiast w Austrii jest całkowity zakaz używania rejestratorów jazdy. Mandat za używanie to 10 000 euro B-)
-
Duży ubytek płynu chłodniczego i kontrolka płynu
Sprawdź czy pod zbiornikiem wyrównawczym nie masz mokro. Z opisanych objawów masz walnieta uszczelkę pod głowica. Dolej płynu do maxa i na pewno znowu zejdzie szybko do tego samego poziomu co teraz. A płyn wyrzuca dolnym kruccem przelewowym. Zbiorniczek jest nad osią z lewej strony przez to miałeś tam plamę.
-
Technika jazdy Dieslem
To o czym pisze się soolek to jazda defensywna czyli przewidywanie sytuacji dojazd do skrzyżowań itp. Jeżdżąc tak oszczędza się trochę paliwa i jazda jest płynna. Co do zmiany biegu przy 3 tys i wyżej to gruba przesada. 2,5 max 3 w zupełności wystarczy przy normalnej jeździe + co jakiś czas autostrada żeby przedmuchac turbo :-)
-
Obniżenie przodu w Audi A4 B6 talerzykami sprężyn od A4 B5
Jak szukałem swoich to nie udało mi się uzyskać takiej informacji czy każdy czerwony ma taki talerzyk. Ktoś tu pisał na forum ze tak ale nikt tego nie potwierdził.
-
Obniżenie przodu w Audi A4 B6 talerzykami sprężyn od A4 B5
Ja napisałem do pierwszego lepszego sprzedawcy i odrazu odpisał jaki talerzyki mają numer. Pisz po kolei może ktoś sprawdzi
-
Dylemat 1.9 TDI vs LPG ? Co wybrać ?
Wszystko zależy ile jeździsz różnica na 100km to ok 10zl. Robiąc 500km tygodniowo masz 50zl oszczędności miesięcznie 200zl. Policz zmianę auta musisz dołożyć bo na pewno nie kupisz auta w idealnym stanie. Jak robisz więcej km to warto przemyśleć zmianę jak mniej nie ma najmniejszego sensu zmieniać.
-
Felgi 16 czy 17
I bardzo dobrze zrobiłeś.Rozmiar przeze mnie polecany ale wyśmiewany przez wielu forumowiczów. Profil 45 prezentuje się ładniej niz 50. Ale jak ktoś chce trochę komfortu to warto. Jedyny minus to cena tego rozmiaru bo mało popularny :-S
-
Wakacje w Chorwacji
Najbardziej opłaca się płacić kartą a euro w razie czego mieć. Mi gospodarze zawsze euro rozmieniali po bardzo dobrym przeliczniku.