Treść opublikowana przez .Pablo.
-
[B5 AHH] Czy to początek slizgania się sprzęgła?
Kolego zrób tak zapal silnik zaciągnij ręczny i spróbuj ruszyć jeśli auto zgaśnie to sprzęgło się nie ślizga a jeśli obroty wzrosną a silnik nie zgaśnie sprzęgło do wymiany
-
[B5 AFN] Usuwanie wgnieceń z karoserii
Próbowałem tego sposobu za małe wgniecenie i nawet co2 tego nie chciało wyciągnąć. Ta metoda działa tylko na duże wgniecenia tak jak na pokazie natomiast wgnieceń po gradzie nie wyciągnie.
-
[B5 AFN] Usuwanie wgnieceń z karoserii
Witam. Kilka miesięcy temu nad Śląskiem przeszła fala gradobicia. Kilkaset samochodów uszkodzonych między innymi i moje na szczęście zniszczenia nie były tak duże tylko jeden duży grad uderzył w błotnik ale efekt był następujący chciałem usunąć to u fachowca który wypycha to prętami ale zaśpiewał mi za błotnik 300zł a drugi 150 ale nie dawał gwarancji że całe zejdzie. Jeździłem tak z pół roku a te wgniecenie ciągle mnie w oczy kuło, aż w końcu potaniał popsa dent więc wydałem 30zł i kupiłem. Podchodząc sceptycznie zacząłem naprawę błotnika suszarka oczywiście po to żeby nagrzać błotnik bo temp na dworze tylko 6 stopni przykleiłem ten bolec nałożyłem urządzenie i o dziwo trochę wyszło powtórzyłem czynność 5 razy i oto efekt końcowy :decayed: :decayed: Panowie nie okłamujmy się jeśli spojrzy się dobrze pod światło to widać delikatne załamanie no cóż ale za 30zł to i tak bajka. Teraz na pewno będą podzielone zdania odnośnie naprawy czy warto było oddać do blacharza czy zrobić samemu. A ja powiem tak, gdybym miał auto 2, 3 letnie to nie zastanawiał bym się tylko od razu oddał ale mając starsze auto wydanie 1500zł za całą naprawę to chyba dość dużo :gwizdanie: AAAAAAAA i jeszcze jedno ten przyrząd nie wyciąga bardzo małych wgnieceń takich naprawdę bardzo małych po gradzie bo z innymi sobie radzi, żeby potem ktoś nie krzyczał że wprowadziłem kogoś w błąd Ogólnie jestem bardzo zadowolony i nic mnie już w oczy nie drażni
-
[B5 AFN] Łańcuchy przeciwśniegowe na alu felgi
A ja czekałem na okazję i kupiłem łańcuchy w bardzo dobrej cenie z dwoma samo napinaczami. W moim przypadku łańcuch i wszystkie jego elementy są tylko i wyłącznie na oponie. Nie wiem jak jest w przypadku marketowego łańcucha jeśli go dobrze założysz i dociągniesz to nic się nie powinno stać feldze.
-
[B5 AWT] Problem z klimą
Jeśli klima chodziła wcześniej bez zarzutu a zaczęło się psuć po podłączeniu termometru to wiesz gdzie szukać przyczyny :gwizdanie: no chyba że to tylko taki zbieg okoliczności ale mi się nie wydaje. Odłącz termometr podłącz wszystko jak wcześniej i powinno hulać
-
[ALL B6] Dysze spryskiwaczy przedniej szyby
Idź do ASO z reklamacja nie mogą się same przestawiać
-
[B5 AFN] Zapowietrzenie silnika
No nie wiem co jest lepsze kręcenie rozrusznikiem przez pół nocy żeby auta nie ciągnąć wtedy pompa cały czas na sucho chodzi czy pociągnąć autko i na 5 metrach samo zapali . Mi osobiście raz zabrakło paliwa przez pośpiech i głupotę wlałem paliwo do zbiornika pociągnąłem go 5 metrów i zapalił i nie pisałem żadnych tematów typu gdzie zregenerować pompę albo silnik nie równo pracuje . Ale fakt jest faktem nie powinno się popuszczać do takiej sytuacji że zabraknie nam paliwa i pompa na sucho idzie :gwizdanie:
-
[ALL B5] Zaparowana przednia lampa
Pozostaje ci chyba tylko uszczelnić tą lampę jeszcze raz bo nie słyszałem o czymś takim jak odpowietrznik a dziurka w lampie to chyba niezbyt dobry pomysł bo woda będzie miała o wiele łatwiej się tam dostać
-
[B5 BRB] Ułamana korbka do podnoszenia szyby ; drzwi w lewym tyle
Koledzy nie korbka tylko wieloklin na którym mocuję się korbkę się ułamał czyli mechanizm podnoszenia szyby do wymiany a w aso to już chyba większy koszt :gwizdanie:
-
[B5 AFN] Czyszczenie tapicerki
A ja polecam płyn do czyszczenia tapicerki "moje auto" czy jakoś tak używam tego do czyszczenia tapicerki i daje rade jutro zrobię fotkę płynu i wrzucę . Cena jest niska w porównaniu z innymi markowymi odplamiaczami ale one się nie sprawdzają a ten środek jest the best
-
[B5 AFN] Nie działa ABS
Jeżeli miałbyś uszkodzony czujnik to paliła by się kontrolka non stop pokazując błąd. Z diodą nie chce wprowadzić cię w błąd może się spaliła i wystarczy nową wlutować. Co do błędu to trzeba będzie skasować vagiem choć za to głowy nie daje a wymiana czujnika jest banalnie prosta wypinasz kostkę wyjmujesz czujnik wkładasz nowy, regulujesz (opisane na forum jak to zrobić ) i wszystko ładnie hula
-
[ALL B6] Moduł komfortu 8E0 959 433 AL odpowiada AJ
To ja też poproszę o przetłumaczenie kodowania modułu może być na pw a najlepiej tu wtedy każdemu będzie łatwiej wielkie dzięki :>
-
[ALL B5] Terkocze nawiew/klima
Jak coś terkocze to raczej silnik dmuchawy a raczej wirnik mi tez na początku terkotał najpierw co jakiś czas potem częściej aż się cały połamał. Najprościej to zdejmij schowek i wyjmij wiatrak dmuchawy zajmuje to z 15 min a sprawdzisz czy cały jest i czy nie masz cytuje jakiegoś liścia
-
[B5 BRB] Ułamana korbka do podnoszenia szyby ; drzwi w lewym tyle
Spróbuj ją skleić jakimś klejem do metalu ale na 99% nic to nie da pozostaje ci tylko wymiana mechanizmu podnoszenia szyby
-
[B5 AFN] Mrygający ABS
Na pewno to nie jest normalne najprościej podpiąć vaga i będziesz miał jasny obraz sytuacji. Mi kiedyś też zdarzyło się że abs się wyświetlał i dawał sygnał dźwiękowy już nie pamiętam dokładnie czy pomogła regulacja czujnika czy wymiana tarcz na nowe bo ze starych odlatywała ta górna powłoka i wchodziła między czujnik a wianek dając błędny odczyt.
-
[ALL B5] Nie działająca tylna wycieraczka
Nie będę ci pisał referatu opisując po kolei uszkodzenia jeśli nie znasz się na elektryce i nie wiesz czy dochodzi prąd do silniczka itp to nie ma o czym dyskutować tylko oddaj auto do elektryka ps na forum tematów o wycieraczce i centralnym zamku jest pod dostatkiem wystarczy użyć
-
[B5 AFN] Przekaźnik przedłużający sygnał masy
Ja u siebie mam takie coś zamontowane ale to nie przekaźnik poszukaj na forum było nawet fotostory jak to zrobić w dziale zrób to sam miłego szukania
-
[B5 AFN] Prośba o ocene logów
Wielkie dzięki koledzy za wasze fachowe porady :> Teraz czas samemu nauczyć się odczytywać logi Pozdrawiam Pablo
-
[B5 AFN] Prośba o ocene logów
Co mam rozumieć przez sformułowanie że BS mi trochę nie wyszły to znaczy że źle zrobione czy że parametry do bani. Jak źle zrobione to poproszę o wskazówki jak zrobić je poprawnie
-
[B5 AFN] Prośba o ocene logów
Witam kolegów to moje pierwsze logi i mam nadzieje że są dobrze zrobione. Na wstępie dodam że autko dobrze się zbiera choć czasami wydaje mi się że turbina nie włącza się tak jak powinna ale to może tylko złudzenie . Nie posiadam już kata i mam zaślepiony egr ale to chyba wyjdzie z logów. Proszę o analizę czy mój afnik jest w dobrej kondycji z góry wielkie dzięki. logi statyczne 000 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c6258ba9eb8b1618.html 001 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/efebb19f8d89b804.html 002 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/434e63c51b711ab4.html 003 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6597f0765c1fa24a.html 004 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2803d6c24cec17b1.html 005 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d14b69b556a4cddc.html 007 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/48dc782b36a6e6b9.html 013 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/dbea0c5541ce397f.html 018 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c31f2c4660d9a673.html 023 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/99c9f865ef681e25.html logi dynamiczne 000 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/43f9b8e631b705ca.html 001 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a366194589bcc77d.html 003 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/67d2712574df80d5.html 004 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/04d7527d0d3a6e43.html 008 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6a977ac1bbd4f6cb.html 010 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8398a93fc39e03dc.html 011 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d823c80b1cc7f9bd.html logi BS 000 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/28cdc8ce9b166c7d.html 003 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a3ee972986597677.html 004 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e42750b11d8b463b.html Z góry dzięki za analizę.
-
[B5 AFN] Nie zwija się pas bezpieczeństwa
Nie pobrudzi bo silikon w sprayu jest bezbarwny i bezzapachowy ja dzisiaj wypróbowałem go na swoim pasie i zwija się do końca płynnie i szybko wcześniej zwijał się czytaj wyżej ubranie mam czyste więc to naprawdę działa
-
[B5 AFN] Nie zwija się pas bezpieczeństwa
Jeżeli pas zwija się ale nie do końca to nie znaczy że zwijacz albo pas jest walnięty ostatnio wyczytałem w auto świecie jak na to zaradzić wystarczy spsikać pas silikonem w spraju podobno zmniejsza opory podczas zwijania i pomaga na lekko zużytą sprężynę zwijacza. Mi ostatnio też nie zawsze pas do końca się zwinie albo robi o na samym końcu bardzo wolno i chyba go psikne tym silikonem i sprawdzę.
-
[B6 BKE] Dziwna przypadłość z poziomem oleju!!!
Przejechałeś na palącej się kontrolce 850km gdyby nie było smarowania silnik stanął by po 50km nie wiem jak jest w tych nowych modelach ale zaczął bym od podmieniania bagnetu z innej audiczki z tym samym silnikiem jeśli problem zniknie masz rozwiązanie jak nie to czujnik do wymiany
-
[ALL B5] Hamulec ręczny nie trzyma
Albo zapieczona linka albo zapieczony zacisk częsta przypadłość w audi wystarczyło użyć opcji szukaj bo temat poruszany setki razy nie będę pisał jak to naprawić bo ile razy można to pisać miłej lektury
-
[ALL B5] Problem z niedomkniętymi drzwiami
Trzeba opasać auto pasem transportowym i ściągnąć efekt murowany a tak na poważnie poszukaj na forum było opisywane kilka razy klucz torks i na słupku masz regulacjękilka minut i po sprawie