Treść opublikowana przez .Pablo.
-
[ALL B5] Wyskakują biegi:(
Raczej mało prawdopodobne żeby nagle wszystkie zatrzaski skrzyni biegów poszły od razu przyczyna będzie leżała gdzie indziej
-
[B5 AFN] Ogrzewanie - jak dlugo??
Ja to zapalam auto idę na poranną kawę i jak wracam mam w aucie ciepło co do nagrzewania to wszystko zależy od temp zewnętrznej im zimniej tym wolniej się nagrzewa dla przykładu -5 muszę przejechać jakieś 4km żeby zaczęło lecieć cieplejsze powietrze więc bardzo podobnie jak u was więc pozostaje stwierdzić że diesle tak mają
-
[ALL B5] Rodzaje dymienia - kiedy co i jak?
Co do Egr to zaślepia się go właśnie po to żeby nie kopciło auto wtedy spaliny nie wracają do komory spalania tylko od razu wędrują do atmosfery oczywiście nie powinno się tego robić w końcu trzeba dbać o ekologie :gwizdanie: a co do brania oleju to ja wymieniam co 10 max 12 tys i nie bierze ani grama a i dla turbinki lepiej jak olej wcześniej wymieniasz
-
[ALL] Sposoby na zlikwidowanie pisków i skrzypień elementów wnętrza.
U mnie popiskiwało w dwóch miejscach pierwszy to powszechnie znane piski od zapięcia pasów fotela kierowcy tam podkleiłem filc(ma swój klej wystarczy tylko odkleić folie i przykleić) którym podkleja się nóżki mebli koloru czarnego więc w ogóle go nie widać a drugie miejsce to roleta najpierw użyłem oleju silikonowego ale nie dało rezultatu dopiero ten sam filc dał radę
-
[ALL B5] Jaki smar do układu hamulcowego ?
A kto pisze że używa do prowadnic albo tłoczków temat jest o wymianie klocków i tarcz i przesmarowaniu jarzma w którym siedzą klocki jak by był temat regeneracja zacisków to polecimy inny smar
-
[ALL B5] Problem z przegubem
nie wiem jak w aso ale ja za swoją dałem 15 zł
-
[ALL B5] Rodzaje dymienia - kiedy co i jak?
1 Tak jak kolega wyżej napisał przy tej pogodzie to nie dymek ale para wodna ale dymek powinien być biały 2 Jak puszcza chmurkę to znaczy że dostaje większą dawkę paliwa przy rozruchu 90%diesli puszcza taką chmurkę 3 Nie spotkałem diesla który by w górnych partiach obrotów pod obciążeniem nie kopcił nawet najnowsze silniki delikatnie kopcą twój pasat na pewno też ale jest to na tyle małe że nie widać tego w lusterku natomiast może to widzieć osoba za tobą :gwizdanie: ale jeśli zostawiasz za sobą zasłonę dymną to znaczy że wtryski ci leją A teraz trochę teorii kopci na czarno leja wtryski ewentualnie spala olej , kopci na biało niebiesko spala płyn chłodzący, rano kopci na biało para wodna A co do passata może w ogóle nie kopcić jak ma zaślepiony EGR
-
[ALL B5] Jaki smar do układu hamulcowego ?
Ja stosowałem smar miedziany i żadnej reakcji chemicznej nie zauważyłem poza tym reakcja taka zachodzi jeśli np połączył byś przewód aluminiowy z miedzianym a smar to chyba nie ma takich właściwości chociaż mogę się mylić ja używam go cały czas i przy wymianach klocków nie mam żadnych problemów
-
[B5 AFN] Przepalona kostka żarówki H7 - Światła mijania
Ja na twoim miejscu wymieniłbym kostkę i zobaczył co się będzie dziać bo na pewno to nie jest normalne żeby kostka się stopiła. Może piny nie stykały się dobrze w żarówką i przez to tak się działo a jeśli się to powtórzy po wymianie kostki będzie się myślało co z tym fantem zrobić.
-
[ALL B5] Wzmocnienie zawieszenia w Audi A4 AVANT - Pytanko :)
Mój teść ma takie gumy w lanosie i ładuje do niego tyle towaru że szok autko dzielnie to znosi i nie siada prawie w ogóle więc coś te gumy na pewno dają w dodatku nie są drogie więc może warto spróbować
-
[ALL B5] Ilość obrotów kierownicy
Na pewno powinno być tyle samo w jedną jak i druga stronę, u mnie też 1,5 w jedną 1,5 w drugą
-
[ALL B5] Progi czym wyczyścić
Kup środek do zabezpieczania progów odporny na uderzenia kamieni itp nałożysz nową warstwę i po sprawie a resztę możesz wykorzystać na jakieś odpryski pod podwoziem
-
[ALL B5] Jak zdjąć podłogę ?
z tymi kanalikami pod aku to faktycznie lipa mi też zalało auto może nie aż 35 litrów wody ale woda była, po oczyszczeniu kanału jak ręką odjął teraz czeka mnie ta sama operacja u kumpla tez ma wodę w aucie
-
[ALL B5] Abs a luz na końcówkach drążka
Nie wydaje mi się abs włącza się przy małych prędkościach jak któryś z czujników jest źle wyregulowany. Najczęściej zdarza się to po wymianie jakiegoś elementu zawieszenia np wahaczy itp.
-
[B5 1Z] Imbus przegubu?
Według mnie źle mierzysz i wychodzi 15 u mnie bo ostatnio wymieniałem osłonę przegubu i 14 pasuje jak ulał a śruba nie może być tak wyrobiona żeby do 14 wszedł imbus 15 jedź do praktikera kup imbus 14 i odkręcaj
-
[B5 AFN] Czyszczenie turbiny - ceny
A czy nie lepiej od razu zrobić regenerację turbiny ?? Podobno czyszczenie nie wystarcza na długo a koszt czyszczenia i regeneracji będzie podobny
-
[ALL B5] Kierownica nie odbija
Więc tak widzę że nie tylko mi kierownica nie odbija i ciężej chodzi po wymianie wahaczy ciekawe w czym tkwi problem. Zrobiłem już jakieś 5tys km i jest lekka poprawa zbieżność ustawiona ciśnienie w kołach prawidłowe. Jeśli ktoś się już uporał z tym problemem to niech da znać. A i jeszcze jedno jak ktoś będzie miał chwilkę to niech cyknie fotkę otworów śrub albo napisze w którym otworze ma zamontowany ten główny prosty wahacz z prawej i z lewej strony. Dzięki
-
[B5 AFN] Jaka przyczyna takiego uszkodzenia?
Coś musiało wpaść do komory spalania że takie dziury porobiło jeśli tłok jest cały i nie ma dziur to nie ma to wpływu na moc silnika ale jak już macie głowice na wierzchu to sprawdźcie jak kolega radził gładź pierścienie itp
-
[ALL B5] Demontaż AIRBAG
Było już o tym na forum dużo razy ściągasz kleme żeby przypadkiem nie wywaliło ci airbaga czekasz jakieś 5 min jak dobrze pamiętam i możesz spokojnie odpiąć poduchę czyli po prostu wyjąć z niej wtyczkę
-
[B5 AFN] Dziwne wycie
W 90% kombików tylne opony są wyząbkowane więc przez to masz taki efekt że wyją na przodzie
-
[B5 ADR] Wpadające sprzęgło
Zapowietrzony siłownik sprzęgła zacznij od odpowietrzenia i powinno być oki
-
[B5 AHU] Problem przy redukcji
Najlepiej to zrób tak jedziesz na 4 biegu prędkość ok 60km/h wciskasz sprzęgło dajesz na luz puszczasz sprzęgło robisz przegazowanie auta drugi raz sprzęgło i wciskasz bieg(tak jak robiło się w starych jelczach "sprzęgło na dwa razy") jeśli nie zazgrzyta albo zgrzytnie bardzo cicho to na 100% synchronizator. Z twojego opisu ewidentnie wynika że to synchronizator
-
[B6 AVF] Castrol & Motul
Ja też jeżdżę na Castrolu i muszę przyznać że nie zmienię tego oleju na inny miedzy zmianami oleju w ogóle nie ma ubytków a przebieg mam dużo większy od waszych furek oczywiście olej tylko z pewnego źródła :>
-
[B5 AFN] Siłownik sprzęgła zagadka
po tym ostatnim odpowietrzeniu wszystko śmiga jak talala czyli to było powietrze w siłowniku sprzęgła
-
[B5 AFN] Siłownik sprzęgła zagadka
Witam kolegów kończyło mi się sprzęgło biegi ciężko wchodziły bardzo wysoko brało sprzęgło. Diagnoza wymiana sprzęgła w sobotę wziąłem się za wymianę, wymieniłem tarcze, docisk, łożysko oporowe, łożysko podtrzymujące wałek ze skrzyni oraz uszczelniacz wału i oczywiście olej w skrzyni biegów, dwumas był w bardzo dobrym stanie więc został Siłownik sprzęgła musiałem rozebrać bo mój genialny kolega nacisnął na sprzęgło jak siłownik był luzem i nie muszę mówić co się stało oczywiście sprawdziłem sobie od razu stan sprężyny i uszczelniaczy wszystko w jak najlepszym porządku, całość poskładane i odpowietrzone. Sprzęgło chodziło o wiele lżej ale brało nisko prawie na samym dole po odkręceniu odpowietrznika trochę powietrza wyleciało więc koleje odpowietrzenie pedał sprzęgła dalej chodzi lekko ale już bierze w 1/3 długości skoku pedału więc jest dobrze. Pojeździłem tak jeden dzień biegi wchodzą idealnie bez najmniejszego oporu sprzęgło zachowuje się normalnie. Ale że byłem nauczony do tego że brało bardzo wysoko więc postanowiłem odpowietrzyć go jeszcze raz. I teraz co ciekawe bierze w połowie skoku czyli idealnie ale pedał sprzęgła chodzi podobnie jak przed wymiana (chodzi o siłę jaka trzeba włożyć w wciśnięcie pedału no może trochę lżej ). I teraz zagadka jak to możliwe że pedał chodził lekko na początku i brał nisko po wciśnięciu wracał do normalnego położenia czyli normalnie działające sprzęgło a po kolejnym odpowietrzeniu zmiana. Dodam że zauważyłem, że jak odpowietrzałem siłownik za pierwszym i drugim razem płyn wylatywał ale nie było ciśnienia tak dużego jak przy ostatnim odpowietrzaniu. Więc przypuszczam że powietrze zrobiło swoje (chyba) ale w dalszym ciągu dziwi mnie dlaczego jak pedał zaczął brać wyżej zmieniła się twardość pedału. Teraz sprzęgło chodzi normalnie wręcz idealnie ale skąd ta różnica może ktoś wie i mnie uświadomi