Treść opublikowana przez odzim
-
[B5 AFN] zmiana turbo logi 011 z turbina od avf
witam , dzis zlogowałem sobie auto i wyszło to a miesiac temu zaraz po zalożeniu turbinki wygladalo tak http://img100.imageshack.us/my.php?image=grupa011wo2.jpg wiec o co chodzi zaworek n75 przesterowal sie i turbo pompuje wiecej bo nie wyglada to na typowe przeladowanie
-
[B6 AVF] VAG-czy dobry?
nie , da sie to zrobic ale nie tym sprzetem i tylko w autach po 2000 roku
-
[B5 AFN] Okresowe drganie silnika na wolnych obrotach na ciepłym
plecionka , łatwo sprawdzić jak ci się to dzieje naciśnij noga z tylu na wydech jak ustało to masz odpowiedz, i nie sugeruj się ze ładnie wygląda z wierzchu w środku jest harmonia która ulega uszkodzeniu , założenie zamiennika plecionki koszt z robocizną ok 150 zł i masz spokój zawsze należy zacząć naprawę od najprostszych rzeczy ,dwumas i sprzęgło maja swoje charakterystyczne objawy i nie jest to drżenie na wolnych obrotach a mialem dwumas padniety to z autopsji wiem jakie to sa objawy zrezszta ty masz nówke sprzeglo i dwumas to masz spokój na 200tys
-
[B6 AVF] VAG-czy dobry?
tak , kabel i laptop iprogram do wszystkiego ci wystarcza
-
[ALL B5] zmiana na avf z afn podpowiedzi, prosze o komentarze
witam , dzisiaj wstawilem turbine od avf do afn (dwie godzinki gimnastyki) , jestem w trakcie czekania na program u witka , i moje pytanie czy mozna spokojne smigac z ta turbiną bez uszczerbku dla motorowni (a szczegolnie na zawory ,chyba teraz za uboga mieszanka czy sie myle) ,wstawiam logi i może jakies sugestie na jaki program sie zdecydowac auto uzywam 70 %miasto 30 % trasa
-
[B5 AFN] Logi po zmianie turbiny od AVF
witam , dzisiaj wstawilem turbine od avf do afn (dwie godzinki gimnastyki) , jestem w trakcie czekania na program u witka , i moje pytanie czy mozna spokojne smigac z ta turbiną bez uszczerbku dla motorowni (a szczegolnie na zawory ,chyba teraz za uboga mieszanka czy sie myle) ,wstawiam logi i może jakies sugestie na jaki program sie zdecydowac auto uzywam 70 %miasto 30 % trasa
-
FOTORADAR GLUPOTA - potrzebna porada najlepiej prawna -
odwołaj sie od wyroku masz takie prawo i staw sie na nastepne posiedzenie ktore bedzie ustanowione po przyjeciu pozytywnym twojego odwolaniia
-
Problem z VAGiem - too many comunication error to continue
musicie zmniejszyc w ustawieniach kompa wyylanie bitow a wiec tak podlanczasz vaga wchodzisz w ustawienia mój komputer nastepnie sprzet menadzer urzadzen tam odnajdujesz port com potem port seting nastepnie zmniejszasz bits per second do powiedzmy 1200 albo mniej i data bits do 8 albo mniej zmniejszaj az wszystko bedzie ci sie łaczyło musi zadziałac pozdrowienia
-
[B5 AFN] Proszę o analizę logów
przepływka kuleje, turbo slabo pompuje , i zrob jak kolega radzi każda z osobna mi tez kiedys wytłumaczono dleczego tak trzeba tu masz cytat "Uwież, jest różnica: patrząc na logi 003,008,011 mamy TIME STAMP w jakim jest robiony odczyt: 0,68 - odczyt z logu 003 1,10 - odczyt z logu 008 1,52 - odczyt z logu 011 i pętla wraca 1,92 - odczyt z logu 003 2,32 - odczyt z logu 008 2,72 - odczyt z logu 011 itd. W ciągu 2 sek masz 2 odczyty logu 003 więc różnica jest taka że między powyższymi odczytami w logu np. 003 jest przerwa ok. 1,20 a jak zrobisz to pojedyńczo to przerwa między odczytami będzie znacznie krótsza i dane dokładniejsze bo zamiast odczytywać log 008 i log 011 to w tym miejscu będzie odczyt logu 003. W takim przypadku w ciągu 2 sek mamy 6 odczytów logu 003 0,68 - odczyt z logu 003 1,10 - odczyt z logu 003 1,52 - odczyt z logu 003 1,92 - odczyt z logu 003 2,32 - odczyt z logu 003 2,72 - odczyt z logu 003 Mam nadzieje że dobrze wytłumaczyłem cheesy"
-
[B5 AHU] Kody klimatronika - nie grzeje . Problem u mnie rozwiązany!
witam ,tez czekam na odpowiedz bo mam to samo, u mnie zero błedow na c1 a ogrzewanie daje jedynie letnie powietrze, co to moze byc i gdzie szukac przyczyny
-
[B5 AFN] logi silnik afn
czemu tak uwazasz z grupy 08 nie widac by przepływka było cos nie tak
-
[B5 AFN] logi silnik afn
czyli reasumujac , wtrysk jeden do wymiany czy dwa , egr mozna samemu przeczyscic ,a turbo wyjac i dac do speca aby wyczyscił tak to mam rozumiec ,tylko ze sztanga u mnie chodzi palcami nie trzeba klucza do tego używac , a audi było przepalowane widac to na avatorze przez 400km nie schodzilo 160 to chyba starczy) wiec turbo chyba na stoł,a moze byc takie przeladowanie nie związane z przycinajacymi sie kierownicami, moze przeładowuje bo sterowanie turbo cos szwankuje, może jakies sugestie?
-
[B5 AFN] logi silnik afn
witam, wstawiam logi z nowo zakupionego auta i mam pytanie , czy wszystko jest ok oprocz przycinajacych sie kierownic w turbo , bo slychac niepokojacy swist miedzy 1800 a 3000 obrotów
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów nowo zakupionego auta
ok dzieki teraz kapewu , jak zarejestruje auto to zrobie dokladnie pojedynczo
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów nowo zakupionego auta
nie mozna spojrzec na to co jest nie mam mozliwosci narazie bo auto bylo na zółtych tablicach a sie skonczyły , a jeszcze nie zarejestrowane, z reszta robiłem logi nieraz osobno nieraz razem i nie widziałem roznicy
-
[B5 AFN] Prośba o analizę logów nowo zakupionego auta
- [B5 1Z] Prośba o analizę logów samej turbiny
no to max masz za mała 190 powinno na płaskim wyciagac , ja uwazam ze to nie wina turbo , mam taki motor i tez mi laduje podobnie jak tobie , tylko ze ja jezdzilem innymi tdi i nie uwazam ze mój zamula ,a co do logowania to mozna spoko to robic na 3 biegu ,ale zawsze to nie jest to co logi na hamowni.- [B5 1Z] Prośba o analizę logów samej turbiny
wydaje mi się że rzeźbisz , autko napewno sie poprawiło w dynamice a ze troszke wyzej ci laduje to nie jest bol ,ile ci pali i ile na max ci idzie bo jak miasto 7 trasa 5 i 190 max to zostawilbym w spokoju i tak jezdzil chyba ze ten imm na nowy wymien pierrburg a i moze sprzawdz n75 tez pierburg nowy koszt 130 w intercarsie w koncu auto ma pare latek a turbo jak nie puszcza oleju to napewno dobre jestwidac po zachowaniu od 2100 orotow silnika do 4200, zreszta takie logowanie na 3 biegu nie jest az tak miaro dajne bardzo dokladnie to zrobic to na roznych biegach i na hamowni to bedzisz na 100 procent pewny ze wszystkie parametry sa takie jak na logach,- [B5 1Z] Prośba o analizę logów samej turbiny
no, to co chcesz teraz od tej turbiny przeciez ci ładuje jak należy ,jednak pomogło przestawienie o obrót sztangi , bo ładowanie sie poprawiło, zrob tez logi na imm i bedzie juz wszystko jasne- [B5 1Z] Prośba o analizę logów samej turbiny
nie ma 011 a po nim mozna turbine ocenic ,przeplywka niedomaga- [ALL] prośba o analize logów
może i alh nie wiem tak naprawde bo nie sprawdziłem golf IV z 2001 66KW, o dzieki spanky teraz rozumiem bo alh ma vnt a to zmienia postac rzeczy- [ALL] prośba o analize logów
witam, mam prosbe jaka może byc przyczyna przeładowania turbiny w silniku 90km , jest to golf mojej siostry agr a tu logi- [ALL B5] panel klimatronika wymiana
ok dzieki- [ALL B5] panel klimatronika wymiana
witam , jezeli chce wymienic panel klimatronika to czy moge kupic sobie od benzyny jak ma dieslia czy jak mam rocznik 96 to moge kupic od 97,lub 98 i np od a3 lub a4 czy to bedzie różnica czy wszystko da sie zaadaptować vagiem- [B5 AFN] analiza logów po zmianie przepływki
czyli co nie mozna założyc ze była zła przepływka i zawór n75 i dlatego przeladowuje , pomiary po zmianie lmm w normie tylko turbo zaczeło ładowac jak głupie na nowym lmm , jednak sprawdze jeszcze ten n75 dla pewności zanim wywale turbo na czyszczenie - [B5 1Z] Prośba o analizę logów samej turbiny