Treść opublikowana przez rookie1984
-
Wygłuszenie dzrzwi
Temat z blachą bardzo trafny podobno. Ja jednak miałem na celu nie zwiększać niepotrzebnie wagi drzwi i przede wszystkim w razie konieczności przeprowadzenia ewentualnych napraw pozostawić sobie dostęp do ich wnętrza. Kilka osób słuchających mojego auta pytało czy jest sub w bagarku, a jak do tego dodawałem że głośnik trzyma się na boczku to już mało kto dawał wiarę. A4 B5 to niewdzięczne auto jeśli chodzi o drzwi ale też daje duże pole do manewru Można komory, można usztywniac boczek, można ładowac blachę ... co by nie robić trzeba się trochę namęczyć, a wcześniej przemyśleć i przekalkulować koszty.
-
Jaki olej polecacie
Był Motul X-Clean 5w40, obecnie jest TOTAL Quartz 9000 5w40 i różnicy nie odczułem. Auto zagazowane, olej wymieniany co 8-10 tysi i nic nie dolewane w "międzyczasie". Różnica w cenie ... TOTAL ~70zł za 5L, Motul ~150zł za 5L
-
Wygłuszenie dzrzwi
Cześć Jeśli pozostajesz przy seryjnych głośnikach to bardziej skup się na usztywnieniu boczka, bo na nim one wiszą. Proponuję 3-4 warstwy żywicy poliestrowej, zbrojonej włóknem szklanym. Tak mam u siebie. Efekt jak najbardziej wymierny. Na zbrojenie kleiłem najzwyklejszą dekarkę (dokładnie to TYTANa w kolorze czerwonym).
-
Opinia na temat skrzyni i wzmacniacz
Cześć Powiedz Kolego jaką sumą dysponujesz na ten cel, to coś ciekawego na bank znajdziemy. Ważne, czy kwota którą podasz uwzględnia również okablowanie, czy kabelki masz już położone. Pozdrawiam Przemek
-
czy warto? i jaka instalacja lpg?
Jak mam założoną instalację BRC Sequent 24. Auto lata, oleju nie bierze. Pytałem gazownika czy będzie istniała możliwość "wyregulowania" gazu na obecnych podzespołach przy mocy około 200KM czy od razu dopłacamy do lepszych komponentów. Powiedział, że bez problemu. Świece seria, filtry i olej wymieniam co około 10000km (z zaokrąglaniem w dół). Nie wiem jak u Kolegów ale osobiście zauważyłem, że spalanie zależy od miejsca takowania gazu. Osobiście najlepsze przebiegi miałem na gazie ze stacji Statoil (Supragaz).
-
Wygłuszanie drzwi przód audi a4 b5
Dystanse robiła firma CA ale jest to trochę niedogadana sprawa. Miałem nieco inna wizję dlatego zleciłem robotę firmie, nie chciałem zniszczyć tapicerki metoda prób i błędów. Dystanse w obecnej formie można śmiało wykonać samemu. Ważne, żaden seryjny zaczep nie został wyłamany. Jedyne czego żałuję to to, że nie zostały wykonane z nieco większa średnicą wewnętrzną. Głośniki z koszem innym niż euro wymagają dodatkowego pierścienia osadczego.
-
Audi A4 B5. Problem z montażem radia.
Siema Sprawa dosyć prosta. 1. Zidentyfikuj, gdzie prowadza kable głośnikowe. 2. Wybierz radio (dobrze żeby miał tyle wyjść RCA ile masz kabelków, czyli 3 pary). 3. Kup wzmacniacz lub podpinaj głośniki pod radio (zależy od punktu 1). Jak ogarniesz jakie głośniki masz z przodu to chętnie pomogę w ogarnięciu bałaganu.
-
Wygłuszanie drzwi przód audi a4 b5
Panowie, tak jak pisałem, blacha w Audi ma dobre właściwości mechaniczne. Kolega, który ma Citroena, był zdziwiony jak twarda jest bez oklejania. Według mnie jedna warstwa maty dekarskiej w zupełności wystarczy na zewnętrzną połać drzwi, ma tylko tłumić drgania. Jeśli kogoś stać, to polecam zamiast dekary matę GMS 07XL. Na boczek również położyłem dakarkę w celu eliminacji drgań. Oczywiście częściowej,bo całkowicie to się takimi środkami nie da tego wyeliminować ale dla mnie jest wystarczająco, a w odniesieniu do poniesionych kosztów, to nawet lepiej niż dobrze Foty w linku: FURTKI
-
Wygłuszanie drzwi przód audi a4 b5
Na blachę drzwi dekara wystarczy w zupełności. Audi to nie francuzy z wydmuszki, która ugina się pod palcami Boczek drzwiowy polecam "uzbroić" żywicą poliestrową i matą szklaną (2 -3 warstwy) i na to dać warstwę dekarki. Mam tak zrobione swoje furtki, Jak chcesz to podeślę fotki. Pozdrawiam Przemek
-
185 35 17
Skutki mogą być różne, do myślenia może da Ci fakt że taką nośność mają opony do Corsy C w serii...
-
185 35 17
Panie, Ty tak na poważnie? ... 82mm różnicy na średnicy (14,61%!) już nie wspominając o nośności takiej opony, która w XL wynosi 82 (475kg/oponę)!!! Gdzie minimum w homologacji do A4 B5 to 91 (615kg/oponę).
-
Głośniki 16cm w przednich drzwiach Audi A4 B5 bez przeróbek tapicerki
Cześć Koledzy Jeśli chodzi o wygłuszenie furtek w A4 B5 tosa dwie drogi: 1. Ta uznawana za jedyną słuszną: - głośnik mocujemy na sztywno do "ramy" drzwi, - zewnętrzną połać drzwi wyklejamy matami, - zamykamy blachą lub pleksą otwór rewizyjny, - wyklejamy matami to co zrobilismy powyżej. - oklejamy boczek czymś z gąbką, żeby nie "stukało" w rytm basu. Opis lekko skrótowy ale myślę, że mniej więcej wiemy o co kaman. Plusy: - stabilne mocowanie głośnika - w miarę szczelna komora dla głośnika niskotonowego Minusy: - waga drzwi (myslę, że rolka GMS'a 07xl w zupełności wystarczy i powinno jeszcze ciut zostać), - utrudniony dostęp do wnętrza drzwi w przypadku napraw, - trzeba wyłamać skrajny, wewnętrzny zatrzask, - dla niektórych, jak np. dla mnie, koszta takiej zabawy. 2. Metoda "pod prąd". (UWAGA! wymagana ingerencja w boczek!) - robimy panele pod głośnik 16cm (lub dowolny inny rozmiar, jak się ktoś uprze to zrobi pod 8" i sub będzie zbędny ), - zewnętrzną połać drzwi wyklejamy tasmą dekarską TYTAN z warstwa aluminium - polecam czerwoną, - boczek od strony wewnętrznej silikonujemy na łączeniach i żywicujemy po całości z dodatkiem maty szklanej 200-450, - na wyschnięta warstwę żywicy ładujemy taśme dekarską, - wokół głośnika możemy nałożyć więcej warstw żywicy lub np. gumę na pędzel marki Boll (taki zamiennik dla pasty Brax'a ) - gąbką lub peszelkiem osłaniamy wszystkie luźne kable, żeby nie grały razem z muzyką. Plusy: - koszt materiałów równy mniej więcej kosztowi samej rolki GMS'a, - łatwy dostęp do wnętrza drzwi w razie konieczności przeprowadzenia napraw. Minusy: - mniej szczelna komora dla głośnika*1, - konieczność przewietrzenia auta*2, - ingerencja w zewnętrzny wygląd tapicerki drzwiowej. *1 - mniej szczelna ale tak naprawdę drzwi w naszych A4 są dosyć szczelne seryjnie i szczelina między poszyciem a tapicerką jest nieduża, *2 - żywica musi odparować, a najładniej nie pachnie, tasma dekarska również, najlepiej zostawić boczki na 2-3 dni na balkonie lub w garażu, Dla osób twierdzących, że głośnik zamocowany do tapicerki nie ma prawa grać nadmienię tylko, iż jest w Polsce A4 którego właściciel ma tak zrobione wrota. Nie dość, że według osób postronnych gra to bardzo dobrze to i nazbierał już trochę garnków na zawodach CA zarówno w PL jak i DE. Pozdrawiam i życzę owocnych prac.
-
Jaki zestaw?
Siema Jako pasjonat CA w aucie, który już trochę grzebną swoją A$ mogę Ci podpowiedzieć, że w 1000 będzie ciężko. Ale coś tam da się zmodzić. Moja propozycja: Przód: - uDimension el Comp 5 (13cm) około 270zł lub 6 (16cm) około 350zł, Wzmacniacz: Tutaj będzie największy problem i dużo zależy od szczęścia: - ja proponuję: tego pieca Carpower Wanted 4/320, z wysyłką 250zł (to wysoka i całkiem udana seria tego producenta, niech Cię nie zmyli cena ... ktoś poprostu chyba nie wiem, co sprzedaje) Jeśli ustrzeliłeś tego wzmaka to do dyspozycji mamy ponad 200wat na suba: Jeśli słuchasz muzy klubowej, techno itp, to z czystym sumieniem polecam Ci to: helix 12 BP --> Subwoofer "tuba" skrzynia basowa Helix Dark Blue 12BP 700watt Zabrze Słuchalem go pod swoimi wzmakami na ostatnim spocie CA w mojej mieścinie i robił robotę straszną, mimo że wygląda jak wygląda. Jeśli natomiast słuchasz rocka, metalu itp (czyli bardziej moje klimaty) to zastanów się nad czymś takim: http://www.caraudiosklepy.pl/powerbass-ps-10c-p427.html z wysyłką zamkniesz się w 200zł i masz już gotową skrzynkę, którą podany wcześniej piecyk napędzi bez większych problemów. Pozostałe pieniążki idą na kabelki: Hollywood --> http://www.caraudiosklepy.pl/hollywood-cca-44-p511.html, kupisz od tego samego gościa co suba to koszt wysyłki zapłacisz tylko raz, uDimy tez ma w dobrej cenie Pozdrawiam, mam nadzieję że wskazówki okażą się przydatne. Przemek
-
[ALL B5] Czarnuch na Kultowych REMOTEC'ACH- Nowe Foty
Felga bardzo ładna ale nie rozumiem czemu taki rozmiar opon? Nie jest to zamiennik rozmiaru seryjnego. Różnica średnicy w stosunku do nominalnej to blisko 7% i około 100kg niższa nośność na kole. Warto tracić homologację na koła i w razie dzwonka (odpukać) ryzykować problemem z niebieskimi i ubezpieczycielem? Poza tym szczegółem jest gites. Co do audio to lepiej pieniążki przeznaczyć na zrobienie dobrego grania od podstaw niż ładować się w Symphony, takie moje skromne zdanie.
-
Nowicjusz - wątek powitalny
Witam Moje auto: A4 B5 1.8T Avant [AWT] - kolor: LZ9W r.2000 Pozdrawiam Przemek