Treść opublikowana przez mo2
-
Nie sprawny wentylator klimatyzacji
Jak pisał Arek to nie wina wiatraka klimatyzacji. Przez jakiś czas jeździłem bez i zupełnie nic się nie działo. ...i popraw tytuł
-
zamienniki dekielków
Witam. Słyszał któryś z szanownych kolegów o zamiennikach dekli o nr 4b0 601 165 c ? Kradną je na potęgę a auto stoi pod chmurką, więc nie ma sensu kupować oryginałów za cenę skrzyni biegów z olejem do B5 . Ewentualne może ktoś ma na sprzedaż 4szt ? Mogą być sfatygowane i tak będą malowane. Przy okazji nr samej felgi to 4a0 601 025 p. Pozdrawiam
-
Opony nordexx
Może ktoś sie podzielić opinia na temat tych opon, mam na myśli model fast move4 ? Generalnie śmieszna cena , za 600pln można mieć cały komplet 16 205/50 z pięcioletnią gwarancją. Parametry C(opory toczenia) , B(przyczepność na mokrym) i 69db też nie wyglądają najgorzej Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
-
Zmiana głośników na bose w a4 b5
Hej. Kupujesz cały zestaw, czyli głośniki drzwi przód i tweetery, głośniki drzwi tył, subwoofer, zmieniarka (jak nie masz,i jeżeli jest potrzebna), wzmacniacz i radio(nie wiem jakie posiadasz a nawet ori są programowane pod bose . Pewnie można to zmienić w ori ale niech wypowie się ktoś kto to ogarnia ) i powinno hulać. Ewentualnie pomyśl jeszcze nad zmiana przewodów sygnałowych. Generalnie sprawdź cały zestaw przed zakupem, często głośniki są zajechane. Sam szukam do przednich drzwi i ciężko jest... . Może pomyśl nad inna rozbudową audio, bose w b5 ma już 20lat . Pozdrawiam
-
odboje 1BE
Tak się składa, że z amorami do 1be dostałem odboje i osłony od 1ba (134mm). Z tego co widzę to odboje do 1be (FEBI - 23514) są niedostępne. Można skrócić odboje od 1ba do 119mm , czy zakładać stare ? A może ktoś ma jakieś namiary na FEBI - 23514 lub inne zamienniki?
-
Wymiana tylnych amortyzatorów 1BE w lifcie
Zabrałem się za wymianę tylnych amorów i jako zamiennik czerwonych boge wybrałem kayaby 343302 i tu pierwsze pytania. Przeglądając forum uznałem to za dobry wybór ,ale wszędzie widzę , że te kayby pasują od rocznika 95 do 00, tzn. nie ma rozróżnienia na przedlift i polift. Z powodu braku możliwości wyciągnięcia starego amora z mocowania i z kompletnego braku dostępności poliftowego mocowania postanowiłem zamontować mocowanie z przedlifta. Czy taki zabieg ma sens czy szukać mocowań poliftowych ? Podobno amory przedliftowe pasują do polifta i w takim przypadku te kayaby powinny dać się zamontować.
-
Antena GSM w błotniku - montaż
Witam. Jakiś czas temu usunąłem sparciałą antenę od telefonu. Teraz udało mi się zdobyć używkę w dobrym stanie, ale mam problem z montażem - słabo się toto trzyma błotnika. Jeżeli posiada ktoś takie ustrojstwo to proszę o cyknięcie fotki uchwytów anteny od strony baga.
-
Demontaz wkładki zamka
Witam. Czy jest możliwość wyciągnięcia samej wkładki zamka z obudowy nie posiadając kluczyka ? Mam uszkodzoną wkładkę zamka drzwi kierowcy i nie zrozumieliśmy się z kolegą z forum który przysłał mi większość mechanizmu klamki.... Generalnie trzeba coś rzeźbić ponieważ odsyłać się nie opłaca. Opis jak dopasować wkładkę znalazłem na forum, natomiast nie mogę nigdzie znaleźć patentu na wyciągnięcie samej wkładki.
-
Notlauf AFN
No i po problemie. Winowajcami okazały się wszystkie trzy przewody podciśnienia pęknięte na łączeniu z trójnikiem przy N75. Dziękować Mozgu.
-
Notlauf AFN
Witam. Ostatnio w trasie, po przejechaniu ponad 300km autostradą i krótkim postoju audi złapało notlaufa. Od 3 biegu i ok 3000obr brakuje mocy, prędkość max to 140-150km/h na prostej, max 3000obr. Raczej wykluczam zapieczone kierownice w turbo ponieważ często robię dłuższe trasy i przegonię audi na 3000-3500obr. Wiem, że muszę zrobić logi statyczne oraz dynamiczne i zrobię je w wolnej chwili. Na ten moment zastanawia mnie brak podciśnienia na gruszce na biegu jałowym (powinno być?). Pompa vacu daje podciśnienie i na przewodzie przy grodzi powietrze jest wyraźnie zasysane. Jeżeli na gruszce powinno być podciśnienie na biegu jałowym to zacznę od szukania nieszczelności w układzie, jeżeli nie to proszę o inne sugestię poza oczywistymi logami. Silnik afn seria 2000r. Pozdrawiam
-
Schemat pinów pompy ABS
Witam. Gdzieś kiedyś widziałem rozpiskę pinów pompy ABS , mam na myśli gniazdo do którego się podłącza wtyczkę z wiązką od czujników ABS itd. Nr mojej pompy to 8E0 614111 AB. Jeżeli ktoś posiada zdjęcie/schemat to będę wdzięczny.
-
[A4B5] Głośniki BOSE przód
Bez przesady. Sam szukam dokładnie tego samego i jakoś żadnych ofert nie widzę....
-
Jakie tanie wahacze polecacie ?
Może i mam pecha... Ot kolejny powód żeby przed zamówieniem skontaktować się ze sprzedawcą. Dzięki za info.
-
Jakie tanie wahacze polecacie ?
Jak pisałem wcześniej, nie mam na myśli zestawu tylko pojedyncze sztuki. Czy skv sprzedaje je ze śrubami? MS tego nie robi, kamoka tak.
-
Jakie tanie wahacze polecacie ?
Ja natomiast skłaniam się ku zakupowi wahaczy kamoka. Generalnie kuszą ceną i co dla mnie ważne mają śruby w zestawie, mowa o pojedynczych sztukach. Potrzebuję dwóch dolnych prostych a co do śrub to w aso wołają ok 80pln... . Sam mam 4 szt MS, 2szt dwuletnie oraz 2 szt które mają już cztery lata odpowiednio 25tyś km i 50tyś km , na razie spokój. Niestety mało tu opinii o kamoka, może ktoś coś ?
-
A4B5 Głośniki tylnej półki
W półkę tylko głośniki niskotonowe żeby nie psuć sceny. Ale jeżeli nie masz bose to sobie odpuść. Lepiej wsadzić skrzynie do bagażnika.
-
Słaby bas BOSE
Ja akurat nie narzekam na bas. W trasie jest nawet zbyt męczący. Przede wszystkim sprawdź czy masz oryginalne głośniki. Nie wiem jak w concercie, ale w symphony jest ukryte menu, które jest equalizerem. Możesz sterować basem oddzielnie dla każdej pary głośników. Funkcja jest opisana gdzieś na forum.
-
Sezon Rowerowy 2016
Podobno kiedyś były jakieś przypadki ale z tego co kojarzę to były tanie HT. Jeżeli się nie mylę to seryjne ramy produkują tylko w dwóch chińskich fabrykach meridy i gianta , więc wszystko i tak na jedno kopyto. Sporo też zależy od wagi bikera i techniki jazdy
-
Sezon Rowerowy 2016
W sumie ciężki wybór... Z jednej strony dobra cena i generalnie rowerek niczego sobie. Z drugiej dość duża waga i to zdecydowanie ścieżkowiec na którym oczywiście można poskakać . Jeżeli celujesz w zjazdy to zdecydowanie będziesz musiał go doposażyć w myk-myka i ewentualnie napęd 1x10.
-
Sezon Rowerowy 2016
Z którego roku ten swag i na jakich kołach?
-
Sezon Rowerowy 2016
Swag 30 nie jest rowerem do katowania enduro, aczkolwiek to ciekawy wynalazek za dobrą cenę. Za rasowego enduraka to jednak trzeba zapłacić min 15k pln. Jeżeli zdecydujesz się na swaga to obowiązkowo myk-myk i pomyśl nad jednym blatem z przodu.
-
Sezon Rowerowy 2016
Co kolega rozumie przez rower enduro? Generalnie enduro to styl jazdy i większość fulli ścieżkowców/AM posiada geometrię ramy itd. wystarczającą do takiej jazdy.
-
Sezon Rowerowy 2016
Zdążę bez większego problemu, tylko ja na stopach mam spd a nie buciory do chodzenia... Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Sezon Rowerowy 2016
Ja polecę sandały albo klapki...można szybko wysuszyć po praniu wieszając 'na rower'...
-
Blokada na kierownicę i inne zabezpieczenia przed kradzieżą
Po ostatniej próbie włamania do auta postanowiłem kupić blokadę na kierownicę. Mam pytanie do używających tego wynalazku, w jaki sprzęt zainwestować? W oko mi wpadła blokada z alarmem i kodem dostępna na allegro za ok 100zł. Są też zwykłe za ok 50. Warto dopłacić za alarm ? Jakie inne zabezpieczenia są polecane poza odcięciem zapłonu/pompy i alarmem ? Generalnie zdaję sobie sprawę że profesjonalny złodziej obejdzie praktycznie każde zabezpieczenie ,ale w tym przypadku mam na celu odstraszenie gamoni niepotrafiących sobie poradzić z zamkiem w drzwiach jak to było w moim przypadku. Ewentualnie czy jest gdzieś dostępne mini AC dla auta które już ma 16lat ?