Treść opublikowana przez bebos
-
Stukniecie/pukniecie w okolicy turbiny po dodaniu gazu
Chodziło mi o zawór EGR. Odłącz podciśnienie od zaworu i zatkaj je.
-
1.9tdi AFN dziwny odgłos z silnika
Nie obawiaj się. koszt to około 130zl za komplet. Wymiana jakieś 1,5 godziny. Zdejmij pokrywę i osłonę paska. ustaw rozrząd na znaki (3 bieg i popychaj samochód, aż w okienku skrzyni będzie znak i nacięcie na wałku rozrządu-z tyłu pokryje się z głowicą, później jedynka i ręczny ). Weź korektor i zaznacz koło pompy paliwa, oraz koło wałka rozrządu. Poluzuj napinacz, odkręć rolkę prowadzącą i zsuń pasek. Jeśli nie chcesz zdejmować koła to będzie trzeba odkręcić szpilki od drugiej stopki, ponieważ przy unoszeniu wałka będzie on o nie zawadzał (nakręć 2 nakrętki jedna za druga i skontruj, a potem wykręć szpilkę). Wymień popychacze. Przy składaniu rozrządu zobacz czy w okienku skrzyni jest znak, ustaw koła na znaki, które zrobiłeś wcześniej, załóż pasek, przykręć rolkę prowadzącą i naciągnij napinacz najlepiej małymi szczypcami segera (nie jest to łatwe bo jest mało miejsca, ale da rade). Wrzuć 3 bieg i pociągnij auto do przodu, żeby silnik zrobił 2 obroty. Zobacz na skrzyni czy masz znak i czy pokrywają się znaki na kołach, które zrobiłeś wcześniej. Jeśli nie (a jest to bardzo prawdopodobne ) poluzuj napinacz, wykręć rolkę prowadzącą i popraw koła, które się nie zgadzają. Po tej operacji powinno już być wszystko ok.
-
temperatura silnika-wina dpf?
Kiedy ta temperatura spada?? Tylko raz, czy kilka razy podczas jazdy??. Jeśli zaraz po nagrzaniu się silnika, to spowodowane jest to otwarciem się termostatu, A co do filtra cząstek stałych to jak załącza się procedura wypalania to temperatura silnika raczej wzrasta (chyba) bo podawana jest większa dawka paliwa, żeby spaliny miały większą temperaturę.Dlatego jeżdżenie po mieście (bez możliwości wypalenia filtra) jest tak szkodliwe dla tych silników.
-
[B6 AVF] Po wymianie termostatu jest jeszcze gorzej.
Wentylator od klimy działał bo to takie zabezpieczenie. Jeśli komputer nie widzi temperatury silnika to włącza wentylator, żeby przypadkiem nie zagotować silnika.
-
Stukniecie/pukniecie w okolicy turbiny po dodaniu gazu
Odłącz podciśnienie od egr może zawór się rozsypał.
-
Olej wylecial z silnika :(
Kolego, a klej do śrub dałeś na koło zamachowe??. Jak nie to może się przez nie olej pocić, a i miałem u kolegi taki przypadek, że się śruba odkręciła i olej się lał (mocno)
-
błąd pl
Jak dla mnie wtryskiwacz się skończył. Skończył się zakres korekcji i podaje złą ilość paliwa.
-
Wymieniona turbina - auto spala olej
A jaki kolor tego syfu??. Płynu ci nie ubywa?. Jeśli jest jasnego koloru to by znaczyło, że gdzieś ci się woda do oleju dostaje.
-
Wymieniona turbina - auto spala olej
Jeśli dopiero co regenerowana był turbina to oleju w rurach powinna być znikoma ilość (mgiełka)
-
A4 B5 silnik AHH + kolektor ssący od AWX , co potrzeba ??
Tam jest całkiem inna głowica raczej nie przypasuje.
-
Wymiana vacum pompy , dymienie z rozrządu
coś ci zblokowało wałek pośredni, który napędza vacum. Najprawdopodobniej wina w nowym vacum. Zobacz zy się w ręce kręci czy na dębowo stoi.
-
Wymieniona turbina - auto spala olej
zdejmij rurę z intercoolera i zobacz czy jest w niej olej i wszystko będzie jasne. Jeśli po 200 km spalił ci 1 litr oleju (minimum na miarce) tom usiał by nieźle kopcić.Jeśli turbina wywala olej to nie wina mechanika tylko gościa co regenerował. Mechanik mógł by co najwyżej ni dokręcić zasilania olejem, albo przewodu powrotnego, ale to olej lał by się po silniku.
-
1.9 TDI 90 KM sam zgasł i odpalił w czasie jazdy, pomocy...
Auto straciło moc, a raczej zgasło. Najgorsze dla rozrządu jest nagle puszczenie sprzęgła ( podczas jazdy gdy chcemy odpalić ). Dopóki jedzie,a silnik nie pracuje koła kręcą silnikiem bez mocnego szarpania, wiec rozrząd nie powinien przeskoczyć. Jeśli kontrolki zgasły, a silnik przestał pracować to na pewno wina elektryki. Gdyby ci silnik zgasł podczas jazdy, a elektryka była by ok to by ci sę wszystko na desce zaświeciło. Jak by alternator padł to auto by chodziło, aż by aku rozładowało.
-
1.9 TDI 90 KM sam zgasł i odpalił w czasie jazdy, pomocy...
Prawa strona silnika. Gruby kabel podłączony do podłużnicy jak się nie mylę. Oczyść dobrze połączenia.
-
1.9 TDI 90 KM sam zgasł i odpalił w czasie jazdy, pomocy...
Elektryczna sprawa ciężko będzie samemu dojść, a tym bardziej jak nie ma objawów cały czas. Trzeba szukać na kablach, może gdzieś nie łączy.
-
Problemy z pracą silnika.
Na początek podoginać piny w listwie na wtryskach. Sorry nie doczytałem opisu pod filmikiem. Czyli Egr za bardzo go dusi. A jak z błędami?? Może jakaś adaptacja, lub zawór podciśnienia od Egr.
-
1.9 TDI 90 KM sam zgasł i odpalił w czasie jazdy, pomocy...
Luknij na aku czy klemy dobrze siedzą. Jak dla mnie to gdzieś ci coś nie łączy, może problem z alternatorem. Weź miernik i sprawdz na odpalonym ile volt jest na akumulatorze. Powinno być ok 14,2.
-
Lekkie szarpanie podczas przyśpieszania, zmiany biegów
Jak ci szarpie, i wyrywa drążek z reki to poduszka, ale często jest to przyczyna kończącego się wtrysku.
-
Odprysk od odmy w silniku co można z tym zrobić
Wał tego plastiku nawet nie poczuje . Kiedyś w Vento odpadł mi ze smoka ten chlapacz i wał po nim jeździł. Nie wiedział bym o tym gdybym miski nie zdjął.
-
Odprysk od odmy w silniku co można z tym zrobić
A jak benzyna wpłynie na uszczelniacze???? lepiej tego nie stosuj. Ja bym jeździł nie zatka ci smoka na tyle ze nie będziesz miał smarowania, a jak coś to przecież masz kontrolkę oleju. Zostaje jeszcze zwalić miskę, ale ja bym się w to nie bawił. Mieliśmy kiedyś passata na warsztacie ( nie pamiętam co tam było robione) po zdjęciu miski okazało się, że w smoku jest kawałek szmaty , a samochód jeździł.
-
a4 b7 1.9 tdi Kontrolka świec i silnika. Jakieś sugestie?
Sami sobie poradzili. Odpinając AKU zauważyli, że klema minusowa jest luźna. Musiało coś mu się "pomylić", podobno jest już OK.
-
rurka egr a dymienie na czarno
Jaki samochód ?. Gdzie jest ta rurka bo jeśli przed zaworem egr to będzie tylko wyrzucało spaliny tamtędy, a jeśli za egr-em to będzie dymił. Ale raczej jest przed egr-em więc dymienie to nie od tego
-
a4 b7 1.9 tdi Kontrolka świec i silnika. Jakieś sugestie?
No wiem tylko samochód nie pod ręką . Mam nadzieje, że jakoś dojadą do Polski bo w Niemczech to niźle ich skasuja:D
-
a4 b7 1.9 tdi Kontrolka świec i silnika. Jakieś sugestie?
A no jest, ale samochód w trasie jeździ ciągle i teraz Niemcy powinien się wypalić.
-
a4 b7 1.9 tdi Kontrolka świec i silnika. Jakieś sugestie?
Witam. Kilka dni temu zaświeciła się kontrolka silnika podpiąłem komputer "czujnik ciśnienia spalin". Czujnik wymieniony samochód pojechał do Niemiec. Po 1000 km zaczęła migać kontrolka świec żarowych. Wyłączyli samochód, a jak go ponownie odpalili to świeci się kontrolka silnika i samochód przeszedł w tryb awaryjny (słabo jedzie). Wiem, że głupio pytać co to może być, bo podstawa to komputer, ALE proszę o rade. Poradziłem im, żeby odpięli na noc aku, może znowu samochód przejedzie te 1000 km.