Treść opublikowana przez --Rafcio--
-
[AUDI A4 B5 1.8T ANB] wyciek płynu chłodniczego
No jak wszystko przejrzałeś to może sama chłodnica się rozszczelnia, ja tak miałem no i wchodzi w grę tylko wymiana na nową.
-
Duże spalanie (ok. 15l/100km)
Kat nie ma nic do spalania, sprawdź sondę lambda i termostat (jeżeli się nie dogrzewa do temperatury 90 stopni). Zależy też jaka to jazda po tym mieście ale z tym silnikiem to myśle że max 3 litry jeszcze byś zszedł jak ogarniesz problem spalania.
-
AEB Prośba o ocenę logów
DeeBeat weź mi powiedz czy jest jakaś różnica kiedy miałeś podpiętą złą sonde i teraz kiedy masz dobrą, jest w czymś poprawa np w spalaniu?
-
Słabe wspomaganie po przejechaniu dłuższej trasy
Ja zdjąłem dolny wąż od pompy i obracałem kierownicą aż wszystko zejdzie i z powrtotem wlałem zielony febi, Tobie to pomogło?
-
1.8T AEB 150KM Brak mocy
Znajomy mechanik ładnie mi dobrał podkładkę i tak migomatem przyspawał, że ma delikatny luz i dobrze przylega
-
AEB Prośba o ocenę logów
Był AEB ze starym ECU na 5 kostek i z nowym na 2 szerokie. Nie sugerujcie się oznaczeniem AEB przy kupowaniu sondy
-
AEB Prośba o ocenę logów
Podaj nr sondy, pewnie kupiłeś do AEB z nowszym ECU. Jak masz kompa na 5 małych wtyczek to sonda powinna miec nr 0 258 006 014
-
Słabe wspomaganie po przejechaniu dłuższej trasy
Fachowcy z tego forum gdzieś wyjechali i nikt nic nie podpowie
-
Skrzynia z 1.8T do 1.8T quattro
Ale napewno 100%? To mechanik pier**li głupoty, że niby da się ten koniec do wału odrecic i przełożyć do skrzyni
-
Skrzynia z 1.8T do 1.8T quattro
Mam na szybko pytanie no Was, posiadam Audi A4 B5 1.8T quattro i chce wymienić skrzynię biegów. Czy jest możliwość abym kupił od zwykłego 1.8T bez quattro i przełożył tą końcówkę ze swojej skrzyni bo wału czy jednak muszę kupować skrzynię od quattro. Pytam się o to bo te zwykłe są tańsze niż te do quattro. Z góry dzięki
-
Słabe wspomaganie po przejechaniu dłuższej trasy
Siema. Od pewnego czasu mam tak,że jak pompa jest jeszcze zimna to wspomaganie jest ok a jak przejade z 30 km to powiedzmy na parkingu jest tragedia co chodzi o skręt kołami,kompletny brak wspomagania. Płyn wymieniałem na taki sam oryginalny zielony mineralny i od razu po pierwszej jezdzie zrobił się ciemny. Czy pompa nadaje się już do wymiany czy może eksperymentować z innym płynem? Dodam, że płynu nie ubywa ani trochę. Dzięki dużo się dowiedziałem przez miesiąc
-
Grill od polifta do przedlifta A4 B5
Wiec dzieki chcialem się upewnic przed zakupem bo poliftowy bardziej mi się podoba
-
Grill od polifta do przedlifta A4 B5
Czy ten grill poliftowy podejdzie bez problemu do maski z przedlifta, nie będzie jakichś problemów z mocowaniem i jakichś szpar?
-
Logi przepływomierza w 1.8T
Na odpietym ssilniczek chodzi równo, czyli nowa przepływka do wyjebania
-
Rozsadza zwór DV
Piszę ten temat bo juz niemam do tego 1.8t sił. Zacznę od tego,że brakowało mocy, zdjąłem katalizator no i klapka się zablokowała o krawędź turbiny,zdjąłem turbo ogarnąłem migomatem tą klapkę tak aby miała lekki luz, ustawiłem wg że otwiera się lekko przy 0.4 bar a 0.6 bar ma juz klapkę na full otwartą. Poskładałem wszystko no i zaczęły się szarpania aż w końcu rozerwało zawór dv na łączeniu góry i dołu tak,że ukazała mi się membrana i sprężyna. Pomóżcie co się z tym autem dzieje
-
Logi 1.8T AEB proszę o pomoc w ogarnięciu
Witam wszystkich, wymieniłem przepływkę na nową AUTOLOG, dv nowy, niedawno ściągałem turbo bo klapka odpadła,regulowałem sztangę WG tak że jest lekko uchylona przy 0.6 bar, skręciłem ją prawie do końca. Mam mianowicie taki problem od spodu do 3500 rpm auto wogole nie jedzie ale powyżej już jest lepiej. Kolejna rzecz to, że zawór dv rozpołowił mi się przy robieniu logów 008, 013,025 tak przy odpuszczeniu gazu gdy juz byłem przy czerwonym polu obrotomierza. Jeżdzę jak narazie bez podpiętej sondy bo padła niedawno. Logi: 002,007 http://vaglog.pl/log_225523.html 008,013,025 http://vaglog.pl/log_225524.html
-
Regulacja wastegate pilne pytanie !
No i przy 6 tys rpm rozpołowił mi się zawór dv mam juz dosc tego auta, czy to spowodowane jest może za wysokim doładowaniem
-
Logi przepływomierza w 1.8T
Odświeżam temat, czy w AEB kanały 002+007, 008+013+025 w vag wystarczą czy jeszcze coś zrobić?
-
1.8 t problem z mocą
Wrzuć logi na Vagcom.pl bo nie wiem czy ktoś będzie Ci to rozszyfrowywał co jest do czego.
-
Regulacja wastegate pilne pytanie !
Rozumiem że mam ustawić te 0.4 bar i ma wtedy być klapka otwarta na full? Ale czy wtedy bedzie lapal doladowanie 0.6 bar?
-
Regulacja wastegate pilne pytanie !
Dzięki za odpowiedz,znalazłem post z opisem użytkownika NEX i ustawiłem aby się lekko uchylała przy 0.55-0.6 bar ale nie jestem do konca pewny czy tak ma być.
-
Regulacja wastegate pilne pytanie !
Panowie proszę o szybką odpowiedz bo jutro montuję turbo k03 do a4 b5 1.8t i muszę wyregulować wg. Tutaj moje pytanie czy klapka ta z tyłu turbiny przy 0.6 bar ma się lekko otworzyć, średnio czy do oporu. Z góry dziekuje
-
1.8T AEB 150KM Brak mocy
Sprawa się wyjaśniła po zdjeciu kata, klapka się zacięła o boczną ściankę turbiny, teraz musze pomyśleć co dalej robić No i chcąc ją obrócić udało mi się tą klapkę wyjąć, wie ktoś jak to przytwierdzić :v
-
1.8T AEB 150KM Brak mocy
Ściągne i dam znać co i jak. Powie mi ktoś czy przy ściąganiu turbiny muszę spuszczać płyn chłodniczy i olej?
-
AEB Jak zmierzyć ciśnienie ładowania turbiny
Pomiedzy kolektorem a DV albo miedzy kolektorem a regulatorem ciśnienia paliwa.