Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

sławek85

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez sławek85

  1. sławek85 opublikował(a) temat w 3.0
    Jak sprawdzić szczelność układu ssącego i wydechowego domowym sposobem? Co do wydechowego to chodzi mi to uszczelkę miedzy kolektorem a głowicą
  2. sławek85 odpowiedział(a) na pklimek temat w 3.0
    nie no panowie co 10 tyś wymiana oleju nie nie więcej
  3. sławek85 odpowiedział(a) na pklimek temat w 3.0
    Po prostu przesadził z tym olejem czyli twoim zdaniem stosowanie oleju tego typu żle wpłyną na silnik. Ja mam zalany VALVOLINE MAXLIFE 5W40 i moim zdaniem to dobry olej. Nalatane mam 240 tyś
  4. sławek85 odpowiedział(a) na sławek85 temat w 3.0
    ok dzieki dziś zostawiłem u machera auto i się okaże co i jak ---------- Post dopisany 28-08-2013 at 14:50 ---------- Poprzedni post napisany 26-08-2013 at 20:30 ---------- No lipa stwierdził ze to normalne jest taki stuk na silnika a ja wiem ze nie bo jak ja kupiłem to takiego czegoś nie było. Smok czysty , ciśnienie jest ok ale czemu tak jest to nie wiem. Gdzieś olej ścieka albo z nastawnika zaczej nie realne bo pierścienie są ok. Czy to morze byc wina tych olejowych regulatorów bo to tak sie chyba nazywa . Czy ktos to wymieniał lub same uszczelniacze i czy pomogło? ---------- Post dopisany 01-09-2013 at 12:02 ---------- Poprzedni post napisany 28-08-2013 at 14:50 ---------- panowie nie mam konta na you tube ale znalazłem filmik który pasuje do mojego objawu ---------- Post dopisany at 12:05 ---------- Poprzedni post napisany at 12:02 ---------- ciśnienie oleju na zimnym jak i na ciepłym jest wręcz idealne. tak ma też jak postoi po zgaszeniu jakieś 30 min ---------- Post dopisany 14-09-2013 at 14:03 ---------- Poprzedni post napisany 01-09-2013 at 12:05 ---------- Panowie a jak bym wyciągnoł z tego wtyczkę to co się stanie. Jak sprawdzić który jest zły?
  5. sławek85 odpowiedział(a) na sławek85 temat w 3.0
    Ja mam taki silnik jak ty i zalałem do właśnie Valvoline 5w40 MAX LIFE i powiem ci ze branie oleju się zmniejszyło ale to tez zależy od tego jak dusisz ten silnik. Jeśli jeżdzisz do 3tyś na obrotomierzu to zużycia oleju praktycznie nie będzie ja jak pociśniesz to ubędzie w zalerzności od stanu silnika .Sprawdż szczelności silnika czy wycieków nie ma szczególnie w okolicach chłodnicy oleju od strony ściany grodziowej przy nastawnikach wałków rozrządu.
  6. sławek85 odpowiedział(a) na pklimek temat w 3.0
    I jak kolega ogarną temat?jeśli tak to niech się podzieli spostrzeżeniami
  7. sławek85 odpowiedział(a) na sławek85 temat w 3.0
    daj jakiś namiar lub czy serwisie da rade to dokupić
  8. sławek85 odpowiedział(a) na winczako temat w 4.2
    Problemem sa zaworki oleju (takie male gumowe gowienko), ktore nie trzymaja i po postoju samochodu lekkozapowietrzają górną część rozrządu, przez co w pierwszej sekundzie nie ma tam dobrego smarownia. Martwić się należy jesli chrobocze dłużej. Kolega wyjaśni dokładniej co to jest jak to wygląda i działa
  9. sławek85 odpowiedział(a) na sławek85 temat w 3.0
    morze poda wartość nieprawidłową
  10. sławek85 odpowiedział(a) na sławek85 temat w 3.0
    a czy vag pokazał by nieprawidłowe działanie tego urządzenia?
  11. sławek85 odpowiedział(a) na sławek85 temat w 3.0
    A to ustrojstwo na zdjęciu? Da się do tego dokupić te gumowe uszczelki ?
  12. sławek85 opublikował(a) temat w 3.0
    Panowie czy ma ktoś schemat układu smarowania silnika [ASN]3.0 lub wie gdzie jest zaworek zwrotny oleju lub zawór niskiego lub wysokiego ciśnienia. Czy coś takiego jest i jaką funkcje spełnia? ---------- Post dopisany at 20:31 ---------- Poprzedni post napisany at 18:09 ---------- Panowie czy da się do tego dokupić te oringi gumowe ? U mnie jest 4 takie ustrojstwa po 2 na wałek i to morze być przyczyną stukania przy rozruchu bo olej morze ściekać za szybko
  13. Panowie mam pytanie . Gdy włączam klimatyzacjie w A4 B6 3.0 to silnik zaczyna głośniej pracować mam troszkę podjechaną pompę wspomagania. Moje pytanie jest takie czy ta pompa wspomagania ma wpływ na głośniejszą pracę silnika czy to sprzęgiełko w pompie klimatyzacji .Gdy włączamy klimatyzacjie cały układ ciężej pracuje i co za tym idzie pompa wspomagania też więc wyje głośniej . Wydaje taki dzwięk jak skręcamy koła na max. Auto chodzi dobrze
  14. Panowie podepnę się do tematu. Gdzie znajduje się zwór wysokiego ciśnienia w ASN 3.0 i czy to morze być przyczyną klekotniecia około 2s na ciepłym silniku nie na zimnym po upływie około 20min od zgaszenia przy ponownym uruchomieniu czy są tam inne jakieś zaworki lub coś Olej jest valvoline 5W40 smok wyczyszczony.Stało się to po wymianie czujnika poziomu oleju.Z auta został spuszczony cały olej i stało tak beż oleju około dnia . Nowy czujnik żałorzony został hella orginał i zaczeło się to dziać. Auto pobiera 0.5l na 10.000
  15. A czy w ASN 3.0 tez morze być taka kłopot z tym wariatorami ?
  16. Czym usunąć smołę z lakieru?
  17. sławek85 odpowiedział(a) na sławek85 temat w 3.0
    Ja zmieniłem olej na vavoline max life 5W 40 i przeszło już nie klekocze.
  18. sławek85 odpowiedział(a) na lukisz temat w 3.0
    A np jak na wałku jest jeden z pierścieni uszkodzony to wtedy morze to coś zmienić w pracy silnika?
  19. sławek85 odpowiedział(a) na lukisz temat w 3.0
    Więc jednym słowem poszedł na łatwiznę. U mnie tez czeka poprawka po takim montażu ale teraz przypilnuje gościa. A jak u ciebie było z wariatorami? Czy wadliwy wariator ma wpływ na kulturę pracy silnika?
  20. sławek85 odpowiedział(a) na lukisz temat w 3.0
    A ustawiał ci według znaków na wałkach czy nie zdejmował pokryw zaworów i ustawiał według własnych znaków wcześniej zaznaczonych na starym pasku
  21. Kolor to morski a chcę by auto gładkie się stało i błyszczące .
  22. Panowie jaki wosk polecacie do polerowania?
  23. sławek85 opublikował(a) temat w 3.0
    Jak prawidłowo ustawić rozrząd w A4 B6 3.0 [ASN]
  24. Panowie po nagrzaniu silnika zanika mi wspomaganie na wolnych obrotach.
  25. A auto z jakiego kraju pochodzi. Moja na ten przykład ze Szwajcari

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.