Treść opublikowana przez marcinps
-
2.0tfsi bgb ea113. Dylemat związany z pompą oleju
Hej ja u siebie założyłem zestaw z 1.8t na 31 zębów i auto śmiga silnik taki jak Twój.
-
Spoty i spotkania Essen i okolice
Witam wszystkich i zapraszam do pisania i jak by ktoś chciał też do spotkań czy to tak pogadać czy może jakiś mały zlocik czy jeżeli ktoś by potrzebował pomocy z autem. Jeżeli była by potrzeba odczytać błędy lub jakiejś naprawy to również zapraszam. Pozdrawiam Marcin
-
A4-KLUB.GERMANY
Siemanko witam z Essen jak by ktoś chciał się spotkać to ja chętnie pozdrawiam.
-
Bochum i okolice
Siemanko ja z Essen jak jakiś spocik to chętnie pozdrawiam wszystkich i czekam na propozycje, a może by tak spocik z gokartami?
-
Huggy Wuggy Audi
Wiem ale wiesz jak jest chciało się w dół, a po drodze to tamto i klękła skrzynia ale dzięki Bart-S jeszcze raz podziękowania dla ciebie Bartek autko żyje i ma się świetnie, a jazda teraz bajka?
-
Huggy Wuggy Audi
- Huggy Wuggy Audi
- Rozrząd i łańcuszek 2.0T FSI BWE
1. Jak masz kasę to oryginały 5.Zas jeżeli chodzi o fazator to oddzielnie. Ja montowałem dekiel, łańcuch plus fazator w oryginale bo przynajmniej wiem co mam. Pompę wody możesz hepu, a zestaw paska i rolek np. Conti. Jeszcze jedno jak ci się łańcuch nie odzywa to zostaw no chyba, że chcesz dłużej pośmigać i nie wiesz czy było robione to ja bym zmieniał. I jeszcze jedno sprawdziłbym szklankę z pompy paliwowej jak już planujesz zmiany.- 2.0TFSI falowanie obrotów Tiptronic i duże spalanie
Spoko ?- 2.0TFSI falowanie obrotów Tiptronic i duże spalanie
Co do problemu 2 to może być pompa vacum jeżeli kruciec z pompy jest luźny to przez pewien czas stuka aż nie zrobi się ciśnienie chodzi o tą rurkę która idzie do serwa u mnie przynajmniej tak jest i zakupiłem nowa pompę bo klejenie pomaga ale generalnie na jakiś czas. Zaś co do nr. 1 to z tego pierwsze co to komp.- Podskakujące koło
Jeszcze naszło mnie coś odnośnie mojego problemu, a jak ma się sprawa z dyferncjałem czy jeżeli będzie miał luz czy może to się właśnie objawiać takim problemem? I jeszcze jedno pytanko czy tam wchodzi inny olej i jak tak to jaki?- Podskakujące koło
Amory ok mogę sprawdzić ale problem jest taki że te dolegliwości czyli zawieszające się obroty i podskakiwanie pojawiły się jednocześnie- Podskakujące koło
No to trzeba będzie rozebrać i sprawdzić, jeżeli amor leży to kolejny wydatek? no to chyba już trzeba będzie w kita zainwestować albo gwint?- Podskakujące koło
Witam i opiszę mój problem w moim odczuciu podskakującego koła, kiedy ruszam i auto rozpędzi się do około 40-50 km/h to odczuwalne jest dość wyraźnie podakakiwanie koła po stronie kierowcy, po przekroczeniu jest spokój do około 75-80 km/h i tu już są dużo mniejsze drgania tak się dzieje jak ruszam normalnie jak zaś mu dam troszkę bardziej po garch to tego nie ma. Następny objaw nie wiem czy ma związek z tym ale jak szybko podczas jazdy nacisnę kilka razy szybko gaz obroty same bardzo się podniosą i na chwilę się przyweszą i po około 2-3 sekundach spadają do powiedzmy poziomu z przed dodania gazu, co również udało mi się zaobserwować to na równej drodze minimalnie wyczuwalne jest drganie lewego koła tak jak by się jechało po nierównościach. Nadmienię ze wachacze nowe, przeguby i nowy olej w skrzyni automatycznej, również nowe opony w porządku i co jeszcze udało mi się wyłapać to to że problem jest bardziej wyczuwalny po dłuższej jeździe błędów na kompie brak skrzynia zmienia begi super.- Temperatura a praca wentylatorów.
Prawdopodobnie sterownik wentylatorów albo któryś z wentylatora powiedział pa pa, jeżeli masz możliwość sprawdź obydwa wentylatory na krótko u mnie jeden praktycznie stał w miejscu i też waliło mi błąd, a temp. rosła po wymianie wentylatora spokój tak że zacznij od tego.- zmiana pompy 2.0t ktoś pomoże
Kolego tu masz wszystko opisane.- Konwersja pompy oleju z 2.0 tfsi gbg na 1.8t
Migolc ja u siebie robiłem wszystko na ori częściach u mnie wszystko do konwersji pompy plus dodatkowo łańcuszek napinacz i dekiel nowy całość w de wyszła 1400 euro po rabatach i powiem jedno ja nauczyłem się że jak ładować to tylko ori wiem droższe ale w razie czego wiesz że masz nowe, a z używkami to różnie bywa.- "Niezdrowy" klekot silnika 2.0 TFSI w A4 B7
Ok ale nie masz gwarancji że coś nie klękło to jest objaw uszkodzonego łańcuszka, napinacza lub fazatora bez rozebrania nic nie będziesz wiedział.- "Niezdrowy" klekot silnika 2.0 TFSI w A4 B7
Ten dźwięk jest z pod dekla łańcuszka i pytanie teraz czy są jakieś błędy to po pierwsze bo teraz masz tak że jeżeli nie sypie błędem to i tak prawdopodobnie dekiel do zwalenia i wymiana tyłu, miałem kiedyś zamiennik i jak ułamał się ząb w wariatorze to jeszcze gorzej mi nawalał i niestety ale czeka cię zmiana z tyłu gratów.- Konwersja pompy oleju z 2.0 tfsi gbg na 1.8t
- Konwersja pompy oleju z 2.0 tfsi gbg na 1.8t
Nie z tdi ja brałem z 1.8t pisałem kilka postów wyżej ja mam na 31 zębach.- Konwersja pompy oleju z 2.0 tfsi gbg na 1.8t
Szczeże nie sprawdzałem zmontowałem wszystko do kupy zalałem oliwa i śmiga wszystko zrobiłem z tego postu i żyje autko- Konwersja pompy oleju z 2.0 tfsi gbg na 1.8t
Zestaw wziołem od Gregorski3 pasował idealnie. Ten z 1.8 turbo na 31 zębów- Rozrząd bwe info
A to drugie zdjęcie jest od 1.8 T ty mas z opisu 2.0tfsi Jeszcze zapomniałem że u siebie jeszcze zmieniałem pompę oleju plus wszystko inne potrzebne do konwersji tak że to był łączny koszt tego wszystkiego około 1400 euro- Rozrząd bwe info
Mogę Ci powiedzieć ile w Niemczech zapłaciłem za zestaw dekla + napinacz + łańcuch to było 512 euro zaś u siebie wymieniłem dodatkowo koło zmiennych faz śrubę dodatkowo szklankę uszczelki i kruciec dolny z tyłu za wszystko zapłaciłem 1300-1400 euro robota własna drogo wiem ale jak masz plan zostania z autem dłużej nie oszczędzaj nie warto. - Huggy Wuggy Audi