Treść opublikowana przez Golem1
-
Ryglowanie drzwi w B6
Dokładnie jak napisałeś to działa we wcześniejszym poście masz podane co możesz jeszcze zkodować.
-
Nie mogę zagrzać silnika
naciśnij równocześnie przycisk recyrkulacji i górnego nawiewu a następnie przejdz do kanału 49 lub 51 i naciśnij przycisk recyrkulacji.
-
Nie działa pompka centralnego
Tak do zakodowania pompki będzie vag potrzebny aby zakodować jak była wcześniejsza.
-
Ryglowanie drzwi w B6
Oczywiście że się da, wystarczy podłączyć się pod vaga i zakodować odpowiednią wartość dla ryglowania drzwi w module komfortu.
-
Nie działa pompka centralnego
Dopiero teraz zobaczyłem kontynuację tamatu, najczęśćiej po podłączeniu pompki nie trzeba kodować ale zdarza się że trzeba ją zakodować tak samo jak była poprzednia, natomiast po wymianie pompki trzeba w każdym przypadku przyuczyć kluczyki bo nie będzie ich rozpoznawał chyba że robisz przeszczep tzn. przekładasz wirnik lub silniczek do twojej starej to wtedy wszystko działa bez kodowania.
-
Błedy z adresu 03 ABS/ESP
Ten bład coś wskazuje na problemy z komunikacją sterownika - może gdzieś nie zawsze jest styk i stąd go czasami wyrzuca,rozumię że reszta błędów już usunięta i nie wraca.
-
Błedy z adresu 03 ABS/ESP
Pierwsza cyfra odnosi się do pedału sprzegła czyli z tego wynika że czujnik przy pedale hamulca dobrze wskazuje, a próbowałeś skasować błąd?
-
Problem z centralnym. Nie otwiera drzwi kierowcy
Nie nie ma większego problemu ze zdjęciem boczka, musisz zdjąć listwę ozdobną jest ona na zatrzaskach i wyjmujesz ją do przodu pod nią są 4 śrubki jak dobrze pamiętam potem pod łokietnikiem masz taką czarną osłonę i pod nią są dwie śrubki i jeszcze jedna na dole osłony, potem podważasz od dołu całoś aby zeszła z zatrzasków i podnosisz do góry bo osłona jest zawieszona na drzwiach, nastepnie odczepiasz cięgno od linki i wtyczki .
-
Ciężko pali ....
Jeśli chodzi o wydłużenie czasu grzania świec to tez jest dobry pomysł ale zanim zaczniesz zmieniać sprawdź jak ci odpala jak odłaczysz czujnik cieczy bo może i ten sposób z oszukaniem czujnika będzie lepszym rozwiązaniem.
-
Problem z centralnym. Nie otwiera drzwi kierowcy
W B7 nie ma pompki zamka centralnego tylko zamki są sterowane elektrycznie od modułu komfortu.
-
Problem z centralnym. Nie otwiera drzwi kierowcy
Sprawdż sobie wiązkę która idzie w karbowanej gumowej osłonie z karoseri do drzwi tam lubią się kabelki przecierać może tu leży problem, proponuję też jak masz dostęp do vaga się podłączyć i zobaczyć czy pokazuje jakiś błąd.
-
Ciężko pali ....
Jak ci się juz udało wszystko poustawiać i posprawdzać a jednak problem dalej występuje to może warto się przyjrzeć czy ci się paliwo nie cofa i nie zastosować zaworka zwrotnego który by temu zapobiegł albo już pompa nie wytwarza danego ciśnienia i przydało by się ją zregenerować.
-
Ustawienie kąta wtrysku - TDI na pompie wtryskowej (VP)
Dużej rozbierzności to nie masz, dobrze ustawiony kąt wtrysku oscyluje w granicach 49-51 w BS. A masz jakiś problem z odpaleniem przy niskich temperaturach?
-
Błedy z adresu 03 ABS/ESP
Pierwszy błąd to sprawdź sobie akumulator może wystarczy go podładować, jak też prąd ładowania- możliwe też że aku już umiera nie nie trzyma prądu. Natomiast drugi dotyczy czujnika/włacznika świateł przy pedale hamulca - sprawdź czy świecą ci światła hamulca, dla upewnienia się że czujnik jest uszkodzony wejdź w bloki pomiarowe silnika grupa 06 i zobacz czy wartości jedynkowe zmieniają się na 0 jak pedał jest nie wciśnięty jeśli wartości się nie zmieniają to czujnik do wymiany-koszt w granicach 50zł.
-
Problem ze swiatlami stop
Prawdopodobnie padł ci czujnik światła stopu i stą ten problem z żarówkami jak i miganiem kontrolki świec żarowych.
-
Nie działa pompka centralnego
Z twojego opisu wynika że nowa pompka ma uszkodzony wirnik i dlatego chodzi cały czas. Jeśli stara działała do końca tylko padła z powodu zalania to ją rozbież i przełóż sobie wirnik do nowej i będzie działać. Jesli chodzi o numer twojej pompki to masz dobry numer taki był montowany w tych rocznikach a nastepnie potem zastąpiony przez numer 257A a potem przez G.
-
Nie odpala rano, nie kręci rozrusznik
Tutaj to ci vag za bardzo dużo nie powie, chyba że jest to wina przekaźnika styku roboczego ale bardziej podejrzewał bym problem rozrusznika a bardziej szczotkotrzymacza, musisz się do niego dostać i sprawdzić jak wygląda.
-
jak rozwiązac problem z bledem spalonej zarowki po podłaczeniu DRLw miejsce halogenow
Najlepiej by było jakbyś podpiął pod instalację filtr canbus i problem zniknie. Zastosuj coś takiego z tym że pod DRL można zastosować większy 50W to nie będzie się tak grzał. Filtr LED CAN BUS H1 H3 H4 H7 P21W Py21W W21W DRL (2850633011) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
-
Proszę o analizę logów AFN
jeszcze nie sprawdzałem ale też coś mi się wydaje że brak podciśnienia, autem obecnie szfagier jeżdzi i dopiero po Sylwku coś będziemy działać w tym temacie. Tak się zastanawiam czy czasem grucha nie powiedziała pa pa i stąd taki brak danego ciśnienia.
-
Proszę o analizę logów AFN
Proszę o analizę logów mojej starej B5, brak doładowania. VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM - grupa 11 dynamiczny i BS VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM - grupa 11 BS VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM - grupa 000 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM - grupa 003 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM - grupa 004 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM - grupa 003 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM - grupa 11 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM - grupa VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM - grupa VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM - grupa 008 VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM - grupa 010
-
nie można ustawić kątu wtrysku 1.9 ahu
ale ileosób ma ci jeszcze napisać że wartości kąta wtrysku sprawdza się w grupie 000 pozycja 2 i poprawnie ustawiony kąt na ciepłym wynosi 049-051, natomiast to co ty podajesz to wielkość dawki wtrysku.
-
grzeje sie do 90 i płyn wyparowuje przez odpowietrznik
Sprawdź soboie czy siedzenie i oparcie grzeje prawidłowo a najlepiej jak bedziesz miał dobrego vaga to wejdź w bloki pomiarowe i zobacz sobie jakie temp. uzyskują nie poamiętam który to kanał ale okna masz opisane więć szybko znajdziesz.
-
grzeje sie do 90 i płyn wyparowuje przez odpowietrznik
ten pierwszy błąd dotyczy ogrzewania fotela kierowcy(pewnie padła mata), natomiast czujnik sprawdź w silniku grupa 07 i instrumentach 03 i porównaj wskazania czy są podobne z tymi co masz na zegarach najlepiej dokonać tego porównania na zimnym jak i rozgrzanym silniku. Test wentylatorów zrób w tescie wyjść silnika lub klimatyzacji.
-
grzeje sie do 90 i płyn wyparowuje przez odpowietrznik
Na początek wykasuj sobie błędy i sprawdź czy wracają,pozatym sprawdź sobie czujniki temp. czy dobrze wskazują i zrób test wentylatorów czy startują. Sprawdź też sobie czujnik wałka rozrządu lub czy masz go dobrze ustawiony.
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Aku powinieneś sobie dobrać do kodu silnika jak i jego wyposażenia, najlepiej wyszukaj sobie w googlach dobór akumulatora i sobie sprawdź jaki potrzebujesz.