Treść opublikowana przez Golem1
-
[B5 AFN] Wskazówka temperatury leży, a po ponownym uruchomieniu wstaje.
Podłacz się pod vaga, zrób test zegarów jak pisze poprzednik zobaczysz czy wszystkie wskazówki wychylają się,sprawdż czy czujnik G2 i G62 dobrze ci wskazuje-może tu tkwi problem.
-
Ostrzegam przed transakcjami z "McBoss"
Bardzo dobry pomysł aby podwiesić listę nieuczciwych sprzedawców na forum
-
Uwaga oszust na forum "karex''.
Pięknie zakończona sprawa ,moze wkońcu się nauczą że nie warto oszukiwać.
-
[B5 AFN] 4bieg 100km\h i tryb awaryjny
Podłącz się pod vaga,jak przepływka padła bo będzie błąd miernika masy powietrza G70-wtedy do wymiany lub do wyczyszczenia,poza tym jak piszą poprzednicy zrobić logi -możliwe że to turbo do czyszczenia.
-
[B6 BKE] Czujnik cofania/parkowania - brak
Najlepiej podłaczyć się pod vaga i w grupie Park Assist-76 sprawdzić czy są jakieś błędy,możliwe że jakiś problem z głośniczkiem, dlatego najpierw sprawdź vagiem zanim zaczniesz dobierać się do wiązki lub modułu parkowania.
-
[B5 APT] Problem z licznikiem
Najpierw podłacz vaga zobacz co pokazuje-szkoda że podczas zakupu nie przebadałeś dokładniej bo uniknąłbyś paru problemów a i trochę przy zapłacie być zaoszdzędził.
-
[B6 AWX] Nie zapala po odłączeniu akumulatora
To fajnie że udało się usunąć usterkę-tak to czasami bywa z dokładanymi nie ori zabezpieceniami.
-
[INNE] A3 problem z ogrzewaniem
A ubywa ci płynu,bo jak głowica to powinno ubywać ci płynu.
-
[B5 ADR] Wymiana wentylatora nawiewu
Coś jakby blokowało, zrób też test 03-output test i zobaczysz załaczając po kolei każdy element co szwankuje.
-
[ALL B5] Oświetlenie wnętrza - wymiana na LED(info 1 post)
Najlepiej do aut wyposażonych w szynę CAN używać żarówek ledowych CAN BUS które nie wywołują błedu przepalonej żarówki,lub do diody przylutować równolegle opornik krtóry zniweluje błąd albo wyłączyć VCDS sygnalizację przepalonej żarówki, aby to zrobić trzeba wejść STG>9 następnie Long Coding i odznaczyć zaznaczone funkcje dotyczące diagnozy poszczególnych żarówek w których mamy wymienione żarówki na Ledy.
-
[ALL B5] Nie wyświetla mi temperatury zewnętrznej powietrza
To pozostaje pociągnąć przewody do czujnika(opis jest na forum jak dobrze pamiętam) i cieszyć się wskazaniami temp.
-
[ALL B5] Nie wyświetla mi temperatury zewnętrznej powietrza
Skoro wszystko z przewodami będzie ok i dalej będzie brak wyświetlanej temp. to spróbuj vagiem, Nie wiem czy da sie we wszystkich, ale jesli masz klimatronik to powinno ci sie udac zakodowac: STG 17-instrumenty STG 10 Adaptacje -> Pozycja 10 -> Kanał 20 (temperatura zewnętrzna) Auta wyposazone w klimatyzacje a nie majace fisa czesto maja zablkowane wyswietlanie temperatury i wystepuje wartosc 2. Dla pojazdow bez klimy i bez czujnika temp jest 0. Sprawdz u siebie co masz. Jesli 2 to zmien na 1 bo to aktywuje wyswietlanie temperatury. jesli 0 to sie nie da.
-
[B5 ADR] Wymiana wentylatora nawiewu
Podłącz vaga,powinien jakieś błędy ci pokazać,może coś ci podpowie co się zablokowało lub nie działa,a na klimatroniku pokazuje ci jakieś błędy klimy?
-
[ALL B5] Nie wyświetla mi temperatury zewnętrznej powietrza
Sprawdź najpierw jak piszą koledzy czy wogóle posiadasz czujnik temp.zewnętrznej i czy kable dochodzą do licznika.
-
[B5 AFF] Ciężej odpala gdy zimny
Jak będziesz miałmożliwość u tego kolegi podłączyć się pod vaga to zczytaj błedy,skoro przed remontem palił normalnie w każdych warunkach a teraz nie to może jakiś błąd jest.
-
[B5 AFF] Ciężej odpala gdy zimny
Ale jak piszesz że przy niższych temp. nie masz problemu to świece grzeją prawidłowo i wystarczająco,ale jeśli czas grzania świec jest za krótki możesz go wydłużyć, potrzebujesz vaga wchodzisz 01-silnik i tu się logujesz z tym żę nie wiem czy do AJM jest kod 12233 i w adoptacje -10 dalej kanał 12 i tam zmieniasz wartość(ciąg pięciu cyfr) i test,następnie wyłacz stacyjkę i sprawdź czas grzania(przed zmianą zapisz sobie starą wartość na kartce bo może jednak okazać się najbardziejodpowiednia)
-
[ALL] Parktronic a cofanie z przyczepką?
Z tym kodowanie co podałeś to informacja czy auto jest wyposażone w hak który wystaje poza obrys auta kilkanascie centymetrów z tyłu i wtedy czujki inaczej przeliczają odległość(wraz z hakiem)
-
[ALL B5] Oświetlenie wnętrza - wymiana na LED(info 1 post)
Jeszcze u nich nie brałem ale rozmawiałem z nimi i koleś zapewniał że wszystko jest zgodne z opisem.Po świętach mam zamiar zrobić u nich zakupy więc dopiero wtedy coś będę mógł powiedzieć na temat jakości.
-
[ALL B5] Oświetlenie wnętrza - wymiana na LED(info 1 post)
link=topic=64301.msg2794092#msg2794092 date=1323622844] Powyżej 4500K zaczyna się robić coraz bardziej niebiesko. Poza tym dostać ledy ok4300K praktycznie nie wykonalne, szukałem takich do postojówek w ksenonach Tu masz 5000K http://sklep.motohid.pl/pl/p/W5W-LED-Canbus-3xSMD-W5W-T10-white-5000k-/253[quote author=laguna
-
[ALL] Parktronic a cofanie z przyczepką?
W autach w których masz ori parktronic i moduł haka po podpięciu przyczepki następuje wyłaczenie układu parkowania.
-
[ALL B5] Oświetlenie wnętrza - wymiana na LED(info 1 post)
tak jak już zakładać to najlepiej diody smd i należy zwracać uwagę ile mają Kandeli(K) w granicach 4200 i wzwyż dają jasne białe światło.
-
[ALL B5] Podgrzewane siedzenia? jak podłączyć?
A na klimatroniku masz przyciski do załaczania podgrzewania foteli?
-
[B5 AFF] Ciężej odpala gdy zimny
W AJM nie ustawiasz kąta wtrysku bo to silnik na pompowtryskiwaczach,można tylko kąt synchronizacji,ale tak jak pisali poprzednicy sprawdź sobie najpierw świece czas ich grzania,paliwo czy się nie wraca,stan filtra paliwa-czy nietrzeba aby już go wymienić.
-
[B5 AHU] Tuleje tylnej belki
Ja u siebie założyłem w takiej samej pozycji jak miałem stare,co do klucza to 18.
-
[ALL B6/B7] Tylna wycieraczka
Zgadza się bo silnik tylnej wycieraczki do B6/7 jest taki sam jam w A3 8P,Q5 iQ7.