Treść opublikowana przez Golem1
-
[B6 AWX] Czy to nie przekładka??
z tym okienkiem na vin to niejestem do końca pewny też tak wcześniej sądziłem ale ostatnio widziałem w salonie audi A3 z takim samym okienkiem z lewej strony auto było z 2009r 1,6 disel-chyba że w innych modelach albo nowszych takie rozwiązanie jest dostępne dla wszystkich.
-
[ALL B6] Bagnet miarka oleju
Popytaj może ktoś na forum ma za mniejszą kasę.
-
[B6 AVF] Błąd 18008 coolant fan control 1: open or short to ground
prawdopodobnie padł sterownik o wentylatora,naładuj aku rozgrzej samochód i zobacz czy wentyl się wyłacza,sprawdź też czy czujnik temperatury nie przekłamuje bo może też on daje zły sygnał do wentyla i go załacza.
-
Jak oszukać czujnik zużycia klocków ?
Dlatego się zapytałem czy chce usunąć ten problem dla siebie czy auto na sprzedaż,co do wyrzucania klocków to może ty tak postepujesz
-
Jak oszukać czujnik zużycia klocków ?
czy chcesz ten czujnik oszukać przez zrobienie zwarcia ,czy chcesz ten problem usunąć normalnie bo jak dla mnie takie robienie zwarcia to zwykłe druciarstwo i sprzedać auto.
-
[B5 AEB] Podszybie!!
nie samemu to ogarniesz trzeba zdemontować wycieraczki,przekręcasz te plastikowe mocowania w podszybiu na krzyżak i odkręcasz srubkę mocującą z jednej strony przy filtrze kabikowym a z drugiej w samym rogu, co do tego podszybia to zastanów się czy nie lepiej zakupić takie żebyś miał i aku zasłonięty.
-
[B6 AWX] Czy to nie przekładka??
nie lepiej jak sprzęgło bierze u góry czyli bliżej kiery.
-
[B6 AWX] Czy to nie przekładka??
Napisz do mateoosh i poproś go o pomoc w rozkodowaniu nr VIN i podaniu wyposażenia pojazdu.
-
[B5 AFN] Brak światła przeciwmgielnego lewy tył..
Zgadza się z prawj strony też masz przeciwmgielne też tak mam zrobione zupełnie wyleciało mi z głowy więc włóż żarówkę do oprawki z prawj strony i zobaczysz czy prąd ci dochodzi.
-
Komunikat BREAKE przy uruchamianiu silnika
Zgadza się jak połączysz się vagiem ze sterownikiem od ABS następuje informacja przez sygnal dzwiękowy i pojawiają się ikony gdyż w tym czasie vag dokonuje sprawdzenia danego sterownika w czasie tej komuikacji,co do tego błędu o terminalu 30 to pokazało ci że masz słaby aku i jest niskie napięcie na zacisku 30 czyli na tym gdzie masz cały czas zasilanie bez względu czy załączony zapłon czy nie.
-
[B5 AFN] Brak światła przeciwmgielnego lewy tył..
ogólnie nie ma osobnego przekaźnika na tylne przeciwmgielne, weź miernik i sprawdź sobie czy dochodzi ci napięcie co do pinu to niepamiętam ale jak ściągniesz oprawkę żarówek to się zorjętujesz po ścieszce albo sprawdź pokolei.
-
[B6 AWX] Czy to nie przekładka??
jasne możesz żądać unieważnienia transakcji ponieważ sprzedający ukrył przed tobą historię auta natomiast z drugiej strony może się też bronić że podał ci wszystkie informację,musisz poszukać w necie jak to najlepiej zrobić chyba że ktoś z forum ma większą wiedzę na ten temat.
-
[B6 AWX] Czy to nie przekładka??
Sprawdź na wklejce w kole zapasowym czy masz symbol LOR który oznacza że masz kierę z prawej jak angol,czasami tego wpisu nie ma o wyposażeniu pojazdu spróbuj zapytać kogoś na forum kto ma możliwość po nr.VIN podać ci wyposażenie pojazdu lub jak pisali poprzednicy najlepiej skontaktować się z ASO.
-
[B5 1Z] Popiskiwanie spod maski
moim zdaniem to pompa wodna ci popiskuje,skoro miałeś wymieniane paski i rolki napinające
-
[ALL B6] Świecąca kontrolka hamulców
Prawdopodobnie masz przerwane kabelki przy wtyczce i jak ci wcześniej pisaliśmy, po poruszaniu wszystko wróciło do normy jeśli po jakimś czasie problem powróci sprawdź sobie dokładnie wtyczkę dochodzącą do korka lub wymień na nową.
-
[ALL B6] Świecąca kontrolka hamulców
sprawdź sobie przewody które idą do wtyczki umieszczonej w nakrętce zbiorniczka płynu hamulcowego
-
[B5 AHL] Zrywanie połączenia
a spróbuj u kogoś sprawdzić swojego vaga lub niech ktoś inny zobaczy u ciebie i z tego co wywnioskowałem to z innymi sterownikami łączy się normalnie tylko jak wejdziesz do grupy 35 występuje ten problem(może sterownik w pompce jest uwalony i zrywa połączenie)
-
[B5 AHL] Zrywanie połączenia
czy zrywa ci połączenie jak wchodzisz w ten sterownik i sprawdzasz błędy czy jak wykonujesz auto-scan całego pojazdu?
-
[B5 AVV] Brak oświetlenia w drzwiach i na nogi
ale w B5 nie ma modułu komfortu rolę jego spełnia pompka od centralnego,rozumiem że drzwi blokują jak i otwierają bez problemu jeśli nie to jakiś problem masz z pompką.
-
[B6 AWX] Klimatyzacja nie działa nie ma błędów
na vagu możesz sobie sprawdzić jakie masz ciśnienie w układzie jeśli jest 5 to masz prawidłowe ciśnienie jeśli niżej niż 2-3 to klima już nie powinna ci się załączać nie pamiętam dokładnie w której grupie bloków pomiarowych jest to ciśnienie ale jak wejdziesz w bloki pomiarowe to masz opisane okienka pod spodem.
-
[ALL B5] Mokra kanapa
może uszczelka wokół drzwi chyba nie obędzie się żeby ktoś polewał ci auto jakim wężem a ty siedź w środku no i trzeba szukać no bo sam już nie mam pomysłów co to może być jeszcze.
-
[ALL B6] Problem z błędami- hamulce
najlepiej by było jakbyś się dostał do kostki która jest za nadkolem,jak ściągniesz koło to zobaczysz wiązkę która wchodzi w osłąnę nadkola zdejmij tą gumową osłonę i wyciągnij resztę kabla i dostaniesz się do następnej wtyczki którą rozepnij i teraz za pomocą zwykłych kabelków połącz się na któtko z klockami jak ci kontrolka zgaśnie to znaczy że tą wiązkę masz do wymiany, możesz też za pomocą jednego kabelka połączyć ze sobą dwa styki w tej złączce co rozłączyłęś i kontrolka też powinna zniknąć,to jest wtyczka 2pinowa i jak masz zwarcie do masy czyli przerwę na kablu to pokazuje ci się wtedy kontrolka klocków bo masz przerwany obwód.
-
[ALL B6] Problem z błędami- hamulce
jak już napisali ci poprzednicy kontrolka ta oznacza zużycie klocków hamulcowych która powinna załączać się jeśli okładzina ma grubość około 2mm ale czasami i załącza sie jak masz trochę więcej niż 2mm,jeśli okaże się że grubość twoich okładzin jest większa to prawdopodobnie masz zwarcie na kablu dochodzącym do klocków lub we wtyczce.[br]Dopisany: 22 Lipiec 2011, 18:36_________________________________________________http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/18057/P1649/005705 tu masz do błędu18057 [br]Dopisany: 22 Lipiec 2011, 18:42_________________________________________________http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/01312 a tu masz do 1312 ,ja bym sprawdził tą wiązkę która idzie do klocków znajduje się ona z lewej strony.
-
[ALL B5] Mokra kanapa
to nie pozostaje ci nic innego tylko ściągnąć tylną kanapę i zaobserwować w czasie jazdy jak i postoju skąd leci może spod nadkoli ci chlapie wodą
-
[ALL B6] Wyłączenie poduszki pasażera przez Rcode - 07
ale jak odepniesz wtyczkę to się pojawi błąd,chyba że wepniesz opornik we wtyczkę jeśli dobrze pamiętam to 2,2 oma,sprubuj wypiąć i zobacz czy się nie świeci kontrolka.