Treść opublikowana przez Golem1
-
[B6 BBK] Filtr paliwa-pytanie
Tak najlepiej zalać filtr paliwa właśnie żeby nie zapowietrzyć układu i jak odpalasz auto po wymianie filtra to można lekko mu dodać gazu.
-
[B6 BBK] Filtr paliwa-pytanie
Korek ten służy do usunięcia wody lub zanieczyszczeń w filtrze paliwa i tak jak napisane w poście powyżej musisz to mieć zakręcone bo inaczej paliwo będzie ci ciekło,jak zakręcisz a dalej paliwo będzie ci wyciekało to musisz wymienić oring na nowy.
-
[ALL B5] Proszę o sprawdzenie nr licznika po ViN i szpec od liczników Rzeszów Sanok
Wykręć sobie licznik u siebie i dokładnie sobie zobaczysz jaki numer masz swojego licznika,na forum jest to fajnie opisane i porobione są fotki.
-
[ALL B7] Czasowa praca wycieraczek przednich
Obstawiałbym przekaźnik wycieraczek ale nie orientuję się który to jest w B7 poszukaj może gdzieś na forum jest rozpiska jaki przekaźnik za co odpowiada.
-
[ALL B6] Stukanie poduszki kierownicy na nierównościach
Spróbuj dokręcić śrubkę mocującą poduszkę powietrzną do kierownicy znajduje się ona z tyłu kierownicy tzn.od strony zegarów jest otworek i tak powinna się znajdować.
-
[ALL] Środki czystości do czyszczenia wnetrza auta
Chyba najlepszy sposób z bardzo zabrudzoną tapicerką zapłacić za pranie tapicerki fachowcą, którzy tym się zajmują,sam jak będziesz czyścił więcej wydasz na chemię zmarnowany czas i nie zawsze efekt jest taki jaki byś oczekiwał.
-
[ALL B6] tapicerka/boczek drzwi tylnych
Sprawdzałem w Etce i pokazuje że tapicerka do tylnych drzwi jest taka sama, jest rozróżnienie jesli chodzi o tapicerkę z dodatkową roletą przeciwsłoneczną ale nie powiem ci na 100%
-
[B5 ADP] Łożysko czy przegub
Najlepiej wymieniać łożyska parami,u mnie chuczało i kto oglądał każy mówił że z innej stony trzeba zmienić łożysko po wymianie w kabinie jest normalnie nie słychać żadnego wycia.
-
[ALL B5] Kontrolka oleju !!!Czy to normalny objaw??Prosze o odpowiedż.
Proponuję sprawdzić odmę,miałem tak podobnie w AHU i przez odmę mi podciekało,po wymianie wszystko ok,na forum jest fajny opis jak wymienić odmę chyba w dziale warsztat.
-
[B5 AFN] Problem z odpaleniem w temperaturach dodatnich
zgadza się najprawdopodobniej masz źle ustawiny kąt wtrsku i dlatego nie odpala ci na ciepłym silniku, sprubuj odpiąć wtyczkę od czujnika temperatury na ciepłym silniku i sprubuj dpalić jak odpali ci bez problemu to musisz niestety ustawić kąt wtrysku.
-
[ALL B5] Jakie polecacie wycieraczki na przód do 70 zł
Ja u siebie mam założone bosch aerotwin i już drugą zimę przelaciały i dopiero teraz mam jedną do wymiany tą od kierowcy dolcza część nie zbiera dokładnie wiadomo zima robi swoje i odkształca.
-
[ALL] Bezpieczniki
Jak zastosujesz bezpiecznik o niższym amperarzu to poprostu będzie ci się on często przepalał,natomiast przy zwiększonym zacznie ci się topić obudowa bezpiecznika i miejsce w kórym jest umieszczony ten bezpiecznik czyli puszka bezpiecznikowa.
-
[B5 AFN] Jaki numer ramki chromowanej mieszka zmiany biegów
Do aut z rocznika 98 numer ramki 8D0864281D B98 z tym że jest to kolor czarny w Etce nie występuje ta ramka ze srebrną obramówką,dopiero od 99 do 01 jest ten numer co ci wcześniej podałem,musiałbyś zdemontować swoją starą ramkę i najlepiej podejśc do ASO i porównać z tą srebrną bo ci nie odpowiem czy podejdzie ta z 99.
-
[B5 AFN] Jaki numer ramki chromowanej mieszka zmiany biegów
8D0864281H 9PD
-
Polecane opony letnie
Tak taką oponę tzn 215/45R17 możesz założyć na felgę 7,5, minimalna szerokość felgi dla takiej opony to 7,0 jak i zalecana natomiast największa 8,0 co do opon to wszystko zależy od funduszy, ja polecam Pirelli RZeroo Rosso albo Dunlop Sp Sport.
-
Polecane opony letnie
Co do barumów, to dobre opony na mokre nawierzchnie jeżdzi się spoko ale szybko bieżnik się kończy,ponoć po trzech sezonach i zdecydowałem się na kupno Pirelli PZero Rosso.
-
[B5 AFN] Rura od intercoolera - złączka - numer ?
wąż ciśnieniowy gumowy 1H0145834J zgadza się w ASO koszt 105,33.
-
Polecane opony letnie
czy ktoś jeżdził na tych oponach lub ma jakieś informacje na temat tych opon BARUM BRAVURIS 2, 225/45R17 91W 270 km/h bo forum nic nie znalazłem na ich temat a zastanawiam się nad ich kupnem.
-
[ALL] Jaki okres wymiany płynu chłodniczego ?
Ogólnie płyn chłodniczy wymienia się co 5 lat ale najlepiej sprawdzić wczesniej sobie testerem czy płyn nie stracił swoich właściwości na zamarzanie bo była może dolewana woda,najlepiej stosować płyn G 12 i G12+,co do G11 o ile dobrze pamiętam to nie zaleca się go mieszać z G12.
-
[ALL B5] Problem z otwarciem bagażnika(sedan)-naprawione
Zgadza się jak próbujesz otworzyć nie słychać otwierania bagarznika ponieważ jeden z styczników został w położeniu które nie pozwala otwożyć bagaznika,jak tylko wyciągnołem jeden przycisk wszystko od razu zadziałało akórat za pierwszym razem trafiłem który z tych styczników jest zablokowany.
-
[ALL B5] Problem z otwarciem bagażnika(sedan)-naprawione
musisz odkręcić rejestrację(przynajmniej u mnie tak było) żeby można było wyciągnąć te przyciski,następnie podważ sobie płaskim cienkim śrubokrętem tą uszczelkę gumową i ją delikatnie wyciągnij,nasępnie podważ sobie zjednej strony zabezpieczenia są one po bokach tego zamka i wyciągnij zamek tylko uważaj bo on jest na krótkim kabelku żeby ci on nie uciekł do środka ja rozłączysz od przyciski, szkoda że nie porobiłem fotek by było ci łatwiej.
-
[ALL B5] Problem z otwarciem bagażnika(sedan)-naprawione
Witam ,ja miałem podobny przypadek bagażnik otwieral mi się tylko za pomocą kluczyka,wyciągnołem przyciski które służą do otwierania bagażnika te pod listwą przeczyściłem podgiołem lekkko blaszki które spełniają rolę sprężynek i wszystko dzial ajuż drugi rok,jak dobrze pamiętam zajeło mi to około 1godz.
-
[B5 AVG] Prośba o nr kat. listew gumowych ozdobnych
8D0 853 959B lewa przednia, 8D0853969B lewa tylnia, 8D0853960B prawa przednia, 8D0 853 970B prawa tylnia.
-
[inne] gałka zmiany biegów S3 2010
8P0 863 278 BP to numer do skórzanej gałki zmiany biegów.
-
[B5 AKN] Nie odpala na gorącym
Zgadza się podkręcił ci dawkę paliwa żeby auto lepiej się zbierało i lepiej reagowało na pedał gazu z tym że wiecej ci spala ale jak na 2,5 to stanowczo za dużo,popytaj o dobrego diagtronika w twojej okolicy i myślę że rozwiązałby twój problem albo zadwoń sobie do jakiegoś zakładu diagtronicznego ale polecanego na forum w twojej okolicy.