Treść opublikowana przez Golem1
-
Ceny paliwa marzec 2026
w Pruszkowie ON 5,12 na Orlenie.
-
Jaka maszynka do strzyżenia włosów????
ja mam philipsa od 5lat,kosztował koło 100zł i używam go prawie co 2tyg. i do tej pory działa bez zarzutów.
-
[ALL B6] Wskazania km pozostałych do serwisu
ale tu kolega napisał że zmienił okres do wymiany oleju,natomiast za pomocą przycisków kasujesz zapis i dalej zostaje stały okres do wymiany.
-
[B6 AVF] Zgasł podczas jazdy i nie odpala
w limuzynie pompa paliwa jest pod tylnym siedzeniem pod plastikowym deklem ale jak przekręcisz kluczyk to słychać jak działa a w avancie jak pisze yaboo od bagażnika.
-
[B5 AFN] Listwa boczna
Ja u siebie wymieniłem cały komplet,teraz autko prezentuje się o wiele lepiej
-
[ALL B5] Czym usunać pozostałości kleju z drzwi po listwach środkowych
ogólnie tez używam benzyny ekstrakcyjnej do usuwania tykich rzeczy lub też acetonu tylko najpierw próbuję w jakim miejscu czy nieodbarwia czegoś lub zostawia białych plam zwłaszcza na plastikach
-
[B5 AFN] Plastik prowadnicy siedzenia kierowcy.
lub wejdź na allegro i znajdź firmę która powadzi sprzedaż części do grupy VW i ich się zapytaj
-
[B5 AFN] Dziwne piski paska od sprężarki klimy
Najprawdopodobniej tak jak w poprzednich postach pisali sprawdzić napinacz bo jest prawdopodobnie do wymiany, co do AHU to sprawdź sobie pompę wodną, ja tak miałem na wolnych obrotach słychać było piszczenie i okazało się że łożyskowanie na pompie się sypie i do wymiany miałem pompę oczywiście od razu wymieniłem rolki napinające i paski wielorowkowe.
-
[B5 AFN] Problem z kierunkowskazami przyczepki
bez numeru nie sprawdzę ci w Etce co to za płytka schematów też żadnych nie mam,może ktoś inny coś znajdzie.
-
[B5 AFN] Problem z kierunkowskazami przyczepki
jak masz dostęp do tej płytki to podaj mi jej numer to ci sprawdzę
-
[B6 AWX] Przepływomierz-mechanik upiera się przy swoim zdaniu
Ostatnio u siebie w AHU wymieniałem przepływkę miałem takie same objawy tzn.silnik muł i jak podpiąłem się do vaga to pokazywał mi się błąd przepływonierza, po wymianie wszystko wruciło do normy i oczywiście błąd znikł.
-
[B6 AVF] Zgasł podczas jazdy i nie odpala
a ja się z tobą nie zgodzę że bez pompy paliwa silnik z PD musi odpalić a z tego wzgędu że w tych silnikach masz dwie pompy jedną paliwową w zbiorniku a drugą vaccupompę na silniku i jeśli ta pompa w zbiorniku paliwa padła nie koniecznie silnik odpali a czasmi może zgasnąć podczas jazdy przy niskim stanie paliwa,kylo5 sprawdź najlepiej czy ta pompa paliwa na zbiorniku ci działa, ściągnij tylne siedzenie i będziesz słyszał czy działa jak nie to możesz sprubować ją lekko stuknąć może się wzbudzi.
-
[B6 AKE] Zatankowany pełny zbiornik paliwa, a wskazówka stoi na 3/4.
Też proponuję podpiąć się pod vaga i zrobić test zegarów czy wskazówka wychyla się do końca na full,jeśli tak to w opcjach instrumenty jest możliwośc wykalibrowania wskazań.
-
[ALL B5] Luzy na tylnej osi
Wjedź na kanał i sprawdź tuleje belki tylnej z obu stron, czy nie są poobrywane,przy takich objawach jak opisywałeś to mogą być tuleje, co do wymiany to proponuję Lemfordera koszt około 90 zł u Tomka z forum innych nie polecam.
-
[B5 1Z] Sposób na odkręcenie szpilek w prawym przednim kole
Tak jak poprzednicy doradzali spróbować przez przedłużkę tylko założyć dobry klucz nasadowy żeby nie objechać śruby na okrągło bo wtedy będzie większa robota, a jak masz auto na stalowych felga można też podgrzać śruby i wtedy odkręcać.
-
[ALL B5] Przegub... Wymiana Gumy ?
Parę dniu temu wymieniałem osłonę -manszetę przegubu z lewej strony bo mi lekkko piszczał jak ruszałem na skręconych kołach w lewo i były ślady olejowe na osłonie nadkola, zakupiłem osłonę w ASO cena 93zł wymiana zajeła mi 1,5 godz. z tym że lewa strona jest łatwiejsza do wymiany i zaciskarkę do opasek musiałem pożyczyć od znajomego.
-
[2.5TDI] Czyszczenie przepływomierza
Właśnie czyściłem u siebie przepływomierz i niestety po zabiegu musiałem kupić nowy, odradzam wszystkim jakiekolwiek pędzelkowanie tylko spray do elektroniki i sprężone powietrze,wcześniej tylko tak czyściłem i było OK Teraz chciałem lepiej wyczyścić no i przedobrzyłem.
-
[B5 AJM] Piszcząca kierownica + osłona bezpieczników
Ja popsikałem najpierw WD40 a potem sprayem silikonowym i piszczenie ustało.
-
[ALL B5] Które gumowe dywaniki ?
Ja mam schonek i są OK i uważam że są lepsze od petexów z tego względu że są zrobione z grubszej gumy,jedyny problem w tych co kupiłem że nie było stoperów w tylnych dywanikach ale sam sobie założyłem i po problemie.
-
[B5 1Z] Świece żarowe
Przekaźnik od świec żarowych to nr. 202 – 8A0 951 253,weź sobie miernik i sprawdź omomierzem czy przekaźnik jest sprawny,na przekaźniku masz schemat jak on jest podłączony.
-
[B5 1Z] Świece żarowe
U mnie przekaźnik od świec żarowych to nr 202 i znajduje się on w miejscu nr 4 na głównej płytce przekaźników.
-
[ALL] Kiedy zmieniacie na letnie opony ?
Ja koło czwartku będę zmieniał a jak się nie uda to w sobotę100% :>
-
[B6 BLB] Silnik ciepły czasem nie odpala
spróbuj odpiąć czujnik temperatury cieczy jak silnik jest ciepły i jak odpali ci bez problemów to musisz ustawić sobie nową mapę dawki paliwa.
-
[ALL B6] Stukanie poduszki kierownicy na nierównościach
nie pamiętam dobrze ale tam jest chyba imbus.
-
[ALL] Jak wyłączyć poduszkę pasażera
W którymś poście było opisane właśnie żeby podpiąć bezpiecznik pod wtyczkę do poduszki ale też nie pamiętam o jakiej wartości.